Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 158 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna
Autor Wiadomość
#61 PostWysłany: 18 Gru 2021 03:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Mar 2013
Posty: 1389
niebieski
@taktyk A skąd. Chyba na żadnej z kontroli nie było otwartych więcej niż połowę miejsc do obsługi. Naprawdę zdziwiło mnie takie przedziwaczne podejście. Przypomniała mi się obsługa na Lotnisku Chopina gdzieś 2009-2011, gdzie mieli problemy z firmą zewnętrzną i też brakowało otwartych stanowisk, potem się ogarnęli. Tutaj też zajmuje się tym firma zewnętrzna (Secutritas jeśli dobrze pamiętam), może ma to z tym związek.

A już hitem było, gdy Pani na dwójce krzyknęła (po 10 minutach mojego stania), żeby iść na piątkę, bo tam rzekomo lepsza sytuacja... ludzie zaczęli biec na piątkę, bo myśleli że dopiero się otworzyła i będzie pusto - a tam jeszcze gorzej i kolejne 20-30 minut stania. Poziom dworca PKP i to sprzed 10 lat.
Góra
 Profil Relacje PM off
taktyk lubi ten post.
 
      
Luksus w Turcji: tydzień w 5* hotelu z all inclusive 24h za 2599 PLN. Wylot z Wrocławia Luksus w Turcji: tydzień w 5* hotelu z all inclusive 24h za 2599 PLN. Wylot z Wrocławia
Loty do Szanghaju z Gdańska, Poznania i Warszawy od 2056 PLN Loty do Szanghaju z Gdańska, Poznania i Warszawy od 2056 PLN
#62 PostWysłany: 18 Gru 2021 12:40 

Rejestracja: 10 Wrz 2019
Posty: 514
niebieski
Wg prasy niemieckiej problem jest w braku ludzi. W pandemii firmy zewnętrzne wysłały pracownikòw na postojowe, albo nie przedłużyły umòw czasowych, a teraz brak chętnych do powrotu do tej pracy bo w histerii antycoronowej praca na lotnisku postrzegana jest jako niepewna i ci co znaleźli coś gdzieś indziej nie chcą wracać.

A skoro chętnych do pracy brak to tych co są nie można dyscyplinować i trzeba tolerować olewackie podejście do roboty.

W październiku po powrocie z Wenecji siedzieliśmy 30 minut w samolocie, bo pilot nie wiedział kiedy podjada schody, a końcu dowiedział się że nie podjadą i cały samolot się opròznial przez przednie drzwi.

Potem tylko 1200 krokòw do beltu z walizkami, godzina czekania na bagaż i kolejne 400 krokòw do wyjścia.

Ale jest i plus - wròcily klatki dla palaczy, ktòrych na Schonefeldzie nie było.

Ma być lepiej - zatrudnili jakiegoś Duńczyka ktòry ma podnieść to lotnisko organizacyjnie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#63 PostWysłany: 18 Gru 2021 13:22 

Rejestracja: 02 Sty 2013
Posty: 2049
Loty: 4
Kilometry: 17 154
srebrny
Nigdy nie myslałem , że tak będzie , ale marzę o tym , zeby stary Sxf zaczął działać jako terminal 5 dla low costów. ( niby ma się tak stać po pandemii). Jak na razie lecialem z nowego lotniska 5 razy i za każdym razem jest coraz gorzej zamiast jakiejs poprawy....
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#64 PostWysłany: 05 Lut 2022 21:13 

Rejestracja: 27 Gru 2021
Posty: 86
Zbanowany
witam. prosze polecić hotel blisko lotniska berlin brandebrug. Chodzi żeby był jak najtańszy, bo na 1 noc przed lotem, ale żeby było w miare czysto
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#65 PostWysłany: 05 Lut 2022 22:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Mar 2013
Posty: 1389
niebieski
Nie widziałem informacji w tym wątku, ale aktualnie kontrola bezpieczeństwa otwiera się o 04:00 (kontrole z "boku"), więc wcześniej nie ma sensu przybywać. Frontowe kontrole nie otworzyły się, ale widziałem że się przygotowywały. Warunki do kimania/odpoczynku żadne. Są miękkie kanapy w kawiarni na piętrze, a także 3 długie ławy przed wejściem do kaplicy. Wszystko zajęte koło 03:30. Reszta to ławki w podłokietnikami.

dominikanin napisał(a):
witam. prosze polecić hotel blisko lotniska berlin brandebrug. Chodzi żeby był jak najtańszy, bo na 1 noc przed lotem, ale żeby było w miare czysto

Wejdź na booking.com (albo trivago) i posortuj po cenie. Daj widok mapy i filtr oceny 7+/10. Poza tym w podglądzie ocen masz ocenę czystości.

Bez daty nikt raczej nie pomoże. Jednego dnia nocleg może kosztować 250 zł, a innego 500 zł w tym samym obiekcie...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#66 PostWysłany: 05 Lut 2022 22:19 

Rejestracja: 27 Gru 2021
Posty: 86
Zbanowany
manyaky napisał(a):
Nie widziałem informacji w tym wątku, ale aktualnie kontrola bezpieczeństwa otwiera się o 04:00 (kontrole z "boku"), więc wcześniej nie ma sensu przybywać. Frontowe kontrole nie otworzyły się, ale widziałem że się przygotowywały. Warunki do kimania/odpoczynku żadne. Są miękkie kanapy w kawiarni na piętrze, a także 3 długie ławy przed wejściem do kaplicy. Wszystko zajęte koło 03:30. Reszta to ławki w podłokietnikami.

dominikanin napisał(a):
witam. prosze polecić hotel blisko lotniska berlin brandebrug. Chodzi żeby był jak najtańszy, bo na 1 noc przed lotem, ale żeby było w miare czysto

Wejdź na booking.com (albo trivago) i posortuj po cenie. Daj widok mapy i filtr oceny 7+/10. Poza tym w podglądzie ocen masz ocenę czystości.

Bez daty nikt raczej nie pomoże. Jednego dnia nocleg może kosztować 250 zł, a innego 500 zł w tym samym obiekcie...


potrzebuję noclegu z 30 kwietnia na 1 maja
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#67 PostWysłany: 05 Lut 2022 22:23 

Rejestracja: 10 Wrz 2019
Posty: 514
niebieski
dominikanin napisał(a):
witam. prosze polecić hotel blisko lotniska berlin brandebrug. Chodzi żeby był jak najtańszy, bo na 1 noc przed lotem, ale żeby było w miare czysto


tanio i blisko to tylko Ibis Budget Schonefeld - jest w miarę czysto, ale paskudnie jak w każdym z tej sieci
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#68 PostWysłany: 05 Lut 2022 22:26 

Rejestracja: 27 Gru 2021
Posty: 86
Zbanowany
co masz na mysli mówiąc paskudnie ale czysto ? rozwiń tą myśl ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#69 PostWysłany: 05 Lut 2022 22:41 

Rejestracja: 10 Wrz 2019
Posty: 514
niebieski
Łazienka a raczej toaleta z natryskiem w formie plastikowej wkładki kojarzącej wiele z toitoiem, a sam pokój to klitka- ale taniej w pobliżu lotniska nie będzie.
Góra
 Profil Relacje PM off
dominikanin lubi ten post.
dominikanin uważa post za pomocny.
 
      
#70 PostWysłany: 07 Lut 2022 07:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Mar 2013
Posty: 1389
niebieski
Z prasy.
Pasazer.com: 1,7 mld euro pomocy publicznej dla BER

https://www.pasazer.com/news/460968/1,7 ... nburg.html
Góra
 Profil Relacje PM off
MTalma lubi ten post.
 
      
#71 PostWysłany: 07 Lut 2022 17:01 

Rejestracja: 30 Maj 2021
Posty: 8
Jeśli chodzi o nocleg można próbować Campanile Schönefeld. Są często korzystne promocje
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#72 PostWysłany: 18 Lut 2022 12:10 

Rejestracja: 26 Sie 2014
Posty: 24
Loty: 4
Kilometry: 18 136
Witam
Nie wiem czy ktoś z forumowiczów miał wątpliwą przyjemność korzystać z tego lotniska w dniu wczorajszym ale panował tam istny chaos. Kilkanaście lotów z których walizki nie zostały w ogóle wyładowane na taśmę. Dziesiątki ludzi ustawionych do stanowisk lost and found i zero jakichkolwiek informacji co się z tymi bagażami dzieje. Bagaże poustawiane wokół taśmy, którymi nikt się nie interesował, ewentualny złodziej mógł brać co chciał. Powinni chyba to lotnisko jak najszybciej zamknąć.

Image
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#73 PostWysłany: 18 Lut 2022 12:25 

Rejestracja: 10 Wrz 2019
Posty: 514
niebieski
Trzeba przywyknąć. Nie ma chętnych do pracy, która jest może na pół roku, więc ci ktòrzy pracują przyszli bo nie znaleźli nic lepszego i nie ma jak ich dyscyplinować.
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
#74 PostWysłany: 18 Lut 2022 12:55 

Rejestracja: 18 Cze 2017
Posty: 85
Loty: 45
Kilometry: 111 446
binio85 napisał(a):
Witam
Nie wiem czy ktoś z forumowiczów miał wątpliwą przyjemność korzystać z tego lotniska w dniu wczorajszym ale panował tam istny chaos. Kilkanaście lotów z których walizki nie zostały w ogóle wyładowane na taśmę. Dziesiątki ludzi ustawionych do stanowisk lost and found i zero jakichkolwiek informacji co się z tymi bagażami dzieje. Bagaże poustawiane wokół taśmy, którymi nikt się nie interesował, ewentualny złodziej mógł brać co chciał. Powinni chyba to lotnisko jak najszybciej zamknąć.

Image
Image


Byłem wczoraj po 16stej, ale na szczęście lądowałem tylko z podręcznym :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#75 PostWysłany: 11 Mar 2022 16:47 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22486
BER otwiera drugi terminal (T2) dla Ryanaira

Terminal 2 serves as a check-in building for departures and arrivals. It is connected to the departure gates in Terminal 1's North Pier via two bridges. It was completed at the end of September 2020 before the opening of BER.

https://www.aerotelegraph.com/ber-oeffn ... er-ryanair
Góra
 Profil Relacje PM off
7 ludzi lubi ten post.
3 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#76 PostWysłany: 12 Mar 2022 13:18 

Rejestracja: 03 Lis 2012
Posty: 2792
Loty: 154
Kilometry: 151 837
niebieski
No rychło w czas. Dreptanie kilometrów do bramek dla Ryanaira wszystkim dawało w kość.
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
#77 PostWysłany: 18 Mar 2022 09:47 

Rejestracja: 18 Mar 2022
Posty: 5
Czy ktoś wie jak na tym lotnisku jest z check in? W sensie mam lot z Ryanair (priorytet) dnia 28 kwietnia (pewnie już będzie z terminala 2) to czy muszę udać się na sprawdzenie dokumentów covidowych i ewentualnie żeby mi pozwoli wnieść druga torbę podreczna do check in czy iść odrazu na kontrolę bezpieczeństwa. Trochę się boje ze się spóźnię bo lot rano a kolejki do kontroli są gigantyczne z tego co na Google piszą.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#78 PostWysłany: 18 Mar 2022 13:36 

Rejestracja: 27 Mar 2014
Posty: 4065
złoty
Rano są gigantyczne, a kontrola najpowolniejsza że wszystkich lotnisk.
Możesz od razu się kierować do bramki.
Może kolejki będą krótsze, po otwarciu nowego terminalu.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#79 PostWysłany: 18 Mar 2022 16:18 

Rejestracja: 17 Kwi 2011
Posty: 3306
HON fly4free
Dodatkowo w apce lotniska BER po dodaniu swojego lotu można dowiedzieć się
o orientacyjnych czasach na bramkach bezpieczeństwa.

https://play.google.com/store/apps/deta ... irport.app

Załącznik:
Screenshot_20220318-150845-1.jpg
Screenshot_20220318-150845-1.jpg [ 109.14 KiB | Obejrzany 1136 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus uważa post za pomocny.
 
      
#80 PostWysłany: 18 Mar 2022 16:59 

Rejestracja: 18 Mar 2022
Posty: 5
Trochę się obawiam bo lot 6 20 chce być na 4 i stanąć odrazu do kolejki kontroli to może zdążę polecieć. Wziąłem lot z tego lotniska bo cena skusiła a teraz się zastanawiam czy to był dobry pomysł patrząc na opinie google
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 158 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group