Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 12 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 07 Mar 2021 19:10 

Rejestracja: 22 Sty 2012
Posty: 2050
złoty
Testował już ktoś przesiadkę na nowym lotnisku? Zastanawiam się czy idzie się wyrobić w 1h 5 min z podręcznym schengen -> non-schengen.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop w Turcji: 7 dni w 5* hotelu z ultra all inclusive od 2219 PLN. Wyloty z 5 miast Urlop w Turcji: 7 dni w 5* hotelu z ultra all inclusive od 2219 PLN. Wyloty z 5 miast
Wycieczka do Sri Lanki od 3003 PLN. Loty z 3 miast + 4* noclegi (ze śniadaniami) przy plaży Wycieczka do Sri Lanki od 3003 PLN. Loty z 3 miast + 4* noclegi (ze śniadaniami) przy plaży
#2 PostWysłany: 07 Mar 2021 21:08 

Rejestracja: 27 Mar 2014
Posty: 4026
złoty
Nie testowałem, ale leciałem stamtąd.
Ogólnie jest pusto, więc uważam, że spokojnie, jeśli bez opóźnień dotrzesz.
Góra
 Profil Relacje PM off
Mar77 lubi ten post.
 
      
#3 PostWysłany: 08 Mar 2021 01:37 

Rejestracja: 22 Sty 2012
Posty: 2050
złoty
@jacek96 Orientujesz się, czy jest tam strefa tranzytowa? A jeżeli tak, to czy działa w covidowych czasach?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 08 Mar 2021 02:02 

Rejestracja: 27 Mar 2014
Posty: 4026
złoty
Obawiam się, że przy obecnym natężeniu ruchu może być wyłączona.
Czytałem o możliwym tranzycie w FRA i MUC, natomiast o BER nie.
Doświadczeń żadnych nie mam, w tym zakresie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 21 Kwi 2021 14:10 

Rejestracja: 14 Cze 2011
Posty: 22
Cześć,

Czy leciał może ktoś ostatnio z lotniska w Berlinie, dostając się na niego drogą lądową (Flixbus)?

Próbuję skonfrontować to, co znalazłem na stronie rekomendowanej przez MSZ (https://www.einreiseanmeldung.de/#/):

"jeśli wjeżdża Pan/i do Republiki Federalnej Niemiec tylko w celu tranzytowym i opuści jej teren najszybszą drogą kończąc w ten sposób przejazd,"
"jeśli przebywa Pan/i w strefie ryzyka w ramach ruchu granicznego przez okres krótszy niż 24 godziny lub jeśli wjeżdża Pan/i do Republiki Federalnej Niemiec na okres do 24 godzin,"

Czy to znaczy, że bez testu mogę pokonać drogę Kraków->Berlin, a następnie opuścić Niemcy, tego samego dnia? Ktoś miał może okazję sprawdzić czy faktycznie tak to wygląda?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 21 Kwi 2021 14:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Wrz 2012
Posty: 1851
Loty: 262
Kilometry: 438 549
srebrny
Niby tak powinno być, ale warto też się zorientować czy sam Flixbus nie będzie oczekiwał od Ciebie testu skoro ogólnie niby Niemcy wymagają.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 21 Kwi 2021 15:32 

Olaf napisał(a):
Cześć,



Czy to znaczy, że bez testu mogę pokonać drogę Kraków->Berlin, a następnie opuścić Niemcy, tego samego dnia? Ktoś miał może okazję sprawdzić czy faktycznie tak to wygląda?


Wygląda to tak... jedziesz Flixem /na przykładzie kursu z Poznania do Berlina zaraz po świętach wielkanocnych/ obsługa autobusu nie ma prawa żadać od ciebie wyniku testu bo masz prawo ,jeśli jedziesz do Niemiec zrobić go sobie na miejscu za darmo chyba w ciągu 24 godzin
jeżeli do autobusu wejdzie ktoś ze służb niemieckich na granicy należy okazać zaświadczenie albo udokumentować tranzyt./pokazać r
ezerwację na lot/
I tutaj zaczynają się własne interpretacje niemieckich służb granicznych. Puszczają dalej lub żądają testu. Wszystko zależy na kogo się trafi.Trzeba dobrze mówić po niemiecku aby dyskutować i dochodzić swoich racji jak trafi się na kogoś takiego.
Może po 2 tygodniach się zmieniło niemieckie podejście do żądania testów ,ale tego niestety nie wiem.
Szanse ,że będzie kontrola na granicy przy wjeżdzie do Niemiec to jakieś 20% W Świecku mają swoje godziny kontroli tak 13- 15 a w Olszynie bardzo rzadko.
Góra
 PM off  
      
#8 PostWysłany: 21 Kwi 2021 16:31 

Rejestracja: 14 Cze 2011
Posty: 22
Dzięki za odpowiedzi!

Kontaktowałem się z biurem obługi flixbusa, odesłali mnie do strony https://reopen.europa.eu/ i unikają deklaracji konkretnych, ale wychodzi na to, że bilet lotniczy powinien wystarczyć zamiast testu.

Po niemiecku niestety nie mówię, więc mam nadzieję, że to faktycznie wystarczy. Jeśli wyjazd dojdzie do skutku to napiszę tutaj jak to wyglądało :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 04 Gru 2021 11:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Sty 2017
Posty: 2114
platynowy
Na lotnisku generalnie jest tranzyt i nie trzeba powtórnego security.
Ale przy przesiadce Non-Schengen - Non Schengen raczej trzeba przejść dwie kontrole paszportowe.
Chociaż jeśli wypuszczą przez rękaw na samą górę w strefę bramek „C” i „D” to i bez żadnych kontroli, ale wydaje mi się że tak nie robią.
Góra
 Profil Relacje PM off
oskiboski lubi ten post.
oskiboski uważa post za pomocny.
 
      
#10 PostWysłany: 07 Gru 2021 10:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Sty 2017
Posty: 2114
platynowy
Nie mogę edytować więc jest post pod postem,

Na tym lotnisku piłem najdroższą wodę w życiu. 3,5 € za 0,5L z automatu vendingowego. Był późny wieczór wszystko zamknięte a pewno i tak nigdzie tam dużo taniej nie ma.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 07 Gru 2021 10:42 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22255
A nie ma tam Heinemann? Bo oni chyba mają kartoniki z wodą (0.5l) za 2 eur.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 07 Gru 2021 10:44 

Rejestracja: 10 Wrz 2019
Posty: 500
niebieski
W godzinach otwarcia bezcłowego Heinemanna jest woda po 0,50 euro za półlitrowy kartonik (coś potaniało - na Schoenefeldzie była ta sama woda po 1 euro), która jednak mojemu synowi nie smakuje.
Wody butelkowanej nigdzie nie ma taniej niż 3 euro za butelkę plus kaucja 25 centów.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 12 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group