Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 19 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Bergamo, Varenna
#1 PostWysłany: 22 Sie 2017 08:59 

Rejestracja: 22 Sie 2017
Posty: 7
Witajcie,
niedługo zabieram dziewczyną na jeden dzień do Włoch. Lecimy o 6 do Bergamo, wracamy o 21. Wiem, że to krótko, ale przez moją pracę nie jestem w stanie nawet jednej nocy tam spędzić.
Planuję po wylądowaniu jechać pociągiem do Varenny. To ma być w ogóle wyjazd niespodzianka
Jako, że będę tam pierwszy raz, to teraz mam pytanie do tych, którzy znają tamte rejony...
Czy znacie jakieś romantyczne miejsce na miejscu na oświadczyny? :mrgreen:
Wstępnie wybrałem trzy miejscówki, ale muszę się zdecydować na jedną, ale może ktoś z Was jeszcze jakiś inny pomysł mi podsunie.
To będzie w niedzielę, więc nie wiem jak tam z ilością turystów też jest, a chodzi mi raczej o jakieś ustronne miejsce.
Poza tym byłbym wdzięczny za polecenie jakiejś fajnej restauracji również :)
Mam nadzieję, że 5 godzin w samej Varennie nam wystarczy na wszystko ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Zbiór okołoweekendowych lotów do Francji z Krakowa od 186 PLN Zbiór okołoweekendowych lotów do Francji z Krakowa od 186 PLN
Nowość! Wakacyjne loty Ethiopian Airlines do RPA i Tanzanii z bagażem z Warszawy od 2376 PLN Nowość! Wakacyjne loty Ethiopian Airlines do RPA i Tanzanii z bagażem z Warszawy od 2376 PLN
 Temat postu: Re: Bergamo, Varenna
#2 PostWysłany: 22 Sie 2017 09:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Gru 2012
Posty: 241
Loty: 88
Kilometry: 191 786
niebieski
pożycz samochód, jedz na przełęcz św Marka (2 godz. od bergamo na północ) i w okolicznościach przyrody, na 2 tysiącach metrów z widokiem na lodowce alp zrób to.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Bergamo, Varenna
#3 PostWysłany: 22 Sie 2017 09:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Gru 2013
Posty: 657
niebieski
Mógłbyś dodać jakiego rodzaju klimaty wchodzą w grę. Czy celujesz np. w wysokość czy wodę:) W tym pierwszym temacie możesz zainteresować się Zamkiem Vezio w Varennie albo np. Piani D'Erna w położonym bliżej Lecco. Fajny mógłby być też kajak albo łódka w Varennie:) Podobno klimatyczna jest też Villa Monastero.
_________________
Flightoholic.com
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Bergamo, Varenna
#4 PostWysłany: 22 Sie 2017 09:54 

Rejestracja: 30 Lis 2013
Posty: 2170
srebrny
Bergamo - moje ulubione włoskie miasto
Ulubiona restauracja - San Vigilio
Góra
 Profil Relacje PM off
arturro uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Bergamo, Varenna
#5 PostWysłany: 22 Sie 2017 10:06 

Rejestracja: 22 Sie 2017
Posty: 7
Przełęcz św. Marka? A jakieś dokładniejsze namiary, bo ciężko zlokalizować mi to ;)
Chociaż wydaje mi się, że za daleko.
Klimaty różne, byleby dosyć romantyczna miejscówka była. Varennę wybrałem wstępnie, bo to takie urokliwe miasteczko sie wydaje, a do Menaggio chyba ciężko dostać się w tak krótkim czasie?
Ale równie dobrze może być jakieś super wyjątkowe miejsce w Bergamo, albo nawet w Mediolanie (ale w to, że tam coś takiego się znajdzie, to akurat wątpię). Póki co mam tylko bilety do Bergamo i kilka pomysłów.
Myślałem właśnie o Zamku Vezio, albo Villa Monstero. Tylko pytanie czy tam w niedzielę nie będzie tyle ludzi, że trudno będzie mieć trochę prywatności?

Dziękuję za pomoc i odpowiedzi ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Bergamo, Varenna
#6 PostWysłany: 22 Sie 2017 10:07 

Rejestracja: 12 Kwi 2011
Posty: 2174
niebieski
O fajnej restauracji zapomnij. We Włoszech takowe otwierają się najwcześniej o 19:00, więc po prostu nie będziesz miał czasu. Jest kilka otwartych przez całe popołudnie, ale to są stricte turystyczne miejscówki, choćby
https://www.google.pl/maps/@45.6933413, ... 312!8i6656
ale to raczej dla zaspokojenia głodu a nie świętowania zaręczyn.

Co do miejsca to chyba musisz doszczegółowić swoje wymagania. Jest tyle miejscówek, że rozpisywanie zajmie sporo czasu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Bergamo, Varenna
#7 PostWysłany: 22 Sie 2017 10:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 1206
Loty: 12
Kilometry: 8 834
niebieski
cj199 napisał(a):
Czy znacie jakieś romantyczne miejsce na miejscu na oświadczyny? :mrgreen:

Bergamo restauracja Ristorante Baretto di San Vigilio http://barettosanvigilio.it/en/, która mieści się przy ul. Via al Castello 1, tuż obok górnej stacji Funicolare San Vigiliotu jest moja relacja viewtopic.php?p=953046#p953046 , full romantica z niesamowitym widokiem :D (jeżeli chcesz to zrobić wieczorem to pewnie trzeba rezerwację zrobić)
Varrena - ogród w Villii Monstero - full romantica do kwadratu z niesamowitym widokiem :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Bergamo, Varenna
#8 PostWysłany: 22 Sie 2017 10:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Gru 2012
Posty: 241
Loty: 88
Kilometry: 191 786
niebieski
googlemaps Passo San Marco 46.046958, 9.623083 z przełęczy 5 minut na małą górkę (wydeptana ścieżka obok ławek) skąd otwiera ci się panorama. Tam to zrób. Trochę niżej jest schronisko z knajpą https://www.rifugi.lombardia.it/bergamo ... -2000.html Powodzenia
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Bergamo, Varenna
#9 PostWysłany: 22 Sie 2017 11:33 

Rejestracja: 12 Kwi 2011
Posty: 2174
niebieski
zulu napisał(a):
cj199 napisał(a):
Czy znacie jakieś romantyczne miejsce na miejscu na oświadczyny? :mrgreen:

Bergamo restauracja Ristorante Baretto di San Vigilio http://barettosanvigilio.it/en/, która mieści się przy ul. Via al Castello 1, tuż obok górnej stacji Funicolare San Vigiliotu jest moja relacja viewtopic.php?p=953046#p953046 , full romantica z niesamowitym widokiem :D (jeżeli chcesz to zrobić wieczorem to pewnie trzeba rezerwację zrobić)
Varrena - ogród w Villii Monstero - full romantica do kwadratu z niesamowitym widokiem :D

Skoro ma odlot o 21:00 to raczej miejscówka nierealna
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Bergamo, Varenna
#10 PostWysłany: 22 Sie 2017 11:40 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22454
Informacji masz w tysiącach w tym forum, warto zaglądnąć tu:
przylatuje-do-bergamo-co-dalej,1227,48727
ocen-moj-plan-podrozy-5-dni-bergamo-okolice,1227,113748
bergamo-lecco-tirano-st-moritz-bernina-express,1227,25582
4-5-dni-w-bergamo,1227,21236
bergamo-mediolan-jednodniowka,1227,80507
mediolan-albo-bergamo-na-24h,1227,70481
na-pizze-do-wloch,1506,115600
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Bergamo, Varenna
#11 PostWysłany: 22 Sie 2017 16:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Gru 2013
Posty: 657
niebieski
Maciek78 napisał(a):
zulu napisał(a):
cj199 napisał(a):
Czy znacie jakieś romantyczne miejsce na miejscu na oświadczyny? :mrgreen:

Bergamo restauracja Ristorante Baretto di San Vigilio http://barettosanvigilio.it/en/, która mieści się przy ul. Via al Castello 1, tuż obok górnej stacji Funicolare San Vigiliotu jest moja relacja viewtopic.php?p=953046#p953046 , full romantica z niesamowitym widokiem :D (jeżeli chcesz to zrobić wieczorem to pewnie trzeba rezerwację zrobić)
Varrena - ogród w Villii Monstero - full romantica do kwadratu z niesamowitym widokiem :D

Skoro ma odlot o 21:00 to raczej miejscówka nierealna

Nie ma określonej daty więc nie wiadomo! Dzisiaj zachód słońca w Bergamo o 20.17, za miesiąc 19.19. Wtedy można by jeszcze deser zjeść przy zachodzie, a potem taksa i fast track:D
_________________
Flightoholic.com
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Bergamo, Varenna
#12 PostWysłany: 22 Sie 2017 16:19 

Rejestracja: 12 Kwi 2011
Posty: 2174
niebieski
zulu napisał(a):
cj199 napisał(a):
(jeżeli chcesz to zrobić wieczorem to pewnie trzeba rezerwację zrobić)

Przecież ona będzie w 100% jego, więc po co rezerwacja? :mrgreen:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Bergamo, Varenna
#13 PostWysłany: 23 Sie 2017 00:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 1206
Loty: 12
Kilometry: 8 834
niebieski
-- 23 Sie 2017 00:29 --

Maciek78 napisał(a):
Skoro ma odlot o 21:00 to raczej miejscówka nierealna
Przecież tam jest otwarte od południa. Nie trzeba czekać do wieczora na piękne widoki.

-- 23 Sie 2017 00:31 --

Maciek78 napisał(a):
Przecież ona będzie w 100% jego, więc po co rezerwacja? :mrgreen:
Właśnie się po to oświadcza by zrobić rezerwacje ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Bergamo, Varenna
#14 PostWysłany: 23 Sie 2017 01:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
cj199 napisał(a):
niedługo zabieram dziewczyną na jeden dzień do Włoch. Lecimy o 6 do Bergamo, wracamy o 21. Wiem, że to krótko, ale przez moją pracę nie jestem w stanie nawet jednej nocy tam spędzić.
Planuję po wylądowaniu jechać pociągiem do Varenny. To ma być w ogóle wyjazd niespodzianka
Jako, że będę tam pierwszy raz, to teraz mam pytanie do tych, którzy znają tamte rejony...
Czy znacie jakieś romantyczne miejsce na miejscu na oświadczyny? :mrgreen:
Wstępnie wybrałem trzy miejscówki, ale muszę się zdecydować na jedną, ale może ktoś z Was jeszcze jakiś inny pomysł mi podsunie.
To będzie w niedzielę, więc nie wiem jak tam z ilością turystów też jest, a chodzi mi raczej o jakieś ustronne miejsce.
Poza tym byłbym wdzięczny za polecenie jakiejś fajnej restauracji również :)
Mam nadzieję, że 5 godzin w samej Varennie nam wystarczy na wszystko ;)


Jesli moge cos doradzic, to przemysl prosze. ;)
Tak wazny wyjazd, troche na lapu capu, wyjazd o 6 rano i zareczyny, bez romantycznej kolacji przy swiecach?
Czytajac watek ma sie wrazenie, ze chcialbys jak najszybciej odhaczyc i miec poza soba.
Proponuje przy super kolacji, a taki wyjazd juz po zareczynach, ewentualnie zorganizowac wiecej czasu na tak wazny, zyciowy moment.
Moze jednak niech Dziewczyny wypowiedza sie na ten temat.
Pozdr.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Bergamo, Varenna
#15 PostWysłany: 23 Sie 2017 05:02 

Rejestracja: 26 Gru 2016
Posty: 14
Dokładnie, zgadzam z się z kolega wyżej. Wylot o 6, więc pobudka pewnie koło 3, podróż, na miejscu szybkie zwiedzanie... a po tej ważnej chwili zaraz znowu szybkie zbieranie się na lot powrotny. Ja wiem, że każdy ma inne oczekiwania, ale ja osobiście byłabym lekko przytłoczona taką "niespodzianką". Nie musi być meeeeega romantycznie, nie musi to być żadnej drogiej knajpy, ale fajnie gdyby był czas, żeby móc pokontemplować to ważne wydarzenie i przeżyć je na spokojnie, a nie na takich wariackich papierach! Nie mówiąc już o innym świętowaniu we dwoje pierwszej nocy jako narzeczeństwo :D Zastanów się jeszcze raz czy naprawdę chcesz żeby Twoja kobieta wspominała ten cudowny moment jako maraton, kiedy po kilkunastu godzinach na nogach ledwo miała siłę powiedzieć to magiczne "tak"... i oczywiście życzę Ci, żebyś je usłyszał ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
cccc lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Bergamo, Varenna
#16 PostWysłany: 23 Sie 2017 08:56 

Rejestracja: 12 Kwi 2011
Posty: 2174
niebieski
Panowie, bez przesady. Raz w życiu można wstać o 3:00 bez poważnych konsekwencji zdrowotnych :mrgreen:
Góra
 Profil Relacje PM off
ozim lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Bergamo, Varenna
#17 PostWysłany: 23 Sie 2017 09:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 1206
Loty: 12
Kilometry: 8 834
niebieski
vanja napisał(a):
Zastanów się jeszcze raz czy naprawdę chcesz żeby Twoja kobieta wspominała ten cudowny moment jako maraton, kiedy po kilkunastu godzinach na nogach ledwo miała siłę powiedzieć to magiczne "tak"... i oczywiście życzę Ci, żebyś je usłyszał ;)
Święta racja. W takich okolicznościach ograniczył bym się do samego Bergamo i potraktował wyjazd jako spacerek.
Góra
 Profil Relacje PM off
cccc lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Bergamo, Varenna
#18 PostWysłany: 23 Sie 2017 09:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Gru 2012
Posty: 241
Loty: 88
Kilometry: 191 786
niebieski
Z lotniska Autobus 1. jedziesz do końca trasy- Citta Alta . Oglądacie spokojnie starówkę. Po jej zwiedzeniu wjedź kolejka na Castello San Vigilio (kup bilet całodniowy na komunikacje miejską - obejmuje autobusy na lotnisko a także kolejkę ). Jest tam restauracja San Vigilio czynna cały dzień. http://www.ristorantepizzeriasanvigilio.it/ Z restauracji masz panoramę na okoliczne wzgórza. Zarezerwuj sobie wcześniej stolik (poproś o taki z widokiem) i nigdzie się nie spiesz.
A potem fotorelacja na forum :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Bergamo, Varenna
#19 PostWysłany: 28 Sie 2017 22:14 

Rejestracja: 28 Sie 2017
Posty: 3
vanja napisał(a):
Dokładnie, zgadzam z się z kolega wyżej. Wylot o 6, więc pobudka pewnie koło 3, podróż, na miejscu szybkie zwiedzanie... a po tej ważnej chwili zaraz znowu szybkie zbieranie się na lot powrotny. Ja wiem, że każdy ma inne oczekiwania, ale ja osobiście byłabym lekko przytłoczona taką "niespodzianką". Nie musi być meeeeega romantycznie, nie musi to być żadnej drogiej knajpy, ale fajnie gdyby był czas, żeby móc pokontemplować to ważne wydarzenie i przeżyć je na spokojnie, a nie na takich wariackich papierach! Nie mówiąc już o innym świętowaniu we dwoje pierwszej nocy jako narzeczeństwo :D Zastanów się jeszcze raz czy naprawdę chcesz żeby Twoja kobieta wspominała ten cudowny moment jako maraton, kiedy po kilkunastu godzinach na nogach ledwo miała siłę powiedzieć to magiczne "tak"... i oczywiście życzę Ci, żebyś je usłyszał ;)


a ja się nie zgodzę :-)ja miałam taki maraton w dniu zaręczyn, potem zagubienie w górach i burza że nic suchego na sobie nie miałam, do teraz się śmiejemy z "najgorszego" dnia w moim życiu. Ale jak zauważyłaś każdy ma inne oczekiwania
co do Varenny- my byliśmy w Villi Monastero ( 23.08) około 18 ( a otwarta jest do 19) było pusto, miejsce mega romantyczne, ale mając w planach powrót o 21 też uważam, że lepiej pozostać w Bergamo. mogę polecić miejsce na deser Gelateria La Romana :-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 19 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group