Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 97 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5
Autor Wiadomość
#81 PostWysłany: 01 Lut 2015 20:44 

Rejestracja: 18 Gru 2011
Posty: 13
Loty: 20
Kilometry: 26 146
10-12.03 lecę z żoną do BGY by Wizz. Mam pytanie odnośnie biletów na kolejkę do Citta` Alta i S.Vigilio.
1. Ile kosztuje bilet (góra/dół)? Czy kupuje się je oddzielnie (przy każdej stacji) czy jest łączony?
Jeszcze jedno pytanie o dojazd z Bergamo do Mediolanu ale NIE z lotniska tylko z centrum.
2. Gdzie się udać po zejściu/zjechaniu z Citta` Alta? Czy na stacje kolejową czy na autobus?
Proszę o odpowiedz w telegraficznym skrócie. Dziękuję!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Egipt luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2406 PLN. Wyloty z 2 miast Egipt luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2406 PLN. Wyloty z 2 miast
Tanie loty do Turcji: Izmir z Warszawy od 387 PLN Tanie loty do Turcji: Izmir z Warszawy od 387 PLN
#82 PostWysłany: 01 Lut 2015 21:02 

Rejestracja: 25 Paź 2012
Posty: 1023
niebieski
Citta Alta i Vigilio -te same bilety kom. miejskiej. Chyba najkorzystniej bilet dzienny. A jednorazowe można wykorzystać w określonym czasie ( 75 min?) i przesiąść się z autobusu nr 1, 1A na kolejkę na S. Vigilio.
Do Mediolanu pociąg regionale za 5.30€. Ze stacji w Bergamo.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#83 PostWysłany: 01 Lut 2015 21:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Cze 2011
Posty: 1245
Loty: 156
Kilometry: 186 401
niebieski
Najkorzystniej w Twoim przypadku to wyjdzie zakup biletu 72 godzinnego za 7 euro w Punkcie Informacji Turystycznej na lotnisku, który oprócz komunikacji miejskiej obejmuje również kolejki Funicolare.
_________________
Moje podróże - http://www.huntfortravel.blogspot.com
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#84 PostWysłany: 05 Lut 2015 22:55 

Rejestracja: 18 Gru 2011
Posty: 13
Loty: 20
Kilometry: 26 146
OK dzięki za poradę. Jeszcze jedno... Ponieważ przylatuję 10go 12:30, popołudnie poświęcam na Bergamo następnie transfer do Mediolanu tam nocleg i cały następny dzień poświęcam temu miastu, znów nocleg i 12go o 12:55 powrót. Tak więc nie jest to długi urlopowy pobyt. Ile € wziąć ze sobą :?: Jaki ogólny koszt się rysuje :?: Zaznaczając ze przelot i nocleg mam już opłacone, a nie chciałbym się wganiać w koszty na niespełna 2 dni rozrywki...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#85 PostWysłany: 06 Lut 2015 07:57 

Rejestracja: 27 Wrz 2012
Posty: 928
niebieski
To są odwieczne dylenaty, ale też dużo zależy jakiego typu turystami jesteście.
Bilet na Bergamo + dojazd do Mediolanu to ok 10, w Mediolanie bilet na metro i dojazd z powrotem na lotnisko to znów ok. 10€. Bilety wstępu do atrakcji...no to zależy co zamierzasz zwiedzić. Czy masz plan zwiedzania czy idziesz na żywioł? Jak masz plan to sprawdź ile co kosztuje.
Zjeść też coś trzeba. Za ok 10 € pewnie coś znajdziesz obiadowego (może all you can eat).

Generalnie ja bym wziął po jakieś 40-50€/os na dzień i to raczej taka wersja minimalistyczna. Weźmiesz więcej mssz komfort, wydać nie musisz.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#86 PostWysłany: 06 Lut 2015 10:16 

Rejestracja: 18 Gru 2011
Posty: 13
Loty: 20
Kilometry: 26 146
JJ2010 napisał(a):
To są odwieczne dylematy, ale też dużo zależy jakiego typu turystami jesteście.
Bilet na Bergamo + dojazd do Mediolanu to ok 10, w Mediolanie bilet na metro i dojazd z powrotem na lotnisko to znów ok. 10€. Bilety wstępu do atrakcji...no to zależy co zamierzasz zwiedzić. Czy masz plan zwiedzania czy idziesz na żywioł? Jak masz plan to sprawdź ile co kosztuje.
Zjeść też coś trzeba. Za ok 10 € pewnie coś znajdziesz obiadowego (może all you can eat).

Generalnie ja bym wziął po jakieś 40-50€/os na dzień i to raczej taka wersja minimalistyczna. Weźmiesz więcej masz komfort, wydać nie musisz.


Ogólnie planuję ~75€/os...dlatego pytam ponieważ Rzym wyszedł mi względnie tanio (fakt byłem 9 dni) ale północ Włoch jest trochę droższa. A turystą rozrzutnym to ja nie jestem :) Więc pytam tych co byli i małym kosztem zwiedzili.

Dzięki za poradę!

PS. O proszę a taki artykuł.. zamiast poszukać to od razu zapytałem...
http://www.fly4free.pl/bergamo-wspanial ... u-relacja/ gupi ja :roll:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#87 PostWysłany: 21 Cze 2015 12:41 

Rejestracja: 11 Kwi 2015
Posty: 49
Mam pytanie co do biletów, mianowicie
Lece jutro do bergamo, z bergamo do lecco tego samego dnia, w lecco dwa dni do srody (tam podrozowanie pociagiem,autobusem,promami), tego samego dnia potem mediolan, potem bergamo tez sroda. Czy wszedzie korzystac z jednorazowych biletow czy w takim trybie jakis znizkowy bilet mi sie przyda?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#88 PostWysłany: 21 Cze 2015 14:33 

Rejestracja: 02 Lis 2014
Posty: 577
Zbanowany
Spójrz kilka postów wyżej: nie trzeba być specjalista, żeby stwierdzić że opłaci ci sie zakup biletu 72h w IT polecanego przez @Robertos
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#89 PostWysłany: 21 Cze 2015 15:08 

Rejestracja: 12 Kwi 2011
Posty: 2174
niebieski
Panie pomoc, nie trzeba być specjalistą, żeby stwierdzić, że Robertos poleca bilet w Bergamo ;)

Co do tematu - oszacuj zakupy jednorazowe i porównaj do tej oferty:
http://www.trenord.it/it/biglietti/biglietti.aspx
BIGLIETTO PLURIGIORNALIERO [Io Viaggio in Lombardia]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#90 PostWysłany: 21 Cze 2015 18:10 

Rejestracja: 02 Lis 2014
Posty: 577
Zbanowany
@panie Maciek :P
Pytanie czy za słowo klucz brać "zniżkowy" (w znaczeniu 'dajacy upust cenowy w stosunku do ceny standartowej" czy też słowo "bilet" (jako zaprzeczenie liczby mnogiej). Bo wg. mnie kupujac bilet 72h na Bergamo i doplacajac 2x 4,80 i 3,30 za bilety kolejowe zapłaci niecałe 20 euro.
A biorac pańska :D opcje wyda 33,5 e. Co prawda moja propozycja nie zawiera biletów po Lecco, ale odrobine glowkujac bez problemu da sie zmieścić w 13 e.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#91 PostWysłany: 13 Cze 2016 23:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Lip 2011
Posty: 125
Loty: 502
Kilometry: 514 566
Maciek78 napisał(a):
Panie pomoc, nie trzeba być specjalistą, żeby stwierdzić, że Robertos poleca bilet w Bergamo ;)

Co do tematu - oszacuj zakupy jednorazowe i porównaj do tej oferty:
http://www.trenord.it/it/biglietti/biglietti.aspx
BIGLIETTO PLURIGIORNALIERO [Io Viaggio in Lombardia]



Czy ktoś się orientuje czy bilet BIGLIETTO PLURIGIORNALIERO za 16 euro można dostać na lotnisku w Bergamo? Byłaby to najkorzystniejsza forma biletu na jednodniówkę gdzieś poza miasto, o ile jego ważność obejmuje dojazd komunikacją miejską z lotniska do Bergamo.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#92 PostWysłany: 14 Cze 2016 12:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
@Continenttrotter
W grudniu mi powiedzieli, że trzeba się pofatygować do miasta, bo na lotnisku (w IT) nie mają.
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
Continenttrotter uważa post za pomocny.
 
      
#93 PostWysłany: 14 Cze 2016 12:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 1206
Loty: 12
Kilometry: 8 834
niebieski
@Continenttrotter na lotnisku nie można (było o tym ze 20 razy). Bilet kupisz w automacie na stacji w Bergamo (są dwa zielone zaraz jak wejdziesz na stację po lewej stronie). Z tego co pamiętam to jest to 2 opcja od góry po prawej stronie w menu automatu biletowego. Można płacić kartą.

Ciekawostka mimo że na bilecie jest data i godzina zakupu jeden (i tylko jeden !) z konduktorów zapytał się czemu bilet nie jest skasowany. Wypisał datę i godzinę kontroli na drugiej stronie biletu.
Góra
 Profil Relacje PM off
wulkan lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#94 PostWysłany: 14 Cze 2016 14:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Lip 2011
Posty: 125
Loty: 502
Kilometry: 514 566
@zulu dzięki za odpowiedź. Szukałem oczywiście wcześniej w wyszukiwarce na forum pod hasłem "BIGLIETTO PLURIGIORNALIERO", ale pokazał się tylko jeden post, co prawda nie informujący o możliwości kupna biletu na lotnisku, ale dzięki któremu złożyłem to zapytanie.
Korzystałem z tego biletu rok temu kupując go w małym górskim miasteczku (Bormio) na dworcu autobusowym. Pytałem wcześniej miejscowych o ten bilet i podobno można go było dostać wszędzie. Pan w kasie długo szukał go w szufladzie, ale znalazł. Dojechałem na nim do Tirano, Mediolanu (tam cała komunikacja), a później do Szwajcarii (Chiasso). Wtedy był on nawet ważny w sporym obszarze kantonu Ticino, być może miało to związek z Expo, bo normalnie bilet ważny jest tylko w Lombardii.
Swoją drogą ciekawe dlaczego nie można go dostać na lotnisku w Bergamo bo zapotrzebowanie chyba jest. Na Malpensie jest dostępny.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#95 PostWysłany: 14 Cze 2016 14:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 1206
Loty: 12
Kilometry: 8 834
niebieski
@Continenttrotter tu masz mojego posta ze szczegółową informacją co jak i gdzie

zulu napisał(a):
Pełen wykaz na temat io viaggio ovunque in Lombardia można znaleźć pod adresem (po włosku)
http://www.regione.lombardia.it/shared/ ... 140324.pdf
informacja skrócona + ceny
http://www.trasporti.regione.lombardia. ... 3409310011

Są nawet fotki automatów biletowych w których można kupić ten bilet. W pociągach regionalnych można jeździć tez 1 klasą

Jako ciekawostkę można dodać że kolejek (łącznie z linowymi) z których można skorzystać jest więcej. Niestety mapki w linkach nie pojawiają się.

Dlaczego w Bergamo nie ma automatu z biletami na lotnisku a na Malpensa są ? To proste dany punkt muszą obsługiwać Trenitali (TI) lub Trenord (TN) bo w ich automatach bilety są dostępne a lotniska w Bergamo nie obsługują. Jak spojrzysz w wykaz punkt Malpensa jest obsługiwany przez TN.
Góra
 Profil Relacje PM off
wulkan lubi ten post.
wulkan uważa post za pomocny.
 
      
#96 PostWysłany: 14 Cze 2016 19:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Lip 2011
Posty: 125
Loty: 502
Kilometry: 514 566
@zulu dziękuję za informacje. Wczoraj już na włoskich stronach o tym wszystkim czytałem.
Jeśli chodzi o bilet to miałem na myśli bilet papierowy, nie z automatu, który można kupić wszędzie (dworce kolejowe, autobusowe, tabacchi, punkty informacji). Ja swój kupiłem w miejscowości do której transport szynowy nie dochodzi, więc i automatów tam nie było. W wykazie punktów gdzie te bilety można kupić nie było lokalizacji, w której go dostałem, więc podejrzewam tylko, ze te bilety są dostępne w wielu dodatkowych miejscach, liczyłem więc że może i na lotnisku w Bergamo. Zdziwiłem się więc dlaczego na lotnisku w Bergamo nie można dostać takiego biletu skoro jest wygodny do poruszania się po Lombardii. Przypomnę tylko, że są dwa rodzaje jednodniowych: za 13 euro (tylko pociągi regionalne) i za 16 euro (pociągi regionalne, lokalne autobusy międzymiastowe, komunikacja miejska we wszystkich miastach Lombardii. W linku od Ciebie czytam, że także łodzie, kolejki liniowe itp.). Jeśli więc bilet jest ważny na komunikację miejską to wystarczający powód aby można go kupić na lotnisku w Bergamo. Na tym bilecie można dostać się do centrum miasta oszczędzając na zakupie biletu jednorazowego (o ile dojazd z/na lotnisko nie jest z oferty wykluczony, ale takiej informacji nie znalazłem).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#97 PostWysłany: 14 Cze 2016 21:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 1206
Loty: 12
Kilometry: 8 834
niebieski
@Continenttrotter Wykaz obejmuje tylko automaty a na bilecie dojedziesz do lotniska (linia 1 z oznaczeniem samolotu bo nie każda 1 dojeżdża do lotniska ale o tym pewnie już wiesz). W przypadku kolejek idziesz do kasy i po okazaniu dostajesz inny bilet na kolejkę (tak jest w Lecco), łódki tylko na Iseo ale tu domagano się ode mnie dodatkowego biletu coś ale wejściówka. W Sulzano przygotowywany jest most pontonowy między lądem a wyspą i w okół drugiej malutkiej wyspy - szykują się do jakiejś imprezy okolicznościowej i być może to dla tego. Czemu nie można tego biletu kupić na lotnisku w Bergamo ? A cholera jedna wie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 97 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group