Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 56 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 16 Gru 2014 07:52 

Bez przesady, czemu jest aż tak nieprzyjemne? Spędzałam tam noc kilka razy i aż tak źle nie było.
Góra
 PM off  
      
Tydzień w Seulu za 3661 PLN. Loty z dużym bagażem z Warszawy + hotel ze śniadaniami Tydzień w Seulu za 3661 PLN. Loty z dużym bagażem z Warszawy + hotel ze śniadaniami
Wakacje w Turcji: tydzień w 5* hotelu z ultra all inclusive za 2879 PLN. Wylot z Wrocławia Wakacje w Turcji: tydzień w 5* hotelu z ultra all inclusive za 2879 PLN. Wylot z Wrocławia
#22 PostWysłany: 16 Gru 2014 08:00 

Rejestracja: 02 Cze 2012
Posty: 240
Loty: 8
Kilometry: 16 686
niebieski
No to ja chyba mam traumę po spędzeniu tam nocy :D
Już kilka(jak nie naście) nocek na różnorakich lotniskach spędziłam, tak na tym berlińskim wspominam ją wyjątkowo mało pozytywnie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#23 PostWysłany: 16 Gru 2014 08:43 

Rejestracja: 07 Kwi 2014
Posty: 1073
srebrny
Nie jest tak źle. Można się rozłożyć na fotelach, nie utrudniają życia katowaniem muzyki, policja chodzi w tę i z powrotem więc poczucie bezpieczeństwa rośnie, nikt się nie czepia...
Inna sprawa że spędzanie kilkunastu godzin na lotnisku to raczej hardkor bez wzgledu na warunki...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#24 PostWysłany: 16 Gru 2014 08:57 

Wintermute napisał(a):
Inna sprawa że spędzanie kilkunastu godzin na lotnisku to raczej hardkor bez wzgledu na warunki...


można się przyzwyczaić ;) choć im człowiek starszy tym rzeczywiście trudniej takie nocki się znosi
Góra
 PM off  
      
#25 PostWysłany: 16 Gru 2014 09:19 

Rejestracja: 07 Kwi 2014
Posty: 1073
srebrny
Nie wyobrażam sobie siedzenia tylu godzin na lotnisku Schönefeld. Do centrum Berlina jest max 40min S-bahnem a pociągiem jeszcze krócej. Szkoda życia :-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#26 PostWysłany: 16 Gru 2014 09:53 

i co w tym Berlinie robić w środku nocy? z bagażem się tłuc?
Góra
 PM off  
      
#27 PostWysłany: 16 Gru 2014 10:26 

Rejestracja: 26 Kwi 2013
Posty: 843
niebieski
Jeśli ktoś założył, że podróż ma być niskobudżetowa, to wydanie 40-50 euro jest dużą kwotą i myślę, że to jest powód, by przetrwać na lotnisku a Schonefeld takie złe nie jest. Sam mam za sobą nockę na innym lotnisku, gdzie spędziliśmy z żoną czas od 14.00 do 10 rano. Przyjemne to nie było, ale do powtórzenia w razie konieczności. Jesteśmy 35+.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#28 PostWysłany: 16 Gru 2014 11:04 

Rejestracja: 07 Kwi 2014
Posty: 1073
srebrny
W sumie ostatnio odpuściliśmy szwędanie się po nocy w Berlinie i przeczekaliśmy na lotnisku ale to było raptem ok 6h.
Na więcej to już chyba za stary jestem ;-)
A bagaż z reguły można gdzieś na lotnisku zacumować
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#29 PostWysłany: 16 Lut 2015 11:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Maj 2014
Posty: 170
Loty: 36
Kilometry: 32 327
Na Schonefeld spędziłem nockę z 3/4 grudnia 2014 r. Najlepsze miejsce na przekoczowanie jest na drugim piętrze (terminal A). Są tam długie, płaskie siedzenia, bez podłokietników. Można się śmiało wyciągnąć. Sprzątanie na tym piętrze zaczyna się koło 23-24 i później jest spokój. Generalnie jest spokój, nikt nie zaczepia, o nic nie pyta. Ale radzę miejscówkę zająć odpowiednio wcześnie, bo liczba tych siedzeń jest niewielka i dla reszty pozostaje podłoga...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#30 PostWysłany: 16 Lut 2015 12:00 

Rejestracja: 09 Kwi 2014
Posty: 753
Loty: 64
Kilometry: 111 587
niebieski
Spedzilem w grudniu tam jedną nocke, na dole działa automat do kawy/coli z 2euro bodajże, na dole przy toalecie jest miejsce ale 2 osób a reszta miejsc, gdzie ludzie koczują jest na piętrze, spało tam z 30-40 osób. Generalnie warto mieć miejsce przy kaloryferze, my takie mieliśmy na parterze, bo jest ciepło, są tam nawet gniazdka więc laptop można było podłączyć a widziałem nawet ludzie przynosili czajniczki żeby wodę ugotować.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#31 PostWysłany: 16 Lut 2015 12:41 

Wintermute napisał(a):
A bagaż z reguły można gdzieś na lotnisku zacumować


gdzie jest taka możliwość? ze względów bezpieczeństwa na większości lotnisk nie ma przechowani bagażu
Góra
 PM off  
      
#32 PostWysłany: 16 Lut 2015 12:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Kwi 2011
Posty: 1647
srebrny
Na Schonefeldzie: http://www.berlin-airport.de/pl/podrozn ... /index.php.
I po sąsiedzku na Tegel: http://www.berlin-airport.de/pl/podrozn ... /index.php.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#33 PostWysłany: 17 Lip 2017 10:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Gru 2011
Posty: 285
Loty: 147
Kilometry: 219 847
niebieski
pawbart napisał(a):
Czy da się na tym lotnisku przeczekać przerwę pomiędzy lotami pomiędzy 23 a 6 rano?

Polecam kimnąć się w Terminalu D (odloty) na kanapach przy restauracji.
Góra
 Profil Relacje PM off
pawbart uważa post za pomocny.
 
      
#34 PostWysłany: 15 Paź 2017 11:13 

Rejestracja: 12 Sie 2014
Posty: 50
Witajcie, lecę za 2 tygodnie na 20 godzin do Berlina (na lotnisko SXF). Mam odlot o 07:00, zdecydowałem "nocować" na lotnisku. Moje pytania:

1. O której najlepiej przyjechać na lotnisko, żeby zająć sobie dobre miejsce do... odpoczynku? :)
2. W którym miejscu warto się rozłożyć, są jakieś ciche rejony, ew. leżanki jak na niektórych lotniskach? Jak z bezpieczeństwem?
3. Czy obecnie (2017) są dalej otwarte kawiarnie 24h?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#35 PostWysłany: 15 Paź 2017 11:26 

Rejestracja: 10 Maj 2014
Posty: 1745
Loty: 108
Kilometry: 175 682
niebieski
Spędziłam nockę w terminalu A na 2-gim piętrze. Niestety nie zasnęłam i pamiętam twarde siedzenia :)
Byłam dość wcześnie, bo to był styczeń i nie było za ciepło. Policja chodziła i przeganiała bezdomnych.
_________________
http://ineedatrip.pl/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#36 PostWysłany: 15 Paź 2017 11:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Kwi 2012
Posty: 1407
niebieski
Nigdy nie spałem na SXF, ale zdarzyło mi się tam dwa albo trzy razy koczować po kilka ładnych godzin przed odlotem lub po wylądowaniu w oczekiwaniu na PB.
Zawsze koczuje na drugim piętrze w terminalu A. Tam gdzie są biura podróży i biura linii lotniczych.
Nie ma tam leżaków, ale są krzesełka bez łokietników, gdzie można się wyłożyć. Konfiguracja chyba jest taka: dwa krzesełka+miejsce na bagaż+dwa krzesełka.
Na tym samym piętrze jest posterunek policji (to tak jeśli chodzi o bezpieczeństwo). Jest też WC.
Nie kręci się tam za wiele osób, bo nie ma co tam robić :D Ale miejsce jest na tyle dobre do koczowania, że oprócz podróżujących można tam też spotkać ...bezdomnych.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#37 PostWysłany: 15 Paź 2017 13:07 

Rejestracja: 12 Sie 2014
Posty: 50
Czyli drugie piętro terminalu A, ławki bez podłokietników, koło biur podróży i Bundespolizei :lol:

O której godzinie trzeba być, żeby tam koczować, planowałem 22:00 lub 23:00 jechać z miasta na SXF.... Nie wiem czy nie za późno...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#38 PostWysłany: 15 Paź 2017 13:35 

Rejestracja: 12 Paź 2016
Posty: 410
Loty: 90
Kilometry: 172 874
niebieski
Koło godziny 23 większość miejsc była już zajęta, najbezpieczniej przy polizai :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#39 PostWysłany: 15 Paź 2017 13:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2011
Posty: 546
niebieski
To nie hostel, ze o 20 czy 23, czy tez konkretnego dnia tygodnia wszystkie miejsca zajete.Raz bedzie wiecej osob spedzalo tam noc raz mniej. Dobrze miec cos by rozlozyc na te metalowe siedzenia np. recznik.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#40 PostWysłany: 08 Lis 2017 16:34 

Rejestracja: 12 Sie 2014
Posty: 50
Raport z frontu walki. Wczoraj o 22:00 wszystkie miejsca na drugim piętrze terminala A były wolne. Potem zaczęli się schodzić, ale to z falą przylotów na nocowanie. Oczywiście wszystko to co napisaliście wcześniej zgodne z prawdą. Najlepsze miejsca po wejściu w korytarzyk na 2 piętrze, po lewej stronie, tam gdzie Bundespolizei. Przy wejściu na taras widokowy 2 ławeczki 3-miejscowe bez podłokietników. 5m obok toalety. Ciepło, cicho... ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 56 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group