Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 97 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość
#41 PostWysłany: 09 Kwi 2013 10:17 

Rejestracja: 04 Kwi 2013
Posty: 10
We wrześniu lub w październiku mam w planach wylot na 3 dni do Mediolanu.Już szukam ciekawych informacji,a tu znalazłem masę bardzo przydatnych i za to dziękuję.Będę leciał z Gdańska (obecnie śledzę ceny lotów Wizzairem) i poszperam za w miarę tanim hotelem lub hostelem.Zabytków jest sporo,chciałbym też połazić po Bergamo,bo przeczytałem tutaj,iż jest to bardzo fajne miasto.Jeśli ktoś ma jakieś przydatne informacje odnośnie pobytu w Mediolanie,to będę wdzięczny.Pozdrawiam.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wakacyjny city break w Rumunii za 939 PLN. Bezpośrednio PLL LOT z Warszawy + 4* hotel (3 noce) Wakacyjny city break w Rumunii za 939 PLN. Bezpośrednio PLL LOT z Warszawy + 4* hotel (3 noce)
City break w Abu Zabi za 1342 PLN. Loty (piątek-poniedziałek) z Krakowa i pobyt w 4* hotelu City break w Abu Zabi za 1342 PLN. Loty (piątek-poniedziałek) z Krakowa i pobyt w 4* hotelu
#42 PostWysłany: 09 Kwi 2013 10:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Cze 2012
Posty: 1065
Loty: 469
Kilometry: 475 167
niebieski
Wystarczy wykazać trochę inicjatywy!!!

http://www.fly4free.pl/miasto-projektan ... raktyczny/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#43 PostWysłany: 09 Kwi 2013 12:12 

Rejestracja: 04 Kwi 2013
Posty: 10
cool_aka_romeo napisał(a):
Wystarczy wykazać trochę inicjatywy!!!

http://www.fly4free.pl/miasto-projektan ... raktyczny/


Spokojnie,ten artykuł znam prawie na pamięć,raczej chodziło mi o jeszcze więcej informacji,spostrzeżeń,uwag,porad itd.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#44 PostWysłany: 09 Kwi 2013 13:17 

Rejestracja: 04 Sty 2013
Posty: 6
viewtopic.php?f=189&t=19880&p=231764&hilit=Bergamo#p231764

Tutaj też masz kilka stron porad ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#45 PostWysłany: 09 Kwi 2013 13:22 

Rejestracja: 04 Kwi 2013
Posty: 10
Rodriguez - bardzo dziękuję :-) Śledzę te wątki i szukam kolejnych.Oszalałem na punkcie Mediolanu i okolic.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#46 PostWysłany: 20 Cze 2013 12:30 

Rejestracja: 03 Lut 2013
Posty: 14
Kilka moich wskazówek/spostrzeżeń dotyczących Mediolanu i Bergamo:
1) uważajcie na Stazione di Milano Centrale przy zakupie biletów w automacie - kręcą się tam cyganie, którzy niby oferują swoją pomoc w zakupie biletu (można w głupi sposób stracić parę euro)
2) nie we wszystkich autobusach na trasie Bergamo - Mediolan i z powrotem (wbrew temu co było pisane tutaj: http://www.fly4free.pl/miasto-projektan ... raktyczny/) jest bezprzewodowy internet (to w sumie drobnostka, ale tak informuję, żeby zaskoczenia nie było)
3) jeśli macie możliwość przed rozpoczęciem zwiedzania zaopatrzyć się w wodę/coś innego do picia, to zróbcie to (zwłaszcza przy aktualnych temperaturach), bo butelka 0,5 l wody niegazowanej w okolicy najważniejszych miejsc w Mediolanie (Piazza del Duomo, zamek Sforzów) to koszt 1,2 - 1,5 eur (dla porównania w supermarkecie 2 l wodę można kupić za kilkadziesiąt centów)
4) sam Mediolan jest wg mnie dość słabo oznakowany, jeśli chodzi o turystyczne atrakcje, chociaż większość znajduje się w jednym miejscu (warto jednak na wszelki wypadek zaopatrzyć się w darmową mapę lub wydrukować sobie wcześniej z Google Maps dojście do konkretnych miejsc)
5) dla fanów futbolu - nie wiem, czy znalazłem najkrótszą drogę do San Siro (kierowałem się wskazówkami z artykułu na Fly4Free, czyli wysiadka na stacji metra Lotto i dalej z buta), ale dojście na stadion po opuszczeniu metra zajęło chyba z pół godziny (wchodzicie w uliczkę koło McD's zlokalizowaną z lewej strony, później prosto aż do ulicy z przystankami tramwajowymi i dalej w prawo aż do stadionu). Ze względu na budowę stacji metra nie kursują tam żadne tramwaje ani autobusy (wszystko jest rozkopane) i w sumie to aż nie chce mi się wierzyć, że kibice na mecz muszę iść taki kawał z buta (może ktoś z użytkowników forum zna krótszą trasę). Co ciekawe, na drodze z metra na stadion nie spotkałem żadnej tabliczki prowadzącej do obiektu
6) przejście z lotniska w Bergamo do centrum handlowego znajdującego się naprzeciwko zajęło moim tempem 10 minut (a że chodzę dość szybko to liczcie 15 :) ), droga jest bardzo dobrze oznakowana
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#47 PostWysłany: 20 Cze 2013 12:38 
Redaktor F4F
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Lip 2011
Posty: 577
Loty: 70
Kilometry: 83 301
http://www.fly4free.pl/bergamo-wspanial ... u-relacja/ :mrgreen:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#48 PostWysłany: 20 Cze 2013 13:21 

Rejestracja: 21 Maj 2012
Posty: 809
Zbanowany
DwaB napisał(a):
Kilka moich wskazówek/spostrzeżeń dotyczących Mediolanu i Bergamo:
1) uważajcie na Stazione di Milano Centrale przy zakupie biletów w automacie - kręcą się tam cyganie, którzy niby oferują swoją pomoc w zakupie biletu (można w głupi sposób stracić parę euro)
2) nie we wszystkich autobusach na trasie Bergamo - Mediolan i z powrotem (wbrew temu co było pisane tutaj: http://www.fly4free.pl/miasto-projektan ... raktyczny/) jest bezprzewodowy internet (to w sumie drobnostka, ale tak informuję, żeby zaskoczenia nie było)
3) jeśli macie możliwość przed rozpoczęciem zwiedzania zaopatrzyć się w wodę/coś innego do picia, to zróbcie to (zwłaszcza przy aktualnych temperaturach), bo butelka 0,5 l wody niegazowanej w okolicy najważniejszych miejsc w Mediolanie (Piazza del Duomo, zamek Sforzów) to koszt 1,2 - 1,5 eur (dla porównania w supermarkecie 2 l wodę można kupić za kilkadziesiąt centów)
4) sam Mediolan jest wg mnie dość słabo oznakowany, jeśli chodzi o turystyczne atrakcje, chociaż większość znajduje się w jednym miejscu (warto jednak na wszelki wypadek zaopatrzyć się w darmową mapę lub wydrukować sobie wcześniej z Google Maps dojście do konkretnych miejsc)
5) dla fanów futbolu - nie wiem, czy znalazłem najkrótszą drogę do San Siro (kierowałem się wskazówkami z artykułu na Fly4Free, czyli wysiadka na stacji metra Lotto i dalej z buta), ale dojście na stadion po opuszczeniu metra zajęło chyba z pół godziny (wchodzicie w uliczkę koło McD's zlokalizowaną z lewej strony, później prosto aż do ulicy z przystankami tramwajowymi i dalej w prawo aż do stadionu). Ze względu na budowę stacji metra nie kursują tam żadne tramwaje ani autobusy (wszystko jest rozkopane) i w sumie to aż nie chce mi się wierzyć, że kibice na mecz muszę iść taki kawał z buta (może ktoś z użytkowników forum zna krótszą trasę). Co ciekawe, na drodze z metra na stadion nie spotkałem żadnej tabliczki prowadzącej do obiektu
6) przejście z lotniska w Bergamo do centrum handlowego znajdującego się naprzeciwko zajęło moim tempem 10 minut (a że chodzę dość szybko to liczcie 15 :) ), droga jest bardzo dobrze oznakowana

W dniu meczu podstawiane są dziesiątki autobusów, odjeżdżających jeden za drugim z metra pod stadion.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#49 PostWysłany: 20 Cze 2013 13:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Mar 2011
Posty: 431
Loty: 32
Kilometry: 46 097
niebieski
DwaB napisał(a):
6) przejście z lotniska w Bergamo do centrum handlowego znajdującego się naprzeciwko zajęło moim tempem 10 minut (a że chodzę dość szybko to liczcie 15 :) ), droga jest bardzo dobrze oznakowana

Z ciekawości - możesz napisać jak dojść do Orio Center? Żadnego znaku prowadzącego tam nie widziałam. Tłumaczono mi, że trzeba iść przez parking i potem jakimś przejściem, ale ja za nic nie mogłam trafić. A przydałoby się wiedzieć na przyszłość ;)
_________________
Image

Moje podróże: https://podroze-podroze-podroze.blogspot.com
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#50 PostWysłany: 20 Cze 2013 14:18 

Rejestracja: 21 Maj 2012
Posty: 809
Zbanowany
Astrid napisał(a):
DwaB napisał(a):
6) przejście z lotniska w Bergamo do centrum handlowego znajdującego się naprzeciwko zajęło moim tempem 10 minut (a że chodzę dość szybko to liczcie 15 :) ), droga jest bardzo dobrze oznakowana

Z ciekawości - możesz napisać jak dojść do Orio Center? Żadnego znaku prowadzącego tam nie widziałam. Tłumaczono mi, że trzeba iść przez parking i potem jakimś przejściem, ale ja za nic nie mogłam trafić. A przydałoby się wiedzieć na przyszłość ;)

Wychodzisz z lotniska i kierujesz się na prawo ścieżką wzdłuż autostrady, następnie zobaczysz przejście podziemne pod autostradą i jesteś praktycznie na miejscu.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#51 PostWysłany: 20 Cze 2013 14:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Kwi 2013
Posty: 181
Loty: 88
Kilometry: 106 774
Mixer napisał(a):
Astrid napisał(a):
DwaB napisał(a):
6) przejście z lotniska w Bergamo do centrum handlowego znajdującego się naprzeciwko zajęło moim tempem 10 minut (a że chodzę dość szybko to liczcie 15 :) ), droga jest bardzo dobrze oznakowana

Z ciekawości - możesz napisać jak dojść do Orio Center? Żadnego znaku prowadzącego tam nie widziałam. Tłumaczono mi, że trzeba iść przez parking i potem jakimś przejściem, ale ja za nic nie mogłam trafić. A przydałoby się wiedzieć na przyszłość ;)

Wychodzisz z lotniska i kierujesz się na prawo ścieżką wzdłuż autostrady, następnie zobaczysz przejście podziemne pod autostradą i jesteś praktycznie na miejscu.


Dokładnie,przejście do Orio Center jest dobrze oznakowane (nawet na drodze prowadzącej do niego są informacje namalowane na asfalcie).Dojście zajmuje jakieś 15 minut, a w środku sporo sklepów,w tym IPER czyli supermarket (mnóstwo promocji).Polecam tam zrobić małe spożywcze zakupy,bo w centrum brakuje "spożywczaków" lub ich znalezienie graniczy z cudem.
_________________
"Podróżować to żyć." (H.Ch.Andersen) - moje motto
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#52 PostWysłany: 20 Cze 2013 18:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Mar 2011
Posty: 431
Loty: 32
Kilometry: 46 097
niebieski
Mixer napisał(a):
Wychodzisz z lotniska i kierujesz się na prawo ścieżką wzdłuż autostrady, następnie zobaczysz przejście podziemne pod autostradą i jesteś praktycznie na miejscu.

Trzeba wyjść po za ogrodzenie lotniska i iść wzdłuż płotu, ale od strony autostrady?
_________________
Image

Moje podróże: https://podroze-podroze-podroze.blogspot.com
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#53 PostWysłany: 20 Cze 2013 18:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
Astrid napisał(a):
Mixer napisał(a):
Wychodzisz z lotniska i kierujesz się na prawo ścieżką wzdłuż autostrady, następnie zobaczysz przejście podziemne pod autostradą i jesteś praktycznie na miejscu.

Trzeba wyjść po za ogrodzenie lotniska i iść wzdłuż płotu, ale od strony autostrady?

tym chodnikiem trzeba isc https://maps.google.es/maps?q=bgy&hl=es ... 74,,0,10.9
wg mnie to nie sposób jest tam nie trafić.
prześledź ww ścieżkę na googlach a zobaczysz jak proste jest to nad czym sie głowisz
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#54 PostWysłany: 20 Cze 2013 19:04 

Rejestracja: 03 Lut 2013
Posty: 14
Astrid: wychodzisz z hali przylotów i kierujesz się drogowskazami na przechowalnię bagaży, która jest na zewnątrz, następnie mijasz ją i skręcasz w prawo na drogę asfaltową wzdłuż autostrady, na asfalcie jak wspomnieli koledzy są napisy prowadzące do Orio Center, w pewnym momencie natrafiasz na pasy, naciskasz przycisk, czekasz aż zapali się zielone :D i przechodzisz na drugą stronę, później idziesz tunelem i po wyjściu z tunelu jest już centrum handlowe, wystarczy jeszcze tylko znaleźć odpowiednie wejście po schodach (ja korzystałem z tego obok sklepu Nike)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#55 PostWysłany: 20 Cze 2013 19:10 

Rejestracja: 18 Maj 2013
Posty: 11
Wychodzisz z terminalu,skręcasz w prawo,idziesz do końca terminalu,skręcasz w lewo i idziesz wzdłuż parkingów do autostrady,skręcasz w prawo i idziesz do przejścia dla pieszych,następnie przechodzisz przejście,idziesz pod tunelem,skręcasz w lewo,prosto i masz wejście do Orio!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#56 PostWysłany: 20 Cze 2013 19:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Mar 2011
Posty: 431
Loty: 32
Kilometry: 46 097
niebieski
Ok. Dzięki za odzew. Czyli tak, jak myślałam. Trzeba było wyjść po za ogrodzenie lotniska, a nas wszyscy prowadzili po parkingu i potem za nic nie mogliśmy się z niego wydostać na ten chodnik.
Pewnie jakbyśmy mieli więcej czasu to w końcu byśmy trafili.
_________________
Image

Moje podróże: https://podroze-podroze-podroze.blogspot.com
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#57 PostWysłany: 05 Sie 2013 13:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Lip 2013
Posty: 28
Loty: 109
Kilometry: 193 212
Zapraszam do mojej relacji z Bergamo: http://citybreakpopolsku.blogspot.com/2 ... iguce.html i Mediolanu: http://citybreakpopolsku.blogspot.com/2 ... lanie.html. Podaję trochę wskazówek - m.in. jak dojść do centrum handlowego Orio, jak potem dotrzeć do Bergamo, co i jak zobaczyć, a także jak dostać się do Mediolanu i co zwiedzić tam. Pozdrawiam!
_________________
http://citybreakpopolsku.blogspot.com
Smakowanie Świata miasto po mieście
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#58 PostWysłany: 26 Sie 2013 09:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 218
niebieski
Pytanie do znawców tematu: czy bilet 24 i 72 godzinny obejmuje przejazd tramwajem do Albino oraz którym nr autobusu mogę dojechać bezpośrednio z dworca do cenrtum handlowego Orio (przy lotnisku) ? Pozdr.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#59 PostWysłany: 26 Sie 2013 10:56 

Rejestracja: 05 Sie 2011
Posty: 1005
niebieski
Agna napisał(a):
Zapraszam do mojej relacji z Bergamo: http://citybreakpopolsku.blogspot.com/2 ... iguce.html i Mediolanu: http://citybreakpopolsku.blogspot.com/2 ... lanie.html. Podaję trochę wskazówek - m.in. jak dojść do centrum handlowego Orio, jak potem dotrzeć do Bergamo, co i jak zobaczyć, a także jak dostać się do Mediolanu i co zwiedzić tam. Pozdrawiam!

Witam. Fajna relacja. Mam pytanie. Czy wiecie w jakich godzinach otwarte jest to Centrum Handlowe? My będziemy lądować w październiku o godzinie 21.25. Musimy przeczekać na lotnisku do rana gdyż o 6.55 mamy wylot na Maltę. Pomyślałem więc, że w czasie oczekiwania zrobimy sobie jakieś zakupy i przy okazji "skradniemy trochę czasu". Dopiero wracając z Malty zostajemy w Bergamo w sumie na prawie dwa dni /jeden nocleg ale gdzieś na mieście - w trakcie szukania hoteliku/. Pozdrawiam
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#60 PostWysłany: 26 Sie 2013 10:59 

Rejestracja: 21 Maj 2012
Posty: 809
Zbanowany
orfik11 napisał(a):
Agna napisał(a):
Zapraszam do mojej relacji z Bergamo: http://citybreakpopolsku.blogspot.com/2 ... iguce.html i Mediolanu: http://citybreakpopolsku.blogspot.com/2 ... lanie.html. Podaję trochę wskazówek - m.in. jak dojść do centrum handlowego Orio, jak potem dotrzeć do Bergamo, co i jak zobaczyć, a także jak dostać się do Mediolanu i co zwiedzić tam. Pozdrawiam!

Witam. Fajna relacja. Mam pytanie. Czy wiecie w jakich godzinach otwarte jest to Centrum Handlowe? My będziemy lądować w październiku o godzinie 21.25. Musimy przeczekać na lotnisku do rana gdyż o 6.55 mamy wylot na Maltę. Pomyślałem więc, że w czasie oczekiwania zrobimy sobie jakieś zakupy i przy okazji "skradniemy trochę czasu". Dopiero wracając z Malty zostajemy w Bergamo w sumie na prawie dwa dni /jeden nocleg ale gdzieś na mieście - w trakcie szukania hoteliku/. Pozdrawiam

Jeśli chodzi o Orio, to po 15 sekundach googlowania wynika na to, ze:
HOURS
Monday / Friday 9 am - 10 pm
Saturday 8:30 am - 9 pm
Sunday / Holidays 9 am - 9 pm
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 97 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group