Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

[ 342 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 18  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 10 Wrz 2012 18:48 

Witam,
Szukam w miarę najtańszego parkingu w pobliżu lotniska Berlin Tegel, może być trochę oddalone, jeśli zapewniają transfer na lotnisko.
Wylatujemy 23.10 - 29.10 br. Może ktoś zna lub korzystał z takiego parkingu ?
Pozdrawiam

Ostatnio edytowany przez Washington, 13 Kwi 2014 13:49, edytowano w sumie 1 raz
porządki
 Relacje PM off  

#2 PostWysłany: 10 Wrz 2012 20:26 
Awatar użytkownika

Zbanowany
http://www.park-to-fly.de/park-to-fly/index.php?lang=pl

http://www.airportparking-berlin.de/pl/

http://www.parking-lotnisko-berlin.pl/t ... arkeit.php

http://www.mcparking.de/pl/tegel.php

#3 PostWysłany: 10 Wrz 2012 21:23 

Dzięki, ja również te sobie "wyguglowałem" :) Chodziło mi raczej o jakieś parkingi, z których ktoś korzystał i są w miarę najtańsze

#4 PostWysłany: 10 Wrz 2012 22:24 
Awatar użytkownika

Zbanowany
ja juz dwa razy korzystałem z tego parkingu , zero problemów z tym że jest on przy SXF http://www.ber-airport-parken.de/

#5 PostWysłany: 11 Wrz 2012 07:50 

Dzięki bardzo, faktycznie ten wygląda, że jest najtańszy oraz leży bardzo blisko lotniska.

#6 PostWysłany: 30 Wrz 2012 19:05 

Podsumowując, najtańszy parking w okolicy TXL to http://www.dein-stellplatz.de/ . 50 euro za 7 dni, pozostałe parkingi powyżej tej kwoty. Niestety w pobliżu TXL są parkingi b.drogie.

#7 PostWysłany: 16 Paź 2012 14:02 

Ja ze swojej strony polecam darmowy parking na Saatwinkler Damm, ok. 400 m od lotniska. Sam zostawiłem tam swój (w miarę nowy) samochód na 17 dni we wrześniu. Stały tam też lepsze samochody i z niemieckimi i z polskimi rejestracjami i to rozwiało moje obawy. Sporo parkingów płatnych i bezpłatnych w pobliżu lotniska można znaleźć na mapie:

http://www.parkopedia.de/parken/flughafen_berlin_tegel/
 Relacje PM off  

#8 PostWysłany: 23 Kwi 2013 15:04 

Zauważyłem na Street View, że wzdłuż ulicy Saatwinkler Damm stoją zaparkowane samochody. Czy orientujecie się czy można tam zostawić samochód na kilka dni?
 Relacje PM off  

#9 PostWysłany: 26 Kwi 2013 02:19 

Czy na któryś z tych parkingów można dojechać bez tej zielonej nalepki? A jeśli nie to gdzie ją kupić jadąc z Poznania?

Doczytałem, że teoretycznie na wszystkie.

Ostatnio edytowany przez jasek, 26 Kwi 2013 03:11, edytowano w sumie 1 raz
 Relacje PM off  

#10 PostWysłany: 26 Kwi 2013 03:03 
Awatar użytkownika

Loty: 141
Kilometry: 270 325
niebieski
jasek napisał(a):
Czy na któryś z tych parkingów można dojechać bez tej zielonej nalepki? A jeśli nie to gdzie ją kupić jadąc z Poznania?

Co do tego, czy na parking wjedziesz bez nalepki to nie wiem, choć lotnisko Tegel jest przy zjeździe z autostrady, więc powinno się udać bez dojechać. Jeśli jednak musiałbyś ją kupić, to jadąc z Poznania jest baaardzo ciężko. Nasłuchałem się plotek, że można je nawet kupić na Shellu tuż za Świeckiem lub każdej innej kolejne stacji, ale to bzdury. Jadąc do Berlina odwiedzałem, każdą możliwą stację benzynową w drodze od Świecka do Berlina i nigdzie nie mieli. Nawet na 2 stacjach już po zjechaniu do centrum nie było, dopiero udało mi się kupić w warsztacie samochodowym w centrum - gdzie już dawno łapałem się na ewentualny mandat.
Jeśli będziesz musiał mieć tą nalepkę polecam postarać się o nią w Polsce, nawet jeśli trochę przedroży to niewiele, a mniej stresu i straty czasu na szukanie.

#11 PostWysłany: 26 Kwi 2013 07:43 
Awatar użytkownika

złoty
jasek napisał(a):

Doczytałem, że teoretycznie na wszystkie.

ta zielona strefa nazywa się umweltzone i obejmuje śródmieście, lotniska są poza strefą

jak zobaczysz coś takiego to znak, że wjeżdżasz do strefy

Image

a tutaj mapka ze strefą

Image
 Relacje PM off  

#12 PostWysłany: 19 Cze 2013 18:17 
Awatar użytkownika

Rzeczywiście dużo aut parkuje wzdłuż ulicy - nie widziałem aby jakieś auto miało za szybą bilet parkingowy.

Jednak moim zdaniem bezpieczniej jest zaparkować na parkingu na tej samej ulicy - skręca się w prawo na wysokości lotniska:

http://www.parkopedia.de/parken/parkpla ... 27/berlin/

Parkowałem tam w terminie 01-15.06 bez żadnych opłat.

#13 PostWysłany: 22 Lut 2014 09:27 
Awatar użytkownika

Loty: 53
Kilometry: 142 596
niebieski
Modulo napisał(a):
Ja ze swojej strony polecam darmowy parking na Saatwinkler Damm, ok. 400 m od lotniska. Sam zostawiłem tam swój (w miarę nowy) samochód na 17 dni we wrześniu. Stały tam też lepsze samochody i z niemieckimi i z polskimi rejestracjami i to rozwiało moje obawy. Sporo parkingów płatnych i bezpłatnych w pobliżu lotniska można znaleźć na mapie:

http://www.parkopedia.de/parken/flughafen_berlin_tegel/

To wygląda nieźle.

Na google street view widzę cały rząd samochodów ale są tam co chwilę znaki zakazu zatrzymywania się, coś pod nimi jest napisane ale nie widzę co.

Te samochody stoją tam na wydrę? Czy może wiesz czego dotyczy ten zakaz??

pozdrawiam

Nie posiadasz wymaganych uprawnień, by zobaczyć pliki załączone do tej wiadomości.
radziu89 uważa post za pomocny.

#14 PostWysłany: 23 Lut 2014 22:37 
Awatar użytkownika

niebieski
Eryk napisał(a):
to nie zakaz zatrzymywania się a zakaz postoju, który nie dotyczy pobocza / chodnika

Dzieki za info!!!

#15 PostWysłany: 09 Maj 2014 11:33 

ktos ostatnio parkowal tam na ulicy??cos sie zmienilo z oznakowaniem??
 Relacje PM off  

#16 PostWysłany: 09 Maj 2014 15:40 

niebieski
Jechałem tą ulicą w poniedziałek-5 maja .Nic się nie zmieniło w oznakowaniu ulicy,parkowało bardzo dużo aut,trudno o miejsce.
 Relacje PM off  

#17 PostWysłany: 11 Maj 2014 11:23 
Awatar użytkownika

niebieski
Dorzucam xparking.de. Właściciel nie mówi po angielsku i jest dość "gburowaty", jednak wynagradza to cena. Zamiast ok. 49 euro za 6 dni zapłaciliśmy u niego 37 euro. Przy powrocie mieliśmy dzwonić, ale i tak na nas czekał (lot opóźniony ok 1h).
 Relacje PM off  

#18 PostWysłany: 11 Maj 2014 12:00 
Awatar użytkownika

niebieski
Ja korzystałem i polecam (!!) ten parking ze zdjęcia.

Na piechotę 10-15 min od lotniska, na Saatwinkler Damn ale jak widać po znaku można na legalu parkować!! Wzdłuż tej ulicy jest dużo zakazów trzeba zwrócić uwagę, ale raczej zawsze znajdzie się miejsce.

Tn parking jest pod wiaduktem (autostradą). Zjazd jak na lotnisko i skręć w prawo i zaraz będzie ten parking.

Nie posiadasz wymaganych uprawnień, by zobaczyć pliki załączone do tej wiadomości.
maciass lubi ten post.

#19 PostWysłany: 11 Maj 2014 12:23 

Równiez korzystałem 11 dni stało auto i bez żadnych problemów. z tego co widziałem po tablicach dużo było z PL i to całkiem nowe fury... kawałek trzeba dojść ale jest chodnik wiec nie ma problemu. i co najważniejsze jest za free :)
 Relacje PM off  

#20 PostWysłany: 09 Cze 2014 15:13 

25.06 też będę podróżował z Tegel, na tej proponowanej ulicy bez problemu można dostać miejsce parkingowe? Przez 2 tyg spokojnie autko będzie stało? :) Planowany przyjazd tak ok godz 8, i jak wygląda zapchanie tej autostrady w kierunku tej ulicy rano?
 Relacje PM off  

[ 342 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 18  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 2 gości