Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 232 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12  Następna
Autor Wiadomość
#161 PostWysłany: 01 Lut 2017 09:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2013
Posty: 3412
srebrny
@kleyo już w sumie wszystko wyjaśnił. Według mnie też nie ma sensu jechać kawał drogi z Bergen do Stavanger (koszty, czas), żeby tam zrobić w sumie krótki rejs po Lysefjord. Jak ktoś chce pływać po Lysefjord to najlepiej polecieć bezpośrednio do Stavanger. Nie wiem co tu jest jeszcze do wyjaśniania ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Przygoda w Wietnamie: Ho Chi Minh, Da Nang i Hanoi w jednej podróży z Warszawy za 3365 PLN Przygoda w Wietnamie: Ho Chi Minh, Da Nang i Hanoi w jednej podróży z Warszawy za 3365 PLN
Wakacyjne loty (z bagażem) do Uzbekistanu z Warszawy od 1731 PLN. Sporo terminów Wakacyjne loty (z bagażem) do Uzbekistanu z Warszawy od 1731 PLN. Sporo terminów
#162 PostWysłany: 01 Lut 2017 09:23 

Rejestracja: 15 Lut 2011
Posty: 561
Loty: 31
Kilometry: 59 624
niebieski
@‌maczala1‌ właśnie że nie wyjaśnił nic, a temat mnie interesuje.
kleyo napisał(a):
W okolicy Bergen (choć mam na myśli raczej szerszą okolicę, ale na pewno bliżej niż do Stavanger) masz ładniejsze widoki niż pod Preikestolen, więc absolutnie nie warto tracić czasu i się fatygować tak daleko. Lepiej innym razem wybrać się do Stavanger i stamtąd udać się na Pulpit.

Chętnie poznam miejscówki w okolicy Bergen, gdzie widoki są ładniejsze niż pod Preikestolen
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#163 PostWysłany: 04 Lut 2017 00:17 

Rejestracja: 08 Gru 2011
Posty: 540
Doczu napisał(a):
No ale to jak już tak stawiasz sprawę, to napisz co, gdzie i jak. Bo w ten sposób to można podważać sens niemal każdego tripu.


Nic nie podważam :) Autor chce wybrać się do Bergen i szuka tam opcji , żeby zobaczyć fiordy, a jako jedną z wersji przedstawia dojazd do Stavanger, żeby popływać po Lysefjordzie. To coś jakby będąc w Katowicach i chcąc zobaczyć góry, pojechać do Krakowa na Kopiec Kościuszki, zamiast w Beskidy.

Po Lysefjordzie nie pływałem, oglądałem go tylko z góry i owszem jest całkiem ładnym fiordem. No, ale chcąc go zobaczyć należy polecieć do Stavanger, a nie jechać przez pół dnia z Bergen.

Jeśli chcesz zobaczyć ładne fiordy będąc w Bergen to ruszaj do Gudvangen, ja oglądałem okolicę z samochodu i było bajecznie. Są jakieś statki wycieczkowe za 400 NOK, ale pewnie zwykły, tańszy prom też tam pływa. Ogólnie cały Sognefjorden robi świetne wrażenie, a okolice Gundvagen i Flam to istna bajka.

Tu są dwie fotki z tamtej okolicy, ale robione z drogi, więc z wody będzie jeszcze lepiej.

Załącznik:
45.JPG
45.JPG [ 201.06 KiB | Obejrzany 6132 razy ]


Załącznik:
53.JPG
53.JPG [ 310.03 KiB | Obejrzany 6132 razy ]


I to jakieś 3 godziny jazdy z Bergen.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Doczu uważa post za pomocny.
 
      
#164 PostWysłany: 04 Lut 2017 13:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2013
Posty: 3412
srebrny
Właśnie o to samo mi chodziło, Stavanger lepiej zostawić na osobny trip, bo to daleko i tyle.
Wspomniane przez @kleyo Flam i Gudvangen to absolutny hit, a Nærøyfjord i Aurlandsfjord nie przypadkowo zostały wpisane na listę Unesco. Kleyo tylko trochę za optymistycznie podszedł do cennika, za 400 NOK raczej tam się z Bergen nie popływa :)
Wersja na bogato tej wycieczki to właśnie słynne Norway In Nutsheel (dochodzi jeszcze podróż kolejką Flamsbana). Tuż obok jest też niesamowity punkt widokowy Stegastein.
Jak ktoś chce trochę bliżej Bergen to jest też piękny Hardangerfjord (okolicy Eidfjord), a całkiem blisko Osterfjorden (proponowany ostatnio rejs Rodne).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#165 PostWysłany: 04 Lut 2017 13:42 

Rejestracja: 08 Gru 2011
Posty: 540
maczala1 napisał(a):
Kleyo tylko trochę za optymistycznie podszedł do cennika, za 400 NOK raczej tam się z Bergen nie popływa :)


Chodziło mi o jakiś rejs już po samym fiordzie z Gunvangen, ja tam nie pływałem, to nie wiem, ale znalazłem w necie jakieś za te 400 NOK.

https://www.visitflam.com/en/se-og-gjor ... he-fjords/
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#166 PostWysłany: 04 Lut 2017 13:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2013
Posty: 3412
srebrny
To fakt, jak już się dotrze na miejsce (Gudvangen, Flam) to można w tej cenie popływać :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#167 PostWysłany: 04 Lut 2017 14:01 

Rejestracja: 22 Cze 2012
Posty: 633
Loty: 26
Kilometry: 67 603
niebieski
maczala1 napisał(a):
Właśnie o to samo mi chodziło, Stavanger lepiej zostawić na osobny trip, bo to daleko i tyle.
Wspomniane przez @kleyo Flam i Gudvangen to absolutny hit, a Nærøyfjord i Aurlandsfjord nie przypadkowo zostały wpisane na listę Unesco. Kleyo tylko trochę za optymistycznie podszedł do cennika, za 400 NOK raczej tam się z Bergen nie popływa :)


Polecam wypozyczyc samochod i zrobic sobie namiastke NIN. W zeszlym roku zrobilismy sobie 3 dniowy wypad do Bergen. Z lotniska pojechalismy do Gudvangen (tutaj nocleg). Po drodze piekny widok w Stalheim

Image

Dalej rano z Gudvangen do Flam. Stad wycieczka statkiem do Gudvangen (placilismy 900 koron za 2 doroslych i pieciolatka). Powrot busem w cenie promu do Flam.

Image

Image

Dalej przez Stegestein do poczatku Snieznej Drogi (w weekend majowy jeszcze zamknieta)

Image

Powrot do Bergen przez Hardangerfjord. Cala wycieczka zajela 1.5 dnia. Ostatni dzien na Bergen. Samochod za 3 dni 400zl (oszczedzamy na busie z lotniska w obie strony) w Hertz.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
Doczu uważa post za pomocny.
 
      
#168 PostWysłany: 04 Lut 2017 20:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Gru 2014
Posty: 711
niebieski
Są dwa najlepsze sposoby na Naeroyfjord.

Pierwszy to, i tu was napewno zaskoczę, kajak ;)

Drugi to wejście na Bakkanosi 1400 n.p.m skąd rozpościera się taki widoczek:

Image

Jeszcze bliżej Bergen jest wspominiany Hardanfjord, bardzo podobny do Geirangerfjordu.
_________________
http://www.zb-szwoch.pl
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#169 PostWysłany: 04 Lut 2017 20:37 

Rejestracja: 15 Lut 2011
Posty: 561
Loty: 31
Kilometry: 59 624
niebieski
kleyo - dzięki za info. Fotki prezentują się bardzo obiecująco. Pozostałe także. O to mi chodziło, by konkretem rzucić.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#170 PostWysłany: 22 Maj 2017 19:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Maj 2014
Posty: 1690
Loty: 205
Kilometry: 463 041
srebrny
Dzięki za kilka inspiracji, ale mam konkretne zamówienie: co zamiast Trolltunga. Będziemy w Bergen i okolicy przez 3 dni, chcemy gdzieś wejść na całodniową wycieczkę, ale 23km/11h może być nieco ponad siły części naszej grupy. Chętnie byśmy coś nad jakimś Fiordem zaliczyli (będziemy mieli auto i najpewniej będziemy w okolicy Flam).
_________________
R.

Pierwsze raz w Afryce: https://www.fly4free.pl/forum/a-na-koniec-ktos-ci-powie-ze-nic-z-tej-afryki-nie-widziales,213,175117
Pojechaliśmy z nastolatkami w kilkumiesięczną podróż dookoła świata: W sto dni dookoła świata
Góra
 Profil Relacje PM off
Ancyna uważa post za pomocny.
 
      
#171 PostWysłany: 23 Maj 2017 13:18 

Rejestracja: 07 Maj 2016
Posty: 102
Loty: 160
Kilometry: 168 863
To polecam podjechać autem do Flam albo Gudvangen, zostawić auto i przepłynąć się promem (bilet w obie strony - powrotna chyba jest już autobusem ale na 100% nie wiem bo płynąłem w jedną tylko). Widoki niezapomniane.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#172 PostWysłany: 07 Lis 2017 21:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Paź 2014
Posty: 1040
srebrny
Był ktoś może na Norway in a Nutshell w zimie (styczeń-luty) https://www.norwaynutshell.com/norway-i ... nter-tour/ ? Jak wrażenia? :) Jest sens z tego korzystać w zimie czy lepiej udać się latem? Chodzi mi głównie o widoczność na poszczególnych częściach wycieczki w zimie.

I jeśli ktoś w ogóle był to jak duże jest obłożenie na tych wycieczkach? Czekać z kupnem biletów do ostatniej chwili (jak już będzie coś wiadomo o pogodzie) czy kupować wcześniej?

Będę wdzięczna za info ;)
_________________
Moje relacje:
Włochy - Liguria / Indonezja / Malmo+Kopenhaga / Dublin / Sri Lanka+Malediwy / Maroko / Amsterdam / Kaukaz / Wyspy Owcze
i: https://www.instagram.com/ola.javv/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#173 PostWysłany: 08 Lis 2017 11:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2013
Posty: 3412
srebrny
@olajaw
Nie wiem jak sama wycieczka wygląda w warunkach zimowych, pewnie dużo zależy od pogody, jak wszystko w Norwegii :)
My w sezonie (początek sierpnia) przy niepewnej pogodzie czekaliśmy do ostatniej chwili i bilety kupowaliśmy na miejscu dzień wcześniej w dużej informacji turystycznej na Targu Rybnym. W informacji sporo klientów, na samej wycieczce też tłumek, a bilety były spokojnie dostępne. Myślę, że zimą nie ma szans, żeby zabrakło miejsca. Ja czekał bym do końca, bo to jednak sporo kasy, a pogoda jest tutaj kluczowa.
Trzeba brać pod uwagę, że czasami z przyczyn technicznych lub pogodowych zmienają program wycieczki. My akurat zamiast przejażdżki do góry Flamsbaną i powrotu do Bergen zwykłym pociągiem, zaliczyliśmy długaśny rejs (ponad 5h) Flam-Bergen dużym super-ścigaczem. Rejs w sumie bardzo fajny ale ominęła nas Flamsbana, czyli jedna z głównych atrakcji.

https://en.visitbergen.com/visitor-info ... nformation
Góra
 Profil Relacje PM off
olajaw lubi ten post.
olajaw uważa post za pomocny.
 
      
#174 PostWysłany: 08 Lis 2017 11:36 

Rejestracja: 23 Mar 2014
Posty: 233
niebieski
Jako tańszą opcję płynięcia z Flam do Gudvangen polecam słabo rozreklamowane Lustrabaatane https://www.lustrabaatane.com/naeroyfjo ... ngen-flam/
Cena 250 NOK (z tym, ze pływają chyba tylko w sezonie). Bilety przez net lub przy przystani w informacji.
Oprócz tego że taniej nie ma tłumów - głównie przybyszów z Azji ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#175 PostWysłany: 08 Lis 2017 13:17 

Rejestracja: 07 Maj 2016
Posty: 102
Loty: 160
Kilometry: 168 863
Trochę taniej (ale nie dużo jednak) jest sobie samemu zorganizowanie tej wycieczki. Wszystko można kupić przez neta.

Ja kupowałem przez NSB bilety Bergen-Myrdal i Myrdal-Flam. Potem przez Visit Flam bilety na prom Flam-Gudvangen. I z Gudvangen do Bergen ekspresowym autobusem (stronki już nie pamiętam, była duża zniżka przy więcej niż jednej osobie przez neta). Całość wyszła koło 600-700 PLN na osobę.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
olajaw lubi ten post.
olajaw uważa post za pomocny.
 
      
#176 PostWysłany: 20 Sie 2018 17:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Kwi 2011
Posty: 496
Loty: 332
Kilometry: 605 239
niebieski
Robiliśmy "Norway in nutshell" z Bergen na własną rękę w ten weekend. Szczerze mówiąc przejazd Flamsbaną jak dla mnie przereklamowany i niewart swej ceny. Pomijając pogodę (akurat zapragnęło lać) i hordy azjatyckich turystów, duża część przejazdu i tak odbywa się w tunelach, a na ekraniku w wagonie są pokazywane (i opowiadane) w 3 językach widoki. Owszem, sama konstrukcja jest imponująca (no bo weźcie takie wybudujcie), ale cała otoczka to trochę tourist trap. Może w piękny słoneczny dzień byłoby inaczej, ale jak wiadomo norweska pogoda kapryśną być lubi.
Rejs z Flam do Gudvangen rezerwowałam na visitflam, rejs o 14 na pokładzie fajnego, cichego, hybrydowego promu, który (na szczęście) nie był akurat 'skorelowany' z żadną z wycieczek zorganizowanych. Widoki niesamowite, aczkolwiek doradzałabym transportację z pominięciem Flamsbany;)

Aaa i na autobus z Gudvangen do Voss można kupić bilet przez neta na stronie netbussa. 99 koron/osobę, przejazd trwa niecaą godzinę.
_________________
http://www.liswplecaku.pl
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#177 PostWysłany: 20 Sie 2018 18:21 

Rejestracja: 06 Gru 2015
Posty: 1760
srebrny
Jeśli chodzi o Flamsbane to polecam całość lub część trasy w jedną stronę (naturalnie podpowiada się kierunek z Myrdal do Flam) pokonać pieszo. Stopień trudności niewielki, widoki naprawdę niesamowite.
Fotki z tej trasy można zobaczyć w mojej relacji z rejsu po fiordach: rejs-po-norweskich-fiordach-i-nie-tylko,1507,129448

Posty #23-25 dot. Bergen.
Post #26 dot. Flam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#178 PostWysłany: 21 Sie 2018 05:35 

Rejestracja: 19 Mar 2014
Posty: 1707
Loty: 637
Kilometry: 1 066 169
srebrny
Albo autem do 2/3 trasy kolejowej wzdłuż torów
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#179 PostWysłany: 21 Sie 2018 07:44 

Rejestracja: 06 Gru 2015
Posty: 1760
srebrny
Pytanie czy przejazd autem tą trasą dla nie-miejscowych jest na pewno możliwy.
W czasie mojego wyjazdu pytałem o to przewodniczkę, która odpowiedziała, że droga jest dostępna wyłącznie dla mieszkańców posiadających jakieś zezwolenie.
Podczas całego naszego przejścia od Vatnahalsen do Berekvan minął nas dosłownie jeden samochód więc chyba musi w tym coś być. Ale niewykluczone, że od strony Flam do któregoś momentu droga jest otwarta dla każdego. Między Berekvan a Flam jest już bardziej "płasko".
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#180 PostWysłany: 17 Sty 2019 09:15 

Rejestracja: 29 Maj 2015
Posty: 75
Lecimy do Bergen 25.01-28.01, jestesmy zainteresowani ta wycieczka (Bergen -Voss- Gudvangen- Flam -Myrdal- Bergen), czy warto jechac na nia w zimie, promy plywaja? Lepiej kupic ta wycieczke w informacji turystycznej, czy lepiej samemu ogarniac bilety, taniej bedzie? Jakies sugestie co mozna zwiedzic tam jeszcze w zimie, wspinaczka odpada :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 232 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group