Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 18 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 28 Sie 2015 15:33 

Rejestracja: 24 Lis 2011
Posty: 17
Witam wszystkich po dość długiej przerwie z forum.

W połowie października planuję wyjazd z moją dziewczyną do Bergamo na 3 dni. Przy okazji dziękuję walerkowi za pomoc przy biletach :) Przeczytałem już sporo tematów w których część z was dzieli się swoimi doświadczeniami i poradami w odniesieniu do tego miejsca. 3 dni to nie za wiele, ale chciałbym go wykorzystać najlepiej jak się da, oczywiście za jak najniższą kwotę :)

Chciałbym na pewno w tych dniach odwiedzić jedno z miasteczek nad Como, na zdjęciach najładniejsze wydaje się Lecco. Kolejnego dnia planuję Mediolan, i ostatni dzień na samo Bergamo. W jakiej kolejności radzilibyście mi to zrobić? Czy opłaca się we Włoszech wypożyczyć na kilka dni samochód, czy może lepiej jest podróżować komunikacją? I w końcu – jak rozwiązać nocleg, każda noc gdzie indziej czy jedna baza?

Z góry dziękuję za wszelkie porady.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Szalona Środa w PLL LOT: europejskie wojaże od 376 PLN. Loty do Afryki za 772 PLN Szalona Środa w PLL LOT: europejskie wojaże od 376 PLN. Loty do Afryki za 772 PLN
Luksus w Turcji: tydzień w 5* hotelu z all inclusive 24h za 2599 PLN. Wylot z Wrocławia Luksus w Turcji: tydzień w 5* hotelu z all inclusive 24h za 2599 PLN. Wylot z Wrocławia
#2 PostWysłany: 28 Sie 2015 15:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
a o której przylatujesz?
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 28 Sie 2015 15:47 

Rejestracja: 24 Lis 2011
Posty: 17
8 rano jestem w Bergamo.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 28 Sie 2015 15:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
a o której wylatujesz? (będziemy się tak bawić jeśli nie podasz więcej informacji...)
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 28 Sie 2015 16:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Mar 2015
Posty: 321
To chyba sensowniej będzie, jak pierwszy dzień i noc spędzisz w Mediolanie i z niego pojedziesz nad Como. Nie wiem za bardzo co można przez cały dzień robić w Lecco, (chyba że pływają statki po jeziorze, to polecam przepłynąć się do Bellagio). Wracasz do Bergami i masz w nim ostatni wieczór i dzień.

Tak mi się wydaje najrozsądniej czasowo. Ale posprawdzaj ceny noclegów i weź na to co znajdziesz poprawkę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 28 Sie 2015 16:13 

Rejestracja: 24 Lis 2011
Posty: 17
heh :) przylatuję niedziela o 8, wylatuję środa o 10.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 28 Sie 2015 16:16 

Rejestracja: 09 Mar 2014
Posty: 3597
srebrny
Lecco nie jest zbyt ładne w całości, jedynie fajny jest deptak nad jeziorem i uliczki "starówki". Wystarczy 2-3 godziny na spacer a potem polecam pociąg do Varenny i stamtąd dalej promem do Bellegio. Natomiast można tam wrócić na nocleg, bo chyba powinien być tańszy niż w dwóch ostatnich miejscowościach.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 28 Sie 2015 16:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
To ja bym od razu pojechał do Milano i tam znalazł jakiś tani hostel (głównie będziecie zwiedzać, więc nie ma co szukać luksusów).
1. dzień Milano
2. Milano-Como(pociąg) potem np Como-Varenna (statek), Varenna-Lecco-Milano(pociąg). Na ten dzień poszukajcie sobie biletu 1-dniowego na transport w Lombardii. Kosztuje ok 15euro i działa ponoć na wszystko. Obczajcie sobie plan kursów stateczków na jeziorze. W październiku może już być okrojony, jesienno-zimowy.
3. a we wtorek to może jakieś tanie spanie w Bergamo albo okolicach i cały dzień tam.
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 28 Sie 2015 16:36 

Rejestracja: 16 Wrz 2013
Posty: 91
A ja bym pierwszy dzień poświęciła na Bergamo i tam przenocowała, albo wieczorem pojechałabym do Lecco (ceny noclegów w Bergamo i Lecco są podobne). Następnego dnia pojechałabym pociągiem do Varenny, a potem promem do Bellagio. Bellagio jest cudowne. :-) Gorąco polecam, potem powrót znowu na nocleg do Lecco i rano następnego dnia z Lecco pociągiem wybrałabym sie do Mediolanu. Tam noclegi są ciut droższe, ale warto na Mediolan dzień poświęcić i następnego dnia już prosto z Mediolanu na lotnisko w Bergamo.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 28 Sie 2015 18:33 

Rejestracja: 24 Lis 2011
Posty: 17
Varenna jest...przepiekna!

A co uważacie jeśli chodzi o samochod? Czy nie opłacałoby się wynająć na te 3 dni auta, zważywszy że Bergamo-Mediolan-jezioro są od siebie w okolicach 50-70 km?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 28 Sie 2015 19:14 

Rejestracja: 29 Paź 2014
Posty: 44
Loty: 11
Kilometry: 11 822
Dołączę do tematu, może ktoś zna jakieś miasto/wioskę perełkę w okolicach Werony? Coś co warto zobaczyć i starczy mi na to pół dnia.

xxxadixxx ja na twoim miejscu korzystałabym z pociągów
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 28 Sie 2015 19:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Lut 2015
Posty: 45
Loty: 69
Kilometry: 121 360
Opiszę pokrótce swoją wycieczkę, bo też byłam 3 dni. Przyleciałam o 7:55 w czwartek, a wylot miałam o 19:45 w sobotę. Z lotniska pojechałam do Bergamo, autobusy kursują dosyć często a bilet w jedną stronę kosztuje 2,30 € jeśli kupi się go w automacie (był akurat nieczynny) lub w budce przed terminalem lotniska. U kierowcy cena wyższa. Dojechałam na ostatni przystanek - Citta Alta. Jest tam co zwiedzać, zajęło mi to kilka godzin. Gdybym jednak miała więcej czasu to spokojnie byłoby, co robić. Potem pieszo doszłam na dworzec. Można wrócić tym samym autobusem, ale droga bardzo malownicza.
Z dworca pojechałam do Lecco. Bilet na pociąg kosztuje niecało 5 euro. Polecam wizytę w tym mieście po południu. Zachodzące słońce, a potem światła budynków odbijające się od tafli jeziora robią wrażenie. Nocleg na booking.com miałam zarezerwowany właśnie w Lecco (jeśli by ktoś szukał czegoś fajnego to mogę podesłać). Wybrałam Lecco z uwagi na to, że ceny noclegów w interesującym mnie terminie były niższe niż w innych miastach nad Como, ale nie żałuję.
Około godziny 16 pojechałam pociągiem do Mediolanu. Wieczorem wybrałam się na spacer po mieście, a na drugi dzień odwiedziłam zamek Sforzów i weszłam na dach Katedry w Mediolanie i zwiedziłam jej wnętrze. Spod dworca głównego dojechałam na lotnisko autokarem Terravision za 5 euro. Ja akurat kupiłam bilet przez internet, ale nie było problemu z zakupem u kierowcy.

Jak będę miała więcej czasu to napiszę jakąś relację, chociaż natknęłam się już na kilka z tych okolic.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 07 Wrz 2015 16:20 

Rejestracja: 04 Wrz 2014
Posty: 10
Co do Lecco to odradzam na taki krótki wypad, 40 minut dłużej pociągiem i można dojechać do Varenny która jest o wiele wiele ładniejsza. Do tego polecam zamek Vezio oraz piękne ogrody w Willi Monastero. Jak starczy czasu to warto też wybrać się statkiem do Belaggio (9 euro za 2 osoby w 1 stronę)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 22 Paź 2015 15:45 

xxxadixxx napisał(a):
Witam wszystkich po dość długiej przerwie z forum.

W połowie października planuję wyjazd z moją dziewczyną do Bergamo na 3 dni. Przy okazji dziękuję walerkowi za pomoc przy biletach :) Przeczytałem już sporo tematów w których część z was dzieli się swoimi doświadczeniami i poradami w odniesieniu do tego miejsca. 3 dni to nie za wiele, ale chciałbym go wykorzystać najlepiej jak się da, oczywiście za jak najniższą kwotę :)

Chciałbym na pewno w tych dniach odwiedzić jedno z miasteczek nad Como, na zdjęciach najładniejsze wydaje się Lecco. Kolejnego dnia planuję Mediolan, i ostatni dzień na samo Bergamo. W jakiej kolejności radzilibyście mi to zrobić? Czy opłaca się we Włoszech wypożyczyć na kilka dni samochód, czy może lepiej jest podróżować komunikacją? I w końcu – jak rozwiązać nocleg, każda noc gdzie indziej czy jedna baza?

Z góry dziękuję za wszelkie porady.


i co jak wyszedł ci wyjazd ? Mam plan wybrać się pod koniec listopada również lotem do bergamo i planuje co więcej. Polecasz jakieś noclegi itp ?
Góra
 PM off  
      
#15 PostWysłany: 23 Paź 2015 21:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lis 2014
Posty: 62
ja właśnie wróciłam z Bergamo :)
fantastyczne miejsce! zaliczyłyśmy oczywiście całe Bergamo, nocleg na Cita Alta to był bardzo dobry pomysł!
Z wycieczek to pociąg do Varenny, stamtąd prom do Belaggio (bardzo urocze) kolejny prom do Lecco i powrót pociągiem do Bergamo.
Widoki były tak obłędne, ze nie wiedziałam w którą stronę głowę wykręcać. :) Trafiła nam się słoneczne pogoda, więc zachwyciłyśmy się tak bardzo, że na pewno to nie była nasza ostatnia wizyta.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 01 Lis 2015 23:13 

Rejestracja: 05 Sty 2014
Posty: 51
Loty: 39
Kilometry: 77 320
Witam, za tydzien lece ze znajomymi do Bergamo na weekend. Dla nas lepiej wynajac auto i pytanie brzmi gdzie najlepiej sie wybrac na caly dzien?Jezioro Como do okoła? Macie jakies jeszcze pomysly?dzieki ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 30 Sty 2016 21:20 

Rejestracja: 05 Paź 2014
Posty: 11
Bergamo jest przepiękne ! Ja również zwiedziłam to miejsce w 3 dni i szczerze mówiąc brakło mi czasu na dokładne zwiedzanie Mediolanu. Moja podróż wyglądała następująco: 1 dzień przylot późnym wieczorem i spacer po przepięknej części Bergamo zwanej Citta Alta, 2 dzień zwiedzanie Bergamo (citta alta, citta bassa, wzgórze San Vigilio), 3 dzień zwiedzanie miejscowości Lecco (leżącej nad jeziorem Como), 4 dzień zwiedzanie Mediolanu (niestety tylko kilka godzin ze względu na powrót do Polski). Oczywiście w celu oszczędności czasu można wynająć samochód, natomiast moja podróż była bardzo dobrze zorganizowana, wydrukowałam sobie już prędzej informacje dot. środków transportu, połączeń, rozkładów itp. Jeżeli ktoś z Was wybiera się na te kilka dni do Bergamo to naprawdę rekomenduję nocleg w części Citta Alta, żeby w 100% poczuć ten wyjątkowy klimat !
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 29 Lut 2016 16:34 

Rejestracja: 12 Kwi 2011
Posty: 2174
niebieski
Przy takiej ilości czasu zdecydowanie polecam:
http://www.funiviedelbaldo.it/

Start w Malcesine. W około połowie drogi przesiadka na drugi wagonik. Po kilku minutach jesteśmy 1900 m npm (start - 90 mnpm).
Góra
 Profil Relacje PM off
Woizal lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 18 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group