Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 232 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 12  Następna
Autor Wiadomość
#121 PostWysłany: 12 Lip 2016 19:56 

Rejestracja: 15 Lut 2011
Posty: 561
Loty: 31
Kilometry: 59 624
niebieski
radzio666 napisał(a):
ale po co placic jeszcze NOK45 za zjazd z Fløyen skoro:

1. to juz jest tylko spacer w dol sciezkami, alejkami etc :?
2. przeszlo sie juz prawie cala trase (tzwCzerwono, ktora polecasz 13km) :shock:

nie polecam

Na przykład po to, ponieważ komuś "siadają nogi" i akurat schodzenie jest większym problemem niż podchodzenie.
To że Tobie coś nie pasuje, nie znaczy, że jest bezużyteczne dla kogoś innego.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
maczala1 lubi ten post.
 
      
Loty do Johannesburga z dużym bagażem z Berlina od 2345 PLN Loty do Johannesburga z dużym bagażem z Berlina od 2345 PLN
Wakacyjny city break w Rumunii za 939 PLN. Bezpośrednio PLL LOT z Warszawy + 4* hotel (3 noce) Wakacyjny city break w Rumunii za 939 PLN. Bezpośrednio PLL LOT z Warszawy + 4* hotel (3 noce)
#122 PostWysłany: 12 Lip 2016 20:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2013
Posty: 3410
srebrny
Doczu napisał(a):
To że Tobie coś nie pasuje, nie znaczy, że jest bezużyteczne dla kogoś innego.

To zdanie powinno zostać wygrubione i podczepione pod każdy temat :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#123 PostWysłany: 12 Lip 2016 22:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Wrz 2012
Posty: 7695
Loty: 15
Kilometry: 58 252
srebrny
Będę z Rodzinką w Bergen przez 3 doby na początku września, bierzemy samochód z lotniska, w planach jest Trolltunga (100%) i ewentualnie może Langfoss (wejście na górę wodospadu), oczywiście Bergen i okolice też jak najbardziej wchodzą w rachubę, ale to na dokładkę w wolnej chwili po przylocie lub przed wylotem :)

Planowana trasa przejazdu ze względu na promy (chcemy ich uniknąć) jak na załączonej mapce, czy możecie cos dodatkowo polecić, gdzie zboczyć na jakiś max 1-dniowy trekking, może zobaczyć coś urokliwego po drodze.

Załącznik:
bergen1.png
bergen1.png [ 315.94 KiB | Obejrzany 2698 razy ]
_________________
Dancehall Masak-Rah
Junior Stress - Za Mało Cichej Wody W Rzece
ImageImage
Góra
 Profil Relacje PM off
lahcimmm2 uważa post za pomocny.
 
      
#124 PostWysłany: 12 Lip 2016 23:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3711
srebrny
@mashacra, 3 doby to sporo czasu
To Ci zamieszam
Jedź na północ w stronę Sognefjordu, bo tam są "prawdziwe" fiordy i cudne widoki. Im dalej na północ tym lepiej ;)
Nie unikaj promów. One mają sens i jak na Norwegię są relatywnie tanie. Co to jest 100 NOK za auto i kierowcę ? Przeprawisz się z 2, 3 razy a pasażerowie pewnie będą zachwyceni oglądając fiord z poziomu morza.
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
mashacra uważa post za pomocny.
 
      
#125 PostWysłany: 13 Lip 2016 00:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Wrz 2012
Posty: 7695
Loty: 15
Kilometry: 58 252
srebrny
Język Trolla musi być, takie uwarunkowania Rodzinne, mogę jechać i na północ wylot z WAW pt rano powrót pn ok. 11.
W Norwegii byłem tylko raz, wziąłem AllInclusive z biurem "Janusz Travel" szofer, spanie, fotoreportaż ... wszystko w cenie, teraz sam to muszę zorganizować :lol:

Wszystkich chcących mi "zabełtać błękit fiordów w głowie" zapraszam do rzucania pomysłami :mrgreen:
_________________
Dancehall Masak-Rah
Junior Stress - Za Mało Cichej Wody W Rzece
ImageImage
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#126 PostWysłany: 13 Lip 2016 00:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3711
srebrny
mashacra napisał(a):
Język Trolla musi być, takie uwarunkowania Rodzinne,

To Ty jesteś kierownikiem a rodzina ma słuchać kierownika ;)
Nie da się wszystkiego i wszystkich pogodzić.
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#127 PostWysłany: 13 Lip 2016 01:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Wrz 2012
Posty: 7695
Loty: 15
Kilometry: 58 252
srebrny
To właśnie kierownik chce wrócić na Trolltunga i pokazać wycieczce, no chyba, że masz jakiś inny cud przyrody jako alternatywę?
_________________
Dancehall Masak-Rah
Junior Stress - Za Mało Cichej Wody W Rzece
ImageImage
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#128 PostWysłany: 13 Lip 2016 08:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3711
srebrny
Cudów wystarczająco dużo.

1. Snovegen (FV 243) przepiękne widoki, dla mnie nr 1 razem z platformą widokową Stegastein
2. Stegastein
3. Aurlandsfjord
4. Nærøyfjorden
5. Flam
6. Gudvangen
7. Stalheim
8. Sivlefossen
9. The Bøyabreen Glacier
10. Jostedalsbreen National Park
itd.
Generalnie jedziesz i się napawasz widokami.

Via Ferrata Loen Tutaj niestety nie dotarłem, ale jest na mojej liście "must see". Pytałem kiedyś na forum o to, ale zero odzewu. Możesz przetrzeć temat ;)
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#129 PostWysłany: 13 Lip 2016 22:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Wrz 2012
Posty: 7695
Loty: 15
Kilometry: 58 252
srebrny
@cypel wygrałeś, Trolltungę wycieczka zobaczy innym razem, za to będę starał się zrealizować całą listę. 8-)

To teraz proszę o drugą dziesiatkę :D

P.S. Via Ferrata Loen jest już na celowniku :twisted: gdybyś miał zamiar się tam wybrać, a mi się nie uda, to masz pierwszego chętnego do samochodu :mrgreen:
_________________
Dancehall Masak-Rah
Junior Stress - Za Mało Cichej Wody W Rzece
ImageImage
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#130 PostWysłany: 14 Lip 2016 09:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3711
srebrny
@mashacra, mam nadzieję, że mnie nie będziecie przeklinać podczas podróży, że źle doradziłem.

Ja robiłem tę trasę na przełomie sierpnia i września więc w podobnym terminie co Ty i było pięknie, nawet z pogodą trafiliśmy super.
Mogę polecić też pola namiotowe fajnie położone i w bardzo dobrej cenie. Tak wiem, że tu na forum niektórzy śpią w budach dla psa i zajadają porosty, ale gdybyś jednak chciał wziąć gorący prysznic to polecam
- Lunde Camping, za auto, 2 namioty i 4 osoby zapłaciłem 360 NOK, prysznic 10 NOK/5minut, więc bardzo OK https://goo.gl/maps/4bW39T8a1Fk
- Jølvassbu Camping, taka sama konfiguracja jak wyżej, 390 NOK, kamping świetnie położony nad strumieniem, można się zanurzyć w lodowatej wodzie :mrgreen: super wyposażony, szybki net https://goo.gl/maps/7xpUGdkCnVp

Trasa na południe od Sognefjordu (E16) od mniej więcej Stalheim piękna widokowo. Musisz zjechać z E16 i się kierować na Stalheim, wiem, że miałem małe problemy ze znalezieniem tego https://www.google.pl/maps/@60.8371967, ... 312!8i6656
a póxniej już tniesz ciągle E16 i w Aurlandsvangen wbijasz się na Snovegen. Koniecznie przejedź Snovegen i nie wpakuj się tylko w tunel (Lærdalstunnelen, 24,5 km) bo stracicie widoki
Północna (E39 i 5) jest ładna, ale dupy nie urywa po widokach południowych.
Na Bergen bym zostawił raptem kilka godzin. IMO lepiej w interiorze więcej czasu spędzić, poza tym Bergen można w każdej chwili machnąć za drobne bez konieczności wynajmu auta.

gdybyś znalazł kiziora to Ci się wycieczka cała zwróci :mrgreen:

Załączniki:
futro.jpg
futro.jpg [ 202.45 KiB | Obejrzany 2441 razy ]
Bøyabreen.jpg
Bøyabreen.jpg [ 110.62 KiB | Obejrzany 2441 razy ]
Aurlandsfjord .jpg
Aurlandsfjord .jpg [ 180.67 KiB | Obejrzany 2441 razy ]
Snovegen 2.jpg
Snovegen 2.jpg [ 215.18 KiB | Obejrzany 2441 razy ]
Snovegen 1.jpg
Snovegen 1.jpg [ 167.28 KiB | Obejrzany 2441 razy ]
Snovegen .jpg
Snovegen .jpg [ 235.05 KiB | Obejrzany 2441 razy ]
Jølvassbu Camping.jpg
Jølvassbu Camping.jpg [ 353.46 KiB | Obejrzany 2441 razy ]
Lunde Camping.jpg
Lunde Camping.jpg [ 197.25 KiB | Obejrzany 2441 razy ]
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
3 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#131 PostWysłany: 14 Lip 2016 09:35 

Rejestracja: 15 Lut 2011
Posty: 561
Loty: 31
Kilometry: 59 624
niebieski
Ależ smaka robicie ...
Można by akcję poszukiwawczą za kiziorem zorganizować :P
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
cypel lubi ten post.
 
      
#132 PostWysłany: 14 Lip 2016 09:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3711
srebrny
Pamiętam, że po powrocie z Norwegii z żoną stwierdziliśmy, że mamy już dosyć fiordów i się nasycyliśmy, ale jak sobie teraz odświeżyłem zdjęcia/zapiski z tego wypadu to też mi się zachciało do Norwega pojechać :roll:
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#133 PostWysłany: 14 Lip 2016 10:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2013
Posty: 3410
srebrny
cypel napisał(a):
gdybyś znalazł kiziora to Ci się wycieczka cała zwróci :mrgreen:

Czemu wcześniej nie podałeś info o kiziorze, ja tam w Norwegii na pęczki ich poznajdowałem.
Tego jakby trochę podretuszować, to na pewno by się nie poznali, a kasą byśmy się podzielili ...

Image
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#134 PostWysłany: 11 Sie 2016 14:09 

Rejestracja: 19 Sty 2015
Posty: 175
Raven napisał(a):
Do Bergen wybraliśmy się w długi weekend majowy z mocnym postanowieniem zobaczenia Nærøyfjord (lista UNESCO). Przy okazji z racji tanich lotów Norwegianem wycieczkę połączyliśmy z 2 dniowym pobytem w Sztokholmie (KTW-NYO 150 zł / ARN-BGO 200 zł / BGO-KRK 400 zł).

Podsumowując koszty dla informacji (na osobę):

Bergen-Myrdal 300 NOK (pociąg)
Myrdal-Flam 340 NOK (pociąg, Flamsbana)
Flam-Gudvangen 315 NOK (prom)
Gudvangen-Bergen 240 NOK (autobus, zniżka internetowa przy min 2 osobach).

Wszystkie bilety kupowane były przez internet - polecam takie rozwiązanie aby potem nie obejść się smakiem jeżeli w sezonie będą tłumy turystów :mrgreen: .

@Raven
Tak patrzę na Twoją trasę i chcę ją odtworzyć :)
tylko sumując koszty wychodzi praktycznie to samo jak przy wykupieniu Norway in a nutshell

Round trip from Bergen via Myrdal incl. ord. fjordcruise boat
Bergen - Myrdal - Flåm - Gudvangen - Voss - Bergen
NOK 1320 z tą różnicą, że Ty miałeś więcej wolnego czasu.


I teraz głowię się którą opcję wybrać, samej zaplanować czy wykupić gotowca :roll:
Chyba, że jest jakaś tańsza wersja? :twisted:


edit: już widzę, że Twoja wersja odpada, bo autobus powrotny do Bergen jeździ tylko o 16stej.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#135 PostWysłany: 16 Sie 2016 18:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lip 2011
Posty: 767
Loty: 220
Kilometry: 442 694
niebieski
12-godzinny stopover w Bergen - co polecacie zobaczyć? :) (oprócz Fishmarket i tego wzgórza) Tak w ogóle, to ile czasu zajmuje wejście na to wzgórze? Wyrobię się z tym + jakieś atrakcje w mieście, czy lepiej wziąć kolejkę na szczyt?

ps.
@cypel czyli od przyszłego sezonu można zapomnieć o malowaniu domków. Porywanie kotów dla okupu bardziej opłacalne :D
_________________
Image
Relacja z Malawi
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#136 PostWysłany: 16 Sie 2016 19:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2013
Posty: 3410
srebrny
@ gecko
A przeczytałeś w ogóle ten wątek ? Wszystko podane na tacy - np. Bryggen (wpisane na listę Unesco), sala tronowa króla Haakona, stary kościół klepkowy, itd.
Nawiasem mówiąc popularne wzgórza z kolejką wjazdową są dwa - Floyen i Ulriken, też wszystko dokładnie opisane, nawet ze zdjęciami :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#137 PostWysłany: 18 Sie 2016 21:23 

Rejestracja: 08 Gru 2011
Posty: 540
Lecimy 2 września, wracamy 5 września, przeczytałem wątek i zarysowała mi się koncepcja trasy. Poniżej wrzucam link do trasy z prośbą o ocenę, zwrócenie uwagi na jakieś trudności (w stylu możliwa zamknięta droga, bardzo drogi prom itp.), których mogłem nie zauważyć.

Link do trasy: https://l.facebook.com/l.php?u=https%3A ... =QAQG7F0Xi

Planujemy na początek podjechać pod Trolltungę, wejść tam, nocować gdzieś na górze i w sobotę do południa wrócić. Tak więc na resztę trasy mamy czas do poniedziałku rano. Przydałyby się sugestie gdzie spędzać dwa kolejne noclegi (ten drugi chyba już w okolicy Bergen, albo nawet na lotnisku), śpimy pod namiotem lub w samochodzie.

No i takie ogólne opinie może warto gdzieś odskoczyć z 30 km do czegoś ciekawego ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
konrad91 lubi ten post.
 
      
#138 PostWysłany: 26 Sie 2016 21:07 

Rejestracja: 07 Maj 2016
Posty: 102
Loty: 160
Kilometry: 168 863
anka_ww napisał(a):
Raven napisał(a):
Do Bergen wybraliśmy się w długi weekend majowy z mocnym postanowieniem zobaczenia Nærøyfjord (lista UNESCO). Przy okazji z racji tanich lotów Norwegianem wycieczkę połączyliśmy z 2 dniowym pobytem w Sztokholmie (KTW-NYO 150 zł / ARN-BGO 200 zł / BGO-KRK 400 zł).

Podsumowując koszty dla informacji (na osobę):

Bergen-Myrdal 300 NOK (pociąg)
Myrdal-Flam 340 NOK (pociąg, Flamsbana)
Flam-Gudvangen 315 NOK (prom)
Gudvangen-Bergen 240 NOK (autobus, zniżka internetowa przy min 2 osobach).

Wszystkie bilety kupowane były przez internet - polecam takie rozwiązanie aby potem nie obejść się smakiem jeżeli w sezonie będą tłumy turystów :mrgreen: .

@Raven
Tak patrzę na Twoją trasę i chcę ją odtworzyć :)
tylko sumując koszty wychodzi praktycznie to samo jak przy wykupieniu Norway in a nutshell

Round trip from Bergen via Myrdal incl. ord. fjordcruise boat
Bergen - Myrdal - Flåm - Gudvangen - Voss - Bergen
NOK 1320 z tą różnicą, że Ty miałeś więcej wolnego czasu.


I teraz głowię się którą opcję wybrać, samej zaplanować czy wykupić gotowca :roll:
Chyba, że jest jakaś tańsza wersja? :twisted:


edit: już widzę, że Twoja wersja odpada, bo autobus powrotny do Bergen jeździ tylko o 16stej.


Niedawno wróciłem z Alesund i jak miałbym wybierać to Geiranger i Droga Troli oraz Andalsnes bije na głowę Flam/Gudvangen oraz Bergen i okolice. Okazyjnie, bilety Gdańsk Alesund można dostać nawet za 39 zł :) .
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#139 PostWysłany: 29 Sie 2016 09:50 

Rejestracja: 19 Sty 2015
Posty: 175
Raven napisał(a):

Niedawno wróciłem z Alesund i jak miałbym wybierać to Geiranger i Droga Troli oraz Andalsnes bije na głowę Flam/Gudvangen oraz Bergen i okolice. Okazyjnie, bilety Gdańsk Alesund można dostać nawet za 39 zł :) .

To będę "zaliczała" w ten weekend, a Norway in a nutshell za tydzień ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#140 PostWysłany: 31 Sie 2016 18:52 

Rejestracja: 08 Lut 2014
Posty: 31
Loty: 33
Kilometry: 50 874
Czy był ktoś w listopadzie w Bergen? Domyślam się, że pogoda może nie rozpieszczać w tym terminie choć miałem na uwadze wejście na Fløyen lub Ulriken. Komuś z Was się to udało późną jesienią?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 232 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 12  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group