Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 233 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 8, 9, 10, 11, 12  Następna
Autor Wiadomość
#201 PostWysłany: 30 Sie 2021 14:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2013
Posty: 3414
srebrny
Czyli widać, że w samej okolicy Bergen w niektórych przypadkach lepiej unikać godzin szczytu :)
06:30 - 08:59
14:30 - 16:29
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop na Malcie za 1549 PLN. Loty z Katowic + 4 noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu Urlop na Malcie za 1549 PLN. Loty z Katowic + 4 noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu
Loty na Kubę w dobrej cenie: Hawana z dużym bagażem z Krakowa od 2471 PLN Loty na Kubę w dobrej cenie: Hawana z dużym bagażem z Krakowa od 2471 PLN
#202 PostWysłany: 30 Sie 2021 17:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7369
HON fly4free
Też korzystałem z Hertza (2. połowa lipca) - auto brałem z punktu nr 2. Niby daleko od centrum, ale dojazd bezpośrednim autobusem trwał coś ok. 20 minut, więc nie tak źle. Teoretycznie, można też podjechać bezpłatnym autobusem jadącym do Ikei, ale potem trzeba jeszcze podejść ok. 10 min. na piechotę. Wolałem zapłacić za bilet ;)
A czemu tam? W moich datach mieli tam najniższe ceny, a elektryczny VW ID.4 był w cenie Yarisa :D

Co do autobusów z Flåm do Gudvangen, to polecam zwykły autobus publiczny, a nie ten oferowany przez organizatora rejsów. Jest tańszy (o ile dobrze pamiętam) niemal o połowę, a do tego, w zależności od potrzeb, jego rozkład może być dużo wygodniejszy. W naszym wypadku, mogliśmy dzięki temu połączeniu pojechać z Flåm (w którym szczerze mówiąc nie ma specjalnie co robić) do Gudvangen (by zabrać pozostawione tam auto) 2 godziny wcześniej, niż autobusem dla pasażerów rejsu.

A co do opłat za drogi, to nie przejmowałbym się tym tak bardzo - u mnie po 9 dniach intensywnej jazdy (drogi i promy) wyszło 350 NOK:

Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#203 PostWysłany: 30 Sie 2021 17:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2013
Posty: 3414
srebrny
@tropikey
Widzę, że zaliczyłeś ten magiczny most nad fjordem z rondami w tunelu, o którym pisałem wcześniej - Hardangerbrua :D Tylko, że mnie skasowali dokładnie 2x więcej za każdy przejazd. Wnioskuję zatem, że przy elektryku opłata jest o 50% niższa, ponieważ ja jechałem Yariską hybrydą. Poza tym trzeba doliczyć jeszcze 25% VAT, bo zestawienie jest podane w kwotach netto.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#204 PostWysłany: 30 Sie 2021 20:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7369
HON fly4free
Zgadza się :)
Most jest niesamowity, a podziemne rondo wprost kosmiczne:

Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#205 PostWysłany: 01 Wrz 2021 22:33 

Rejestracja: 21 Wrz 2011
Posty: 38
Niestety pech chce, że w Bergen będziemy w sobotę po 14:00, więc po auto będę musiał podjechać na lotnisko. Inne punkty Hertz niestety nie są czynne w sobotę po 14:00. Dodatkowo czeka więc opłata za parking w mieście, gdyż fiordy mamy zaplanowane dopiero na niedzielę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#206 PostWysłany: 01 Wrz 2021 23:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7369
HON fly4free
Gdybyście nocowali gdzieś w okolicy Moxy (albo w nim samym), to polecam https://bergenparkering.no/en/anlegg/solheimsgarasjen/.

A jeśli w innym rejonie, to któryś z innych garaży z ww. strony też może się nada...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#207 PostWysłany: 07 Wrz 2021 00:29 

Rejestracja: 21 Wrz 2011
Posty: 38
tropikey napisał(a):
Gdybyście nocowali gdzieś w okolicy Moxy (albo w nim samym), to polecam https://bergenparkering.no/en/anlegg/solheimsgarasjen/.

A jeśli w innym rejonie, to któryś z innych garaży z ww. strony też może się nada...


Jasne, że się nada. Dzięki !
Jak z płatnościami za parkingi ? Podobnie jak w Polsce, pobieramy bilecik, trzymamy za szybą i opłacamy przy wyjeździe ? Czy płatność jest "z góry" w automacie ?
Będę musiał wykupić opcję całodniową za 230NOK i jak coś pomylę i naliczą mi stawkę godzinową to zapłacę kilkakrotnie więcej, czego wolałbym uniknąć. ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#208 PostWysłany: 07 Wrz 2021 05:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7369
HON fly4free
Ściągnij ich aplikację - w niej załatwisz wszystko.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#209 PostWysłany: 20 Wrz 2021 18:19 

Rejestracja: 26 Maj 2014
Posty: 809
platynowy
Komunikat dla miłośników jednodniówek: od dziś do 1 kwietnia kolejka na Fløyen nieczynna z powodu prac konserwacyjnych. Ja akurat dziś przyleciałem :D
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#210 PostWysłany: 26 Wrz 2021 07:40 

Rejestracja: 21 Wrz 2011
Posty: 38
Co polecacie odwiedzić w okolicach Bergen? Pożyczyliśmy auto i planujemy dziś przejechać trasę zaproponowana przez Maczała w innym wątku (dzięki za super plan trasy!) i odwiedzić fiordy. Jutro mamy lot dopiero wieczorem i auto do dyspozycji. Co ciekawego można jeszcze odwiedzić w odległości kilku h jazdy ? Niestety góry odpadają z uwagi na wiek współtowarzyszy podróży. Bergen zeszliśmy całe w ciągu kilku godzin, a chcielibyśmy maksymalnie wykorzystać czas jaki nam został do odlotu. Z góry dzięki za propozycje :)
Góra
 Profil Relacje PM off
Ancyna uważa post za pomocny.
 
      
#211 PostWysłany: 26 Wrz 2021 08:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7369
HON fly4free
Jak się domyślam, pod hasłem "fiordy" rozumiecie Flåm i okolice?
Jeśli tak, to może w ten kolejny dzień pojedziecie do Steinsdalsfossen (ciut ponad godzina jazdy), a jeśli będziecie chcieli więcej, to możecie pojechać do Oddy, albo do Bondhus. W obu przypadkach cała jazda potrwa ponad 5h, przy czym w Bondhus jest do pokonania trasa do głównej atrakcji (o ile pamiętam, ok. godziny w obie strony).

Edit: przy krótkim dniu, pomysł z Odda lub Bondhus będzie chyba jednak trudny do zrealizowania.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#212 PostWysłany: 26 Wrz 2021 09:26 

Rejestracja: 21 Wrz 2011
Posty: 38
Tak, miałem na myśli Flam. Dzięki za pomysł z Steinsdalsfossen. Wygląda bardzo fajnie. Coś wartego obejrzenia w okolicy Steinsdalsfossen?
Myślałem nad Odda, ale jest to jednak spory kawałek do pokonania, a widoki chyba podobne jak w Flam i Gudvangen?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#213 PostWysłany: 26 Wrz 2021 10:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7369
HON fly4free
Mieszkaliśmy w Norheimsund, kawalątek od wodospadu, w hotelu Thon, który sam w sobie jest wart obejrzenia (jeden z nielicznych już starych hoteli w tym stylu). Poza tym, nic wielkiego w tym rejonie nie ma, oczywiście jak na Norwegię, bo widoki są bardzo ładne, ale to znajdzie się tam niemal wszędzie :D
Co do Oddy, to może to być jednak zbyt długi wypad, ca widokowo nie będzie lepiej, niż we Flåm.
Poleciłbym jeszcze Vøringsfossen, bo to jeden z najpiękniejszych wodospadów, nie tylko w Norwegii, ale z Bergen to już chyba zbyt daleka wyprawa, jak na 1 dzień.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#214 PostWysłany: 07 Paź 2021 22:24 

Rejestracja: 21 Wrz 2011
Posty: 38
Dzięki za polecenie ciekawych miejsc.
Steinsdalsfossen wart odwiedzenia. Po drodze zdecydowanie polecam zatrzymać się przy tym pięknym wodospadzie :
https://maps.app.goo.gl/QyZeVgKoGJPTqDTp8
Aby nie wracać po własnych śladach zdecydowaliśmy się na drogę powrotną wzdłuż linii brzegowej przez Osoyro i Ulven. Widokowa trasa.
Góra
 Profil Relacje PM off
tropikey lubi ten post.
 
      
#215 PostWysłany: 08 Paź 2021 00:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2014
Posty: 2869
niebieski
tropikey napisał(a):
Co do Oddy, to może to być jednak zbyt długi wypad, ca widokowo nie będzie lepiej, niż we Flåm.

hihi, jakoś większość znajomych zgodnie stwierdza odwrotnie, że Flam fajne, ale nic lepiej niż w okolicach Oddy ;-)
Faktem jest, że warto wybrać jedno z tych miejsc, mając krótki czas, i Bergen faktycznie łatwiej będzie do Flam, czas chyba nie aż taki różny, ale droga chyba ciut bardziej przyjazna.
_________________
Image


Ostatnio edytowany przez Gadekk, 11 Paź 2021 10:55, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off
tropikey lubi ten post.
 
      
#216 PostWysłany: 08 Paź 2021 06:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7369
HON fly4free
Jak to zwykle z gustami bywa :D
Dla nas akurat było po drodze, ale jeśli ktoś jest fanem pewnego serialu z Netflixa, Odda jest obowiązkowa ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#217 PostWysłany: 08 Paź 2021 12:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2014
Posty: 2869
niebieski
a to nie wiem. Po prostu dużo "Norwegii" w jednym miejscu.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#218 PostWysłany: 08 Paź 2021 19:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2013
Posty: 3414
srebrny
tropikey napisał(a):
Jak to zwykle z gustami bywa :D
Dla nas akurat było po drodze, ale jeśli ktoś jest fanem pewnego serialu z Netflixa, Odda jest obowiązkowa ;)

Też uważam że Edda jest "must see" :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#219 PostWysłany: 11 Paź 2021 16:16 

Rejestracja: 05 Sty 2014
Posty: 120
Cześć, będę w najbliższy poniedziałek w Bergen. Czy są jakieś wycieczki promowe, które można wykupić na miejscu na ten sam dzień/dzień przed? Gdzie ich szukać?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#220 PostWysłany: 12 Paź 2021 12:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2013
Posty: 3414
srebrny
@Malawi
W takim wypadku najlepiej skorzystać z dużej informacji turystycznej w samym centrum na nabrzeżu. Można kupować w ostatniej chwili w zależności od pogody.
https://en.visitbergen.com/visitor-info ... nformation
Ewentualny wcześniejszy przegląd możliwości lub rezerwacja online w poniższym linku.
https://en.visitbergen.com/things-to-do ... jord-tours
Góra
 Profil Relacje PM off
Malawi lubi ten post.
Malawi uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 233 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 8, 9, 10, 11, 12  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group