Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 165 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Następna
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 08 Sty 2012 11:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Cze 2011
Posty: 1245
Loty: 156
Kilometry: 186 401
niebieski
ntibazonkiza napisał(a):
szukam wygodnego transportu z dworca autobusowego w Berlinie tj. Berlin, Zentraler Omnibusbahnhof ZOB na lotnisko Berlin Schoenefeld, na dworcu autobusowym bede z przyczyn e jest to przystanek polskiego busa na trasie Warszawa- Berlin... moze ktos moglby udzielic wskazowek co do komunikacji miejskiej, moze jedzie jakies metro tam? z tego co patrzylem na google maps odleglosc od dworca do lotniska to prawie 30 km.



Polski Bus dojeżdża w Berlinie do Zentraler Omnibusbahnhof ZOB punkt A na mapce poniżej. Obok jest stacja S-bahn Messe Nord 5 min drogi.

Image


Wsiadasz w S-bahn nr S46 (Konigs Wusterhausen) i kierujesz się do stacji Baumschulenweg 13 stacja (w s-bahnie są komunikaty głosowe oraz pojawiają się na wyświetlaczu, tak więc spokojnie trafisz). Na stacji w Baumschulenweg wsiadasz w S9 (Schonefeld) i jedziesz na lotnisko.
Kupujesz w automacie (jest menu po polsku) bilet dwugodzinny za 2,30 euro i kasujesz go na stacji (są specjalne kasowniki).
_________________
Moje podróże - http://www.huntfortravel.blogspot.com
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wycieczka do Marrakeszu od 936 PLN. Loty Lufthansą z 3 miast + 5 nocy w tradycyjnym riadzie Wycieczka do Marrakeszu od 936 PLN. Loty Lufthansą z 3 miast + 5 nocy w tradycyjnym riadzie
Odkryj Afrykę: loty do Kilimandżaro z dużym bagażem z Warszawy od 2768 PLN Odkryj Afrykę: loty do Kilimandżaro z dużym bagażem z Warszawy od 2768 PLN
 Temat postu: Re: Berlin Schonefeld
#22 PostWysłany: 08 Sty 2012 21:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sty 2012
Posty: 74
Robertos napisał(a):
Karolina123 napisał(a):
A jak najlepiej dojechać z Wrocławia do Berlin Schoe ?

Tak się zastanawiałam, czy najlepsza opcja dla 2 osob( najtańsza i najwygodniejsza) to nie był by samochód+wykupienie biletu parkingowego na lotnisku.... ok 360zł benzyna w dwie strony plus ok. 39E za parking za 5 dni.

jedyne co jeszcze przychodzi mi do głowy to dojazd pkp do poznania a potem przesiadka w polski bus, poki co nie ma rozkładu jazdy na kwiecień ( a w kwietniu wylatuje z berlina), ale jak przegladałam ceny na luty to sie kształtowały w okolicach 140 zł (POZ-BER i BER-POZ)...a jeszcze przeciez bilety pkp, także całkiem spoooro :/


a moze ktos mi napisac jak wyglada sytuacja z pkp z wro do ber?
Ktoś może się orientuje, jak korzystnie cenowo zaplanowac jazdę pociagiem?


Podstawowe pytanie: O której godzinie macie lot???

Jeśli wylot byłby w popołudniowych godzinach to zrobiłbym tak:

Dojechałbym z Wrocka do Szczecina PKP koszt 62 zł od osoby
W Szczecinie wsiadł w pociąg do Berlina i tu mamy dwie opcje:
1) zakupujemy bilet za 11,40 euro, który uprawnia do dojazdu na lotnisko (pociąg (czerwona spalinówka) startuje z pierwszego peronu pierwszy od rzeki Odry do Angermunde. W Angermunde przesiadka ok 10 min na pociąg do Berlina Regional Express).
2) podchodzimy do pociągu i kierujemy zapytanie do osób będących w pociągu czy ktoś ma wolne miejsca na bilecie na dojazd do Berlina, zazwyczaj koszt wynosi 5 euro od osoby.

Jak już dojedziesz do Berlina Hauptbahnhof, idziesz do góry na linie S-bahn wsiadasz w S-bahna linia S5 na Ostkreuz, w Ostkreuz wsiadasz w linie S9 na Schonefeld.

Tutaj http://www.s-bahn-berlin.de/stadtplan/view/Liniennetz masz interaktywny plan linii S-bahn w Berlinie.

Jeśli nie chcecie się bawić w przesiadki w Berlinie to ze Szczecina kursują busy prosto pod lotnisko Schonefeld, Brandenburg.
http://www.interglobus.pl tutaj bilety można trafić z wyprzedzeniem nawet za 60 zł w dwie strony
http://www.berlinia.eu


Koszt dojazdu pociągiem do Szczecina i ze Szczecina busem na lotnisko Schonefeld może wynieść ok 180zł we dwie strony.
Tak więc możesz zaoszczędzić koszty parkingu na lotnisku Schonefeld.



Samolot mamy w godzinach przedpołudniowych - o 10:10 konczy sie odprawa

Dzięki za wyczerpujaca odpowiedź!!!

Po cichu licze na promocje polskiego busa z Poznania.Do Szczecina kawałek niestety z Wrocka mamy... ale zobaczymy co sie trafi, bo generalnie zalezy nam na jak najnizszych kosztach, takze jakos przeboleje sie ten czas stracony w pociagu...

A tak apropo moze orientujecie sie kiedy Polski Bus bedzie robil promocje ? :)
_________________
http://www.cheapdreamtrip.pl/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Berlin Schonefeld
#23 PostWysłany: 08 Sty 2012 21:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sty 2012
Posty: 74
Washington napisał(a):
Po pierwsze parking przy lotnisku jest tańszy - był na ten temat wątek (nie jeden) na forum - za tydzień płaci się 30e (nie trzeba tak naprawdę rezerwować, na ulicy przy lotnisku jest sporo strzeżonych prywatnych miejsc).
Po drugie jak się kupuje bilety Polskiego Busa z wyprzedzeniem to jak się jest szybkim można dostać za 1zł, nie?;) a nawet jeśli się nie uda następne nie są droższe dużo.
Co do pociągu niestety nie pomogę - nie jestem z Wrocławia ale http://rozklad-pkp.pl/ można samemu sprawdzić co i jak.
Pozdr



Dziekuje równiez za odpowiedź, nie zauwazyłam wczesniej...

Dzięki za podpowiedź o tańszych parkingach ;)
_________________
http://www.cheapdreamtrip.pl/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Berlin Schonefeld
#24 PostWysłany: 05 Lut 2012 22:40 

Rejestracja: 28 Wrz 2011
Posty: 29
Przyłączę się do wątku. Czy ktoś orientuje się, czy Polski Bus, trasę Łódź, Berlin Schonefeld, pokonuje autostradami? W końcu jedzie tylko 6,5h, z postojem w Poznaniu?
A może ktoś jechał Polskim Busem do Berlina i podzieli się info, którędy jedzie Polski Bus?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Berlin Schonefeld
#25 PostWysłany: 05 Lut 2012 23:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2011
Posty: 546
niebieski
skaut napisał(a):
Przyłączę się do wątku. Czy ktoś orientuje się, czy Polski Bus, trasę Łódź, Berlin Schonefeld, pokonuje autostradami? W końcu jedzie tylko 6,5h, z postojem w Poznaniu?
A może ktoś jechał Polskim Busem do Berlina i podzieli się info, którędy jedzie Polski Bus?


Tak, autobus jedzie autostradą.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Berlin Schonefeld
#26 PostWysłany: 22 Lut 2012 16:43 

Rejestracja: 22 Lut 2012
Posty: 3
Witajcie,
Podpytam jeszcze o jedną kwestię związaną z Polskim busem kursującym do Berlina. Zasadniczo chodzi mi o terminowość przyjazdów, zwłaszcza kursów nocnych z Warszawy. Macie jakieś doświadczenia w tym temacie?
Ewentualnie znacie może jakieś ciekawe połączenia do Berlina z Warszawy (w rozsądnych pieniążkach), tak by być na lotnisku ok 10 przed południem.
Od razu zapytam też o opcje powrotne zakładając lądowanie w Berlinie po 22. Czy o tej porze jest szansa na znalezienie czegoś jadącego do PL / Warszawy, czy lepiej dostać się do Berlina i jakiś hostelik na noc?
Pozdrawiam

dodam że chodzi o lotnisko Berlin-Brandenburg (PB jeździ na Schönefeld, ale to chyba po otwarciu Brandenburg będzie tym samym lotniskiem - jeśli się mylę proszę o korektę)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Berlin Schonefeld
#27 PostWysłany: 22 Lut 2012 20:25 

Rejestracja: 18 Mar 2011
Posty: 166
PB jeździ w nocy do Berlina. jest przecież o 8.30 rano na lotnisku.
Powrót o tej godz jest trudny. Możesz zawsze skorzystać z transferów spod lotniska np do Poznania
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Berlin Schonefeld
#28 PostWysłany: 22 Lut 2012 21:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Cze 2011
Posty: 1245
Loty: 156
Kilometry: 186 401
niebieski
ems napisał(a):
Witajcie,
Podpytam jeszcze o jedną kwestię związaną z Polskim busem kursującym do Berlina. Zasadniczo chodzi mi o terminowość przyjazdów, zwłaszcza kursów nocnych z Warszawy. Macie jakieś doświadczenia w tym temacie?
Ewentualnie znacie może jakieś ciekawe połączenia do Berlina z Warszawy (w rozsądnych pieniążkach), tak by być na lotnisku ok 10 przed południem.
Od razu zapytam też o opcje powrotne zakładając lądowanie w Berlinie po 22. Czy o tej porze jest szansa na znalezienie czegoś jadącego do PL / Warszawy, czy lepiej dostać się do Berlina i jakiś hostelik na noc?
Pozdrawiam



Witam,
wsiadasz w pociąg do Szczecina o godz 22:55 na miejscu będziesz o 05:51, nastepnie wsiadasz w busa na dworcu PKP (od strony rzeki Odry jest przystanek oraz biuro tej firmy) http://www.interglobus.pl ( bus jedzie 2,5 godz) i dojedziesz na lotnisko Schonefeld/Brandenburg (bilety można trafić nawet za 6 zł w jedną stronę).
Z powrotem analogicznie :) Wsiadasz w busa. Ze Szczecina pociągiem do Warszawy.
No chyba że trafisz bilet na http://www.lot.com za 60 -100 zł z lotniska Szczecin - Goleniów do Warszawy. Ten bus zawiezie Cię na lotnisko.
_________________
Moje podróże - http://www.huntfortravel.blogspot.com
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Berlin Schonefeld
#29 PostWysłany: 24 Lut 2012 16:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Kwi 2011
Posty: 270
orientuje sie ktoś jaka jest najtanszy sposób dojazdu do poznania w nocy po 22 ?? z lotniska Brandenburg ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#30 PostWysłany: 24 Lut 2012 17:12 

Rejestracja: 11 Kwi 2011
Posty: 79
110 pln.
http://www.berlinexpress.pl/infoeng.htm
http://www.mikrobusy.net.pl/

Taniej raczej nic nie będzie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Berlin Schonefeld
#31 PostWysłany: 24 Lut 2012 17:16 

Rejestracja: 22 Lut 2012
Posty: 3
gregorow napisał(a):
PB jeździ w nocy do Berlina. jest przecież o 8.30 rano na lotnisku.

To wiem, bardziej zależy mi na informacji o tym, czy PB jest w miarę dokładny, jeśli idzie o ustalone godziny przyjazdów. Nocny z Warszawy to dość wygodna opcja, bo byłbym niemal na samym lotnisku bez przesiadek.

Przez Szczecin (pociąg + bus) pewnie wyszłoby z deka drożej, ale to też jest w razie czego rozwiązanie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Berlin Schonefeld
#32 PostWysłany: 24 Lut 2012 17:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Kwi 2010
Posty: 2801
niebieski
ems napisał(a):
gregorow napisał(a):
PB jeździ w nocy do Berlina. jest przecież o 8.30 rano na lotnisku.

To wiem, bardziej zależy mi na informacji o tym, czy PB jest w miarę dokładny, jeśli idzie o ustalone godziny przyjazdów. Nocny z Warszawy to dość wygodna opcja, bo byłbym niemal na samym lotnisku bez przesiadek.

Przez Szczecin (pociąg + bus) pewnie wyszłoby z deka drożej, ale to też jest w razie czego rozwiązanie.

Tak, jest.

Podróżowałem do i z Berlina nocnym i w obu przypadkach był przed czasem na przystanku końcowym. Dodam, że jechałem tydzień temu, kiedy były dośc spore zawirowania pogodowe :-) Choć akurat PB KRK - WAW był opóźniony godzinę, a powrotny 15min, wiec trzeba uwazac (tyle, że tu trasa jest bardziej nieprzewidywalna niż w większość jazda autostradą do Berlina)

Rozkład PB jest ustawiony podobnie do rozkładu Ryanaira - czyli sporo przed czasem. Nawet w przypadku faktycznych opóźnień jest w stanie być teoretycznie o czasie (dziwnie to brzmi, ale mnie więcej tak to wygląda ;)).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#33 PostWysłany: 13 Mar 2012 10:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Sty 2012
Posty: 2191
Loty: 408
Kilometry: 718 413
srebrny
hej wszystkim, mam pytanie, PB zatrzymuje sie na lotniku i ok 50 minut pozniej na ZOB .... z ktorego przystanku bedzie mi szybciej dostac sie do centrum ? biarac pod uwage bilet dobowy AB - chyba ze schonefeld to inna strefa ...
dzieki za kazda odpowiedz
_________________
Strona znajomego, gorąco polecam:
Zdjęcia, filmiki i ciekawostki z całego świata -> http://www.niezwyklyswiat.com
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu:
#34 PostWysłany: 13 Mar 2012 10:22 

Rejestracja: 30 Lis 2010
Posty: 152
Przystanek S-bahn i kolei regionalnej Schoenefeld znajduje się w strefie C. Więcej informacji oraz planer podróży znajdzie na www.bvg.de , częściowo także po angielsku.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#35 PostWysłany: 13 Mar 2012 10:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Sty 2012
Posty: 2191
Loty: 408
Kilometry: 718 413
srebrny
a ile stacji jest do stresy B ?? moze jakos sie uda ... bilet grupowy obowiazuje w A i B prawda >??
_________________
Strona znajomego, gorąco polecam:
Zdjęcia, filmiki i ciekawostki z całego świata -> http://www.niezwyklyswiat.com
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#36 PostWysłany: 13 Mar 2012 23:24 

Rejestracja: 30 Lis 2010
Posty: 152
Wszystkie informacje znajdziesz na bvg.de, czytanie nie szkodzi.

Bilet na małą grupę na strefy AB kosztuje 15 EUR, na ABC - 15,50...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#37 PostWysłany: 14 Mar 2012 00:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Sty 2012
Posty: 2191
Loty: 408
Kilometry: 718 413
srebrny
dzieki za info, przelecialo mi to gdzies ...

btw. tak orientacyjnie, jak dlugo jedzie sie z schonefeld do centrum ?
_________________
Strona znajomego, gorąco polecam:
Zdjęcia, filmiki i ciekawostki z całego świata -> http://www.niezwyklyswiat.com
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#38 PostWysłany: 14 Mar 2012 00:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Gru 2011
Posty: 5594
Loty: 169
Kilometry: 241 913
niebieski
Pociągiem (RB/RE) bezpośrednio niecałe pół godziny do Aleksa. S-Bahnem z przesiadką około 40 minut.
_________________
Blbec je blbec a blbcem zůstane
Ja tu tylko sprzątam
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#39 PostWysłany: 26 Mar 2012 14:55 

Rejestracja: 09 Lip 2011
Posty: 1215
niebieski
Znacie jakiś tani parking na Schonefeld ? :)
Góra
 Profil Relacje PM off
Promyseusz lubi ten post.
Promyseusz uważa post za pomocny.
 
      
#40 PostWysłany: 02 Kwi 2012 16:48 

Rejestracja: 09 Lut 2011
Posty: 364
Mam lamerskie pytanie:

1. Czy jeśli dojade polskimbusem na ok 8.00 rano do Berlin-Schonefeld, a lot będe miał ok 17.00, to czy będę mógł nadać juz bagaż [żeby nie nosić cały dzień po mieście] ?

2. Jeśli nie [bo za wcześnie] czy są tam jakieś bezpieczne przechowalnie [a jeśli tak, ile kosztują] ?


Z góry dziękuję :) [wiem, że dział trochę niedopowiedni, ale to chyba ważne info dotyczące tego konretnego lotniska, wiec zdecydowałem zapytać tutaj]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 165 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group