Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 384 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 20  Następna
Autor Wiadomość
#181 PostWysłany: 15 Gru 2018 11:06 

Rejestracja: 09 Gru 2018
Posty: 4
Cześć,
szukam opcji pozostawienia auta w pobliżu lotniska Tegel na 5 tygodni. Wylot mam o 6 rano 25.12. Wkopałam się z tą datą, bo nie przewidziałam, że busy Poznań-Berlin w tym okresie nie kursują. Znacie może jakieś bezpieczne miejsce, gdzie auto może stać tak długo? Ewentualnie płatny parking, który udzieli rabatu za dłuższy czas postoju?
A może ktoś z was jedzie w tym czasie i miałby dwa miejsca wolne?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Nowość! Wakacyjne loty Ethiopian Airlines do RPA i Tanzanii z bagażem z Warszawy od 2376 PLN Nowość! Wakacyjne loty Ethiopian Airlines do RPA i Tanzanii z bagażem z Warszawy od 2376 PLN
Wczasy w Egipcie: tydzień w 4* hotelu z all inclusive od 2005 PLN. Wyloty z 5 miast Wczasy w Egipcie: tydzień w 4* hotelu z all inclusive od 2005 PLN. Wyloty z 5 miast
#182 PostWysłany: 15 Gru 2018 11:42 

Rejestracja: 14 Maj 2016
Posty: 1439
Zbanowany
niebieski
Nie lepszym wyjściem jest wyjazd do Berlina w Wigilię i wzięcie hotelu w pobliżu Tegel? Koszty niższe niż pozostawienie samochodu na płatnym parkingu i spokój bo o pozostawieniu na 5 tyg na ulicy to bym nawet nie myślał. Tam stale coś przekopują i jak zle trafisz z czasem to odholowanie i dużo wyższy rachunek.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#183 PostWysłany: 15 Gru 2018 11:47 

Rejestracja: 09 Gru 2018
Posty: 4
Pewnie, że tak by było lepiej. Wszystko rozchodzi się o to, że chciałam wigilię spędzić z synem i wyjechać po. A ostatni autobus z Poznania mam po 15, a pociąg po 16. I z tego powodu szukam innej opcji...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#184 PostWysłany: 15 Gru 2018 11:58 

Rejestracja: 14 Maj 2016
Posty: 1439
Zbanowany
niebieski
Sprawdzałem opcję ze Szczecina jeszcze. Jednak FlixBus wyjeżdża 25.12 o 8.00 dopiero a w Wigilię kończy chyba o 13.00 :P Warianty nie są optymistyczne ale na lepsze raczej nie możesz liczyć w tej dacie chyba , że rzeczywiście ktoś czytający forum akurat wtedy będzie jechał w tamtym kierunku. Pozostawienie samochodu na ulicy uważam za najgorszy wariant ale to moje tylko zdanie :P
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#185 PostWysłany: 15 Gru 2018 12:03 

Rejestracja: 02 Sty 2013
Posty: 2049
Loty: 4
Kilometry: 17 154
srebrny
Rzeczywiście , możliwości zbyt duzo nie ma. Ja bym jednak jechał autem , oczywiście jesli nie boisz sie go zostawiac na parkingu niestrzeżonym. Po prostu czatuj na miejsce na parkingu na saatwinkler damm , na 100% coś sie zwolni.A jesli nie( w co nie wierzę) to przejedż skrzyżowanie prosto (nie skrecaj w prawo na lotnisko) i zostaw tam auto na utwardzonym ala chodniku.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#186 PostWysłany: 15 Gru 2018 12:09 

Rejestracja: 09 Gru 2018
Posty: 4
Dzięki za zaangażowanie.
Ja też obawiam się zostawiać auto, mimo że wartość jego znikoma, to tak jak piszesz, może akurat zmienią znaki w czasie gdy będzie tam stało i będę mieć mega problem po powrocie. Rozważam jeszcze pociąg do Wrocławia o 17:38 i stamtąd flixbus do Berlina ok 22. Wtedy jest jeszcze szansa na szybkiego karpia i makowca ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#187 PostWysłany: 15 Gru 2018 12:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3711
srebrny
@Rudaaga a blablacar
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#188 PostWysłany: 15 Gru 2018 12:18 

Rejestracja: 09 Gru 2018
Posty: 4
Na BlaBlaCar chwilowo nic nie ma w tej dacie. Ustawiłam sobie powiadomienie. Ogłosiłam się też w grupie na fb, która zrzesza ludzi jeżdżących na tej trasie. Chwilowo cisza :(
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#189 PostWysłany: 15 Gru 2018 12:20 

Rejestracja: 02 Sty 2013
Posty: 2049
Loty: 4
Kilometry: 17 154
srebrny
Dlatego poluj na miejsce na parkingu przy saatwinkler damm.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#190 PostWysłany: 16 Gru 2018 13:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2018
Posty: 26
Auto prawie 3 tygodnie na polecanym darmowym parkingu. Przyjazd po godzinie 3 i było parę wolnych jeszcze miejsc. Jedni stawali w wyznaczonych miejscach inni natomiast pod kątem ale dało się obok nich przejechać (2 koła na drodze 2 na ziemi).

Rejestracje polskie i nie tylko. Także dzięki za informację i przekazuje dalej.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#191 PostWysłany: 25 Gru 2018 23:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Lip 2011
Posty: 234
Loty: 330
Kilometry: 690 493
niebieski
Kilka dni temu również zostawiałem auto na 3 dni przy Saatwinkler Damm (ok 100 za parkingiem). Sporo wolnych miejsc. Moje oraz wszystkie auta po drodze były całe więc polecam. W styczniu ponownie będę korzystał z tej miejscówki
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#192 PostWysłany: 31 Gru 2018 09:34 

Rejestracja: 21 Gru 2010
Posty: 395
niebieski
heniek napisał(a):
bernikula napisał(a):
heniek napisał(a):
jak już ktoś chce płacić to polecam parking przy Der Clou - 2€/doba

Z dowozem na lotnisko czy we własnym zakresie?


We własnym zakresie, Autobus spod centrum w kilka minut zawiezie Cie na lotnisko za 1.40€.
Ja jeśli jestem z rodziną wyrzucam wszystkich na lotnisku, jadę odstawić samochód i jestem z powrotem za 20 minut.

Jak wygląda płatność? Czy parking jest monitorowany?

I czy na stacji metra Kurt-Schumacher Platz jest automat biletowy z możliwością płatności kartą?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#193 PostWysłany: 31 Gru 2018 11:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3711
srebrny
heniek napisał(a):
We własnym zakresie, Autobus spod centrum w kilka minut zawiezie Cie na lotnisko za 1.40€.

@heniek czy wjazd na ten parking clou jest tutaj https://goo.gl/maps/QPDaenbQadU2 ?
przystanek autobusu 128 na lotnisko rozumiem, że to ten https://goo.gl/maps/aa72GL4k7Q82 ?
dopytuję o takie szczegóły ponieważ będę miał od momentu otwarcia parkingu do odlotu ok. 3 godzin i wolałbym nie krążyć i szukać
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#194 PostWysłany: 01 Sty 2019 15:03 

Rejestracja: 05 Cze 2013
Posty: 694
niebieski
Tak, to ten wjazd. Po zaparkowaniu wychodzisz przez centrum handlowe głównym wejściem i przechodzisz na drugą stronę ulicy na przystanek.
Góra
 Profil Relacje PM off
cypel lubi ten post.
cypel uważa post za pomocny.
 
      
#195 PostWysłany: 01 Sty 2019 16:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3711
srebrny
Ale o 6.30 to chyba centrum handlowe będzie zamknięte?

Edit
Dobra, już sprawdziłem, galeria jest otwarta od godz. 7.00
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#196 PostWysłany: 01 Sty 2019 19:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sty 2016
Posty: 8
Witajcie,

większość postów jest o parkowaniu na dłużej - a ja chciałem spytać gdzie najłatwiej się umówić z kimś, kto po mnie przyjeżdża, żeby mógł podjechać jak najbliżej lotniska na chwilę, wsiadamy i odjeżdżamy.
Ktoś, coś?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#197 PostWysłany: 01 Sty 2019 19:16 

Rejestracja: 28 Lip 2012
Posty: 6234
HON fly4free
:arrow: https://www.berlin-airport.de/pl/podroz ... /index.php
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#198 PostWysłany: 12 Sty 2019 16:25 

Rejestracja: 12 Sty 2019
Posty: 1
heniek napisał(a):
Tak, to ten wjazd. Po zaparkowaniu wychodzisz przez centrum handlowe głównym wejściem i przechodzisz na drugą stronę ulicy na przystanek.

Heniek, Czy mogę/muszę wcześniej rezerwować parking na Der Clou - 2€/doba, czyli na dachu? Jeżeli mogę wcześniej zarezerwować, jak to zrobić?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#199 PostWysłany: 16 Sty 2019 12:45 

Rejestracja: 05 Cze 2013
Posty: 694
niebieski
Krzysiek2019 napisał(a):
heniek napisał(a):
Tak, to ten wjazd. Po zaparkowaniu wychodzisz przez centrum handlowe głównym wejściem i przechodzisz na drugą stronę ulicy na przystanek.

Heniek, Czy mogę/muszę wcześniej rezerwować parking na Der Clou - 2€/doba, czyli na dachu? Jeżeli mogę wcześniej zarezerwować, jak to zrobić?


Nie sądzę, to zwykły parking przysklepowy, przy wjeździe bilecik, przy wyjeździe płacisz w automacie, ale zawsze możesz wysłać maila z zapytaniem: kundenservice@contipark.de
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#200 PostWysłany: 22 Sty 2019 14:12 

Rejestracja: 22 Sty 2019
Posty: 1
Cześć,

Chciałbym napisać o mojej nieprzyjemniej wizycie na parkingu der clou. Parkowałem tam 18.01-21.01 br. (pt-pon) łacznie 3 dni i 5h36min, tyle pokazało na paragonie. Zapłaciłem 30E a nie tak jak każdy piał 2E za dobę. Wjechałem na parking tym wjazdem co kazdy na poziom P1 czyli u góry zadaszony, nie wiem czy był jeszcze wyzej jakiś bo sie spieszyłem i nie zwiedzałem. Była tabliczka z informacja il kosztuje godzina dzien itp, ale były dwie ceny za dobe 8E i 2E. Nie znam niemieckiego, po angielsku zero informacji. Pomyślałem ze moze 8E za jeden dzien a jak na dłuzej to stawka sie zmieni po 2E. Natomiast tak sie nie wydarzyło. Zapłaciłem 30E za parking, oraz 1.70E za bilety na autobus dla 4 osób. Chciałem zaoszczędzić, a taniej wyszedłby parking za 32E który znalazłem z transferem na lotnisko.

Wczoraj wróciłem, i dalej mi chodzi po głowie, dlaczego nie zapłaciłem 8E, czemu tak naliczyło, czy może jest inny parking w tej galeri, tyle ze wjechałem wjazdem ze zdjec z tego forum, napisem wielkim napsiem DER CLOU lekko podgórke.

Ktoś potrafi odpowiedzieć dlaczego tyle zapłaciłem?
Góra
 Profil Relacje PM off
gkrs uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 384 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 20  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group