Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 142 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Następna
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 27 Cze 2016 14:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lis 2012
Posty: 1098
Loty: 137
Kilometry: 161 438
niebieski
Jak ktoś ma nóż na gardle i z różnych względów nie chce się przebijać przez kolejkę do security, to kawałek dalej za ślimakiem do security, po lewej stronie jest fast track. Bodajże 7€ płatny na miejscu, 5,50€ online.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Egipt luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2406 PLN. Wyloty z 2 miast Egipt luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2406 PLN. Wyloty z 2 miast
Tanie loty do Turcji: Izmir z Warszawy od 387 PLN Tanie loty do Turcji: Izmir z Warszawy od 387 PLN
#22 PostWysłany: 27 Cze 2016 14:27 

Kod:
 jest fast track


i jak trafisz kilka "pierdółek" co to ze sprzętem na bakier to stanie w kolejce wychodzi krócej (ja jak się okazało niepotrzebnie poszedłem na żywioł i w piątek po południu po 5 minutach bez opłaty byłem po kontroli bezpieczeństwa)

Co do przesiadki: ostatnio dwukrotnie w strefie odlotu między gate A1 i A2 zainteresowały mnie schody w dół jakoby prowadzące piętro niżej do stanowisk odbioru bagażu po przylocie (od strony strefy odlotu znaki zakazujące przejścia, ciekawe jak z drugiej strony po przylocie)
Co do kontroli po przylocie: ostatnio FR przyleciałem z Beauvais i co drugiemu jeśli nie wszystkim sprawdzali dokumenty podróży
Góra
 PM off  
      
#23 PostWysłany: 27 Cze 2016 16:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lut 2014
Posty: 722
niebieski
Oo, nie wiedziałam, że jest taki wątek. Napisałam ostatnio w wątku o jedzeniu w Bergamo, wrzucę też tu - pyszna pizza na lotnisku. Tuż przy gate A11, skąd akurat odlatywał nasz samolot znajduje się Beerstrothecque Placibus https://www.facebook.com/placibus/?pnref=story Gdy nasi rodacy zaczynają się ustawiać w kolejce (20:00, lot o 20:50) my składamy zamówienie na pizzę regina margherita (9,5 e) i 2 kieliszki wina. W fajnych warunkach delektujemy się każdym kęsem. Był to bardzo dobry wybór i cudowne zakończenie 10-dniowych wakacji, polecam:)
Załącznik:
na lotnisku.JPG
na lotnisku.JPG [ 99.53 KiB | Obejrzany 9942 razy ]
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#24 PostWysłany: 19 Wrz 2016 12:25 

Czy na tym lotnisku jest jakiś sensowny sklep gdzie po kontroli można kupić butelkę wina w rozsądnej cenie?
Góra
 PM off  
      
#25 PostWysłany: 19 Wrz 2016 12:26 

Rejestracja: 12 Kwi 2011
Posty: 2174
niebieski
Niestety, na lotnisku ceny są dość mało atrakcyjne
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#26 PostWysłany: 19 Wrz 2016 14:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lut 2014
Posty: 722
niebieski
@singielka_1976 jest np. Enoteca di Sant Agata (ta sama zresztą jest też na Citta Alta), w której rzucają się w oczy poprzekreślane ceny, na pewno zauważysz ten sklep, nawet jeśli nie dla wina to warto o nim wspomnieć, bo woda u nich jest za "tylko" 1 euro. Natomiast ceny win - te najtańsze to za ok. 10 euro i tak jest też w pozostałych lotniskowych sklepach.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#27 PostWysłany: 25 Wrz 2016 18:07 

Rejestracja: 20 Lis 2014
Posty: 3367
złoty
czy ktoś może polecić co można robić w okolicy lotniska w ciągu 4h?
kupiłem bilety W6 16:40 lądowanie, wylot 22:05
raczej do miasta nie mam szans podjechać.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#28 PostWysłany: 25 Wrz 2016 18:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lut 2014
Posty: 722
niebieski
No właśnie masz szansę, 30 minut dojedziesz autobusem bezpośrednio na Citta Alta, obiadek, spacer, dasz radę. Natomiast na przeciwko lotniska masz duże centrum handlowe http://www.oriocenter.it/it/home/ więc wybór należy do Ciebie ;-)

Wysłane z mojego E5823 przy użyciu Tapatalka
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
brzemia uważa post za pomocny.
 
      
#29 PostWysłany: 25 Wrz 2016 18:30 

Rejestracja: 19 Mar 2015
Posty: 1612
Loty: 50
Kilometry: 65 501
złoty
Tylko zostaw sobie zapas czasu na przejście security, żeby nie skończyło się jak w tym wątku:
z-mediolanu-do-polski-teraz,8,100864&p=820415#p820415
Góra
 Profil Relacje PM off
namteH lubi ten post.
 
      
#30 PostWysłany: 04 Lis 2016 11:40 

Rejestracja: 02 Kwi 2015
Posty: 1815
niebieski
@‌wersus79‌ ile czasu wcześniej trzeba być? Kontrola naprawdę idzie tak mozolnie? Wylot o 16:35
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#31 PostWysłany: 04 Lis 2016 12:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Lis 2012
Posty: 1111
niebieski
Jak ktoś ma dinersa, PP czy inną dragonpass to można zrobić sobie darmowy fasttrack. Jest salonik Landside VIP Lounge, który jest obok wejść do fast tracka. Salonik ma wejście przed fasttrackową bramką, a wyjście za nią, bezpośrednio na taśmy security. Także fasttrack jest w cenie saloniku, teoretycznie trzeba by z niego skorzystać, ale ja ostatnio tylko wszedłem, zapytałem czy na airside jest drugi, Pani potwierdziła i powiedziała, że jak chcę iść do niego to tędy szybciej i bez żadnego skanowania kart mnie puściła tymi drugimi drzwiami.
Góra
 Profil Relacje PM off
Rockriderr uważa post za pomocny.
 
      
#32 PostWysłany: 04 Lis 2016 15:02 

Rejestracja: 19 Mar 2015
Posty: 1612
Loty: 50
Kilometry: 65 501
złoty
@silvershark nie jest źle z security na tym lotnisku. 3 razy byłem na Bergamo i mimo, że kolejka wylewała się za szyby przy wejściu do security, to kontrola szło sprawnie. Nie pamiętam, żebym stał dłużej niż 30 minut. Widziałem ludzi przepychających się do przodu mówiących, że zaraz mają samolot. Potem stałem z nimi w jednej kolejce do bordingu na ten sam lot ;)

Inna sprawa jaki ma się margines czasowy na przykład przy przesiadce. Przy godzinnej różnicy między przylotem a odlotem to, cytując klasyka "niósłbym teściową na barana, żeby się nie spóźnić na samolot"


Jak zauważył @gorny77 parę postów wyżej, to mogliby zrobić transit z hali przylotów do hali odlotów z pominięciem security. Oszczędziliby czas sobie i nerwy pasażerom, ale z jakiś przyczyn nie chcą otworzyć tych drzwi.
Góra
 Profil Relacje PM off
silvershark uważa post za pomocny.
 
      
#33 PostWysłany: 08 Lis 2016 16:06 

Rejestracja: 05 Lip 2012
Posty: 705
Loty: 7
Kilometry: 31 319
niebieski
Co do braku strefy tranzytowej pozwolę sobię nie do końca się zgodzić po ostatnich doświadczeniach (październik 2016 r.)
Rzeczywiście pasażerów z Polski przywożą autobusem bezpośrednio do hali przylotów. Natomiast sporo przylotów parkuje przed rękawami i na pieszo wchodzi się do wejść przy rękawach i stamtąd wychodzi się już rękawem wprost do hali odlotów. Tak miałem przy wylocie i przylocie na Ibizę. Oczywiście to samo dotyczy rejsów z użyciem rękawów.

Przylot miałem ok. 22 i spróbowałem przenocnować na airside. Udało mi się to tylko do 2ej nad ranem chociaż ostatni samolot odlatywał przed północą. Wtedy ochrona poprosiła o opuszczenie airside. @‌gorny77‌ właśnie tymi schodami, o których wspominałeś wyprowadzili mnie do miejsca odbioru bagażu, a stamtąd już każdy dalszą drogę zna :)

Dla chcących nocować na lotniskach w Bergamo lub Malpensie w nieco bardziej komfortowych warunkach polecam kapsuły Zzzleepandgo. Znajdują się przed airside. Koszt w zależności od dnia 40-50 EUR lub taryfa za godzinę 9 EUR jeżeli akurat jest wolna. W środku gniazdko elektryczne i USB, TV i budzik. Z uwagi na to, że na Bergamo są tylko 3 szt. tych urządzeń (Malpensa 4) polecam dokonywać rezerwacji wcześniej :) Planowana jest ekspansja kapsuł na inne lotniska.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#34 PostWysłany: 13 Gru 2016 20:54 

Rejestracja: 02 Kwi 2015
Posty: 1815
niebieski
Z ciekawych newsów z lotniska, dziś fast track był nieczynny (byłem na lotnisku ok. 14., zamknięte na pięć spustów), a jednej dziewczynie w czasie security ochrona kazała wsadzić bagaż do sizera i robiła problem z tym, że nie wchodzi.

Autobus jadący na lotnisko ma rozpisany rozkład w taki sposób, że praktycznie nie ma szans na punktualność. Sugeruję do podanego czasu przejazdu doliczyć minimum 10 minut. Bilet dzienny w cenie 5€ (Nie trzeba go podpisywać imieniem, wystarczy pamiętać o skasowaniu w autobusie), jednorazowy 2,30€. Na lotnisko jeździ autobus numer 1 ze znaczkiem samolotu lub napisem Aeroporto. 1A, B, C czy nawet po prostu "1" na lotnisko nie jeździ (chyba że będzie miał napisane inaczej).
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#35 PostWysłany: 14 Gru 2016 22:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lis 2012
Posty: 1098
Loty: 137
Kilometry: 161 438
niebieski
Ciekawe co jeśli ktoś miał fast tracka wykupionego wcześniej online.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#36 PostWysłany: 14 Lut 2017 11:54 

Rejestracja: 12 Sty 2013
Posty: 110
Dzień dobry,
w sobotę będę po raz pierwszy w Bergamo, tuz przy lotnisku jest Orio Shopping Center- można bez problemu pieszo dojść do tego miejsca?
Na street view wygląda ze tak..ale bardzo proszę o informacje jak to w rzeczywistości.
Z góry dziękuje.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#37 PostWysłany: 14 Lut 2017 11:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Mar 2012
Posty: 2070
srebrny
Bez problemu. Są oznaczenia. Stojąc plecami do terminala idziesz w prawo, przechodzisz pod autostradą, skręcasz w lewo i za przystankiem są schodki do centrum handlowego (takie tylnie wejście).
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
Cicha_Woda uważa post za pomocny.
 
      
#38 PostWysłany: 14 Lut 2017 16:42 

Rejestracja: 19 Mar 2015
Posty: 1612
Loty: 50
Kilometry: 65 501
złoty
Anonymous napisał(a):
Co do przesiadki: ostatnio dwukrotnie w strefie odlotu między gate A1 i A2 zainteresowały mnie schody w dół jakoby prowadzące piętro niżej do stanowisk odbioru bagażu po przylocie (od strony strefy odlotu znaki zakazujące przejścia, ciekawe jak z drugiej strony po przylocie)


Manuel napisał(a):
Co do braku strefy tranzytowej pozwolę sobię nie do końca się zgodzić po ostatnich doświadczeniach (październik 2016 r.)
Rzeczywiście pasażerów z Polski przywożą autobusem bezpośrednio do hali przylotów. Natomiast sporo przylotów parkuje przed rękawami i na pieszo wchodzi się do wejść przy rękawach i stamtąd wychodzi się już rękawem wprost do hali odlotów. Tak miałem przy wylocie i przylocie na Ibizę. Oczywiście to samo dotyczy rejsów z użyciem rękawów.


Rok od mojej ostatniej przesiadki na Bergamo, duże zmiany na tym lotnisku. Dodatkowa palarnia w hali odlotów, zaraz obok gejtów, z widokiem na płytę lotniska. Teraz żeby ominąć strefę ze sklepami, wystarczy po dostaniu się na piętro przejść kawałek i za sklepem z winami skręcić w lewo - w kierunku kantoru z walutami. Znowu korytarz i już jesteśmy przy gejtach. Ustawili też maszyny, w których mozna podładować telefon, czy co tam kto doładowuje. Różne wtyczki w szufladach, więc użytkownik każdej elektroniki powinien być zadowolony.

Strefa tranzytowa istnieje. Tylko nie wiem jaki algorytm nią zawiaduje. Pasażerowie niektórych lotów po wylądowaniu, byli kierowani bezpośrednio na schody prowadzące do rękawów, dalej do hali odlotów i wychodzili drogą opisaną przez gornego77 do strefy bagażowej. Po przejściu przez rozsuwane drzwi nie można się cofnąć do hali odlotów. Pasażerowie innych samolotów wsiadali do autobusów i jechali do strefy bagażowej. W czasie kiedy czekałem na swój samolot, nie było żadnego przylotu z Polski. Może tylko Wizzair nie ma dostępu do strefy tranzytowej, bo po przylocie z Wawy zawieźli nas autobusem na przyloty. Również kiedy czekałem na W6 z Pragi, wysiadających z niego też kierowano do autobusów. Przy Ryanairze miałem wrażenie, ze to loteria.

Kolejka do security wychodziła daleko poza szyby, mimo to przejście przez kontrolę zajęło mi tylko 25 minut.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#39 PostWysłany: 08 Cze 2017 14:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 1206
Loty: 12
Kilometry: 8 834
niebieski
Dokładna kontrola wielkości bagażu dla pasażerów Wizza. Sporo osób zapłaciło po 60 E bo:
a) miały kupiony mały bagaż a nie był taki mały
b) miały kupiony duży bagaż ale i tak był za duży by wejść do sizera na duży
c) miały mały bagaż a mieli bagaż + plecak + laptop itp.

Jednemu walizka wystawała o 2-3 cm i też musiał się ustawić w kolejkę po kwit. Trzepanie trwało do ostatniego pasażera. Kilku ostatnich dowiedziało się że albo płacą albo nie lecą i mają 10 sekund na decyzję. Zapłacili. Łącznie na ok 190-200 pasażerów ze 20-30 dopłaciło Wizzowi za bagaż. Jeden liczył że już nie zapłaci bo się Pani z Wizza bloczek skończył z kwitami ale ... znalazła nowy. :mrgreen:
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
vivere uważa post za pomocny.
 
      
#40 PostWysłany: 12 Lip 2017 00:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Sie 2016
Posty: 241
Podobnie było kilka tygodni temu na FCO.
Dokładna kontrola bagażu podręcznego, skończyła się wieloma dopłatami.

Proszę o pomoc:
czy autobusy Stazione Centrale Milano do Bergamo Orio al Serio jeżdżą całą dobe ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 142 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group