Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 97 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 30 Wrz 2011 23:26 
Redaktor F4F
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Lis 2010
Posty: 6157
Loty: 228
Kilometry: 534 135
Panowie byłem w Bergamo 2 razy w podczas dnia, teraz będę w nocy + nocka na lotnisku.
Ktoś się oriętuje gdzie w mieście jest jakaś knajpa lub jakiś lokal otwarty tak do 5 rano ?
Czy lepiej nie ruszać się w miasto i siedzieć na lotnisku przy kawie ?
_________________
Image

https://www.instagram.com/jiku_ty_dziku/ | Serduszka i piwo :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Luksus w Turcji: tydzień w 5* hotelu z all inclusive 24h za 2599 PLN. Wylot z Wrocławia Luksus w Turcji: tydzień w 5* hotelu z all inclusive 24h za 2599 PLN. Wylot z Wrocławia
Loty do Szanghaju z Gdańska, Poznania i Warszawy od 2056 PLN Loty do Szanghaju z Gdańska, Poznania i Warszawy od 2056 PLN
#22 PostWysłany: 09 Paź 2011 17:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Wrz 2010
Posty: 243
Loty: 68
Kilometry: 170 743
niebieski
pehape napisał(a):
Z tym, że prysznica w kabinie dla inwalidów nie ma. Nie każdy chce myć jaja po niemiecku (w umywalce) ;)


:D

Cale zycie czlowiek sie uczy :D
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#23 PostWysłany: 17 Paź 2011 10:00 

Rejestracja: 03 Wrz 2011
Posty: 238
Loty: 14
Kilometry: 20 013
niebieski
Spokojnie, podobnie jak kolega brałem ostatnio "prysznic" na każdym z lotnisk w toalecie dla inwalidów. Duża umywalka, duże pomieszczenie, spokój, czysto.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#24 PostWysłany: 24 Lis 2011 21:43 

Rejestracja: 24 Lis 2011
Posty: 38
cześć! mam pytanie, będę w Bergamo na około 8 godzin, czy daleko jest stamtąd do jakichś zabytków/ciekawych miejsc? Nie chcę się zbytnio oddalać by nie przegapić lotu a aż żal być we Włoszech i nic nie zobaczyć ;) oczywiście żeby wszystko było jak najtaniej...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#25 PostWysłany: 24 Lis 2011 22:14 
Redaktor F4F
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Lis 2010
Posty: 6157
Loty: 228
Kilometry: 534 135
tomekkk napisał(a):
cześć! mam pytanie, będę w Bergamo na około 8 godzin, czy daleko jest stamtąd do jakichś zabytków/ciekawych miejsc? Nie chcę się zbytnio oddalać by nie przegapić lotu a aż żal być we Włoszech i nic nie zobaczyć ;) oczywiście żeby wszystko było jak najtaniej...


Wychodzisz z terminala i po lewej stronie jest przystanek autobusowy, kupujesz bilet całodniowy za około 4e w automacie.
Autobusem jedziesz na stare miasto Citta Alta i tam chodzisz, potem możesz zjechać kolejką na dół i pochodzić po mieście max 5h i wracasz na lotnisko.

Zapraszam na bloga w opisie, myśmy bergamo zrobili w ciągu 5h przesiadki.
_________________
Image

https://www.instagram.com/jiku_ty_dziku/ | Serduszka i piwo :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#26 PostWysłany: 28 Lut 2012 20:27 

Rejestracja: 08 Kwi 2011
Posty: 39
Witam,

przylatuję do Bergamo w sobotę 28.04 o godz. 23:25. Mimo, że wiele razy byłam na tym lotnisku jeszcze nigdy nie dotarłam do miasta.
Czy ktoś z Was orientuje się czy warto dostać się do miasta i tam spędzić noc przy winku czy po prostu pospacerować? Jest bezpiecznie? Pamiętam jak raz byłam w dzień na dworcu kolejowym w Bergamo i nie było tam zbyt bezpiecznie (dużo imigrantów bacznie obserwujących zbłąkanych turystów..)
Nie bardzo chce mi się po prostu przespać się na lotnisku (mam lot do Palermo o 8:00 w niedzielę).
Gdzie warto się wybrać?
Aha- czy wyprawa na piechotę w nocy jest bezpieczna i przetestowana przez kogoś?
Z góry dziękuję za odpowiedź :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#27 PostWysłany: 28 Lut 2012 23:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Kwi 2010
Posty: 2801
niebieski
monkola napisał(a):
Witam,

przylatuję do Bergamo w sobotę 28.04 o godz. 23:25. Mimo, że wiele razy byłam na tym lotnisku jeszcze nigdy nie dotarłam do miasta.
Czy ktoś z Was orientuje się czy warto dostać się do miasta i tam spędzić noc przy winku czy po prostu pospacerować? Jest bezpiecznie? Pamiętam jak raz byłam w dzień na dworcu kolejowym w Bergamo i nie było tam zbyt bezpiecznie (dużo imigrantów bacznie obserwujących zbłąkanych turystów..)
Nie bardzo chce mi się po prostu przespać się na lotnisku (mam lot do Palermo o 8:00 w niedzielę).
Gdzie warto się wybrać?
Aha- czy wyprawa na piechotę w nocy jest bezpieczna i przetestowana przez kogoś?
Z góry dziękuję za odpowiedź :)

Testowalismy w grudniu. Ja wyszedlem sobie na gore, do citta alta. Praktycznie zero ludzi w nocy, na starym (górnym) miescie w ogole pusto. Widok na miasto, bez szalu, ale w kwietniu powinno byc przyjemnie i cieplo. Szkoda, ze przylatujesz pozno bo orio nie odwiedzisz i z winem moze byc problem. Ciezko cokolwiek kupic w nocy w tym miescie.. A wino juz w ogole..
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#28 PostWysłany: 29 Lut 2012 01:04 

Rejestracja: 08 Kwi 2011
Posty: 39
no niestety orio zamykają wcześniej a bez wina może być ciężko ;) Ciekawe czy miasto ożyje trochę jak tam będziemy, w końcu przed weekendem majowym no i sobota..

Jeszcze jedno: powrót mamy o 06:13 z przystanku Porta Nova (chyba Citta Bassa?). Samolot o 8:00. Lecimy tylko z podręcznym. Zdążymy spokojnie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#29 PostWysłany: 06 Lip 2012 12:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Maj 2012
Posty: 109
Z tego co widzę nikt nie pisał o zwiedzaniu rejonów na północ od Bergamo. A przecież tam są Alpy za pasem. Na gorąco znalazłem przepiękne jezioro Como, z taki miejscowościami jak: Lecco i Bellagio. Tutaj trochę widoczków:
http://commons.wikimedia.org/wiki/Lecco
http://commons.wikimedia.org/wiki/Bellagio
http://commons.wikimedia.org/wiki/Lake_Como

Teraz tylko jak tam dotrzeć jesli ktoś nie jest zmotoryzowany?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#30 PostWysłany: 06 Lip 2012 12:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Maj 2012
Posty: 109
Tutaj mamy garść informacji odnośnie dojazdo z Bergamo nad jezioro Como.
http://www.bellagiolakecomo.com/sites/w ... 202012.pdf
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#31 PostWysłany: 13 Sty 2013 14:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Mar 2012
Posty: 148
Loty: 81
Kilometry: 105 908
właśnie wróciłam z Bergamo więc parę informacji:
- lotnisko blisko miasta, autobus do centrum to 15-20 minut, jeżdżą często nawet późnym wieczorem,
- warto kupić bilet 24H (5euro) albo 72H (7euro) i nie przejmować się kasowaniem - bilet obejmuje Airport bus (z bagażem!), pomarańczowe autobusy ATB kursujące po mieście oraz 2 kolejki Funicolare (na Citta' Alta oraz San Vigilio) - tak naprawdę po przejeździe z/na lotnisko oraz jednym przejeździe busem/Funicolare cena biletu się zwraca więc naprawdę nie warto oszczędzać na jednorazówkach,
- autobus z lotniska to generalnie 1A, 1B, 1C - obok numerka zawsze wyświetlona nazwa ostatniej stacji - może jechać na Stazione F.S. (dworzec), Porta Nouva (centrum dolnego miasta), Funicolare (dolna stacja kolejki Funicolare) oraz Citta' Alta (Colle Aperto na górnym mieście). Wracając na lotnisko warto pamiętać, że bezpośrednio na lotnisko jedzie autobus 1A z ikonką samolotu - 1A bez ikonki jedzie do wioski Orio el Serio obok lotniska,
- planując przejazdy pociągiem pamiętaj, że bilety kasujemy w kasownikach na peronie, przed wsiadaniem do pociągu,
- informacja turystyczna: lotnisko (czynna do 21, plan miasta i 2 broszurki w zupełności Ci wystarczą, poza tym jakieś gadżety typu ołówek, breloczek itp.), w okolicach McDonalda, przy dworcu autobusowym (super wypasiona informacja - plany, mapki, broszurki, informacje o muzeach, zabytkach itd. za free + dostęp do internetu i drobne pamiątki), na Citta' Alta, na Via Gombito (plany + broszurki),
- pamiątki - największe skupisko sklepików na Via Gombito - warto przespacerować się i porównać ceny - przykładowo te same magnesy potrafiły kosztować 3,90 euro oraz 5-7 euro w sklepiku obok!
- sklep Carrefour Express na dolnym mieście, w okolicach dolnej stacji Funicolare - trzeba iść Viale Vittoro Emanuele z 300 metrów w stronę dworca, sklep Billa w okolicach Porta Nouva na dolnym mieście, przy Via Tiraboschi, na górnym mieście małe sklepiki, pokroju osiedlowych, przebicie cen co najmniej dwukrotne,
- pyszna i tania pizza w pizza barze - Viale Papa Giovanni XXIII 56, pomarańczowy szyld Pizza&Co - 1/4 pizzy 3,30 euro (2 duże kawałki, jedna osoba spokojnie się naje), cała pizza to 12,20 euro (uczta dla 3-4 osób). W restauracjach na górnym mieście pizza takiej wielkości kosztuje 8-10 euro, trzeba zapłacić ponadto kilka euro (2-3) za usługę - a jakość pizzy nie jest powalająca.

Obowiązkowe punkty do zobaczenia:
1. kolejka Funicolare i wjazd na górne miasto,
2. kolejka San Vigilio i wjazd z górnego miasta na wzgórze San Vigilio (spacer po wzgórzu San Vigilio w okolicach zamku) - wracając z zamku w dół, w stronę kolejki po prawej stronie będą schody (wyglądają jak schody do posesji ale skręcają w lewo i idą w górę) - warto się wspiąć i wtedy będziemy na samej górze, ponad zamkiem - widoki przednie,
3. Piazza Vecchia + Duomo + Maria Maggiore,
4. La Rocca - forteca + wspaniałe widoki,
5. spacer naokoło Citta' Alta po murach - 5km ale naprawdę warto,
6. zejście z górnego na dolne miasto bądź na odwrót - przez Porta S.Giacomo,
7. Piazza Cittadella + darmowe muzea,
8. włóczenie się po uliczkach starego miasta,
9. espresso za 1 euro w krórejkolwiek kawiarni/barze,
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Washington uważa post za pomocny.
 
      
#32 PostWysłany: 13 Sty 2013 14:19 

Obowiązkowa wizyta w Tucanie na stary mieście.Dobre biby i romantic pkt.widokowy obok.
Góra
 PM off  
      
#33 PostWysłany: 22 Lut 2013 02:17 

Rejestracja: 10 Gru 2012
Posty: 22
Loty: 28
Kilometry: 58 293
Cześć!

Wybieram się ze znajomymi do Bergamo i chciałbym dowiedzieć się kilku rzeczy.

Mianowicie:

1) Czy bilet 48 godzinny uprawnia mnie do przejazdu wszystkimi środkami komunikacji miejskiej? Chodzi mi tu konkretnie o to czy kupię sobie taki bilet na lotnisku, i o to czy będę mógł skorzystać z niego w autobusie jadącym do centrum oraz kolejce górskiej, bodajże o nazwie Funicolare?
2) Czy do Palazzo della Ragione i Palazzo Nuovo wstęp jest płatny? Jeżeli tak, to czy są Wam znane warte zobaczenia, jednocześnie darmowe miejsca?
3) Czy zimą, trudno jest dostać się na wzgórze San Vigilio?

Jeżeli możecie mi pomóc, będę wdzięczny.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#34 PostWysłany: 08 Mar 2013 00:40 
Redaktor F4F

Rejestracja: 08 Kwi 2012
Posty: 3878
Loty: 39
Kilometry: 33 222
Czy w Bergamo na dworcu jest przechowalnia bagażu? Wiem, że jest na lotnisku, ale czy na dworcu? :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#35 PostWysłany: 12 Mar 2013 11:31 

Rejestracja: 22 Mar 2012
Posty: 67
@ciacho. na dworcu chyba przechowalni nie ma, ale moze gdzies w centrum, przy informacji turystycznej

w listopadzie gdy bylem w bergamo dworzec byl w remoncie, chcialbym sie dowiedziec czy juz jest zakonczony i czy zamykany na noc?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#36 PostWysłany: 12 Mar 2013 19:12 
Redaktor F4F

Rejestracja: 08 Kwi 2012
Posty: 3878
Loty: 39
Kilometry: 33 222
Ja wróciłem wczoraj. Przechowalni nie znalazłem, w listopadzie również byłem w Bergamo i dworzec jest w jeszcze większym remoncie niż wtedy (o ile w ogóle można sobie to wyobrazić ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#37 PostWysłany: 16 Mar 2013 16:06 

Rejestracja: 22 Mar 2012
Posty: 67
dzięki ciacho za info.

Szkoda ze nie moglem Ci pomoc z bagażem.

przylatuje do bergamo na nocke tylko i nie bardzo wiem co tam moge robic, bo noc na tamtym lotnisku juz niestety kiedys spedzilem


jak ktos ma pomysly co robic tam od 21-7 proszę dać znać :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#38 PostWysłany: 16 Mar 2013 16:23 
Redaktor F4F

Rejestracja: 08 Kwi 2012
Posty: 3878
Loty: 39
Kilometry: 33 222
Ja byłem ostatnio na lotnisku już od 4 nad ranem i muszę przyznać, że było bardzo spokojnie. Chociaż pewnie najgorzej jest właśnie między 22 a 3. W każdym razie było dużo lepiej niż w Charleroi :P
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#39 PostWysłany: 28 Mar 2013 15:53 

Rejestracja: 12 Sty 2013
Posty: 25
ciacho_majonez napisał(a):
Ja wróciłem wczoraj. Przechowalni nie znalazłem, w listopadzie również byłem w Bergamo i dworzec jest w jeszcze większym remoncie niż wtedy (o ile w ogóle można sobie to wyobrazić ;)


Dworzec jest ciągle w remoncie.
Ale każdemu, kto ma czas i jest w okolicach dworca polecam wyjazd za bodajże 3,25 Euro do Milano kolejami regio. Kurs jest co godzinę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#40 PostWysłany: 28 Mar 2013 16:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Cze 2012
Posty: 1065
Loty: 469
Kilometry: 475 167
niebieski
beneko napisał(a):
ciacho_majonez napisał(a):
Ja wróciłem wczoraj. Przechowalni nie znalazłem, w listopadzie również byłem w Bergamo i dworzec jest w jeszcze większym remoncie niż wtedy (o ile w ogóle można sobie to wyobrazić ;)


Dworzec jest ciągle w remoncie.
Ale każdemu, kto ma czas i jest w okolicach dworca polecam wyjazd za bodajże 3,25 Euro do Milano kolejami regio. Kurs jest co godzinę.




Bilety na pociąg regionale na trasie Milano Centrale - Bergamo zaczynają sie od 4.55 € a cena którą widnieje w 95% przypadków to 5.25€
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 97 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group