Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 17 Sie 2021 04:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Sty 2011
Posty: 405
niebieski
Mieszkam obecnie w Monachium i zaplanowałem tygodniowy wyjazd (w następny tydzień) do północnych Włoch. Czy ogarnę w tydzień tyle miejsc?
Z racji tego że mieszkam blisko Alp i co weekend gdzieś w górach jestem, nie chcę oglądać za bardzo włoskich gór, za to marzy mi się zjawić się nad morzem. Dlatego chciałbym w miarę jak najszybciej przebić się przez Austrię i włoskie Alpy od razu gdzieś nad morze lub widokowe miejsca typu Toskania, niekoniecznie do Wenecji.
Czy ogarnę taki plan podróży:
Dzień I wyjazd z Monachium nad okolice Jeziora Como (~6 godzin jazdy). Zwiedzanie jeziora wieczorem i dzień II - następnego dnia.
W dniu II wieczorem przejazd znad Como w okolice Genui/Portofino.
Dzień III i IV - zwiedzanie Portofino, Sestri Levante oraz miejscowości od Levanto poprzez wszystkie w ramach Cinque Terre po Portovenere. Spacery (bez wchodzenia na dłuższe szlaki), odpoczynek, zdjęcia itp.
Dzień V i VI chciałbym spędzić gdzieś w okolicach północnej Toskanii, wraz z wizytą we Florencji
W VII dniu będę jechał do Monachium, być może uda się postój lub przejazd okolicy jeziora Garda
1. Czy taki plan wydaje się wykonalny i sensowny?
2. Czy "przegapiam" w planie jakieś oczywiste atrakcje Włoch? Dodam, że plan nie zawiera postojów:
- w okolicy Bolzano przez który i tak będę jechał (Trydent, widoki na Dolomity i spacery - bo to mam dość blisko z domu i planuję odrębny krótszy wypad na weekend)
- w Wenecji (już raczej nie będę miał czasu a tam też mogę na 2-3 dni podjechać z Monachium)
- w Mediolanie - bo byłem dwa razy więc jeśli zajadę to tylko przy okazji noclegu między Como a CinqueTerre
3. Czy powinienem obawiać się zachowań takich jak obtłuczenia samochodów na parkingach (bo Włosi parkują "na zderzak" - tylko liczę że na północy Włoch jest to bardziej cywilizowane?) albo włamań do auta bo ma turystyczne, niemieckie tablice rejestracyjne?
4. Czy jadąc autem - czyli nie będąc skazanym na noclegi w miejscach docelowych - mogę zakładać szukanie noclegu z dnia na dzień? Czy w tych rejonach Włoch (a jeszcze jest to sierpień więc sezon) mogę narazić się na sytuację, że nad Como, Cinque Terre czy koło Florencji po prostu nie będzie wolnych noclegów (a jedziemy w 4 osoby więc 2 pokoje potrzebne) - wiadomo, że wygodniej jest jechać i z dnia na dzień decydować, w zależności od atrakcji i zmęczenia jazdą, "gdzie nocujemy jutro" ale może to błąd nie mieć rezerwacji w tym kraju w sezonie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Egipt luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2406 PLN. Wyloty z 2 miast Egipt luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2406 PLN. Wyloty z 2 miast
Tanie loty do Turcji: Izmir z Warszawy od 387 PLN Tanie loty do Turcji: Izmir z Warszawy od 387 PLN
#2 PostWysłany: 23 Sie 2021 17:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Cze 2018
Posty: 629
Loty: 101
Kilometry: 176 819
złoty
Patrząc na ogromną ilość przepięknych miejsc w Ligurii i Toskanii może być ciężko je wszystkie tak "obskoczyć".

Trzeba też wziąć pod uwagę spore korki, które już przed pandemią stanowiły problem w Ligurii, a teraz są ponoć jeszcze większe. Więcej w artykule poniżej:

https://turystyka.wp.pl/wlochy-za-duzo- ... 672529568a
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 23 Sie 2021 17:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Wrz 2014
Posty: 1631
niebieski
Przy tym planie odpuściłabym Toskanię i Florencję, jeżeli chcesz mieć czas na jakikolwiek odpoczynek :) Bo 3 i 4 dnia to będzie raczej jazda i zwiedzanie od rana do wieczora. Plus na Cinque Terre raczej powinniście przesiąść się na pociąg - to też trzeba uwzględnić w czasie (jeżeli chcecie na spokojnie odwiedzić wszystkie 5 miasteczek, to zejdzie minimum 5-6 godzin). Więc piąty dzień proponuję przeznaczyć na odpoczynek gdzieś na wybrzeżu między La Spezią a Viareggio, a na zakończenie zrobić w jeden dzień Lukkę i Pizę.
_________________
Metia jest kobietą, powtarzam, metia jest kobietą.
Góra
 Profil Relacje PM off
piterbtm lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group