Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

[ 344 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 18  Następna
Autor Wiadomość
#141 PostWysłany: 22 Sie 2018 12:24 

Parking w centrum handlowym Der Clou to chyba nie takie nowe odkrycie... :)
Co do najnowszych informacji - parkowałem tam od 1 do 15 sierpnia - koszt 30 Euro (2 Euro doba). Płatność w automatach na parkingu (tylko gotówka).
Parking zadaszony, za szlabanem (skoro pobierana jest opłata to musi być przecież jakaś blokada wyjazdu).
Na parkingu - jak to w centrum handlowym sporo wolnych miejsc, ale nie wiem jak to będzie jak będą w sklepach jakieś mega promocje/w okresie przedświątecznym itp. Sporo samochodów na polskich blachach :)
Wadą parkingu dla tych co przylatują/wylatują wcześnie rano/późno wieczorem/ w nocy jest to, że na parking wjechać/wyjechać można od poniedziałku do soboty w godzinach 6.30-23.00, w niedziele już tylko 9.30-20.30. Poza tymi godzinami nie ma możliwości ani wjazdu ani wyjazdu.
Z parkingu/sprzed centrum handlowego można dojechać w kilka minut na lotnisko pod sam terminal autobusem 128 kupując bilet np. u kierowcy za 1,7 Euro (Kurzstrecke).
 Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
4 ludzi uważa post za pomocny.

#142 PostWysłany: 22 Sie 2018 12:33 

niebieski
Przekonałeś mnie, bardzo dziękuję :).
 Relacje PM off  

#143 PostWysłany: 28 Sie 2018 12:25 

niebieski
Najnowsze info, parkowałem na parkingu (przybyłem o 6:30 i były 2 miejsca). Bardzo duże obłożenie parkingu i ulic. Można stać wzdłuż ulicy po obu stronach od parkingu na lewo ale tylko do najbliższego skrzyżowania (ok. 250m), dalej za nim (skrzyżowaniem) auta stały ale moim zdaniem na zakazie. I od parkingu w prawo (zaraz za skrzyżowaniem), tam było więcej miejsc...
 Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
jasiek1212 uważa post za pomocny.

#144 PostWysłany: 28 Sie 2018 17:04 

Loty: 131
Kilometry: 169 177
srebrny
@pajacyk, mozesz prosze podac dokladna lokalizacje tego miejsca? Czy parkowanie tam jest w 100% legalne i darmowe? Na jak dlugo zostawiales tam samochod?

Moja pierwsza relacja z podróży - Andaluzja
Image
 Relacje PM off  

#145 PostWysłany: 29 Sie 2018 11:11 

niebieski
Stałem od 6:30 23.08 do 12:00 27.08 na parkingu, jak pisałem w dniu przyjazdu o tej porze były wolne dwa miejsca, postój bez problemu. W dniu przylotu o 12 żadnego wolnego miejsca.
Auta stały od parkingu (od wyjazdu z niego) w lewo do ulicy (skrzyżowania) Zufahrt zum Flughafen Tegel - za skrzyżowaniem z tą ulicą auta stały po obu stronach drogi ale moim zdaniem na zakazie (nie postoju ale na zakazie zatrzymywania się i postoju!!!). W drugą stronę od parkingu czyli w prawo (od wyjazdu z niego) - za wyjazdem na autostradę, auta stały też po obu stronach, moim zdaniem na legalu, ale jak daleko to nie wiem, widziałem tam wolne miejsca...Postój darmowy.
 Relacje PM off  

#146 PostWysłany: 03 Wrz 2018 09:56 
Awatar użytkownika

Loty: 45
Kilometry: 86 495
niebieski
Ja teraz zarezerwowałam na październik ten parking:

http://www.parking-lotnisko-berlin.pl/plb/

cenowo był korzystniejszy niż MC parking, na którym poprzednio zostawiałam auto, dość spora różnica w cenie, bo tutaj wyszło mi 45e, a na Mc pokazywało 79e.
jasiek1212 uważa post za pomocny.

#147 PostWysłany: 20 Wrz 2018 19:03 

Hej,

A parkował ktoś przy ulicy:
Max-Dohrn-Straße

Z tego co widzę dużo miejsca na ulicy + P+R.
Przy ulicy przystanek autobusów 109 i X9, które w 10 min są na lotniku.

Nie posiadasz wymaganych uprawnień, by zobaczyć pliki załączone do tej wiadomości.
 Relacje PM off  

#148 PostWysłany: 27 Wrz 2018 13:46 
Awatar użytkownika

Loty: 18
Kilometry: 26 076
Wiele pomocnych wskazówek zdobyłem dzięki Wam więc chcę się podzielić swoimi świeżymi informacjami.
Wczoraj wróciłem z mega udanego urlopu na Gran Canarii z Berlin Tegel. Co do parkingu to do końca miałem mega stres czy będzie miejsce na wskazanym wcześniej parkingu darmowym. Wbijacie w mapy google "Parking gratis Berlin" i Was prowadzi do celu 8-) .
Dojazd okej, bez żadnych przygód.
Byłem na parkingu o 3.30. Miejsc wolnych było z 4. Większość aut na niemieckich blachach a nie polskich :) Wzdłuż ulicy Saatwinkler Damm obok tego parkingu stało także dużo aut po obu stronach ulicy, nie widziałem żadnych mandatów za wycieraczkami.
Do lotniska spacerkiem z 10-15 minut.

Powrót po 2 tygodniach, autko całe bez żadnych problemów. Jednak zauważyłem jak policja spisuje mandaty dla aut pozostawionych poza miejscami wyznaczonymi na parkingu (trawnik, każde miejsce dostępne poza wyznaczonymi) także uważajcie z tym. Po obu stronach ulicy ponownie masa aut, mandatów tam nie zauważyłem.
Przy wyjeżdżaniu uważajcie bo jest tłoczno ;) Polskich blach prawie wcale (Polacy latają w sezonie ? :) ) :o

Podsumowując...
Polecam to miejsce ale w na pewno wszystko zależy od czasu wylotu. Myślę, że też trzeba mieć po prostu farta. Nie mniej jednak przy okazji kolejnej podróży z tego lotniska podejmę ryzyko ;)
 Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.

#149 PostWysłany: 27 Wrz 2018 20:29 

srebrny
@jasiek1212, dzieki za kolejne potwierdzenie. A powiedz, miales jakas opcje awaryjna - w razie gdyby na tym parkingu jednak sie nie znalazlo miejsce? Jest cos troche dalej, gdzie jest duza szansa na miejsce i mozna podjechac komunikacja miejska na TXL?

Image
 Relacje PM off  

#150 PostWysłany: 27 Wrz 2018 21:08 

Loty: 4
Kilometry: 17 154
srebrny
Opcją awaryjną jest zawsze Saatwinkler Damm po drugiej stronie świateł.Tam zawsze wcześniej lub póżniej znajdziesz jakieś miejsce do parkowania.
 Relacje PM off  

#151 PostWysłany: 27 Wrz 2018 21:59 
Awatar użytkownika

Loty: 149
Kilometry: 428 529
srebrny
2 tygodnie do minionej niedzieli moje auto stało na wspomnianej wyżej ulicy Saatwinkler Damm.
To kilkadziesiąt metrów przed skrętem na most prowadzący do lotniska. 0 problemów, kilka aut na polskich blachach.
Przypomnę, że 4 lata temu ze spokojnego parkingu rekomendowanego przez wielu - tego znajdującego się wcześniej po 2 stronie ulicy skradziono mi 4 felgi.
Auto stało na cegłach !
Załącznik:
txl.png

Nie posiadasz wymaganych uprawnień, by zobaczyć pliki załączone do tej wiadomości.

#152 PostWysłany: 28 Wrz 2018 00:27 
Awatar użytkownika

Loty: 171
Kilometry: 385 398
niebieski
samaki9 napisał(a):
Opcją awaryjną jest zawsze Saatwinkler Damm po drugiej stronie świateł.Tam zawsze wcześniej lub póżniej znajdziesz jakieś miejsce do parkowania.

Po drugiej stronie świateł co parę metrów są ogłoszenia policji informujące o częstych włamaniach do aut. Osobiście nie zdecydowałbym się zostawić tam samochodu, chociaż z reguły nie mam z tym problemów (również w Warszawie w okolicach Okęcia, czy w Poznaniu w okolicach Ławicy). Jako opcję awaryjną proponowałbym duże osiedle za parkiem, przez który dochodzi się do Saatwinkler Damm, np. na przeciwko szkoły albo kościoła przy Halemweg. Tyle, że stamtąd idzie się trochę dłużej.
 Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
xyrxis uważa post za pomocny.

#153 PostWysłany: 23 Paź 2018 09:43 

srebrny
Dobra, korzystalem z Waszych informacji to teraz sam podziele sie swoimi.
Parking o ktorym tyle zostalo powiedziane byl totalnie zastawiony w srodku tygodnia okolo 5:30 rano. Zajete byly zarowno legalne wyznaczone miejsca jak i kazdy mozliwy skrawek wolnej powierzchni. Na szczescie jadac dalej na wschod ulica Saatwinkler Damm a potem zawracajac udalo sie znalezc legalne miejsce przy ulicy.
Tylko teraz wazna uwaga: Przed wylotem moje miesce bylo w 100% legalne, natomiast po powrocie staly tymczasowe znaki zakazu zatrzymywania z informacja ze obowiazuja w dniu 23.10.2018. Jesli wrocilbym pare dni pozniej to moglbym miec juz problem.

Image
 Relacje PM off  

#154 PostWysłany: 23 Paź 2018 14:27 
Awatar użytkownika

Loty: 45
Kilometry: 86 495
niebieski
Korzystałam teraz z parkingu Park to fly i wszystko było w porządku, w zasadzie wszystko tak samo jak z McParking na lotnisko i z powrotem przywożą busem, mają dużo miejsc na parkingu, jednak cenowo wyszło sporo taniej niż na McParking. Rezerwowałam przez internet.

#155 PostWysłany: 01 Lis 2018 23:42 

Loty: 12
Kilometry: 11 213
Witam a jak dojście z ewentualnych miejsc darmowych do lotniska, jest bezpiecznie można przejść. Szukam czegoś dla siebie na wyjazd i zastanawiam się nad parkingiem przy Max-Dohrn-Straße 1
 Relacje PM off  

#156 PostWysłany: 02 Lis 2018 00:15 
Awatar użytkownika

złoty
Tak. Bezpieczne. 15-20 minut spaceru do terminala lotniska.

#157 PostWysłany: 02 Lis 2018 09:58 

jaco027 napisał(a):
Tak. Bezpieczne. 15-20 minut spaceru do terminala lotniska.

Czy jakby przy tym parkingu brakło wolnych miejsc są jakieś inne propozycje warte uwagi?
 Relacje PM off  

#158 PostWysłany: 08 Lis 2018 12:20 

Które odpłatne parkingi wypadają najlepiej bezproblemowo i najszybciej do lotniska?
 Relacje PM off  

#159 PostWysłany: 12 Lis 2018 16:08 

Ostrzeżenie - drugi raz zostawiłem auto przy Saatwinkler Damm i drugi raz mi opędzlowali zderzaki z zaślepek. Ceny tych zaślepek w Pl to parkowanie auta tam na tydzień na strzeżonym parkingu, więc osobiście nie będę już zostawiał, bo to się mija z celem. Za pierwszym razem w drogim aucie zostawionym na tydzień. Teraz specjalnie pojechałem starym citroen c5 i to samo. Jedno auto stało po prawej, drugie po lewej od przejazdu nad kanałem, oba wśród innych aut. Dla Waszej informacji tylko:)

pzdr
 Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.

#160 PostWysłany: 13 Lis 2018 12:49 

Ja zostawiałem ostatnio na tydzień i nie było problemów, ale to pewnie loteria.
 Relacje PM off  

[ 344 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 18  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 1 gość