Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 19 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 08 Maj 2014 11:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Wrz 2011
Posty: 597
niebieski
Przeczytałem na stronie lotniska Tegel, że "Chcąc podróżować bez zbędnych stresów zaplanuj na przesiadkę co najmniej 45 minut"
Czy to nie jest za mało czasu ? Jak to wygląda w praktyce ?

Swoją drogą mam na przesiadkę 1:10h - wystarczy ?
_________________
Proszę, wejdź i kliknij. Możesz pomóc innym :)
www.pajacyk.pl
www.wyklikajzywnosc.pl
www.okruszek.org.pl
www.pustamiska.pl
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Zbiór lotów do Grecji od 160 PLN. Bilety z 4 polskich miast Zbiór lotów do Grecji od 160 PLN. Bilety z 4 polskich miast
Luksus na Riwierze Tureckiej. Tydzień w świetnym 5* hotelu z all inclusive od 2290 PLN. Wyloty z 2 miast Luksus na Riwierze Tureckiej. Tydzień w świetnym 5* hotelu z all inclusive od 2290 PLN. Wyloty z 2 miast
#2 PostWysłany: 08 Maj 2014 12:02 

Powinno wystarczyć, przy czym zależy to od tego, do której części (A, B, C) przylatujesz i z której wylatujesz. Na przykład przejście z A do C nie zajmuje więcej niż 10 minut.

Ponadto, ponieważ na TXL (przynajmniej w części A) nie ma strefy tranzytowej - kontrola bezpieczeństwa i paszportowa jest ulokowana co (nie jest pewien) jeden lub dwa gate'y.
Góra
 PM off  
      
#3 PostWysłany: 05 Kwi 2015 22:11 

Rejestracja: 20 Lut 2010
Posty: 135
Niedługo mam na przesiadkę w tegel 65 minut. Przylot c53 odlot a7. Macie jakieś rady? Gdzie się kierować(oczywiście mapke widziałem ale pytam o szczegóły) czy powinienem się stresować i mocno spieszyć? Loty europejskie
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 05 Kwi 2015 22:16 

Rejestracja: 11 Sie 2010
Posty: 1842
HON fly4free
malyczak napisał(a):
Niedługo mam na przesiadkę w tegel 65 minut.
Jeśli masz to na jednym bilecie to nie masz problemu. Z drugiej strony, jak zobaczysz, Tegel to jest koszmarne lotnisko, z terminalu C (blaszana hala) trzeba wyjść kompletnie na zewnątrz (!), a potem "w prawo" się kierując, bez większego problemu znajdziesz terminal A, który w środku można obejść dookoła. Samo przejście zajmuje 5-10 minut. Reszta to kwestia kontroli.
Góra
 Profil Relacje PM off
malyczak uważa post za pomocny.
 
      
#5 PostWysłany: 05 Kwi 2015 22:27 

Rejestracja: 02 Lut 2014
Posty: 311
Jeśli lecisz tylko z podręcznym to zdążysz bez najmniejszego problemu
Pamiętaj jednak, ze (prawdopodobnie) ta godzina która podałes to godzina odlotu, a boarding jest 30 minut wcześniej!
Dlatego bardzo sie nie ociągaj tylko szybciutkim truchcikiem ;)
W terminalu A (w porównaniu do C to brzmi dumnie) jest kontrola przy każdej bramce zatem nie powinno byc najmniejszych kłopotów :)
Góra
 Profil Relacje PM off
malyczak uważa post za pomocny.
 
      
#6 PostWysłany: 06 Kwi 2015 13:37 

Rejestracja: 20 Lut 2010
Posty: 135
drop napisał(a):
Jeśli lecisz tylko z podręcznym to zdążysz bez najmniejszego problemu
Pamiętaj jednak, ze (prawdopodobnie) ta godzina która podałes to godzina odlotu, a boarding jest 30 minut wcześniej!


Lecę na 1 bilecie (ale nie moge sobie pozwolić na późniejszy lot nawet jak linia mi to zapewni ;) ) i też ze względu na przesiadkę (ale to raczej z obawy przed zgubieniem i brakiem potrzeby rejestrowanego bagażu) tylko z podręcznym.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 13 Kwi 2015 20:17 

Rejestracja: 11 Sty 2013
Posty: 170
ja miałam kiedyś przesiadkę na Tegel 1:10 h przylot do C odlot z A (lub odwrotnie, w każdym razie trzeba było zmienić terminal), trochę się stresowałam i dystans miedzy terminalami pokonałam prawie biegiem, ale zdążyłam bez problemu i jeszcze się zdążyłam wynudzić, więc wydaje mi się, że w normalnych okolicznościach nie powinno być problemu :)

edit: dopiero teraz zauważyłam, że post sprzed tygodnia,pewnie już doleciałeś :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 12 Lut 2016 17:03 

Rejestracja: 03 Lip 2012
Posty: 1283
niebieski
No to jeszcze podpytam o realność przesiadki z wyjścia A7 do B20 w 55 minut. Tam na tym planie odległość pomiędzy Terminalem A i Terminalem B wygląda na niewielką, ale chyba nie ma strefy tranzytowej?

http://www.berlin-airport.de/pl/_docume ... nal-pl.pdf
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 12 Lut 2016 17:13 

Rejestracja: 09 Paź 2013
Posty: 2441
Loty: 191
Kilometry: 627 645
niebieski
Bez problemu. TXL to male lotnisko i wszedzie blisko. Spokojnie sie wyrobisz.
Góra
 Profil Relacje PM off
Grzegorz40 lubi ten post.
 
      
#10 PostWysłany: 12 Lut 2016 17:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Gru 2011
Posty: 5594
Loty: 169
Kilometry: 241 913
niebieski
Terminal C jest sporo oddalony, pozostałe są blisko siebie.
_________________
Blbec je blbec a blbcem zůstane
Ja tu tylko sprzątam
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Grzegorz40 lubi ten post.
 
      
#11 PostWysłany: 14 Lut 2016 11:59 

Rejestracja: 02 Lut 2014
Posty: 311
przesadzasz z tym oddaleniem, idąc szybko zajmuje to 3-4 minuty, TXL to stare lotnisko w "barakach".
Baraki stoją obok siebie. Wszędzie blisko, kontrole bezpieczeństwa są szczegółowe, ale sprawne, a obsługa i inne tematy są (wszystko moim subiektywnym zdaniem) bardzo poukładane.
Spędzanie na tym "lotnisku" więcej czasu może przyprawić o mdłości ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 14 Lut 2016 12:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Cze 2013
Posty: 286
niebieski
Wczoraj miałem okazję przejść się po terminalu. Obejście wszystkich bramek A powolnym spacerkiem zajęło 10 min. Więc nie powinno być problemu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 16 Kwi 2017 21:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Gru 2011
Posty: 5594
Loty: 169
Kilometry: 241 913
niebieski
Kilka razy byłem na tym lotnisku, ale nigdy nie miałem przesiadki. Mam 50 minut, ląduję w C, startuję z A. Wiem, że mogą przebukować jak nie zdążę, ale wolałbym jednak nie, jestem z kimś umówiony w Dusseldorfie. Nadal trzeba wychodzić na zewnątrz?
_________________
Blbec je blbec a blbcem zůstane
Ja tu tylko sprzątam
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 16 Kwi 2017 21:30 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22320
4 lata temu, tak musiałem wyjść i przejść jeszcze raz kontrolę (sic) i przesiadkę z 50 minut, miałem na 5 minut, ale samolot poczekał (bagaże niestety nie doleciały)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 28 Maj 2017 09:13 

Rejestracja: 12 Sty 2015
Posty: 8
Może ktoś ostatnio przechodził kontrolę na TXL w sobotę około godz 13-14, czy są duże kolejki?
Mam około 1 godzinę do odlotu zastanawiam się czy starczy (bagaż podręczny+odprawa online).

Wysłane z mojego SM-J510FN przy użyciu Tapatalka


Ostatnio edytowany przez Zeus, 28 Maj 2017 10:33, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Przesiadka Berlin TXL
#16 PostWysłany: 23 Lip 2017 11:38 

Rejestracja: 23 Lip 2017
Posty: 1
Hej, planuję swój pierwszy lot z przesiadką ;) - WAW - Berlin TXL- Abu Dhabi-Malediwy MLE (Linie Etihad). Jak wygląda przesiadka na lotnisku w Berlinie? Chodzi mi głównie o to czy jeszcze raz muszę przejść jakieś kontrole? Czy od razu wysiadam z samolotu i idę do swojej kolejnej bramki? POMOCY! :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 23 Lip 2017 11:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Sie 2011
Posty: 1260
Loty: 308
Kilometry: 415 800
srebrny
Tak, będziesz musiał przejść kontrolę paszportową. Security powtórnego nie ma.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Maktravel lubi ten post.
invasion uważa post za pomocny.
 
      
#18 PostWysłany: 23 Lip 2017 14:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2012
Posty: 4065
HON fly4free
@Szyn3k Czy jestes na 100% pewien, ze nie ma powtornego security? Ja co prawda tylko iles razy przylatywalem, albo ladowalem na TXL, ale jest to bardzo specyficzne lotnisko (jak na EU), bo bramki security ma przy wejsciu do gatetow. Wiec plyny zawsze leca do kosza. Czyzby przesiadka w TXL na trasie WAW-TXL-AUH odbywala sie w calosci na airside?
@taak Plusem tego nietypowego/malego lotniska jest to ze gate'y sa przy stanowiskach odprawy, wiec jesli pojawisz sie w minimalnym wymaganym czasie (chyba dla wiekszosci lotow w EU 20min a intercontnentalnych 30-40min) to zawsze wejdziesz. Mi sie darzalo byc rano nawet na 10-15 minut prezd planowanym odlotem i bylo OK, ale nie radze cwiczyc. Jedynie sugeruje, ze krotkie przesiadki tez sie moga udac.
_________________
navigare necesse est
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 23 Lip 2017 14:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Sie 2011
Posty: 1260
Loty: 308
Kilometry: 415 800
srebrny
@jaco027 W zasadzie faktycznie, muszę się poprawić. Zależy na jaki gate trafisz. Ostatnio jak leciałem do JFK to wejście do samolotu było ze schodków i powtórnego security nie miałem, ale w 2015 z rękawa - security przy bramce.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 19 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
cron
phpBB® Forum Software © phpBB Group