Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 158 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna
Autor Wiadomość
#81 PostWysłany: 18 Mar 2022 17:20 

Rejestracja: 10 Wrz 2019
Posty: 511
niebieski
Marcin.96 napisał(a):
Trochę się obawiam bo lot 6 20 chce być na 4 i stanąć odrazu do kolejki kontroli to może zdążę polecieć. Wziąłem lot z tego lotniska bo cena skusiła a teraz się zastanawiam czy to był dobry pomysł patrząc na opinie google


jak nie masz bagażu rejestrowanego, to problemu raczej nie będzie - są tam dwa wąskie gardła - systemowe przy nadawaniu bagażu rejestrowanego i odprawie i to pojawia się zawsze przy dużym spiętrzeniu ruchu - najbliższe będzie zapewne 12-13 kwietnia 2022 bo Niemcy bardzo chętnie latają na ferie Wielkanocne

drugie wąskie gardło - właśnie to na bramkach bezpieczeństwa pojawia się albo jako następstwo pierwszego, albo jak ostatnio wyniku strajku pracowników kontroli - ten ostatni był ostrzegawczy i może się powtarzać, bo do porozumienia póki co nie doszli, względnie może być jakiś strajk włoski
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
#82 PostWysłany: 18 Mar 2022 17:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Mar 2013
Posty: 1389
niebieski
Marcin.96 napisał(a):
lot 6 20 chce być na 4

Jak już chcesz być koło 04:00, to pisałem wyżej, że o 04:00 otwierają (otwierali) security. Więc najlepiej być 5-10 minut wcześniej niż 5-10 minut później. Leciałem o podobnej porze miesiąc temu i było znośnie. Czyli stania na jakieś 10-15 minut tylko.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#83 PostWysłany: 18 Mar 2022 17:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2012
Posty: 4089
HON fly4free
Strajk włoski to jest w BER permanentnie. Nawet jak nic nie jest ogłoszone, to obsługa na bramkach bezpieczeństwa zajmuje nawet i 5min na osobę. "Ulatwia" to genialna organizacją umożliwiajaca wylądowanie na taśmę bagazu tylko przez....tak...1 osobę. Do tego na każdej taśmie to jedna osobę obsługuje 4-5 pracownikow plus 1 pilnujący policjant. Rano o 4-6 przy szczycie odpraw nie otwierają kilku kilkunastu stanowisk security od razu ale tak co 15-20 minut po jednym. Ręce i wszystko inne opada jak się na to patrzy. Rozgarnietty gimnazjalista pojawiłby im efektywność i jakość obsługi.
_________________
navigare necesse est
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#84 PostWysłany: 18 Mar 2022 18:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lut 2012
Posty: 5438
Loty: 153
Kilometry: 313 223
srebrny
Ja tam nie wiem co tu takie narzekanie na BER :D Albo miałem wyjątkowe szczęście albo każdy z przyzwyczajenia przychodzi 50 minut przed lotem i ma problem :D Leciałem ostatnio 6:25. byłem na lotnisku o 4:40, kolejka do Seciurity na 5-8min. Pewnie po 5 zaczyna się robić gorzej, ale jak ktoś tu się martwi że będzie o 4 i może nie zdążyć to raczej polecam wyluzować ;)
A sama kontrola jak to kontrola - chodza i mówią żeby wyciągnąć elektronikę i kosmetyki, nie wyjmuję, mówię że nic nie mam i przechodzi przez skaner bez problemu :D Tak jest na całym świecie :D
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#85 PostWysłany: 18 Mar 2022 19:49 

Rejestracja: 14 Sty 2020
Posty: 42
Marcin.96 napisał(a):
Trochę się obawiam bo lot 6 20 chce być na 4 i stanąć odrazu do kolejki kontroli to może zdążę polecieć. Wziąłem lot z tego lotniska bo cena skusiła a teraz się zastanawiam czy to był dobry pomysł patrząc na opinie google
Leciałem ostatnio dwa razy o 0620 z bagażem nadawanym. Zdążyłem nadać bagaż i było to jeszcze przed otwarciem Security. Security działa pomału, ale nie ma problemu ze zdążeniem. Security otwierają po 0400. Wcześniej już ustawia się kolejka. Po przejsciu jeszcze mnóstwo czasu na piwo. Po przejściu Security I sklepów masz podany czas dojścia do gatu. Lecąc ryanairem raz mailem 11 minut a raz 1 minutę. Moim zdaniem w godzinach porannych bardzo przyjemne lotnisko.
Góra
 Profil Relacje PM off
Captivity lubi ten post.
 
      
#86 PostWysłany: 22 Mar 2022 09:56 

Rejestracja: 10 Wrz 2019
Posty: 511
niebieski
https://www.bz-berlin.de/berlin/umland/ ... rkehr-lahm

Dziś kolejny strajk ostrzegawczy - czynne podobno dwie linie kontroli bezpieczeństwa z 30.
Zapowiedziane jest odwoływanie lotów.

Kto w najbliższym czasie leci z BER ale i innych niemieckich lotnisk ma dodatkowy powód do niepokoju, bo konflikt między VERDI (związek zawodowy) a organizacją pracodawców służby ochrony narasta
Góra
 Profil Relacje PM off
Captivity lubi ten post.
 
      
#87 PostWysłany: 22 Mar 2022 12:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2012
Posty: 4089
HON fly4free
@szymonpoznan1 Marudzimy, bo lotnisko za wiele miliardów mialo być cudo, a conajmniej lepiej niż na TXL SXF. A nie dosc że jest gorzej/dłużej, to kazde doświadczenie z idiotyzmami tego lotniska zwiększa tylko niechęć.
Jakoś w Hiszpanii w MAD i BCN czy nawet na wielu regionalnych lotniskach od wejścia na lotnisko do rozlokowania się w saloniku w wiekszosci przypadkow nie zajmuje to więcej niż 10-15min i przejście jest neutralne lub nawet miłe, jak się patrzy na poziom obsługi i kompetencji pracowników w ES.
_________________
navigare necesse est
Image


Ostatnio edytowany przez Abcn, 04 Kwi 2022 09:22, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off
5 ludzi lubi ten post.
 
      
#88 PostWysłany: 22 Mar 2022 12:24 
Król Ż
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Paź 2014
Posty: 6252
Loty: 477
Kilometry: 1 011 329
Nie wiem co jest podłożem konfliktu ale na bank nie sa to demony predkosci jesli chodzi o security. Nowe lotnisko etc mnostwo pracownikow na kazdej linii a idzie to jak krew z nosa. W takim WMI jest 1 od przygotowania, 1 skanuje 1 obmacuje na każdej linii. W BER 5 osób i idzie to wolnoej.. Ale taki stan rzeczy trzyma się już od Txl/sxf
_________________
Tolerancja kończy się tam, gdzie zaczynają się prawa człowieka
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#89 PostWysłany: 22 Mar 2022 13:14 

Rejestracja: 10 Wrz 2019
Posty: 511
niebieski
Konflikt jest z tego co czytałem o 1 euro - ale na godzinę i dla tysięcy pracowników w całych Niemczech, a dodatkowo VERDI chce wyrównania stawek w branży pomiędzy zachodnimi i wschodnimi landami Niemiec, więc dla pracowników ochrony w BER to może być nawet więcej, stąd są mocno zaangażowani w strajk.

A co do organizacji to ja mam wrażenie, że security w BER pracuje podobnie wydajnie jak w u mnie w IEG, ale co sprawdza się przy jednym samolocie dziennie (czasem dwóch) nie koniecznie działa w Berlinie szczególnie przy ogólnym spiętrzeniu pasażerów, którzy wcześniej odstali po 2-3 godziny do checkinu.
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#90 PostWysłany: 23 Mar 2022 21:03 

Rejestracja: 23 Mar 2022
Posty: 1
Podpowiecie ile może trwać check-in, kontrola i dotarcie do gate'u w Berlinie? Mam lot o 11:00.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#91 PostWysłany: 24 Mar 2022 00:36 

Rejestracja: 05 Mar 2022
Posty: 11
Loty: 37
Kilometry: 53 280
Na pewno dużo zależy od kolejki do check-inu - jak ja leciałem w środę to kolejka była zerowa.
Jednak założyłbym 20 minut na check-in, 25 na security i dojście może zająć 20 minut, a może 5 w zależności która bramka.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#92 PostWysłany: 24 Mar 2022 10:35 

Rejestracja: 03 Lis 2012
Posty: 2790
Loty: 154
Kilometry: 151 837
niebieski
Może trwać 30 minut, a może zająć nawet 2h (nie żartuję).
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
 
      
#93 PostWysłany: 24 Mar 2022 14:27 

Rejestracja: 03 Paź 2017
Posty: 190
Gdzie odbywa się kontrola certyfikatów/testów? Jeśli lecę niezaszczepiony do Grecji z testem antygenowym to mogę pominąć checkin (lecę bez bagażu) i udać się od razu do security ? Certyfikaty kontrolują tylko przy boardingu?
Dziękuje za odpowiedź.
Góra
 Profil Relacje PM off
LukasPi lubi ten post.
 
      
#94 PostWysłany: 24 Mar 2022 14:38 

Rejestracja: 18 Cze 2017
Posty: 85
Loty: 45
Kilometry: 111 446
Hej, leciałem w lutym TAPem, to sprawdzali tylko przy boardingu. Miałem tylko bagaż podręczny i poszedłem od razu do kontroli. Sprawnie wszystko szło.
Góra
 Profil Relacje PM off
remineus lubi ten post.
remineus uważa post za pomocny.
 
      
#95 PostWysłany: 28 Mar 2022 23:47 

Rejestracja: 10 Wrz 2019
Posty: 511
niebieski
Dobra wiadomość dla lecących z Ber, ale i innych niemieckich lotnisk

https://www.tagesschau.de/wirtschaft/un ... e-101.html

Jak by link się nie wkleił - pracodawcy ochrony dogadali się ze związkami zawodowymi i nie będzie kolejnych strajków.
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
Captivity uważa post za pomocny.
 
      
#96 PostWysłany: 29 Mar 2022 16:15 

Rejestracja: 18 Mar 2022
Posty: 5
Jak się strajki skończyły to już jestem trochę spokojniejszy o moją majówkę 😂
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#97 PostWysłany: 03 Maj 2022 08:36 

Rejestracja: 02 Wrz 2018
Posty: 7
Helo.
Czy może ktoś się wypowiedzieć w kwestii spania na lotnisku ? Czy jest z tym problem, jakieś rozsądne miejsca do krótkiego przekimania?

Mam wylot o godz 7. Nie chcę o 3 w nocy martwić się o parking auta , a później czy odprawa nie będzie powolna po włosku.

Hm?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#98 PostWysłany: 03 Maj 2022 09:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Wrz 2014
Posty: 1631
niebieski
Moi rodzice czekali ostatnio ok. 3 godzin na lot, mniej więcej między 4 a 7. W Terminalu 1 na dole są krzesełka z gniazdkami, gdzie można usiąść (chociaż nie ma ich dużo), a na piętrze restauracje z sofami (na pewno Starbucks i jakieś burgerownie).
_________________
Metia jest kobietą, powtarzam, metia jest kobietą.
Góra
 Profil Relacje PM off
iminol lubi ten post.
iminol uważa post za pomocny.
 
      
#99 PostWysłany: 14 Maj 2022 11:29 

Rejestracja: 12 Kwi 2010
Posty: 351
niebieski
Na lot ok. 11 staliśmy w kolejce bezpieczeństwa 45-50 minut. Bardzo wolno, nawet jak już się przejdzie to się jeszcze czeka kilka minut na weryfikację bagażu.

Generalnie od momentu wysiadki z FEX-a (pociąg expresowy, zdecydowanie polecamy, działa na nim również zwykły bilet ABC), mieliśmy do odlotu 1 godz i 45 m (bagaż podręczny) i w sumie jak doszliśmy do gate zaczynał się boarding, a do wolnych nie należymy ;)

Lipa straszna, zniechęca do latania z BER, szczególnie na krótszych trasach. Samo lotnisko bezpłciowe.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
 
      
#100 PostWysłany: 15 Maj 2022 22:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Mar 2013
Posty: 1389
niebieski
Z kolei w terminalu Rajanerowym (T2) ostatnio na security pustki (lot w czwartek koło 18:00). Po security do głównego terminala można dojść w ok. 10 minut. Od wyjścia z Security T2 do Mövenpick Cafe szedłem 12 minut z przerwą na WC.

Brak kolejki też do nadawania bagażu. Są maszyny do samodzielnego nadania + bag drop. Wszystko sprawnie, gdyby tylko nie ten głupi spacer że stacji kolejowej na T2.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 158 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] oraz 4 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group