Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 10 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 21 Sty 2022 14:18 

Rejestracja: 07 Lut 2012
Posty: 34
Loty: 108
Kilometry: 206 272
mam zakupiona wycieczkę z Niemiec, wylot jest z Frankfurtu, do wycieczki dostałem Rail&Fly-Fahrkarte czyli bilet na kolej niemiecką ważny w dniu wylotu i w dniu poprzedzającym wylot oraz oczywiście w dniu powrotu i dzień po powrocie. Powiedzcie mi proszę czy korzystaliście już z takich dojazdów?
Myślę że albo dojechać do Berlina i tam mam bezpośredni pociąg do Frankfurtu, lub dojechać do Frankfurtu nad Odrą i tam mam pociąg z 1 przesiadką. Natomiast głównie rozchodzi mi się czy muszę ten pociąg w jakiś sposób zarezerwować? Chodzi o miejsca. Jeżeli tak to w jaki sposób? bo na wyszukiwarce połączeń bahn.de nie widzę nigdzie możliwości zaznaczenia samej rezerwacji miejsc bez dokonania płatności za bilet.

Z góry dziękuje za pomoc.
_________________
Image


Ostatnio edytowany przez Abcn, 21 Sty 2022 16:20, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Podróż na Majorkę za 1351 PLN. Loty SWISS z Wrocławia i 5 nocy w hotelu Podróż na Majorkę za 1351 PLN. Loty SWISS z Wrocławia i 5 nocy w hotelu
Loty do Johannesburga z dużym bagażem z Berlina od 2345 PLN Loty do Johannesburga z dużym bagażem z Berlina od 2345 PLN
#2 PostWysłany: 21 Sty 2022 14:40 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22445
https://www.bahn.de/service/buchung/bah ... ly-english
Góra
 Profil Relacje PM off
marcin3city uważa post za pomocny.
 
      
#3 PostWysłany: 21 Sty 2022 15:25 

Rejestracja: 07 Lut 2012
Posty: 34
Loty: 108
Kilometry: 206 272
-- 21 Sty 2022 14:06 --

ok, dzięki bardzo, spróbuje zrealizować voucher na stronie https://bahnanreise.de/?locale=en

-- 21 Sty 2022 14:25 --

Ogólnie na stronie jest info o checkin 72h przed lotem, ja dostalem natomiast juz bilet kolejowy który w miejscu stacji odjazdu ma :
Von:Railway Germany
a miejsce docelowe:
Nach:Frankfurt(M)Flugh.
oraz daty i numer biletu.
Próbowałem ten numer wpisać na https://bahnanreise.de/?locale=en aby zarezerwować konkretne pociągi gdyż większość wymaga rezerwacji miejsc ale numer biletu jest za krótki w miejsce kodu do podania na stronie
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 25 Sty 2022 01:04 

Rejestracja: 12 Mar 2017
Posty: 302
Loty: 54
Kilometry: 160 144
marcin3city napisał(a):
mam zakupiona wycieczkę z Niemiec, wylot jest z Frankfurtu, do wycieczki dostałem Rail&Fly-Fahrkarte czyli bilet na kolej niemiecką ważny w dniu wylotu i w dniu poprzedzającym wylot oraz oczywiście w dniu powrotu i dzień po powrocie. Powiedzcie mi proszę czy korzystaliście już z takich dojazdów?
Myślę że albo dojechać do Berlina i tam mam bezpośredni pociąg do Frankfurtu, lub dojechać do Frankfurtu nad Odrą i tam mam pociąg z 1 przesiadką. Natomiast głównie rozchodzi mi się czy muszę ten pociąg w jakiś sposób zarezerwować? Chodzi o miejsca. Jeżeli tak to w jaki sposób? bo na wyszukiwarce połączeń bahn.de nie widzę nigdzie możliwości zaznaczenia samej rezerwacji miejsc bez dokonania płatności za bilet.

Z góry dziękuje za pomoc.


Korzystałem kilka razy z Rail&Fly ostatni raz 2 lata temu.
Ja kupowałem bilet do Frankfurt Oder bo najbliżej i najtaniej, ale jechałem tym pociągiem do Berlina i stamtąd przesiadka.
Jeśli konduktor sprawdzi bilet przed Frankfurt Oder to pokazujesz ten z Polski, jeśli później to ten Rail&Fly.
Zakup miejsc nie jest obowiązkowy i możesz go dokupić lub nie.
Tam też jest jakiś system przy fotelach i widać, które miejsca są zarezerwowane, a na których możesz usiąść bez rezerwacji.
Polecam jednak zarezerwować wcześniej za kilka euro żeby spokojnie sobie usiąść.
Jeszcze mała podpowiedź.
Jeśli jedziesz z dzieckiem to bilet z Polski do Frankfurt Oder zakup przez DB, a nie PKP, gdyż dzieci przez DB nic nie płacą, a to dokładnie ten sam pociąg.
Zawsze to kilka euro w kieszeni.

Edit.
Z ciekawości wszedłem na polską stronę http://www.bahn.com i tam od razu na dole strony możesz zaznaczyć "Tylko miejsce siedzące bez biletu" i wybierasz połączenie, które Cię interesuje.
Góra
 Profil Relacje PM off
marcin3city uważa post za pomocny.
 
      
#5 PostWysłany: 25 Sty 2022 01:18 

Rejestracja: 07 Lut 2012
Posty: 34
Loty: 108
Kilometry: 206 272
Dziękuję bardzo za pomoc. Właśnie do Frankfurtu Oder zamierzam dojechać autem i z tamtad jest sporo pociągów do Frankfurt Main właśnie z przesiadka w Berlinie. Już obczaiłem że na pociąg do Berlina nie ma rezerwacji miejsc a z Berlina do Frankfurtu Main jest opcja wykupienia i dla 2 dorosłych i dziecka kosztuje chyba 8euro. Trzeba wejść wtedy na główna stronę db i wybrac tam przy wyszukiwaniu jedynie zakup miejscówki. Dziękuję za pomoc. Może przyda się opis też innym.
_________________
Image


Ostatnio edytowany przez Kashpir, 25 Sty 2022 10:54, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika, jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 25 Sty 2022 12:42 

Rejestracja: 07 Lut 2012
Posty: 34
Loty: 108
Kilometry: 206 272
Tenroh napisał(a):
Z ciekawości wszedłem na polską stronę http://www.bahn.com i tam od razu na dole strony możesz zaznaczyć "Tylko miejsce siedzące bez biletu" i wybierasz połączenie, które Cię interesuje.

Dzięki za info. Właśnie widziałem tą opcje. Jak wybieram bilet z Gdyni dla 2 osób dorosłych i jednego dziecka do Frankfurt Oder to cena na intercity wynosi 441zl, a na bahn 80Eur. Natomiast jak wybiorę bilet na intercity do Rzepin czyli jedna stacja przed granicą Polski to cena wychodzi 114zl i tak się zastanawiam czy bilet musi być do Frankfurt Oder czy może być do Rzepin. Ewentualnie bilet z Rzepina do Frankfurt Oder to cena na bahn 19eur więc ewentualną dopłatę za przekroczenie granicy opłaca się chyba kupić osobno bo wychodzi wtedy całość za około 200zl.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 26 Sty 2022 00:00 

Rejestracja: 12 Mar 2017
Posty: 302
Loty: 54
Kilometry: 160 144
To jak dojedziesz do granicy Niemiec nikogo nie interesuje.
Twoj bilet jest ważny na podróże po terytorium Niemiec do Frankfurtu nad Menem.
Z tego co pamiętam zawsze był konduktor właśnie na granicy czyli Frankfurt Oder wtedy pokazywałem oba bilety.
Tym samym trochę ryzykowne może być jechanie z Rzepina do granicy bez biletu, ale zaznaczam, że ja ostatnim razem jechałem tą trasą 2 lata temu.

Z ciekawości zapytam co opłacało się kupić z niemieckiego BP ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 26 Sty 2022 01:45 

Rejestracja: 07 Lut 2012
Posty: 34
Loty: 108
Kilometry: 206 272
Heh bez biletu nie zamierzam. Nie te lata aby uciekać przed kanarami :) ogolnie kupiony bilet z Gdyni do Rzepina na intercity + Rzepin Frankfurt Oder i miejscówki w pociagach Frankfurt Oder - Frankfurt Main na bahn.
Dzięki za podpowiedzi.
Kupione w tui Dominikana 4* all 11 dni za 1900eur za naszą 3ke , przy obecnych cenach w pl ze względu na ferie wyszło 3razy taniej.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 26 Sty 2022 15:20 

Rejestracja: 12 Mar 2017
Posty: 302
Loty: 54
Kilometry: 160 144
Bardzo dobra cena !
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 26 Sty 2022 16:25 

Rejestracja: 07 Lut 2012
Posty: 34
Loty: 108
Kilometry: 206 272
dokładnie, u nas około 24tys za naszą trójkę zarówno w tui jak i w rainbow. Nawet kombinowałem z lotami ale z bagażami loty wychodziły i tak koło 2200-2400/osoba, a tu za 8700 wyszła całość z transferami i hotelem i all + oczywiście na miejscu troche zwiedzania, jedynie przemęczyć się do Frankfurtu, ale to już podróż więc jak dla mnie przyjemność :) + pociąg którym w sumie mega dawno nie jechaliśmy...
Docelowo dojazd wyszedł do granicy z Gdyni InterCity za 3ke około 200zł + 8euro za miejscówki w Niemczech. Chciałem jechać autem do Frankfurt Oder i tam pociągiem ale jest fajny pociąg bezpośrednio do Berlina więc wyjdzie nam tylko jedna przesiadka w Berlinie na pociąg do Frankfurt Main.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 10 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
cron
phpBB® Forum Software © phpBB Group