Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 384 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20  Następna
Autor Wiadomość
#321 PostWysłany: 18 Wrz 2019 11:17 

Rejestracja: 24 Lut 2014
Posty: 627
Zbanowany
Przeczytaj wcześniejsze posty i będziesz wszystko wiedział, oprócz przewidywanego obłożenia we wskazanym dniu i godzinie, bo tego nikt nie jest w stanie przewidzieć.
Góra
 Profil Relacje PM off
sansibear lubi ten post.
 
      
Urlop w Wietnamie za 3602 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu Urlop w Wietnamie za 3602 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu
Urlop na Krecie za 1077 PLN. Loty SWISS z Warszawy + noclegi Urlop na Krecie za 1077 PLN. Loty SWISS z Warszawy + noclegi
#322 PostWysłany: 18 Wrz 2019 12:48 

Rejestracja: 11 Kwi 2014
Posty: 7
Dzięki, czytałem temat kilka razy, ale przeoczyłem to.
Wszystko jasne.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#323 PostWysłany: 23 Wrz 2019 11:43 

Rejestracja: 23 Wrz 2019
Posty: 4
POMOCY !

szukam w miarę budżetowego parkingu blisko Tegel - wyjazd w nocy o 4ej, powrót też w nocy :(
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#324 PostWysłany: 23 Wrz 2019 11:47 

Rejestracja: 09 Kwi 2014
Posty: 753
Loty: 64
Kilometry: 111 587
niebieski
Przejrzyj temat, a nie zakładasz konto i od razu pytanie.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
pazur lubi ten post.
 
      
#325 PostWysłany: 23 Wrz 2019 12:17 

Rejestracja: 23 Wrz 2019
Posty: 4
przejrzałam i nie znalazłam odpowiedzi
no chyba ze chce zapłacić za 14 dni prawie 200 EUR albo zostawić samochód na ulicy i liczyc na to ze nie dostanę mandatu
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#326 PostWysłany: 23 Wrz 2019 12:21 

Rejestracja: 24 Lut 2014
Posty: 627
Zbanowany
Przejrzyj jeszcze raz dokładnie, a znajdziesz odpowiedź na nurtujący Cię problem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#327 PostWysłany: 23 Wrz 2019 12:29 

Rejestracja: 23 Wrz 2019
Posty: 4
Tak ? a to ciekawe, bo wszystkie polecane albo są równie drogie, albo zajęte, ale lepiej jest się mądrzyć niż odpisać komuś dwa zdania
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#328 PostWysłany: 23 Wrz 2019 12:33 

Rejestracja: 24 Lut 2014
Posty: 627
Zbanowany
Dwa słowa odpiszę. " Der Clou".
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#329 PostWysłany: 23 Wrz 2019 12:37 

Rejestracja: 23 Wrz 2019
Posty: 4
a ja odpisze - 4ta RANO
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#330 PostWysłany: 23 Wrz 2019 12:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lut 2012
Posty: 5438
Loty: 153
Kilometry: 313 223
srebrny
@pazur - Der Clou nie jest odpowiedzią bo napisała że wylot i powrót w nocy :] Niemniej jednak wszystko w temacie zostało już napisane i bunkrów się nie odkryje, albo 150-200€ za parking blisko lotniska, albo darmowy parking też tu opisany, albo parkowanie gdzieś dużo dalej od litniska i taxi czy jakiś inny dojazd.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#331 PostWysłany: 23 Wrz 2019 12:41 

Rejestracja: 24 Lut 2014
Posty: 627
Zbanowany
Ewe1919 napisał(a):
a ja odpisze - 4ta RANO


To ja odpiszę. Trzeba zapłacić w takim razie tyle ile kosztują tam parkingi. Niestety nic nie poradzę na Twoje nerwy, że takie tam ceny, które Ci się nie podobają. Nie ma tu cudotwórców , że darmowy parking wytrzasną, ale bezpieczny i najlepiej z transferem. :mrgreen:

PS. Noclegi w Berlinie podrożały i parkingi również. Na tym parkingu

https://www.google.com/maps/place/McParking+Tegel+P2+(Parkdeck)+TXL/@52.5454999,13.2434419,555m/data=!3m1!1e3!4m5!3m4!1s0x47a857a708826c73:0xc832d19b196bfbb5!8m2!3d52.5459817!4d13.2433795
2 tygodnie płaciłem niecałe 100 euro ze 2 lata temu. A dzisiaj faktycznie , 199 euro w promocji. :lol: Bo cena regularna to 209 euro. Droooogo !
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#332 PostWysłany: 23 Wrz 2019 16:01 

Rejestracja: 16 Kwi 2019
Posty: 2
Mam pytanie odnośnie Der Clou, jeśli piszą, że w sobote jest czynne od 6:30 to co do minuty zaczyna działać szlaban (otwieranie) czy może np pare/parenaście minut wcześniej. Zakładam, że sporo pracowników galerii tam parkuje a skoro centrum jest otwierane od 6:30 to może parking jest czynny ciut wcześniej. Wylot mam o godzinie 8:10 i tak się zastanawiam czy ta godzina 6:30 to trochę nie za późno.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#333 PostWysłany: 23 Wrz 2019 16:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Lip 2012
Posty: 200
Loty: 134
Kilometry: 447 555
niebieski
my jak byliśmy w tygodniu to brama wjazdu na parking podniosła się po 6
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#334 PostWysłany: 23 Wrz 2019 20:56 

Rejestracja: 27 Mar 2016
Posty: 27
Ja mam wylot w niedzielę o 9:40 więc Der Cloue mam z głowy. Myślałem nawet żeby nocleg wziąć ale dla 5 osób cena wynosi 500 zł.
Trzeba będzie coś wymyślić...

Wysłane z mojego Lenovo K53a48 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#335 PostWysłany: 25 Wrz 2019 22:04 

Rejestracja: 25 Wrz 2019
Posty: 15
Witajcie, po ostatnim locie z Tegel i perypetiach samochodowych, spieszę przekazać kilka świeżych informacji dla tutejszej społeczności. Mam wrażenie, że jest jakiś szczyt ruchu na tym lotnisku.

1. Na lotnisku bywa spore zamieszanie, czyt. masa ludzi. Wylatywałem w sb rano i jeszcze dzień-dwa wcześniej, dostałem e-mail z Ryanair, żeby być jednak co najmniej te 2h wcześniej i mieli racje. Bardzo duże kolejki kontroli bezpieczeństwa. Zauważyłem, że niechętnie przepuszczają bokiem gdy zaczyna Ci brakować czasu, a obsługa nie lubi mówić nie-po-niemiecku.

2. Dojechać pod Terminal C by wysadzić pasażerów, za pierwszym razem, jest dość trudno, a pędzące w prawo i lewo taksówki potęgują niepewność. Trzeba to sobie sprawdzić. Ja widziałem na mapie, gdzie to jest, a i tak nie trafiłem dopiero za 3 okrążeniem.

3. Na drodze przy samym terminalu C, w kluczowym miejscu nie ma międzynarodowych oznaczeń typu "kiss & ride", ikon, albo cokolwiek, co by znaczyło, że tam można wysadzić pasażerów. Na ostatecznym rozjeździe jest parking przez szlaban albo zakaz ruchu, który nie dotyczy taxi i jakieś dopiski po niemiecku. Chyba tylko tamtędy się wjeżdża do wysadzenia pasażerów, ale nie da się tego zrozumieć ze znaków. Jeśli nie pojedziesz na zakaz ruchu i wjedziesz za szlaban parkingu, możesz się zdziwić, bo zapłacisz 5€ nawet jeśli wysadzasz tylko pasażerów przez 6 minut (potwierdzone info, dobrze, że przynajmniej dało się zapłacić kartą prosto z samochodu, w tym automacie gdzie wkłada się kartę, bo zablokowałbym wyjazd itd). Nie ma żadnego systemu typu do 15min gratis, jak w Polsce.

4. Przejechałem się na rekonesans w pt wieczorem i full samochodów na ulicy Satwinkler, a parking przy wiadukcie pełny. Co dziwne, na ile rozumiem znaki i czytałem opis w tym wątku, prawie cała część ulicy z prawej strony patrząc na mapę, ma zakaz od strony rzeki, a i tak była zapakowana szczelnie samochodami.
Ze dwa miejsca gdzieniegdzie były, więc optymistycznie liczyłem,że rano (ok 6:00 miałem zaparkować) jednak coś będzie luźniej.
Rano jednak niewiele się zmieniło i po sprawdzeniu parkingu przy wiadukcie oraz prawej części ulicy w rozsądnej odległości od głównego skrzyżowania, pojechałem w końcu na lewą część ulicy, gdzie w końcu znalazłem jakieś wolne miejsce, dość daleko, ale przynajmniej było. I tu uwaga - jednak dostałem mandat 20€.
Nie wiem, czy w trakcie postoju, od pewnego momentu ulicy, od strony rzeki, zmieniły się oznaczenia i przesunęli ostatnią tabliczkę z parkingiem, pozostawiając tylko zakaz postoju, czy już w ferworze stresu ja to przegapiłem, a kolejne 20-30 stojących aut jeszcze do przodu, uśpiły moją czujność.

5. Jak ktoś ma czas, a zostawia auto poza godzinami otwarcia parkingu galerii, to okolice galerii nadają się do znalezienia miejsca parkingowego i przejechania się stamtąd na lotnisko. Ale tylko w przypadku, gdy ma się na to czas:)

Podsumowując, darmowe zaparkowanie wymaga czasu na to wszystko (trafienie pod terminal, wyładowanie pasażerów, znalezienie miejsca, dojście z powrotem na terminal) i w tych dniach nie jest już takie proste. Też liczyłem, że "no przecież musi być jakieś miejsce", ale jednak ilość osób, które wylatują w podobnej godzinie do nas, jest spora i chętnych na taki parking dużo, cała operacja dość kłopotliwa. Mnie kosztowało 25€ (mandat+szlaban), a jakiś tam parking był za 40€ w internecie.
Warto może nie decydować się na lot poza godzinami otwarcia galerii, ale generalnie cały ten Berlin wydaje się mało przyjazdy i jednak chyba następnym razem pokombinuję coś z przesiadkami ale lotem jednak z Polski :)

PS. Taka ciekawostka, ale proszę o potwierdzenie. W PL możesz dostać mandat za zostawienie za małej ilości miejsca pieszym (auto za bardzo na chodniku). W DE z kolei, za zostawienie kół na linii/krawężniku (auto za blisko ruchu pojazdów).
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#336 PostWysłany: 26 Wrz 2019 08:00 

Rejestracja: 03 Lis 2012
Posty: 2784
Loty: 154
Kilometry: 151 837
niebieski
@polakpotrafil
Ad. 1. W terminalu C jest zawsze zamieszanie i tłok. Niestety, ale berlińskie lotniska od lat wyglądają jak wyglądają, bo nikt nie inwestował w porządną modernizację skoro "zaraz" ma przecież być otwarte nowe lotnisko BER :roll:

Ad. 2. Zgadzam się, nie jest łatwo jak jest się tam pierwszy raz. Radzę zwrócić uwagę na znaki nad drogą oraz wymalowane na pasach. Powinno pójść nieco łatwiej.

Ad.3. Pod terminalem C w ogóle nie ma kiss & ride, co wg. mnie jest strasznie słabe. Jest na to jedak sposób. Jeśli ktoś nie chce wjeżdżać za zakaz ruchu polecam to miejsce. Bliżej terminala, ale za zakazem ruchu na chwilkę stanąć można tutaj.

Ad. 4. W Niemczech znaki zakazu mogą pojawiać się tymczasowo, z wyprzedzeniem ok. 2-3 tygodni w związku z podcinaniem drzew, remontem chodnika itp. Poznać je można po braku utwierdzenia w ziemii oraz dopisku w jakim okresie zakaz obowiązuje. Poza tym znaki zakazu mogą mieć też strzałki określające odkąd i dokąd zakaz obowiązuje (podobnie jak w Polsce, z tym, że strzałka w stronę jezdni oznacza początek zakazu, a strzałka w stronę chodnika jego koniec).
Nie napisałeś gdzie dokładni ani jak (na ulicy, czy na chodniku). W Niemczech obowiązuje całkowity zakaz parkowania na chodniku za wyjątkiem miejsc do tego wyznaczonych. I nieważne ile miejsca dla pieszych zostawiłeś. To zapewne było przyczyną wystawienia mandatu, a nie koła na linii czy jezdni, jak sugerujesz w PS.

Ad. 5. Ja jak latam z Tegel zostawiam auto w okolicach Buchholzweg/Riedemannweg. Tuż obok jest przystanek TXL (ostatni przed lotniskiem) więc jest trochę szybciej (5min. vs. 14 min.).
Góra
 Profil Relacje PM off
Olencjaaa lubi ten post.
 
      
#337 PostWysłany: 28 Wrz 2019 15:31 

Rejestracja: 18 Lis 2012
Posty: 9
Do 25.10 jest zmiana miejsca odjazdu autobusu 128 z der clou na lotnisko. Stojąc twarzą do ulicy na przystanku idziemy 100-150m w prawo i patrzymy cały czas na chodnik. Po 100m jest naklejony znak kierujący w lewo na pasy. Przechodzimy przez pasy, idziemy prosto i po 100m mamy przystanek.

Opcja druga...wychodzimy głównym wejściem i zamiast iść na przystanek idziemy od razu 2 razy w lewo :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#338 PostWysłany: 01 Paź 2019 00:22 

Rejestracja: 25 Wrz 2019
Posty: 15
Ad 2 - Właśnie te znaki nie wyszły im najlepiej i dokładnie na tym się zgubiłem. Cały czas jechałem na TC (terminal C), a w kulminacyjmym momencie nie ma już takiego kierunku, bo zmienia się on w P (jak Parking) C, a także ikonka kolorystycznie jest inna.
Jakby nie było, Parking C, niekoniecznie musi być tam, gdzie Terminal C,eh.

Ad 3 - Aha, czyli jednak te dopiski po niemiecku wcale nie mówią, że można na chwilę by wysadzić. Ale słabo.
Tak, ostatecznie przy powrocie wsiadaliśmy we wskazanym przez Ciebie miejscu, przy szklanej budzie Luggage Center, czy coś takiego.

Ad 4 - Nie chodziło mi o to, że dostałem mandat przez koła, to była wspomniana inna kwestia. Auto stało dokładnie tak, jak z 30 aut przed i 30 po nim. Po przyjściu widziałem zakaz,ale czy on tam był wcześniej, nie mam pewności, ale nie mam też zdjęcia ze stanu przy zaparkowaniu (takie same znaki zakazu na słupach, jak wcześniej, gdzie dodatkowo poniżej jest niebieska tabliczka z P, więc wystarczyło odkręcić niebieską tabliczkę i już stoimy na zakazie:) ) .
W każdym razie, gdybym tam nie zaparkował, to pewnie bym spóźnił się na samolot i moja rada dotyczyła ogólnej przestrogi i opisaniu jak to wygląda w praktyce o 6 rano w sobotę.

Ad 5 - O widzisz, bardzo cenna wskazówka.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#339 PostWysłany: 03 Paź 2019 19:45 

Rejestracja: 02 Sty 2013
Posty: 2049
Loty: 4
Kilometry: 17 154
srebrny
Dzisiaj o godzinie 13 tej , wszystkie auta , które parkowały na saatwinkler damm (patrząc na mapę) po lewej stronie od wjazdu na lotnisko ,po stronie kanału miały włozone za wycieraczki mandat 20 euro. Parkowałem tam bardzo często i pierwszy raz cos takiego mnie spotkało.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#340 PostWysłany: 03 Paź 2019 19:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lut 2012
Posty: 5438
Loty: 153
Kilometry: 313 223
srebrny
Jak ktoś parkuje powiedzmy dłużej niż tydzień to też niegłupia opcja ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
tartal lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 384 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group