Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 232 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 12  Następna
Autor Wiadomość
#101 PostWysłany: 29 Lut 2016 19:35 

Rejestracja: 23 Sie 2014
Posty: 264
jechałem do Bergen na 24h (sobota-niedziela) i początkowo chciałem najpierw jechać na Ulriken potem z niego zejść i jechać do miasta, ale wykluczałoby to zobaczenie targu rybnego, który w późnych godzinach popołudniowych byłby już nieczynny. Więc pojechałem najpierw do miasta i widząc Ulriken otoczony mgłą zrezygnowałem z tego planu i poszedłem na Floyen (początkowo plan był żeby wejść na niego w niedziele rano). I to była chyba dobra decyzja bo w niedziele rano całe miasto było we mgle, więc też byłyby nici z wchodzenia na Floyen.
Góra
 Profil Relacje PM off
radko93 lubi ten post.
radko93 uważa post za pomocny.
 
      
Majówka w USA: Seattle + Bozeman lub Missoula od 2639 PLN Majówka w USA: Seattle + Bozeman lub Missoula od 2639 PLN
Urlop nad Gardą za 1031 PLN. Loty do Włoch z Katowic, noclegi przy jeziorze i auto Urlop nad Gardą za 1031 PLN. Loty do Włoch z Katowic, noclegi przy jeziorze i auto
#102 PostWysłany: 29 Lut 2016 20:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2012
Posty: 710
Loty: 146
Kilometry: 167 097
niebieski
Może ktoś się skusi na mecz Brann? :) Polecam.
Image

Image

Image

Dla ciekawych - Mecz u bram fiordów
_________________
Piłkarskie podróże - groundhopping i groundspotting
Góra
 Profil Relacje PM off
maczala1 lubi ten post.
 
      
#103 PostWysłany: 29 Lut 2016 21:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2013
Posty: 3400
srebrny
No to ja zrewanżuję się widokiem w drugą stronę - to znaczy z Ulriken na stadion.
Nie ukrywam, że będąc na szczycie pomyślałem, że fajnie by było tam kiedyś obejrzeć meczyk :)

Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Donovaninho lubi ten post.
 
      
#104 PostWysłany: 13 Kwi 2016 11:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Sie 2013
Posty: 159
Loty: 45
Kilometry: 50 890
Widok na Bergen z połowy drogi na Floyen
2016-04-10 - 21:45 - zachód słońca 20:47

Image

Z Floyen
2016-04-10 - 23:00

Image


Droga przez las jest prawie cała oświetlona - kilka zakrętów przed szczytem jest tylko ciemno ale bezproblemowo da się iść. Czasem można tylko spotkać dość spore i niewidoczne kamienie. Miałam latarkę lecz z niej nie korzystałam.
_________________
Zakochana w Arktyce
Obecnie Tromsø - zorza polarna codziennością
Carollayna na facebook
Carollayna.pl
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#105 PostWysłany: 28 Kwi 2016 12:50 

Rejestracja: 06 Kwi 2013
Posty: 86
Loty: 87
Kilometry: 227 848
Gorąco polecam trasę z Ulriken do Floyen, tzw. Trasa czerwona. Trasa liczy ok.13 km. Wjazd na Ulriken kolejka to koszt 100 nk, natomiast zjazd z Floyen kosztuje 45 nk. Jeszcze raz polecam!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#106 PostWysłany: 30 Kwi 2016 23:44 

Rejestracja: 10 Maj 2013
Posty: 483
niebieski
Krzyżak napisał(a):

polecam

natomiast zjazd z Floyen kosztuje 45 nk.

Jeszcze raz polecam



:o :o :o

ale po co placic jeszcze NOK45 za zjazd z Fløyen skoro:

1. to juz jest tylko spacer w dol sciezkami, alejkami etc :?
2. przeszlo sie juz prawie cala trase (tzwCzerwono, ktora polecasz 13km) :shock:

nie polecam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#107 PostWysłany: 03 Maj 2016 16:10 

Rejestracja: 03 Maj 2016
Posty: 29
Jadę rodzinnie z dziećmi do Bergen 6 mają na 3 dni. Chcemy zwiedzić miasto to pierwszego dnia a drugiego fiordy budżet mały .przesadziłem wątek i albo wybiorę opcję dojazdu pociągiem do Dale albo tą trasą łączona Bergen voss Norheimsund Eidfjord ktoś coś podpowie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#108 PostWysłany: 03 Maj 2016 18:11 

Rejestracja: 03 Maj 2016
Posty: 29
Chciałam jeszcze dopytac co ze zniżkami dla dzieci na stronie skyss doczytałam ze dziecko do 15 lat jak podróżuje z dorosłym nie płaci, ktoś doświadczył tzw. family, ale bedzie z nami tez 17 letni syn, czy bedzie honorowana jego legitymacja szkolna? czy ktoś sprawdzał połączenie jakie widnieje na stronie skyss https://www.skyss.no/en/timetable-and-maps/batferje/

Boat services


Knarvik - Frekhaug - Bergen
Timetable from 17 August 2015 (incl. bus service between Knarvik quay and Knarvik bus station)
Information about tickets and prices
See Norled’s website for notifications of timetable deviations
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#109 PostWysłany: 04 Maj 2016 00:48 

Rejestracja: 10 Maj 2013
Posty: 483
niebieski
sprobuj zapytac jeszcze raz, przede wszystkim konkretne pytania i po polsku, bo troche sie tego nie da zrozumiec o co ci chodzi
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#110 PostWysłany: 04 Maj 2016 08:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2013
Posty: 3400
srebrny
radzio666 napisał(a):
ale po co placic jeszcze NOK45 za zjazd z Fløyen skoro:
1. to juz jest tylko spacer w dol sciezkami, alejkami etc :?
2. przeszlo sie juz prawie cala trase (tzwCzerwono, ktora polecasz 13km) :shock:
nie polecam

A ja polecam, bardzo fajna kolejka i jak Norwegię to prawie darmo :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#111 PostWysłany: 04 Maj 2016 09:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3700
srebrny
magda0 napisał(a):
Jadę rodzinnie z dziećmi do Bergen 6 mają na 3 dni. Chcemy zwiedzić miasto to pierwszego dnia a drugiego fiordy budżet mały .przesadziłem wątek i albo wybiorę opcję dojazdu pociągiem do Dale albo tą trasą łączona Bergen voss Norheimsund Eidfjord ktoś coś podpowie?

Generalnie widoki z Bergen do Dale średnie i fiord też. ładnie się zaczyna od Gudvangen, ale to sporo dalej od Bergen
W Norheimsund nie byłem, ale patrząc na street view chyba lepsze to od Dale.

magda0 napisał(a):

Knarvik - Frekhaug - Bergen

W okolicy Knarvik kręciłem się autem i też mocno średnio, płasko i mało ciekawie.
Inna sprawa. Jak patrzę na rozkład jazdy promu to w sobotę i niedzielę chyba nie kursuje, tak więc słabo bo macie przeznaczone z tego co piszesz sobotę i niedzielę

Jak chcecie zobaczyć potężne fiordy z prawdziwego zdarzenia to jednak musicie dotrzeć do Sognefjorden i odchodzących od niego innych fiordów
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#112 PostWysłany: 04 Maj 2016 12:24 

Rejestracja: 03 Maj 2016
Posty: 29
Dziekuję, może uda się dotrzec do Eidfjord, zobaczymy, a czy orientujesz się w kwestii zniżek na komunikację miejską ? Głownie chodzi mi o 17 latka ma polską legitymację szkolną? Magda
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#113 PostWysłany: 07 Maj 2016 17:21 

Rejestracja: 07 Maj 2016
Posty: 102
Loty: 160
Kilometry: 168 863
Do Bergen wybraliśmy się w długi weekend majowy z mocnym postanowieniem zobaczenia Nærøyfjord (lista UNESCO). Przy okazji z racji tanich lotów Norwegianem wycieczkę połączyliśmy z 2 dniowym pobytem w Sztokholmie (KTW-NYO 150 zł / ARN-BGO 200 zł / BGO-KRK 400 zł).

Image

Byłem już raz w Norwegii (Oslo/Fredrikstad) dlatego zaskoczyło mnie samo Bergen - in minus niestety. Brudno, pełno śmieci na ulicach, obskurne zniszczone budynki... Lekki szok. Drugim szokiem były ceny ale to w Norwegii standard :D (niemniej takiej dobrej kawy w Starbucku nie piłem nigdy - nawet Tokio się chowa - gdyby nie ta cena, około 30 zł...).

W pierwszy dzień poszwendaliśmy się po mieście, standard czyli Bryggen, Floibanen, Targ Rybny (stek z wieloryba okazał się pokusą nie do odparcia mimo pewnych etycznych wątpliwości... :oops: ).

Image Image Image Image

Drugiego dnia zaplanowaliśmy całodniową wycieczkę na fiordy.

Najpierw pociągiem z Bergen do Myrdal. Polecam wziąć ten nieskomunikowany z Flamsbaną. Wtedy będzie można mieć 40-50 minut w Myrdal na zrobienie fotek. Jak i czas na zajęcie najlepszych miejsc w podstawionym do Flam pociągu. W skomunikowanym na przesiadkę ma się około 5 minut... Raczej w tłumie przesiadających się dobrego miejsca się nie zajmie... Tak więc na stronie https://www.nsb.no/en/frontpage najlepiej osobno kupić bilet Bergen-Myrdal i potem Myrdal-Flam.

Godzinę pokręciliśmy się po Flam (jest nawet mały supermarket w którym można kupić sławny norweski brązowy ser). Potem danie główne czyli prom z Flam do Gudvangen (https://booking.visitflam.com/en/to-do/a1064754/fjordcruise-n%C3%A6r%C3%B8yfjord/showdetails). Nie da się tego opisać a i zdjęcia nie oddają w pełni magii tego miejsca.

Image Image Image Image Image Image Image

Image Image Image Image Image Image Image

Image Image Image Image Image Image Image

Image Image Image

Z Gudvangen kursuje autobus bezpośredni do Bergen (https://www.nor-way.no/nb-NO).

Następnego dnia z rana do domu :D . Wrażenia na całe życie a następnego dnia jakby się to wszystko tylko śniło ;) .

Podsumowując koszty dla informacji (na osobę):

Bergen-Myrdal 300 NOK (pociąg)
Myrdal-Flam 340 NOK (pociąg, Flamsbana)
Flam-Gudvangen 315 NOK (prom)
Gudvangen-Bergen 240 NOK (autobus, zniżka internetowa przy min 2 osobach).

Wszystkie bilety kupowane były przez internet - polecam takie rozwiązanie aby potem nie obejść się smakiem jeżeli w sezonie będą tłumy turystów :mrgreen: .
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#114 PostWysłany: 07 Maj 2016 18:22 

Rejestracja: 22 Cze 2012
Posty: 625
Loty: 26
Kilometry: 67 603
niebieski
Byliśmy rodzinnie (2 dorosłych i 5-cio latek) od 29 kwietnia do 2 maja. Wylot o 11 ze Szczecina. Z lotniska wzięliśmy samochód (Hertz przez autoeurope) i od razu skierowaliśmy się do Gudvangen. Tutaj nocleg na campingu (pięknie położony domek z łóżkami dla 3 osób, łazienką oraz kuchnią). Po drodze wodospad w Voss oraz punkt widokowy Stalheim (wspaniałe widoki). Wcześniej zakupy w Rema1000 (3 grille jednorazowe na 3 obiady), pomidory, mleko. Następnego dnia przejazd z rana z Gudvangen do Flam i stamtad prom z powrotem do Gudvangen przez Nærøyfjord. Bardzo fajna opcja. Cena za naszą trójkę to 900 koron (w cenę wliczony autobus powrotny do Flam). Dalej samochodem do Stegestein (punkt widokowy, piękne widoki na fiord) oraz do początku Śnieżnej Drogi (na razie zamknięta, ale nawet przejazd do punktu zamknięcia był wielką atrakcją dla naszego syna).

Potem droga powrotna do Bergen przez Hardangerfjord (droga nieco dłuższa oraz droższa - 3 punkty pobory opłat vs 1 na drodze przez Voss), ale dużo bardziej malownicza (jedzie się przez większość czasu wzdłuż fiordu).

Bergen - standard -> targ rybny, Floyen (wjazd kolejką - 113 koron za 2+1, zejście pieszo), Bryggen. W niedzielę bardziej opłaca się wjechać do miasta samochodem niż płacić za komunikację. Koszt wjazdu to 19 koron. Parking 12 koron za godzinę (Bygarasjen).

Powrót 2 maja 8:45 rano do Szczecina. W Norwegii byliśmy około 2.5 dnia. Wydaje mi się, że jak na wyjazd z naszym 5-cio latkiem wykorzystaliśmy czas optymalnie. Polecam wypożyczenie samochodu. Samochód daje swobodę - można praktycznie wszędzie dojechać a ceny publicznej komunikacji w Norwegii do tanich nie należą. Cenowo nie wyszło drogo przy rezerwacji 1.5 miesiąca wcześniej. Do tego z Polski wzięliśmy podstawkę dla dziecka do samochodu (wypożyczenie kosztowało w Hertz 450 koron niezależnie od długości) oraz jedzenie dzięki czemu nic nie musieliśmy kupować na miejscu poza mlekiem. Wodę nalewaliśmy z kranu (wzięliśmy z Polski butelki, w sklepach ceny wody absurdalne :) ).

Koszty:

- lot - 620 zł (walizka 32kg, dodatkowo priority boarding by mieć więcej bagażu podręcznego)
- samochód 425 zł
- benzyna - 170 zł (przejechane 500km)
- prom Flam - Gudvangen - 400 zł (900 koron)
- opłaty za drogi - 24 zł (Hertz pobrał tylko 24 zł, aczkolwiek wydaje mi się, że powinien ponad 100 zł)
- wjazd na Floyen - 53 zł (113 koron)
- noclegi - Gudvangen 263 zł (560 koron), Bergen (2 noclegi - 591 zł - 140 EUR -> airbnb)
- zakupy na miejscu - około 120 zł

Pozdr,
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#115 PostWysłany: 10 Maj 2016 10:24 

Rejestracja: 03 Maj 2016
Posty: 29
My właśnie wczoraj wróciliśmy z Bergen, 3 dni czy też 2,5 bo dolecieliśmy około 11 zanim do hotelu to około 13/14 ruszyliśmy w miasto, 2 dorosłych + 3 dzieci . Najstarszy 17 lat ma zniżkę z ISIC , dzieci (4 do 15 lat) w zasadzie w większości muzeów i komunikacji publicznej nie płacą jeśli dziecko podrózuje z dorosłym, 1 dziecko na 1 dorosłego. Jesli samo albo np. w norled płaci 50 % ceny.
Ktoś pisał o połączeniu bergen norhaimsund autobusem ale nie znał ceny, jechaliśmy cena 160 koron, pozdr., magda

-- 10 Maj 2016 10:39 --

KKL napisał(a):
Byliśmy rodzinnie (2 dorosłych i 5-cio latek) od 29 kwietnia do 2 maja. Wylot o 11 ze Szczecina. Z lotniska wzięliśmy samochód (Hertz przez autoeurope) i od razu skierowaliśmy się do Gudvangen. Tutaj nocleg na campingu (pięknie położony domek z łóżkami dla 3 osób, łazienką oraz kuchnią). Po drodze wodospad w Voss oraz punkt widokowy Stalheim (wspaniałe widoki). Wcześniej zakupy w Rema1000 (3 grille jednorazowe na 3 obiady), pomidory, mleko. Następnego dnia przejazd z rana z Gudvangen do Flam i stamtad prom z powrotem do Gudvangen przez Nærøyfjord. Bardzo fajna opcja. Cena za naszą trójkę to 900 koron (w cenę wliczony autobus powrotny do Flam). Dalej samochodem do Stegestein (punkt widokowy, piękne widoki na fiord) oraz do początku Śnieżnej Drogi (na razie zamknięta, ale nawet przejazd do punktu zamknięcia był wielką atrakcją dla naszego syna).

Potem droga powrotna do Bergen przez Hardangerfjord (droga nieco dłuższa oraz droższa - 3 punkty pobory opłat vs 1 na drodze przez Voss), ale dużo bardziej malownicza (jedzie się przez większość czasu wzdłuż fiordu).

Bergen - standard -> targ rybny, Floyen (wjazd kolejką - 113 koron za 2+1, zejście pieszo), Bryggen. W niedzielę bardziej opłaca się wjechać do miasta samochodem niż płacić za komunikację. Koszt wjazdu to 19 koron. Parking 12 koron za godzinę (Bygarasjen).

Powrót 2 maja 8:45 rano do Szczecina. W Norwegii byliśmy około 2.5 dnia. Wydaje mi się, że jak na wyjazd z naszym 5-cio latkiem wykorzystaliśmy czas optymalnie. Polecam wypożyczenie samochodu. Samochód daje swobodę - można praktycznie wszędzie dojechać a ceny publicznej komunikacji w Norwegii do tanich nie należą. Cenowo nie wyszło drogo przy rezerwacji 1.5 miesiąca wcześniej. Do tego z Polski wzięliśmy podstawkę dla dziecka do samochodu (wypożyczenie kosztowało w Hertz 450 koron niezależnie od długości) oraz jedzenie dzięki czemu nic nie musieliśmy kupować na miejscu poza mlekiem. Wodę nalewaliśmy z kranu (wzięliśmy z Polski butelki, w sklepach ceny wody absurdalne :) ).

Koszty:

- lot - 620 zł (walizka 32kg, dodatkowo priority boarding by mieć więcej bagażu podręcznego)
- samochód 425 zł
- benzyna - 170 zł (przejechane 500km)
- prom Flam - Gudvangen - 400 zł (900 koron)
- opłaty za drogi - 24 zł (Hertz pobrał tylko 24 zł, aczkolwiek wydaje mi się, że powinien ponad 100 zł)
- wjazd na Floyen - 53 zł (113 koron)
- noclegi - Gudvangen 263 zł (560 koron), Bergen (2 noclegi - 591 zł - 140 EUR -> airbnb)
- zakupy na miejscu - około 120 zł

Pozdr,

Chciałabym dopytać o umowe na wypożyczenie samochodu, są jakieś kruczki czy standard? i te 425 zł to na dobę? Napisales ze opłaty za drogi pobrał Hertz, czyli ty jeżdząc nic nie płacisz ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#116 PostWysłany: 11 Maj 2016 08:26 

Rejestracja: 22 Cze 2012
Posty: 625
Loty: 26
Kilometry: 67 603
niebieski
magda0 napisał(a):
Chciałabym dopytać o umowe na wypożyczenie samochodu, są jakieś kruczki czy standard? i te 425 zł to na dobę? Napisales ze opłaty za drogi pobrał Hertz, czyli ty jeżdząc nic nie płacisz ?


Cena 425zl to stawka jaka placilem za 3 doby za Volvo V40 (101 Euro, pod koniec marca - lepszy kurs wtedy był). Umowa raczej standardowa, ubezpieczenie z wkładem własnym 9.500 koron (mam osobne ubezpieczenie z icarhireinsurance więc nie wykupywałem dodatkowego ubezpieczenia w Hertz). Po odebraniu samochodu standardowo trzeba obejrzeć uszkodzenia - po Islandii mam niemiłe doświadczenia z wypożyczalniami naciągajacymi, wiec obejrzeliśmy auto bardzo dokładnie i porobiliśmy zdjęcia wszystkiego. Mam jednak wrażenie, że w Norwegii wypożyczalnie nie bawią się w naciąganie jak w Islandii. Oddanie auta bezproblemowe, nikt z lupą nie chodził szukając drobnych uszkodzeń.

W Norwegii za wiele odcinków dróg lub tuneli się płaci. Na trasie lotnisko Bergen - Gudvangen był bodajże jeden punkt opłat. Na drodze przez Hardangerfjord były 3. Za wjazd do Bergen też się płaci. Opłaty są pobierane od każdego przejazdu automatycznie. Auta w wypożyczalni maja zamontowane urządzenia do rejestracji przejazdu przez punkty poboru opłat. Na koniec wypożyczalnia, kilka dni po zwrocie auta, wystawia fakturę za te opłaty. U mnie faktura była dużo niższa niż się spodziewałem, tak jakby nie wszystkie opłaty były zarejestrowane.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#117 PostWysłany: 11 Maj 2016 09:19 

Rejestracja: 03 Maj 2016
Posty: 29
Super, bardzo dziękuję za odpowiedź, jak patrzyłam przed wyjazdem to te około 100 Euro by nam wyszło na dobę, ale rzeczywiście było to na 2-3 dni przed wyjazdem, dzięki za podpowiedź o obejrzeniu samochodu, nie przyszło by mi do głowy, ze na takie rzeczy beda naciągać, a Hardagenfjord tak jak pisałeś super, już mam ochotę wybrać się kolejny raz.... A propos Islandii pisałeś o tym w jakims wątku z checia zajrzę, magda
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#118 PostWysłany: 09 Cze 2016 14:14 

Rejestracja: 09 Cze 2016
Posty: 4
Hej
chcę zrobić krótki wypad do Norwegii na początku września.
Mam pytanie, czy może ktoś podać mi sposób na ustalenie ceny biletu z Bergen do Oddy? Na skyss.no nie mogę się połapać.
Licząc poszczególne strefy wychodzi mi jakieś 30 pomiędzy tymi punktami. Czy to możliwe?
Czy kupując bilet - kupuję go od razu na całą trasę (z uwzględnieniem zmiany środka transportu?) - tak jak pokazuje travel planner?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#119 PostWysłany: 09 Cze 2016 22:58 

Rejestracja: 19 Maj 2015
Posty: 48
Dopiero co wróciliśmy. Rozmawialiśmy z naszymi kierowcami i oni nam sprawdzili, że bilety są w różnej cenie: 301, 315 i bodajże coś ok. 350 NOK. Zależne niby od trasy jaką autobus jedzie. My akurat wracając z Oddy usłyszeliśmy cenę 315 koron.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#120 PostWysłany: 10 Cze 2016 01:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lut 2015
Posty: 130
Byliśmy w okolicach Nærøyfjord w lipcu ubiegłego roku. Wyjątkowo piękne rejony.
Bardzo łatwo jest dojechać tam stopem z dzielnicy podmiejskiej Bergen - Nesttun. Z lotniska jest blisko nawet na własnych nogach. My złapaliśmy stopa bezpośrednio do Flåm po 5 min czekania.
Na miejscu polecamy:
- Kolejka z Flåm do Myrdal (kultowa atrakcja) Wracaliśmy malowniczą drogą na pieszo - po drodze wiele pięknych wodospadów, wąwozów, mostów itp, których nie widać z pociągu!
- Trekking doliną Aurlandsdalen - najpiękniejsze miejsce Norwegii w jakim byliśmy. Szliśmy trasą Vassbygdi-Østerbø - można wędrować znacznie dalej, ale niestety czas nas ograniczał
- Spacer wzdłuż fiordu wzgórzami z Flåm do Aurlandsvangen, a także koniecznie z Gudvangen do wioseczki Bakka

Powrót do Bergen równie łatwy jak przyjazd.
Góra
 Profil Relacje PM off
cyberpunk64 lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 232 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 12  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group