Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 233 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12  Następna
Autor Wiadomość
#141 PostWysłany: 01 Wrz 2016 08:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2013
Posty: 3414
srebrny
@rytkapiotr
Na Floyen można wejść drogą asfaltową (od strony płd.-wsch.) w zasadzie przez cały rok, no chyba że akurat mocno zasypie śniegiem, co w listopadzie akurat może się zdarzyć :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Luksus w Turcji: tydzień w 5* hotelu z all inclusive 24h za 2599 PLN. Wylot z Wrocławia Luksus w Turcji: tydzień w 5* hotelu z all inclusive 24h za 2599 PLN. Wylot z Wrocławia
Loty do Szanghaju z Gdańska, Poznania i Warszawy od 2056 PLN Loty do Szanghaju z Gdańska, Poznania i Warszawy od 2056 PLN
#142 PostWysłany: 06 Wrz 2016 12:07 

Rejestracja: 19 Sty 2015
Posty: 175
Wiem, że jest kilka możliwości wejścia na Floyen, znalazłam taką mapke:
http://1.bp.blogspot.com/-Tquf4DT0v9w/U ... floyen.JPG
(swoją droga kojarzę, że to dzieło któregoś z forumowiczów ;) )

myślicie, że jest to optymalne rozwiązanie? ;)

niezależnie od warunków pogodowych
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#143 PostWysłany: 06 Wrz 2016 13:45 

Rejestracja: 09 Mar 2014
Posty: 3597
srebrny
My tą trasą właśnie wchodziliśmy, a schodziliśmy tą drugą z "ukosami". Obydwie to są ścieżki niemalże parkowe, szutrowe albo fragmentami nawet jest chodnik. Kamieni niewiele. Oczywiście miejscami jest dość stromo ale to cały czas bardziej spacer niż wspinaczka. :D Cała ta górka funkcjonuje jako taki właśnie park - dużo rodzin z dziećmi, biegacze, psy itd. Wchodziliśmy podczas małego deszczu i nie było nawet zbyt ślisko.
Góra
 Profil Relacje PM off
anka_ww uważa post za pomocny.
 
      
#144 PostWysłany: 21 Wrz 2016 12:46 

Rejestracja: 08 Lis 2013
Posty: 253
niebieski
Jak już wejdzie się na Floyen to uważam, że warto pójść trochę w głąb. Niestety tabliczki nie prowadzą bezpośrednio do kolejnych jezior, więc korzystaliśmy z map. Kolejno polecam odwiedzić jeziora: Revurtjernet, Nedrediket i Storediket. Już przy tym przedostatnim praktycznie ścieżki były puste, a na 30min postoju nad ostatnim jeziorze nikt nas nie minął.
Przy powrocie wystarczy kierować się tabliczkami na szczyt. W jedną stronę przejście zajmuje 30min, a ostatnie jezioro jest warte zobaczenia. Nawet na jednodniówce nie ma co się ograniczać tylko do widoku z Floyen ?

Ponadto warto skorzystać z darmowego busa do Ikea w Âsane (odjeżdża z peronu I), który przewijał się w którymś temacie. Dzięki temu można przejść się nad jezioro Langavatnet.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#145 PostWysłany: 22 Wrz 2016 18:24 

Rejestracja: 15 Lut 2011
Posty: 561
Loty: 31
Kilometry: 59 624
niebieski
Ja z kolei polecę przejście się na Floyen a potem na Ulriken i powrót do centrum. Uwaga trzeba sobie na to zarezerwować cały dzień ale spokojnie da się przejść. Początkowo jest latwo bo są szutry czy asfalty, ale za Rundemannen trzeba smigac po skale. Sugerowalnym jakiś but trekkingowy, choć Norwegowie biegają w butach sportowych. Wychodząc z Bergen w okolicach 8:00 z powrotem powinniście być gdzieś w okolicach 17:00-18:00 nie spieszac się zbytnio.
Można też wjechać na Ulriken kolejką (podejścia nie polecam jeśli ktoś ma problemy z ekspozycją i słabsza kondycję) i przejść się w kierunku wschodnim a potem południowym. Bardzo fajne widoki i o tej porze roku torfowiska wyglądają super.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#146 PostWysłany: 22 Wrz 2016 19:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Maj 2013
Posty: 1361
niebieski
Mogę polecić rejs po fiordach z Bergen do Mostraumen. Rejs trwa 3,5 godziny. Operatorem jest Rodne Fjord Cruise. Komfortowy statek z sympatyczną załogą. Widoki na całej trasie rejsu bajeczne.
Krótki opis rejsu:
http://www.rodne.no/wp-content/uploads/ ... mation.pdf

Najsłabszy punkt imprezy to jak zwykle w Norwegii cena =550 NOK/os. Osobom z odpowiednim stażem na forum mogę podpowiedzieć 'myk' pozwalający obniżyć cenę o 110 NOK/os. - ew. info na PW :)
Trasa rejsu poniżej.

Załączniki:
trasa_fiordy.jpg
trasa_fiordy.jpg [ 88.08 KiB | Obejrzany 4672 razy ]
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
5 ludzi lubi ten post.
3 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#147 PostWysłany: 22 Paź 2016 16:11 

Rejestracja: 12 Maj 2014
Posty: 113
Loty: 76
Kilometry: 78 662
Chciałem na początku grudnia zrobić sobie kilkugodzinną wycieczkę do Bergen (lot z WAW, powrót do GDN). Przylot do BGO jest o 14:45, a wylot 21:45. Czy warto na te kilka godzin lecieć, mając na uwadze, że Słońce zachodzić będzie koło 15:30 co sprawi, że wycieczka przekształci się w "Bergen at night"? :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#148 PostWysłany: 22 Paź 2016 16:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Wrz 2015
Posty: 24
Loty: 32
Kilometry: 47 071
Samo Bergen to jak każde miasto, ale jak ktoś ma mało czasu i chciałby zwiedzić okolicę to osobiście polecę trasę do schroniska Høgabu. Dojazd z Bergen do Vaksdal (pociągiem lub autobusem). Od przystanku prosto w góry. Bardzo ładna i zarazem dość wymagająca trasa. Zero turystów. Ładne miejsca do rozbicia namiotu, aczkolwiek miejscami dość podmokłe tereny. Poza tym polecam również wioskę Trengereid (nieco bliżej niż do Vaksdal, i również w tę samą stronę) i trekking do wzgórza Hananipa. Jezioro Skulstadvatnet super miejsce na rozbicie namiotu. Polecam.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#149 PostWysłany: 22 Paź 2016 20:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2013
Posty: 3414
srebrny
aelfraed napisał(a):
Samo Bergen to jak każde miasto ...

Nie zgodzę się z tym stwierdzeniem i żona stojąca obok, mówi, że też nie :)

@seba92
Bergen w nocy może również być całkiem interesujące.
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
 
      
#150 PostWysłany: 22 Paź 2016 20:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Gru 2014
Posty: 711
niebieski
Fajna traska 3 posty wyżej - może kiedyś kajaczkiem się zrobi :P
_________________
http://www.zb-szwoch.pl
Góra
 Profil Relacje PM off
Ancyna uważa post za pomocny.
 
      
#151 PostWysłany: 23 Paź 2016 19:54 

Rejestracja: 15 Lut 2011
Posty: 561
Loty: 31
Kilometry: 59 624
niebieski
aelfraed napisał(a):
Samo Bergen to jak każde miasto, ale jak ktoś ma mało czasu i chciałby zwiedzić okolicę to osobiście polecę trasę do schroniska Høgabu. Dojazd z Bergen do Vaksdal (pociągiem lub autobusem). Od przystanku prosto w góry. Bardzo ładna i zarazem dość wymagająca trasa. Zero turystów. Ładne miejsca do rozbicia namiotu

No jak gość ma 7h to na pewno narozbija se ten namiot :)
Ale domyślam się, że to nie jest stricte odpowiedź do seby.
Natomiast jeśli chodzi o samo Bergen i taki timing, to trochę zastanowiłbym się nad wylotem, bo godzinę trzeba by liczyć na dojazd z lotniska, godzinę na lotnisko, odliczyć 2h na odprawy i w sumie robi się 3h na mieście.
Da sie w tym czasie zwiedzić Bryggen, wejść i zejść (lub wjechać/zjechać) na Floyen, ale chyba największe wrażenie robi widok z Ulriken. Z tym że raczej czasu starczy tylko na wjazd i zjazd. Ale to wszystko traci sens jeśli trafisz na kiepską pogodę i widoczność, o co w grudniu raczej nietrudno.
Mnie Bergen nie urzekło na tyle by tam zrobić taki wyskok na kilka h, ale jak ktoś lubi, to czemu nie ?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#152 PostWysłany: 23 Sty 2017 01:23 

Rejestracja: 09 Sie 2016
Posty: 117
Czy jest sens jechać do Bergen na dwa dni w marcu? Chodzi mi o pogodę i możliwość wjazdu lub wejścia na Floyen i Ulrike.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#153 PostWysłany: 23 Sty 2017 01:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lut 2015
Posty: 130
Byłem na początku marca. Bardzo duże prawdopodobieństwo, że będzie w mieście ulewny deszcz, a w górach spore ilości śniegu. Jednak bez problemu można wejść na Floyen i jeżeli nie będzie mgły piękne widoki gwarantowane. Mi się podobało!
Góra
 Profil Relacje PM off
martinka_pl lubi ten post.
 
      
#154 PostWysłany: 23 Sty 2017 16:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Sty 2016
Posty: 36
Loty: 18
Kilometry: 32 160
Cześć.

Jadę do Bergen w połowie Maja i poszukuję jakiś ciekawych rejsów po okolicy. Przejrzałem już sporo stron z rejsami ale może ktoś z Was ma jakieś doświadczenia z pierwszej ręki? Oczywiście punkt obowiązkowy to fiordy :). Zastanawiam się też czy warto z Bergen wybrać się do Stavanger i tam jakiś rejs w okolice Preikestolen zaliczyć.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#155 PostWysłany: 23 Sty 2017 16:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2013
Posty: 3414
srebrny
Jak budżet wytrzyma to NIN na pewno nie zawiedzie :)
https://www.norwaynutshell.com/original ... -nutshell/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#156 PostWysłany: 23 Sty 2017 16:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Sty 2016
Posty: 36
Loty: 18
Kilometry: 32 160
Widziałem ofertę fjordtours i właśnie ich ceny mnie skusiły aby zasięgnąć wiedzy na forum i poszukać alternatywy. Będąc w Alesund żywiłem się zakupami ze sklepu Rema 1000 więc szukam jakiegoś rejsowego dyskontu ;-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#157 PostWysłany: 23 Sty 2017 16:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2013
Posty: 3414
srebrny
Jak dyskont, to parę postów do góry masz inną konkretną ofertę- Rodne. Nie będzie to samo co nuttshell ale też całkiem przyjemnie.
p.s.
Żywienie w R1000 nie wyklucza dobrych wycieczek, przynajmniej u mnie :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#158 PostWysłany: 24 Sty 2017 13:46 

Rejestracja: 15 Lut 2011
Posty: 561
Loty: 31
Kilometry: 59 624
niebieski
Jak masz fejsbuka to jest tam grupa "Polacy w Bergen". Dołącz i tam dopytaj. Nie wiem jak z rejsami turystycznymi, ale wędkarskie to co rusz tam ktoś sie ogłasza.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Majkel82 uważa post za pomocny.
 
      
#159 PostWysłany: 31 Sty 2017 22:36 

Rejestracja: 08 Gru 2011
Posty: 540
Majkel82 napisał(a):
Zastanawiam się też czy warto z Bergen wybrać się do Stavanger i tam jakiś rejs w okolice Preikestolen zaliczyć.


Odpowiem tylko na ten fragment, moim zdaniem nie warto. W okolicy Bergen (choć mam na myśli raczej szerszą okolicę, ale na pewno bliżej niż do Stavanger) masz ładniejsze widoki niż pod Preikestolen, więc absolutnie nie warto tracić czasu i się fatygować tak daleko. Lepiej innym razem wybrać się do Stavanger i stamtąd udać się na Pulpit.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#160 PostWysłany: 01 Lut 2017 05:49 

Rejestracja: 15 Lut 2011
Posty: 561
Loty: 31
Kilometry: 59 624
niebieski
No ale to jak już tak stawiasz sprawę, to napisz co, gdzie i jak. Bo w ten sposób to można podważać sens niemal każdego tripu.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 233 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group