Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 188 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Berlin Tegel
#41 PostWysłany: 02 Gru 2014 08:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Gru 2011
Posty: 5594
Loty: 169
Kilometry: 241 913
niebieski
Albo jak pisze kolega @Aron, albo - jeśli zamierzasz zwiedzać centrum pieszo - 2 zwykłe AB po 2,6€.
_________________
Blbec je blbec a blbcem zůstane
Ja tu tylko sprzątam
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Przygoda w Afryce: Nairobi, Mombasa, Zanzibar i Dar es Salaam w jednej podróży z Warszawy za 3029 PLN Przygoda w Afryce: Nairobi, Mombasa, Zanzibar i Dar es Salaam w jednej podróży z Warszawy za 3029 PLN
Urlop w Playa del Carmen za 3720 PLN. Loty z Warszawy (z bagażem) i 7 nocy ze śniadaniami w 4* hotelu Urlop w Playa del Carmen za 3720 PLN. Loty z Warszawy (z bagażem) i 7 nocy ze śniadaniami w 4* hotelu
 Temat postu: Re: Berlin Tegel
#42 PostWysłany: 08 Gru 2014 22:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Paź 2012
Posty: 683
Loty: 125
Kilometry: 211 089
niebieski
dla potwierdzenia bo będę pierwszy raz na Tegel :D

Berlin ZOB -> Tegel ->Berlin ZOB najlepiej przejechać:

Tegel (Airport), Berlin - Kaiser-Friedrich - Str./Kantstr -Messedamm/ZOB/ICC, Berlin ?

powrót to samo, pokazuje czas przejazdu +/- 25 minut , zdążę na PB o 21:30 jak ląduje 20:35 ? ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Odp: Berlin Tegel
#43 PostWysłany: 09 Gru 2014 00:34 

Rejestracja: 20 Lut 2011
Posty: 353
Loty: 44
Kilometry: 49 173
niebieski
Japi_29 napisał(a):
dla potwierdzenia bo będę pierwszy raz na Tegel :D

Berlin ZOB -> Tegel ->Berlin ZOB najlepiej przejechać:

Tegel (Airport), Berlin - Kaiser-Friedrich - Str./Kantstr -Messedamm/ZOB/ICC, Berlin ?

powrót to samo, pokazuje czas przejazdu +/- 25 minut , zdążę na PB o 21:30 jak ląduje 20:35 ? ;)


Tak, jedziesz z Txl lub z przystanku autobusem 109. Przejazd jest bardzo sprawny, bilety u kierowcy w cenie 2.60 euro. Mmsa pb spokojnie powinieneś zdążyć.

Wysyłane z mojego GT-N7000 za pomocą Tapatalk 2
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Japi_29 uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Berlin Tegel
#44 PostWysłany: 04 Lut 2015 16:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lis 2011
Posty: 2190
Loty: 113
Kilometry: 202 765
srebrny
Pewnie głupie pytanie, ale chce mieć 100% pewność. Czy z biletem jednodniowym na strefę AB, mogę wsiąść w autobus TXL? Czy na niego obowiązuje specjalna taryfa
_________________
Image
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Berlin Tegel
#45 PostWysłany: 04 Lut 2015 16:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Cze 2012
Posty: 3396
Loty: 67
Kilometry: 146 355
srebrny
Możesz spokojnie wsiadać. Testowane ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
bonifacy lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Berlin Tegel
#46 PostWysłany: 03 Mar 2015 00:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Maj 2012
Posty: 181
Loty: 16
Kilometry: 18 007
Zbanowany
Odświeżę trochę temat. Jeśli chodzi o parkowanie to zawsze wybieram parking przy Satwinkler Damn.
Jedzie się tak jak centralnie na lotnisko, tylko na ostatnich światłach, tuż przed rzeką skręca się w prawo. Przejeżdża pod wiaduktem i mamy wjazd na bezpłatny parking. Trzeba uważać, bo łatwo go przegapić, a miejscówka bardzo fajna i widziałem, że sporo osób korzysta, nawet z obsługi, więc czasem trafić można nawet wózek i nie trzeba targać swojej torby :lol:
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Berlin Tegel
#47 PostWysłany: 03 Mar 2015 01:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Cze 2012
Posty: 3396
Loty: 67
Kilometry: 146 355
srebrny
Tylko zdaje się ostatnio zrobił się zbyt popularny, bo jak zostawiałam tam auto dwa tygodnie temu, to co 10 metrów na chodniku pod wiaduktem i na parkingu ślady zbitych szyb. Miałam Wam nawet zdjecie zrobić, żeby na forum wrzucić, ale bateria w telefonie postanowiła umrzeć. Nie wiem co tam się stało, ale wyglądało niezbyt fajnie. Zostawiliśmy i tak na jedną nockę auto i wszytko było ok, ale wyglada na to, że nie tylko turyści tą miejscówkę znają.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Berlin Tegel
#48 PostWysłany: 03 Mar 2015 11:42 

Rejestracja: 11 Gru 2012
Posty: 1365
niebieski
Ja parkowalem od świateł w lewą stronę standardowo na ulicy 12 dni i bez problemu. A tu może ktoś wybił szyby przy okazji jakiejś imprezy tak jak to u nas modne jest teraz podpalanie aut:)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Berlin Tegel
#49 PostWysłany: 03 Mar 2015 13:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Cze 2012
Posty: 3396
Loty: 67
Kilometry: 146 355
srebrny
Może być, że jakiś jednorazowy przypadek. Też tam parkuję często przed wylotem i generalnie nie ma problemów, dlatego mnie zdziwił nagły 'sajgon' w całej okolicy. Nie mniej jednak warto pamiętać, że zostawiając auto na parkingu przy ulicy robimy to na własną odpowiedzialność i różne rzeczy zdarzyć się mogą.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Berlin Tegel
#50 PostWysłany: 26 Mar 2015 15:27 

Rejestracja: 23 Wrz 2014
Posty: 157
Gdzie najbezpieczniej zrzucić walizki na ZOBie aby przebujać się po Berlinie do wieczora?

Przylatuję na Tegel wczesnym rankiem, a bus do PL wyrusza z dworca ZOB dopiero wieczorem więc chciałbym optymalnie wykorzystać czas do wyjazdu - zrzucić walizki w bezpiecznym miejscu i przebujać jeszcze po okolicy (coś polecacie?).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Berlin Tegel
#51 PostWysłany: 01 Mar 2016 10:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Lut 2012
Posty: 655
Loty: 290
Kilometry: 723 470
niebieski
Informacyjnie bo widziałem opinie w temacie ze dlugo idzie na Teglu.

Wczoraj lecialem ORD-TXL ( AB )

Przylot 7:00 ( punktualnie )
Wyszedłem z lotniska z bagażem rejestrowalnym 7:40 ( najdluzej zeszlo na passport control , spora kolejka )
Na ZOB bylem 8:05 ( autobus X9 + Sbahn S42 , kawalek do przejscia od stacji )

PB do KRK o 8:30
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Berlin Tegel
#52 PostWysłany: 08 Sty 2017 20:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Gru 2012
Posty: 16
Loty: 39
Kilometry: 91 517
Hej,

Odświeżam trochę temat. Może coś się zmieniło od marca...

Jak dostać się z Poznania na TXL według Was najwygodniej?
Zaznaczam, że nigdy nie byłam w Berlinie i wszystkie nazwy wszelkich środków transportu są mi obce :)

Wylot mamy 25.01 koło 19.00

Z góry dziękuję za odpowiedź :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Berlin Tegel
#53 PostWysłany: 08 Sty 2017 21:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Kwi 2011
Posty: 1651
srebrny
@‌MadziaZet‌
Polskibus 12:35 z Poznania, 16:20 na ZOB w Berlinie za 45 zł/os. Potem 3 stacje S-bahnem S41 do stacji Beusselstrasse i tam przesiadka do autobusu TXL. O 17 powinniście być na lotnisku. Bilet kosztuje 2,80 EUR.
Góra
 Profil Relacje PM off
Grzes830324 lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Berlin Tegel
#54 PostWysłany: 08 Sty 2017 21:33 

Rejestracja: 02 Sty 2013
Posty: 2049
Loty: 4
Kilometry: 17 154
srebrny
Ryzykowne. W grudniu stałem ( a na pasie obok polski bus) na A 100 około 1,5 godziny. Naprawdę lepiej wyjechac wcześniej!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Berlin Tegel
#55 PostWysłany: 08 Sty 2017 22:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Gru 2012
Posty: 16
Loty: 39
Kilometry: 91 517
Lot mamy 21:50, źle sprawdziłam wcześniej. Myślę, że polski bus o 12:30 będzie akurat...

Dziękuję za pomoc :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Berlin Tegel
#56 PostWysłany: 16 Lut 2017 21:59 

Rejestracja: 08 Sty 2017
Posty: 21
To ja znowu odświeżę temat :)
Będę jechał autem na TXL, muszę zostawić samochód na 9 dni. Biorę pod uwagę raczej tylko parkingi płatne.
Pomożecie gdzie najpewniej i tak, żeby transportowali na terminal ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Berlin Tegel
#57 PostWysłany: 26 Lut 2017 11:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Lut 2017
Posty: 277
Loty: 220
Kilometry: 407 639
niebieski
Mam pytanie o przesiadkę na lotnisku TXL, w czerwcu lecę z Warszawy przez Berlin na Majorkę liniami AirBerlin, oba odcinki są realizowane przez tą linię i bagaż rejestrowany będę chciał nadać bezpośrednio do miejsca docelowego, na przesiadkę w teorii mam 1h 5min, z tego co słyszałem to lotnisko nie ma strefy tranzytowej a jak sprawdziłem plan lotniska to wyglada na kilka terminali, podpowiedzcie proszę czy powinienem się martwić tak krótkim czasem przesiadki? Gdzieś kiedyś wyczytałem że jeśli dalej lecę tą samą linią to oni za wszelką cenę będą pasażerów "eskortować" do odpowiednich gate'ów, miał ktoś takie doświadczenie?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Berlin Tegel
#58 PostWysłany: 26 Lut 2017 13:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7369
HON fly4free
Przylot z Warszawy i wylot na Majorkę bedziesz mieć na 99% w tym samym terminalu C, czyli tegelskim blaszaku, więc godzina z hakiem na przesiadkę w zupełności wystarczy. Walizkę powinni przerzucić tak, że poleci z Tobą, ale AB jest niestety znany ze słabego radzenia sobie z bagażem, więc jest drobne ryzyko, że swoje rzeczy dostaniesz z opóźnieniem. Lotów z Berlina na Majorkę jest jednak pewnie kilka dziennie, więc co najwyżej dowiozą Ci go do hotelu następnego dnia.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Berlin Tegel
#59 PostWysłany: 26 Lut 2017 14:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Lut 2017
Posty: 277
Loty: 220
Kilometry: 407 639
niebieski
dzięki, mam nadzieję że trafimy na ten terminal, przestudiuję sobie wcześniej plan żeby sprawnie się poruszać, widziałem że swój "hub" mają też na Majorce więc obstawiam że latają kilka razy dziennie, a więc liczyć na to że wszystko uda się zmieścić w czasie, natomiast dobrze wiedzieć że może zdarzyć się historia z bagażem. Słyszałem właśnie że Tegel to jeden wielki blaszak ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Berlin Tegel
#60 PostWysłany: 26 Lut 2017 15:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7369
HON fly4free
To nie tak, że cały Tegel jest blaszakiem. Generalnie, jest to typowe lotnisko, jak wiele innych. Jego problem polega na tym, że miało być już dawno wyłączone z eksploatacji, a jego funkcję miał przejąć nowy port Brandenburg, ale jego budowa - jak powszechnie wiadomo - niemiłosiernie się wydłuża. A ponieważ ruch lotniczy ciągle rośnie, musieli wygospodarować na Teglu jakieś nowe miejsce do obsługi pasażerów, no i tak doszło do uruchomienia blaszanego terminalu C.
Myślę, że ryzyko opóźnienia bagażowego jest raczej niewielkie, więc walizka powinna dotrzeć na miejsce razem z Tobą :-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 188 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group