Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 54 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Bergen/Norwegia
#1 PostWysłany: 24 Mar 2010 20:19 

Rejestracja: 21 Mar 2010
Posty: 15
Jakieś pomysły na tanie noclegi w Bergen w Norwegii (14-18 kwietnia) ? Ceny na hostelworld.com itp. zaczynaja sie od min. 20 Euro, co mało nie jest ;/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
 Temat postu: Re: Bergen/Norwegia
#2 PostWysłany: 25 Mar 2010 22:24 

Rejestracja: 25 Mar 2010
Posty: 974
Loty: 31
Kilometry: 89 760
niebieski
20 euro jak na Norwegię to bardzo tanio. Byłem w Bergen w lipcu 2009 r. i najtańszy nocleg jaki znalazłem (w centrum, tuż koło dworca kolejowego) był za 180 koron, czyli nieco poniżej 90 zł.

Polecam sieć "hi-hostels" - mają sporą sieć w Norwegii, ceny od 120 koron (na Lofotach) do 280-300 koron (za jedynkę) np. w Oslo, czy Lom. W cenie najczęściej śniadanie w postaci szwedzkiego stołu (wypas)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Bergen/Norwegia
#3 PostWysłany: 30 Maj 2010 21:39 

Rejestracja: 30 Maj 2010
Posty: 111
Loty: 140
Kilometry: 216 351
a powiedzcie mi proszę co ze spaniem na lotnisku BGO? zorganizowałam sobie low-costową wycieczkę do Tromso, przy okazji zwiedzając różne miejsca Płw. Skandynawskiego i nie mam zamiaru inwestować w żaden hostel, a lecę sama więc namiot nie wchodzi w grę. na sleepinginairports.com czytałam opinię, że jest całkiem spoko, ma ktoś z Was jakieś doświadczenie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Bergen/Norwegia
#4 PostWysłany: 05 Sty 2011 11:52 

Rejestracja: 05 Gru 2010
Posty: 140
Witam
Zarezerwowałem przelot do Bergen i mam pytanie czy w hostelach obowiązuje jakaś granica wiekowa przyjmowanych gości ? Oferta cenowo znacznie przewyższa hotelową ale też mój wiek przekracza lata studenckie (45 l.)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Bergen/Norwegia
#5 PostWysłany: 05 Sty 2011 12:05 
Założyciel
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Sty 2010
Posty: 4096
Loty: 507
Kilometry: 1 172 588
viewtopic.php?f=18&t=1522&hilit=hostele
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Bergen/Norwegia
#6 PostWysłany: 05 Sty 2011 15:05 

Rejestracja: 01 Lut 2010
Posty: 176
Loty: 29
Kilometry: 42 139
Darek9634 napisał(a):
Witam
Zarezerwowałem przelot do Bergen i mam pytanie czy w hostelach obowiązuje jakaś granica wiekowa przyjmowanych gości ? Oferta cenowo znacznie przewyższa hotelową ale też mój wiek przekracza lata studenckie (45 l.)


Powiem tak. Przeryłem trochę internetu w tej sprawie i doszedłem do wniosku ,że jeżeli takowy limit istnieje to jest to wyraźnie zaznaczone.

Musisz jednak wziąc pod uwagę ,że w hostelach często nocują ludzie w wieku 18-30l co oznacza ,że np w sali wieloosobowej będziesz miał takich właśnie kompanów.
_________________
"Ru[url=l]ss[/url]ia is a gas station masquerading as a country"
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Bergen/Norwegia
#7 PostWysłany: 05 Sty 2011 16:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Cze 2010
Posty: 852
Loty: 95
Kilometry: 156 953
niebieski
dzdzoanna napisał(a):
a powiedzcie mi proszę co ze spaniem na lotnisku BGO? zorganizowałam sobie low-costową wycieczkę do Tromso, przy okazji zwiedzając różne miejsca Płw. Skandynawskiego i nie mam zamiaru inwestować w żaden hostel, a lecę sama więc namiot nie wchodzi w grę. na sleepinginairports.com czytałam opinię, że jest całkiem spoko, ma ktoś z Was jakieś doświadczenie?

sam nie spałem, ale pomiędzy piętrami (od strony schodów nieruchomych) jest niewielkie pomieszczenie z kilkoma wygodnymi fotelami i jednym łóżkiem(!). Jest to poczekalnia, ale skoro jest łózko to wnioskuję że również w nocy nie ma problemu z jej okupowaniem :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Bergen/Norwegia
#8 PostWysłany: 05 Sty 2011 22:39 

Rejestracja: 05 Gru 2010
Posty: 140
rexxx napisał(a):

Musisz jednak wziąc pod uwagę ,że w hostelach często nocują ludzie w wieku 18-30l co oznacza ,że np w sali wieloosobowej będziesz miał takich właśnie kompanów.


Tak, wiem. Ja w tym nie widzę problemu. Ale znalazłem jeszcze stronkę z apartamentami w Bergen i niektóre ceny są całkiem przyzwoite.

http://www.bergen-guide.com/apartments.asp
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Bergen/Norwegia
#9 PostWysłany: 06 Sty 2011 13:29 

Rejestracja: 01 Lut 2010
Posty: 176
Loty: 29
Kilometry: 42 139
O mamo :)

3 persons: 1500 kroner per night.

To jakieś 700zł :)
_________________
"Ru[url=l]ss[/url]ia is a gas station masquerading as a country"
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Bergen/Norwegia
#10 PostWysłany: 06 Sty 2011 17:03 

Rejestracja: 05 Gru 2010
Posty: 140
Leci nas dwoje. Jak nie hostel to tutaj :

http://www.bergen-guide.com/809.htm

co już takie straszne nie jest.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Bergen/Norwegia
#11 PostWysłany: 06 Sty 2011 17:47 

Rejestracja: 01 Lut 2010
Posty: 176
Loty: 29
Kilometry: 42 139
A może CS??

Angielski znacie?
_________________
"Ru[url=l]ss[/url]ia is a gas station masquerading as a country"
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Bergen/Norwegia
#12 PostWysłany: 06 Sty 2011 19:35 

Rejestracja: 05 Gru 2010
Posty: 140
Tak, znam angielski. Ale CouchSurfing nie wchodzi w rachubę. Rozważam Bratland Camping, hostel Montana i tą ofertę. Ceny na osobę rozkładają się odpowiednio 195 NOK, 275 NOK, 300 NOK. Zobaczymy, czasu na szukanie do czerwca jeszcze trochę zostało.
A tak z innej beczki. Szkoda, że takich możliwości zwiedzania nie było 20 lat temu. Wtedy zaliczyłem tylko trzy sezony zbiorów truskawek w Szwecji. A maluchem dojechaliśmy do Mo i Rany w Norwegii i zabrakło nam ok. 50 km. do koła podbiegunowego (był październik i tam juz spadł śnieg, nie dało się jechać).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Bergen/Norwegia
#13 PostWysłany: 06 Sty 2011 19:55 

Rejestracja: 01 Lut 2010
Posty: 176
Loty: 29
Kilometry: 42 139
heheh :) no są teraz możliwości są:)

Ja to sie zastanawiam czy nie polecieć do Norwegii totalnie na wariata. Spiwór + materac do plecaka i fru.

Nawet znalazłem materac który idealnie pasuje do bagażu podręcznego. KLIK

Boje sie tylko ,że tam przy fiordach to wieczorem może zimno być.
_________________
"Ru[url=l]ss[/url]ia is a gas station masquerading as a country"
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Bergen/Norwegia
#14 PostWysłany: 06 Sty 2011 21:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lis 2010
Posty: 81
rexxx napisał(a):
heheh :) no są teraz możliwości są:)

Ja to sie zastanawiam czy nie polecieć do Norwegii totalnie na wariata. Spiwór + materac do plecaka i fru.

Nawet znalazłem materac który idealnie pasuje do bagażu podręcznego. KLIK

Boje sie tylko ,że tam przy fiordach to wieczorem może zimno być.

:) materac super teraz tylko znalezc namiot ktory sie zmiesci
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Bergen/Norwegia
#15 PostWysłany: 07 Sty 2011 01:53 

Rejestracja: 17 Maj 2010
Posty: 262
niebieski
Witam, ja będąc w Bergen spałem w olbrzymim dormie w Bergen YMCA Hostel 180NOK/noc.
Z tego co widzę to dla Ciebie Darek akceptowalne są ceny typu 300NOK/osoba, to może taki wynalazek Ci podpasuje:
http://citybox.no/?language=en

Pozdrawiam.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Bergen/Norwegia
#16 PostWysłany: 07 Sty 2011 02:49 

Rejestracja: 05 Gru 2010
Posty: 140
Dzięki za zainteresowanie ale nocleg w dwójce to 350 NOK na głowę. To więcej niż te, które wyszukałem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Bergen/Norwegia
#17 PostWysłany: 07 Sty 2011 20:08 

Rejestracja: 30 Maj 2010
Posty: 111
Loty: 140
Kilometry: 216 351
Polecam Komfortsone na lotnisku. Cud miód, byłam sama a czułam się bezpiecznie. ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Bergen/Norwegia
#18 PostWysłany: 09 Sty 2011 23:04 

Rejestracja: 05 Gru 2010
Posty: 140
dzdzoanna napisał(a):
Polecam Komfortsone na lotnisku. Cud miód, byłam sama a czułam się bezpiecznie. ;)


I tam się prześpimy w nockę przed powrotem. Nie ma sensu spać gdzieś w mieście i rano się zrywać i na pędzć na autobus.

http://www.sleepinginairports.net/europe/bergen.htm
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Bergen/Norwegia
#19 PostWysłany: 11 Sty 2011 01:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Sie 2010
Posty: 475
Loty: 188
Kilometry: 360 656
niebieski
Tam są lepsze warunki do spania, niż w niejednym hotelu/hostelu ;P tylko prysznica brakuje
link do fotki, jakby ktoś sobie życzył
http://lh4.ggpht.com/_jxjfMBQWss8/TKIXibZUnUI/AAAAAAAABLE/pNBaD-0suU8/s640/P1000460.JPG
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Bergen/Norwegia
#20 PostWysłany: 11 Sty 2011 13:20 

Rejestracja: 05 Gru 2010
Posty: 140
Poproszę jeszcze o pomoc. Zarezerwowałem noclegi w Marken Gjestehus. Przeszedłem cały proces rezerwacji, mam jej numer. Ale nie mogę jej opłacić.
Nie ma (nie widzę) strony gdzie podaje się dane z karty kredytowej. Wysłałem do nich maila i dostałem taką odpowiedź :
"IMPORTANT: Your payment details are required now to guarantee this temporary booking. To confirm, please forward your credit card number + expire date. The total balance is required on arrival at Marken Gjestehus. No deposit will be charged to your credit card. Please let us know before the 16th of January. If we have not received the requested information by then your booking will be cancelled. "
Mniej więcej rozumiem ale dalej nie wiem gdzie wpakować dane z karty. Czy mam czekać na fakturę ?
Ktoś z was już to przerabiał i pomoże ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 54 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group