Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

[ 342 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 18  Następna
Autor Wiadomość
#221 PostWysłany: 05 Maj 2019 16:07 

Parking Der Clou potwierdzam. Wyjazd 27.04-5.05.19 na samej górze pod niebem 2 euro za dobę.
Przyjazd około 10:00, wyjazd 17:00, razem 16 euro.
Połowa miejsc zajętych.
 Relacje PM off
2 ludzi uważa post za pomocny.

#222 PostWysłany: 05 Maj 2019 17:07 

niebieski
Ciekawe jak tam będzie w wakacje. Napisz jeszcze jak się dostałeś z parkingu na lotnisko?
 Relacje PM off  

#223 PostWysłany: 06 Maj 2019 17:20 

Z uwagi, że do lotu mieliśmy ponad 2 godz. moja Pani zadecydowała idziemy na piechotę ok.30-40 min.
Powrót wróciliśmy z TXL autobusem 128 wysiadka na przystanku U-Kurt-Sumacher-Platz zaraz przy samym wejściu do galerii Der Clou i windą na najwyższe piętro.
Autobus około 15 minut cena biletu zdaje się 1,7 euro.
 Relacje PM off
pasta uważa post za pomocny.

#224 PostWysłany: 07 Maj 2019 14:00 

Loty: 8
Kilometry: 15 658
Dzień dobry,
Chciałbym prosić o poradę, gdzie mogę zostawić auto jeżeli lot mam o godzinie 6.00 w piątek a powrót ok 11.00 we wtorek (10-14. maja)?
Parking Der Clou z tego co doczytałem chyba odpada bo nie będzie jeszcze otwarty o tej porze. Gdzie zaparkować aby dotrzeć na lotnisko na 4.00 w nocy z czwartku na piątek?
 Relacje PM off  

#225 PostWysłany: 07 Maj 2019 16:01 

Saatwinkler damm Berlin Tegel - Auto stało od poniedziałku 29 kwietnia 2019 godzina 14:00 do poniedziałku 6 maja 2019 godzina 10:15
Brak śladów mandatów, widać że inne auta przyjechały w międzyczasie, ale niektóre stały cały czas - brak mandatów. Parking wydaje się spoko, ale naprawdę ciężko na nim znaleźć miejsce. Nam się udało, ale to było jedyne miejsce. Lepiej chyba mieć chwilę zapasu i adres na rezerwową lokalizację.

Dodatkowa informacja - auta które stoją wzdłuż drogi posiadały jakieś świstki. Nie było czasu, żeby rozkminiać, czy to na 100% mandaty, ale wyglądało że tak. Szczególnie jedno audi a7 na kaliskich blachach, ale gość dodatkowo zaparkował częściowo na chodniku, w miejscu, gdzie był ewidentnie zakaz zatrzymywania.. w dniu wylotu widzieliśmy za jego szybą za 2-3 papierki, a przy powrocie już żadnego.. więc możliwe, że jakaś "dobra" dusza lub po prostu pogoda sprawiły, że mandaciki zniknęły..
Wzdłuż tej samej drogi auta niemieckie z nalepionymi zielonymi naklejkami i innymi bzdetami nie miały nic za szybą, te bez niczego - niektóre tak, niektóre nie.. ciężko mi powiedzieć dlaczego.
 Relacje PM off
mpate92 lubi ten post.
mpate92 uważa post za pomocny.

#226 PostWysłany: 07 Maj 2019 23:23 

Loty: 8
Kilometry: 15 658
luk4ss napisał(a):
Saatwinkler damm Berlin Tegel - Auto stało od poniedziałku 29 kwietnia 2019 godzina 14:00 do poniedziałku 6 maja 2019 godzina 10:15
Brak śladów mandatów, widać że inne auta przyjechały w międzyczasie, ale niektóre stały cały czas - brak mandatów. Parking wydaje się spoko, ale naprawdę ciężko na nim znaleźć miejsce. Nam się udało, ale to było jedyne miejsce. Lepiej chyba mieć chwilę zapasu i adres na rezerwową lokalizację.

Dodatkowa informacja - auta które stoją wzdłuż drogi posiadały jakieś świstki. Nie było czasu, żeby rozkminiać, czy to na 100% mandaty, ale wyglądało że tak. Szczególnie jedno audi a7 na kaliskich blachach, ale gość dodatkowo zaparkował częściowo na chodniku, w miejscu, gdzie był ewidentnie zakaz zatrzymywania.. w dniu wylotu widzieliśmy za jego szybą za 2-3 papierki, a przy powrocie już żadnego.. więc możliwe, że jakaś "dobra" dusza lub po prostu pogoda sprawiły, że mandaciki zniknęły..
Wzdłuż tej samej drogi auta niemieckie z nalepionymi zielonymi naklejkami i innymi bzdetami nie miały nic za szybą, te bez niczego - niektóre tak, niektóre nie.. ciężko mi powiedzieć dlaczego.

Mam rozumieć że parkowałeś wzdłuż ulicy tak? Czy jest tam jakiś parking? Jak wygląda droga na lotnisko? Pieszo najlepiej?
 Relacje PM off  

#227 PostWysłany: 08 Maj 2019 00:08 

Zwróć uwage na znaki i parkuj wzdluz ulicy. W tym watku jest to dobrze opisane. Spacerek ok. 10-15 minut. Ja podwoze żonę i dziecko( ewentualnie znajomych) pod terminal i wracam zaparkowac.

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka
 Relacje PM off
mpate92 lubi ten post.
mpate92 uważa post za pomocny.

#228 PostWysłany: 05 Cze 2019 22:25 
Awatar użytkownika

Loty: 141
Kilometry: 270 325
niebieski
Ktoś poleci coś aktualnego - chyba raczej płatne (ale nie 100€ za tydzień). Polecana tutaj galeria nie wchodzi w grę, bo wracamy o 23...
Do tej pory latałem raczej z SXF i do tego dojeżdżałem tam starym autem, więc zostawiałem je pod Mercedesem, teraz TXL, auto nówka sztuka i trochę strach o te darmowe miejscówki... :( Wszystko co dostępne w necie wyceniają na minimum 90€ :/

Edit: Z tego co tutaj czytałem to ten parking Der Clou jest czynny tylko w godzinach pracy galerii, ale z drugiej strony z tego co na screenie poniżej można by przypuszczać że całą dobę... Choć na innej podstronie faktycznie napisane że parking czynny do 23... Ktoś to sprawdził na 100%?

Załącznik:
Zrzut ekranu 2019-06-5 o 23.20.15.png

Nie posiadasz wymaganych uprawnień, by zobaczyć pliki załączone do tej wiadomości.

#229 PostWysłany: 06 Cze 2019 08:41 
Awatar użytkownika

złoty
@szymonpoznan1 pewnie chodzi o to, że nie wejdziesz i nie wyjdziesz z galerii i później na parking bo po prostu galeria jest zamknięta
Jedyne co mi przychodzi do głowy to wejść na bezczela na parking wjazdem dla samochodów, ale czy tak się da i czy ewentualnie później otworzy się bramka przy wyjeździe to nie wiadomo
Możesz przetestować i podzielić się info :mrgreen:
Jakby tak dało się zrobić to mielibyśmy fajny parking 24/7 w rewelacyjnej cenie

edit
dobra, chyba się nie da tak zrobić bo z tego co pamiętam maszyna do opłacenia parkingu jest w pomieszczeniu za drzwiami, które pewnie będą zamknięte.
 Relacje PM off  

#230 PostWysłany: 10 Cze 2019 09:01 

niebieski
pasta napisał(a):
Ciekawe jak tam będzie w wakacje. Napisz jeszcze jak się dostałeś z parkingu na lotnisko?

Kolego, masz na poprzedniej stronie dokładną instrukcję.

#231 PostWysłany: 13 Cze 2019 09:44 

Loty: 6
Kilometry: 9 564
znalazłem to: https://www.park-to-fly.de/park-to-fly/ ... hp?lang=pl - po polsku też jest, blisko lotniska, cena za 9 dni to 65 EUR. strzeżony, ogrodzony, tranfer w cenie. Mam nowe auto. Wole trochę zapłacić za spokój. znajdziecie taniej za termin 11.09-20.09 ?

#232 PostWysłany: 16 Cze 2019 14:28 

Witam, czy parking der clou posiada opcję rezerwacji miejsca, czy też trzeba przyjechać i liczyć na szczęście? Nie udało mi się zarejestrować na stronie: https://www.mein-contipark.de/login wydaje się ona oferować jedynie logowanie, a nie rejestrację. Dostępna na stronie www aplikacja również wydaje się nie oferować opcji rezerwacji miejsca. Czy to samoobsługowy parking i czy można płacić kartą? Na stronie www jest tylko informacja o płatności gotówką.

Co do parking przy saatwinkler damm, co oznacza znak drogowy:
https://www.google.com/maps/@52.5484176 ... 312!8i6656

Czy można zaparkować między tymi słupkami za nim wzdłuż drogi?

Co do zielonej naklejki, jeśli ta mapa jest aktualna:
http://www.umweltzone.pl/strefy/berlin
naklejka nie jest potrzebna.
 Relacje PM off  

#233 PostWysłany: 16 Cze 2019 15:12 

niebieski
Nie mozna rezerwowac Der Clou - chyba, ze na miesiąc czasu.
 Relacje PM off  

#234 PostWysłany: 16 Cze 2019 18:47 

Loty: 145
Kilometry: 140 020
srebrny
@Ciek ten znak oznacza zakaz parkowania za wyjątkiem wyznaczonych zatoczek (jak np. te między drzewami).
Co do Umweltzone, to TXL leży poza tą strefą. Pamiętaj jednak, żeby bez naklejki nie wjeżdżać do strefy, nawet przejazdem.
 Relacje PM off  

#235 PostWysłany: 17 Cze 2019 09:34 

Jak obecnie wygląda dostępność miejsc na długoterminowym parkingu Der Clou? Z tego co widać ceny w parkingach przy lotnisku z transferem zaczynają się od 60 EUR za tydzień, natomiast opcja Der Clou z przejazdem autobusem (czy nawet Uberem) wychodzi zauważalnie taniej.
Zagadką jest dostępność miejsca w momencie wjazdu na parking. Czy jest tam teraz rotacja w miarę bieżąca, czy zrobiło się ciasno przez coraz większą popularność parkingu?
 Relacje PM off  

#236 PostWysłany: 17 Cze 2019 21:08 

niebieski
Dziś zaparkowałem na Der Clou - połowa parkingu na dachu pusta, dojazd bez żadnego problemu poza delikatnym korkiem pod samym centrum, lokalizacja świetna, gdybym wiedział że nad tym dachem maja ścieżkę podejścia to przyjechał bym dwie godziny wcześniej żeby popatrzeć na samoloty - świetne widoki :)

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 Relacje PM off
sansibear uważa post za pomocny.

#237 PostWysłany: 18 Cze 2019 06:40 

Dzięki za konkretna odpowiedz. Czy jechałeś na TXL autobusem, czy wygodniej - TAXI lub Uberkiem?
Pytam pod kątem czasu podróży na lotnisko z parkingu...

Relacje PM off  

#238 PostWysłany: 18 Cze 2019 07:49 

Jak wyglada płatność za parking na Der Clou? Monety? banknoty? Czy karta? 5 lipca mam wylot z Berlina i powrót 12 lipca. Płacić 100€ za parking to rozbój w biały dzień...

Tak jak ktoś pisał wyżej na parking można dostać się tylko w godzinach otwarcia galerii?
 Relacje PM off  

#239 PostWysłany: 18 Cze 2019 08:07 

niebieski
Ja dojechałem autobusem w sumie jakieś 12 minut jechałem plus dojście na terminal C 7-8 minut. Bilet kupiłem tak jak ktoś pisał na stacji metra za 1,7 euro. Maszyna do opłacania znajduje się przy windach na dachu ale nie żadnymi drzwiami wiec myśle ze przęsło by wejście na chama na parking poza godzinami wjazdem dla aut - chyba że wtedy szlabany nie działają lub automat do opłat jest nieczynny. Ja tego nie sprawdzę bo wracam wcześnie :)

Relacje PM off  

#240 PostWysłany: 18 Cze 2019 09:46 

niebieski
Można płacić kartą za ten parking?
 Relacje PM off  

[ 342 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 18  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 3 gości