Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 232 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 12  Następna
Autor Wiadomość
#81 PostWysłany: 20 Wrz 2015 17:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2014
Posty: 223
Loty: 355
Kilometry: 559 189
niebieski
Floyen, Urliken dodać namiot i trzy dni + kabanosy = idealny plana treking za nie duże pieniądze.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN
Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN
#82 PostWysłany: 24 Wrz 2015 23:02 

Rejestracja: 14 Sie 2015
Posty: 34
KasiaGda napisał(a):
Czy orientujecie się odnośnie fejsu promem wokół fiordów bergen (tych co są 2 razy dziennie w sezonie o 10.00 i 15.13) czy posiadają zniżki studenckie i dla dziecka? Mogę ich jakoś wygooglować, bo nawet nie wiem czy trwa jeszcze sezon a lecę za 2 dni ;)?



Cóż, temu użytkownikowi prawdopodobnie się to już nie przyda, ale wszelkie informacje odnośnie rejsów po fiordach znajdują się na tej stronie http://www.visitbergen.com/en/. Można tam również zabookować bilety przez internet albo po prostu sprawdzić ceny. Tras jest wiele do wyboru i oczywiście na każdej obowiązują inne ceny jak i zniżki. Jednak zwykle zniżki są dla dzieci do 15 roku życia (nie spotkałem się ze zniżkami studenckimi, ale warto prześledzić dokładniej, bo wiele jest tych rejsów). Jeśli ktoś wybiera się do Bergen w okresie zimowym to również warto sprawdzić zniżki.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#83 PostWysłany: 25 Wrz 2015 02:33 

Rejestracja: 10 Maj 2013
Posty: 483
niebieski
Heisenberg napisał(a):
Jeśli ktoś wybiera się do Bergen w okresie zimowym to również warto sprawdzić zniżki.


do Bergen w okresie zimowym :o na ten "fejs promem" ??
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#84 PostWysłany: 27 Wrz 2015 22:36 

Rejestracja: 14 Sie 2015
Posty: 34
Jeśli ktoś ma taką ochotę i nie straszne mu warunki pogodowe to dlaczego nie ? :) Norwegia jest tak samo piękna latem jak i zimą. Co prawda wiele kursów odbywa się w okresie letnim (maj - wrzesień), ale niektóre odbywają się przez cały rok. Nie wiem dokładnie jak wiele z nich, ale najatrakcyjniejszy, czyli "Norway in a nutshell" na pewno jest atrakcją dostępną przez cały rok ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#85 PostWysłany: 02 Paź 2015 15:03 

Rejestracja: 10 Maj 2013
Posty: 483
niebieski
Heisenberg napisał(a):
Jeśli ktoś ma taką ochotę i nie straszne mu warunki pogodowe to dlaczego nie ? :) Norwegia jest tak samo piękna latem jak i zimą. Co prawda wiele kursów odbywa się w okresie letnim (maj - wrzesień), ale niektóre odbywają się przez cały rok. Nie wiem dokładnie jak wiele z nich, ale najatrakcyjniejszy, czyli "Norway in a nutshell" na pewno jest atrakcją dostępną przez cały rok ;)


no nie moge sie do konca z Toba zgodzic, moim zdaniem Norwegia jest piekniejsza latem niz zima. znaczy zima tez tam jest przepiekna ale to juz wersja dla "zaawansowanych" ze tak to ujme ;)
bardziej chodzi mi jednak o niemylenie pewnych okreslen/pojec - piszesz: "Co prawda wiele kursów odbywa się w okresie letnim (maj - wrzesień), ale niektóre odbywają się przez cały rok" - jakich kursów ?? Norway in nutshell to cala wycieczka - prom, NSB i Flamsbana - a nie kurs :lol:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#86 PostWysłany: 02 Paź 2015 16:44 

Rejestracja: 14 Sie 2015
Posty: 34
Rozumiem, Twoje zdanie. Jednak wg mnie to trochę tak jakby ktoś powiedział, że np. polskie góry są ładniejsze latem niż zimą ;) Jak dla mnie tereny górzyste albo takie jak w Norwegii są równie pięknę latem jak i zimą mimo że mają całkiem inne oblicza ale... to tylko moja opinia :)

Co do nazewnictwa - nie uważam by to było jakieś przeinaczenie. Ale jeśli mamy być już tak precyzyjni to jak nazwać łącznie tą grupę wypraw promowych po fiordach ? Jedne realizowane są na długim dystansie, jednak sporo jest i takich, których program jest uboższy, a przede wszystkim sporo krótszy. Wydaje mi się, że kwestia nazewnictwa naprawdę ma tu marginalne znaczenie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#87 PostWysłany: 03 Paź 2015 03:10 

Rejestracja: 10 Maj 2013
Posty: 483
niebieski
spoko, mamy po prostu inne spojrzenie na obie sprawy - Ty z perspektywy turysty, ja z perspektywy osoby ktora w gorach Norwegii spedzila nieco czasu (pracujac a w wolnym czasie poznajac) ;)

BTW - Norway in nutshell to coroczny hit wsrod Japonczykow - pozycja obowiazkowa w Norwegii :lol:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#88 PostWysłany: 14 Paź 2015 10:09 

Rejestracja: 13 Paź 2015
Posty: 1
monkahead napisał(a):
Na szczęscie do naszej wiaty dosiada się dwóch Słowaków, mieszkających i pracujących w Bergen. Rozmowa dobrze się klei, Słowacy proponują nam nocleg w pobliskiej chatce Asebu. Na miejscu okazuje się, że to "otwarty" domek, z ogrzewaną podłogą oraz ciepłą wodą, po prostu bajka. W domku jest 25C ale że jesteśmy z kumplem inżynierami to podkręcamy podłogę do 35C na noc, śpiwór na 5C który kupiłem specjalnie na wyjazd okazuje się zbędny, w nocy jest tak gorąco, że można spać w samych majtach :)


Czy mogłabym prosić o dokładniejszą lokalizację tej chatki. Lecę w sobotę ze znajomymi i możliwe, że będziemy chcieli skorzystać z tych luksusów :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#89 PostWysłany: 18 Paź 2015 22:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2011
Posty: 51
Chatkę oznaczyłem na zdjęciu czerwoną strzałką, to chatka Asebu.

Załączniki:
WP_20150601_10_10_21_Pro (Small).jpg
WP_20150601_10_10_21_Pro (Small).jpg [ 77.47 KiB | Obejrzany 2936 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#90 PostWysłany: 07 Lis 2015 19:26 

Rejestracja: 07 Lis 2015
Posty: 1
Cześć wszystkim! Lecę do Bergen w grudniu, pierwszy raz. Wyjazd oczywiście nisko budżetowy, ale chciałybyśmy z koleżanką uświadczyć chociaż trochę fiordów. Jak dojechać, gdzie najlepiej, najtaniej? :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#91 PostWysłany: 07 Lis 2015 19:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Lis 2015
Posty: 1626
niebieski
Zajrzyj może też tu: relacje-z-norwegii,1466,46345.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#92 PostWysłany: 29 Lis 2015 21:13 

Rejestracja: 15 Lut 2011
Posty: 561
Loty: 31
Kilometry: 59 624
niebieski
Pytanko do tych co szli na Floyen.
Czytałem tu i ówdzie że po drodze są wiaty/szałasy, może ktoś opisać jakiego typu sa to wiaty ? Czy są to wiaty z otwartą jedną ścianą, czy normalnie mają 4 ściany ? Są jakieś miejsca na ognisko itp ? Jakieś ławy do siedzenia są przy nich ?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#93 PostWysłany: 30 Lis 2015 11:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sie 2013
Posty: 3980
Loty: 451
Kilometry: 660 334
platynowy
Nie kojarzę żadnych szałasów na samym wejściu -wszak jest to dość krótka traska bo od wyjścia poza ostatnie budynki idzie się ze 45 minut.

Tylko na samej górze, jakieś 100 metrów od szczytu po lewej stronie masz jeden czy dwa małe domki (nie wiem czy nie jest to jakiś element ścieżki edukacyjnej).

Miejsca na ognisko nie widziałem i nie wiem czy można tam rozpalać.
_________________
Image

"Podróżować to żyć..."
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#94 PostWysłany: 30 Lis 2015 12:03 

Rejestracja: 03 Paź 2014
Posty: 17
Po drodze również nie widziałam żadnych miejsc na rozpalenie ogniska. Natomiast jakieś 100m od szczytu był zbiornik wodny i wiata tego typu. Drewno do rozpałki nawet tam było :) fotka z września 2014.



Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Doczu lubi ten post.
Doczu uważa post za pomocny.
 
      
#95 PostWysłany: 30 Lis 2015 14:22 

Rejestracja: 15 Lut 2011
Posty: 561
Loty: 31
Kilometry: 59 624
niebieski
Właśnie o coś takiego jak wenka zapodał/a, mi chodzi lub o jakieś typu "domek".
Oczywiście nie chodziło mi o samo podejście, a raczej o szczyt i ewentualnie dalej jak się idzie na Rundemanen.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#96 PostWysłany: 05 Lut 2016 02:20 

Rejestracja: 23 Sie 2014
Posty: 264
czy możliwe jest wejście na Floyen po zmroku? trasa jest jakoś oświetlona? a jeżeli nie to która góra jest lepsza według was Floyen czy Ulriken? :D
wybieram się na weekend z Gdańska (ląduje o 11:10 w sobotę i wylot 11:40 w niedzielę) i zastanawiam się czy jest możliwa opcja takiej trasy: podjechać autobusem pod Ulriken, wejść na niego i zejść tą samą drogą. Później pójść do miasta i zobaczyć atrakcje Bergen oraz życie w mieście a wieczorem wejść na Floyen. Nocleg planuje na lotnisku, więc rano już nie chciałem wracać do miasta tylko pokręcić się koło lotniska, ale z czego czytam będzie to utrudnione przez budowę :(
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#97 PostWysłany: 05 Lut 2016 10:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2013
Posty: 3400
srebrny
@slawol92
Na Floyen można wejść z dwóch stron. Od strony płn-zach prowadzą leśne ścieżki i tam z oświetleniem pewnie krucho. Od strony płd-wsch prowadzi asfaltowa droga i tam na pewno widziałem lampy. Wydaje się więc, że z tej strony można wejść po zmroku ale tego nie sprawdzałem. Dobrze mieć w razie czego latarkę jakby było miejscami ciemno.
Co do porównania Ulriken i Floyen to dostarczają całkiem innych widoków. Ulriken jest wyższy i bardziej oddalony od miasta. Widać z niego całe otoczenie, a na horyzoncie nawet ocean. Z Floyen za to doskonale widać portowe centrum Bergen ze wszystkimi szczegółami.

Widok z Ulriken:
Image

Widok z Floyen:
Image

Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#98 PostWysłany: 28 Lut 2016 22:55 

Rejestracja: 02 Lut 2016
Posty: 374
Loty: 192
Kilometry: 231 698
Próbowaliście kupować bilety przez ich https://www.skyss.no/en/tickets-and-prices/buying-tickets/skyss-ticket-app/? Spróbowałem dodać polską kartę i zadziałało. Na stronie można doładowywać od 200 NOK, ale z tego co widzę w aplikacji można płacić bezpośrednio kartą bez doładowywania ich konta. Ceny biletów w Aplikacji 36NOK za single i 95 za dobowy, ale za to można ominąć kupowanie droższego biletu u kierowcy po wyjściu z lotniska.
Mój plan: przylot po 11 W6 z Gdańska, od razu autobusem pod Ulriken (jakaś wskazówka gdzie się przesiadać?) i wspinaczka na górę. Potem przejście na Floyen i poszukiwania wspominanej chatki. I tutaj pytanie: co potrzeba aby tam spać? Fajnie byłoby jechać tylko z podręcznym, więc o ile tam śpiwór się zmieści to nie wiem czy wystarczy. Rano zejście do miasta, śniadanie w McDonald's/gdziekolwiek tanio i powrót do na lotnisko. Wszystko oczywiście zakładając dobrać pogodę. Wyjazd 21-22.05, 6 osób.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#99 PostWysłany: 29 Lut 2016 19:09 

Rejestracja: 23 Sie 2014
Posty: 264
radko93 napisał(a):
Mój plan: przylot po 11 W6 z Gdańska, od razu autobusem pod Ulriken (jakaś wskazówka gdzie się przesiadać?) i wspinaczka na górę.


właśnie wróciłem z Bergen i miałem podobny plan, który jednak potem zmieniłem. Ale przed wyjazdem spisałem sobie taką przesiadkę. Jedziesz autobusem 51, 53 lub 50E na dworzec autobusowy i tam przesiadasz się na autobusy 2,3,12 lub 21. musisz wysiąść na przystanku "Haukeland Sykehus" (okolice szpitala)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#100 PostWysłany: 29 Lut 2016 19:16 

Rejestracja: 02 Lut 2016
Posty: 374
Loty: 192
Kilometry: 231 698
@slawol92 można wiedzieć dlaczego zmieniłeś ten plan? Za mało czasu albo zła pogoda?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 232 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 12  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group