Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

[ 92 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość
#41 PostWysłany: 22 Lip 2017 12:34 
Awatar użytkownika

Loty: 59
Kilometry: 52 947
srebrny
Przedwczoraj znowu dokładna kontrola, tym razem najbardziej skupili się na ilości sztuk..Swoją drogą naprawdę niektórzy przesadzają, walizka na oko większa niż mały podręczny i do tego plecaczek 30...

#42 PostWysłany: 01 Paź 2017 17:25 

Loty: 17
Kilometry: 18 171
Po ostatnio spędzonej nocce i wylocie w Bergamo Orio kilka świeżych informacji. Ludzi w nocy pełno, ciężko było znaleźć kawałek podłogi po północy przyjeżdżając na lotnisko. Udało się jednak zasnąć i tak jak pisaliście, Panowie z gwardii budzą wszystkich z podłogi ok. 3, krzycząc, że lotnisko jest otwarte. Przenieśliśmy się pod bramki, gdzie jednak pełno ludzi dalej w związku z wylotami ~6 i ciężko było zasnąć. Nocka do przeżycia, ale do wyspania daleko :)

Wylatywaliśmy Wizzem i kontrola znowu bardzo rygorystyczna. Najpierw Pani z obsługi przeszła całą kolejkę spoglądając na bagaże i kiedy pojawiały się wątpliwości dotyczące rozmiaru kazała pokazywać bilet z wykupionym bagażem. Jeden Pan na pewno płacił za większy bagaż, chwilę to trwało, dzięki czemu udało się nam przejść już przez bramkę i Pani nas nie złapała po raz drugi, bo chyba widząc, że zysk mały leciała po kolejce po raz drugi jeszcze dokładniej :) u nas plecaki 30l pewnie przekraczające limit o kilka cm na pierwszym "spoglądnięciu" przeszły. Z walizką myślę, że byłoby ciężko.
 Relacje PM off
miron40a lubi ten post.

#43 PostWysłany: 17 Lip 2018 18:33 

Hej. Wlasnie siedze na lotnisku w Bergamo;) zakupiłem alko ale został on spakowany w jakieś reklamówki ktore są zaklejony i podpisane don't open. Co to za akcja? Wiele nie latam ale zarówno w Krakowie czy Dublinie nie robili takich cyrków.

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka
 Relacje PM off
LNR uważa post za pomocny.

#44 PostWysłany: 17 Lip 2018 18:46 
Awatar użytkownika

Loty: 86
Kilometry: 109 703
złoty
@xemi pewnie zapakowano Tobie zakupy ze strefy wolnocłowej do torebki dla lotów transferowych. Jeśli ten lot z Bergamo jest Twoim ostatnim lotem do miejsca docelowego to nie ma się co przejmować. Jeśli później masz jeszcze jakieś loty w ciągu 24 godzin to nie otwieraj tej torby, bo podczas kontroli bezpieczeństwa na następnym lotnisku stracisz zakupy, z powodu płyny > 100 ml.
 Relacje PM off
xemi lubi ten post.
xemi uważa post za pomocny.

#45 PostWysłany: 17 Lip 2018 19:30 

To moj jedyny lot w najblizszym czasie. Wracam juz do Krakowa. Lot bezposredni. Dzieki wielkie za odpowiedz!:)

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka
 Relacje PM off  

#46 PostWysłany: 10 Sie 2018 13:03 
Awatar użytkownika

srebrny
Jak długo zwykle trwa w BGY wyjście z samolotu, odebranie bagażu rejestrowanego i opuszczenie lotniska?
Ląduję w listopadzie, w sobotę, planowo o 12:00 (W6 KTW-BGY) i chciałem od razu kupić transfer na EasyBus (zostało mi u nich na koncie kilka funtów za anulowany przejazd z Luton).

#47 PostWysłany: 21 Sie 2018 04:26 
Awatar użytkownika

Loty: 61
Kilometry: 83 057
Mam kilka pytań:

1. Czy ok. 22 na lotnisku można kupić bilet 72-godzinny?

2. Czy kierowca linii nr 1 jest wyposażony w możliwość sprzedaży takich biletów czy jedynie jednorazowych tylko gotówką? Czy kierowca ma terminal, czy jest automat w autobusie?

3. Czy są do tego automaty na lotnisku i jakie są nominały banknotów?

4. Czy bilet 72-godzinny obejmuje tylko po 1 podróży z lotniska i na lotnisko, przy czym dowoli jazdę po mieście autobusami i Funicolare? Czy liczba jazdy na lotnisko i z powrotem jest też nieograniczona?

Z góry dziękuję za odpowiedzi.
Madera Lizbona Barcelona Ibiza Neapol Ischia Rzym Florencja Piza Bergamo Rimini Wenecja Paryż Londyn Bruksela Brugia Amsterdam Berlin Drezno Wiedeń Budapeszt Praga Wilno Ryga Tallinn Karlskrona Stavanger Ateny Lefkada Patra Saloniki Larnaka Pafos Nikozja TelAviv Jerozolima
 Relacje PM off  

#48 PostWysłany: 21 Sie 2018 07:46 

KLAssurbanipal napisał(a):
Mam kilka pytań:

1. Czy ok. 22 na lotnisku można kupić bilet 72-godzinny?

Biletomat jest na przystanku autobusowym.
2. Czy kierowca linii nr 1 jest wyposażony w możliwość sprzedaży takich biletów czy jedynie jednorazowych tylko gotówką? Czy kierowca ma terminal, czy jest automat w autobusie?

Kierowca nie sprzedaje biletów.
3. Czy są do tego automaty na lotnisku i jakie są nominały banknotów?

pkt 1. Nie jestem pewien, ale banknotów chyba nie przyjmuje.
4. Czy bilet 72-godzinny obejmuje tylko po 1 podróży z lotniska i na lotnisko, przy czym dowoli jazdę po mieście autobusami i Funicolare? Czy liczba jazdy na lotnisko i z powrotem jest też nieograniczona?

Dowolna ilość przejazdów.
 Relacje PM off
KLAssurbanipal uważa post za pomocny.

#49 PostWysłany: 21 Sie 2018 09:59 
Awatar użytkownika

Dzięki za odpowiedzi. Czyli jak rozumiem po przylocie mogę kupić ten bilet wyłącznie kartą? Jeśli automat nie przyjmuje banknotów to nie mam szans zapłacić za 4 osoby za bilety 72 h w monetach. Mam słaby przelicznik w banku i chciałem tego uniknąć.
Madera Lizbona Barcelona Ibiza Neapol Ischia Rzym Florencja Piza Bergamo Rimini Wenecja Paryż Londyn Bruksela Brugia Amsterdam Berlin Drezno Wiedeń Budapeszt Praga Wilno Ryga Tallinn Karlskrona Stavanger Ateny Lefkada Patra Saloniki Larnaka Pafos Nikozja TelAviv Jerozolima
 Relacje PM off  

#50 PostWysłany: 21 Sie 2018 10:02 
Awatar użytkownika

Loty: 86
Kilometry: 109 703
złoty
Na lotnisku na hali przylotów jest też kiosk z biletami, gdzie można kupić te bilety 72-godzinne. Nie wiem dokładnie do której godziny ten kiosk jest czynny, ale sama kupowałam w nim bilet po 21, pewnie ok. 21:30, więc co najmniej do 22 powinien być czynny. Tam bez problemu zapłacisz banknotami 8-)
Szukaj tego kiosku, bo jest ich kilka:
Załącznik:
Bergamo bilety.JPG

Nie posiadasz wymaganych uprawnień, by zobaczyć pliki załączone do tej wiadomości.
 Relacje PM off
KLAssurbanipal lubi ten post.
KLAssurbanipal uważa post za pomocny.

#51 PostWysłany: 21 Sie 2018 10:29 
Awatar użytkownika

Dzięki wielkie. ;) Myślę, że jak lot się nie opóźni to powinno się udać z tym kioskiem.
 Relacje PM off
Cicha_Woda lubi ten post.

#52 PostWysłany: 23 Sie 2018 09:41 
Awatar użytkownika

złoty
@KLAssurbanipal
Automat biletowy na przystanku autobusowym na pewno przyjmuje banknoty ale tylko 5 i 10 €.
 Relacje PM off
KLAssurbanipal lubi ten post.

#53 PostWysłany: 23 Sie 2018 10:08 

srebrny
automaty przyjmują banknoty o niskich nominałach jak wyżej napisane 5 i 10 ojro. BTW...a jaki problem widzisz w ewentualnej wymianie banknotów na coiny? Każdy kantor w Polsce z uśmiechem Ci to uczyni :P :P :P . Niekorzystny przelicznik na karcie? :lol: :lol: :lol: Pomysl jaki jest koszt takich biletów i jaka ewentualnie Twoja strata i...przestań marudzić chyba , że strata 1-2plz będzie dla Ciebie bolesna to wtedy łączę się z Tobą w buulu :lol: :lol: :lol:
 Relacje PM off
maczala1 lubi ten post.

#54 PostWysłany: 23 Sie 2018 10:44 
Awatar użytkownika

złoty
W kwestii formalnej, średni narzut bankowy na przewalutowaniach to 4-5%, co przy zakupie jaki palnuje kolega (4x7€) daje 5-6 zł straty. To już może poważnie zabuuulić :D
 Relacje PM off  

#55 PostWysłany: 23 Sie 2018 11:02 
Awatar użytkownika

Loty: 12
Kilometry: 8 834
niebieski
automat na przystanku, płatność gotówką i kartą, automat w autobusie, płatność kartą

jest jeszcze jedna opcja - zakup biletu przez apkę na telefonie https://www.atb.bergamo.it/en/atb-netwo ... atb-mobile (wymagana cierpliwość bo strony MZK w Bergamo do szalonych nie należą)
 Relacje PM off  

#56 PostWysłany: 23 Sie 2018 14:49 
Awatar użytkownika

złoty
zulu napisał(a):
automat na przystanku, płatność gotówką i kartą, automat w autobusie, płatność kartą

Czy czasem przy zakupie z automatu w autobusie nie są wyższe ceny ? Były jakieś sprzeczne informacje na forum, a sam nie korzystałem. Pytam bo kolega wyraźnie nie chce przepłacać :D
Kolejne pytanie, czy w autobusie są na pewno dostępne bilety 72-h ?
W sumie to nie ma za bardzo powodu żeby kupować w autobusie, skoro na przystanku jest automat, który na pewno ma te bilety i bardziej elastyczną płatność (karta, monety, banknoty do 10€). No chyba, że akurat odjeżdża i wskakujemy w biegu :D
 Relacje PM off  

#57 PostWysłany: 23 Sie 2018 15:08 
Awatar użytkownika

niebieski
@maczala1 są droższe ale jak ktoś tak mocno o 22 przelicza każdego eurocenta to niech wykupi jeden bagaż na całą wycieczkę i zapakuje go zupkami "chińskimi z pod Radomia" będzie taniej ;)

skoro jedziemy tak budżetowo to trzeba pamiętać że przy bilecie jednorazowym bezpłatny jest bagaż o rozmiarze nieprzekraczającym 20 x 40 x 60 cm, jak bagaż jest większy kupujemy dodatkowy bilet, 24h i 72 h bagaż w cenie biletu, no i kupujemy bilet za 2,3 E (w autobusie 3 E) na 3 strefy bo tyle jest z lotniska do miasta

Image

a fotka gratis żeby było kolorowo :mrgreen:
 Relacje PM off
maczala1 lubi ten post.

#58 PostWysłany: 20 Gru 2018 14:25 

Z ciekawości- ile czasu czeka się teraz na b.rejestrowany w BGY?
Przylatuję z Ostrawy ok 0:10-0:20, ostatni autobus do Mediolanu mam o 0:45 - wykonalne, czy czaić się na taxi?
 Relacje PM off  

#59 PostWysłany: 20 Gru 2018 16:10 
Awatar użytkownika

niebieski
@Panromek sprawdź alternatywę dojazd na stację autobusem nr 1 i pociąg. Czy jest wykonalne.
 Relacje PM off  

#60 PostWysłany: 20 Gru 2018 16:22 

to już sprawdzone, od północy do 5 rano nie ma szans na pociąg, a że będę z emerytami, to wolałbym ich nie przetrzymywać na siłę do rana ;)
No jest ryzyko z dojazdem i potencjalnie większe koszty- 20e za autobus (4 os) i min. 70e za taxę...
 Relacje PM off  

[ 92 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 0 gości