Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 193 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 6, 7, 8, 9, 10  Następna
Autor Wiadomość
#161 PostWysłany: 23 Mar 2016 10:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3533
srebrny
oni się cały czas radykalizują
i tylko w jednym kierunku
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop w 4* hotelu (z wyżywieniem) na Costa Dorada za 2147 PLN. Wylot z Krakowa Urlop w 4* hotelu (z wyżywieniem) na Costa Dorada za 2147 PLN. Wylot z Krakowa
Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN
#162 PostWysłany: 23 Mar 2016 10:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Lis 2015
Posty: 1626
niebieski
@Krzysztof. Dwóch z zamachowców to Khalid i Brahim El Bakraoui, obywatele Belgii. Zobaczymy, jaki paszport ma trzeci - Najim Laachraoui. Jak sądzisz, co mogą teraz powiedzieć przedstawiciele państwa belgijskiego (nazywanego "państwem kompromisu")?

@olir1987 a która to dzielnica? Bo nawet do Molenbeek policja nie ma problemu z wejściem.

@singielka_1976 nie wiem, jaka dokładnie jest demografia środowisk ultraprawicowych (np. wyznanie czy wiek)w Europie, ale obstawiam (na bazie raportów policyjnych i medialnych o incydentach, manifestacjach czy rozbrojonych domowych magazynach broni), że ich udział w poszczególnych społecznościach może być zbliżony. Nie, nie uważam, że pod przykrywką jakiejkolwiek religii wybito dotąd za mało osób.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#163 PostWysłany: 23 Mar 2016 10:49 

Rejestracja: 02 Sty 2013
Posty: 2049
Loty: 4
Kilometry: 17 154
srebrny
@Kara , to mnie uspokoiłaś :) Skoro zradykalizowanych jest tylko 10 % czyli około 150-200 milionów muzułmanów , to luz.
O kurcze , jednak nie luz. Jak każdy się wysadzi , a z nim zginie 10-20 przypadkowych osób , to w ten sposób wyginie 1,5-3 mld ludzi.
ps. Nie jednak luz. Ja mam szczęście i na mnie nie trafi
ps 2. Co z tego ,że mają belgijskie paszporty? Ci , którzy przybyli jesienią do Niemiec też będą za chwilę mieli niemieckie dokumenty (bo innych nie mieli).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#164 PostWysłany: 23 Mar 2016 10:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Lis 2015
Posty: 1626
niebieski
@samaki9 "radykalny wyznawca" nie oznacza "zamachowiec-samobójca". Nie wszyscy radykałowie walczą bronią - przykład z polskiego podwórka: p. Świtoń vs red. Terlikowski.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#165 PostWysłany: 23 Mar 2016 10:56 

Rejestracja: 02 Sty 2013
Posty: 2049
Loty: 4
Kilometry: 17 154
srebrny
Terlikowski to nawet bardzo chorego płodu by nie zabił więc raczej nie jest niebezpieczny.
Góra
 Profil Relacje PM off
piwcuk lubi ten post.
 
      
#166 PostWysłany: 23 Mar 2016 11:01 

Rejestracja: 13 Kwi 2015
Posty: 1615
Loty: 56
Kilometry: 51 059
niebieski
Kara napisał(a):
@olir1987 a która to dzielnica? Bo nawet do Molenbeek policja nie ma problemu z wejściem.



A to ciekawe jest co piszesz, bo rząd belgijski jak sam stwierdza słowami Ministra Spraw Wewnętrznych Belgii :
Cytuj:
władze jego kraju utraciły kontrolę nad zdominowaną przez Muzułmanów dzielnicą Molenbeek w Brukseli. Lokalne służby oraz policja nie są w stanie zaprowadzić tam porządku i zinfiltrować radykalnych grup islamskich.


Cytuj:
Lokalna policja uznała Molenbeek za dzielnicę typu „NO GO ZONE”. Potwierdził to w ostatnią niedzielę minister spraw wewnętrznych Belgii Jan Jambon. Stwierdził on publicznie, że belgijskie władze utraciły kontrolę nad tym co dzieje się w tej dzielnicy.


Ostatnio edytowany przez Kravkrk 23 Mar 2016 11:05, edytowano w sumie 2 razy
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#167 PostWysłany: 23 Mar 2016 11:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Lis 2015
Posty: 1626
niebieski
@Kravkrk a kto i na podstawie jakiej informacji zatrzymał Abdeslama? Krasnoludki na bazie odczytu z kryształowej kuli? ;-) Chyba nie oczekujesz, że pan minister ujawni listę agentów lub informatorów, czy zacznie chwalić swe służby za 100% skuteczność? :mrgreen:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#168 PostWysłany: 23 Mar 2016 11:09 

Rejestracja: 13 Kwi 2015
Posty: 1615
Loty: 56
Kilometry: 51 059
niebieski
Ale co Ty w ogóle porównujesz - wjazd Antyterrorystów na pełnej, zrobiony po zamachu w Paryżu nastawiony na złapanie konkretnego osobnika do spokoju w dzielnicy ? :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#169 PostWysłany: 23 Mar 2016 11:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Paź 2011
Posty: 258
srebrny
@Kara Ty chyba nie wiesz w jaki sposób działa służba wywiadowcza (dobrze działająca służba wywiadowcza). Sorry, ale Twój komentarz mnie rozśmieszył. Uważasz, że przeszkodą jest obywatelstwo? Błagam... Nawet jakby się nazywał Pier Wpapę i był rdzennym Francuzem to nie powinno stanowić problemu dla sprawnego wywiadu.

Dla mnie ten komentarz idealnie obrazuje obecną sytuację i w tym przypadku mojego zdania nic w tej materii nie zmieni: "Belgijskie służby jak dzieci". USA krytykują "g...ne działania operacyjne" - http://www.tvn24.pl/wiadomosci-ze-swiat ... 29547.html
_________________
Czyżbym jednak nie miał omamów?
https://warszawa.naszemiasto.pl/narkotykowe-centrum-warszawy-brzeskiej-boi-sie-nawet/ar/c11-9505435
https://wiadomosci.wp.pl/warszawa/sam-po-nocach-sie-tam-nie-szlajam-prezydent-warszawy-o-brzeskiej-6963352260762368a?amp=1


Ostatnio edytowany przez Krzysztof., 23 Mar 2016 11:19, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#170 PostWysłany: 23 Mar 2016 11:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Lis 2015
Posty: 1626
niebieski
@Kravkrk o różnicy między "krawężnikami" a anty-terrorystami pisałam wcześniej. Ale nie tylko ci drudzy bywają w Molenbeek.

@Krzysztof. Co do pierwszej części - pozostawię ją bez komentarza. Co do drugiej - wyobraź sobie konsternację po pytaniu o paszport/ obywatelstwo zamachowców na ewentualnej konferencji prasowej. Kiepski PR dla Belgii - rzekome "państwo kompromisu" hoduje terrorystów? Coś chyba nie tak poszło z tymi kompromisami, że ktoś, kto urodził się lub mieszkał przez lata w danym kraju ma ochotę wysadzić sąsiadów w powietrze. Osobiście wolę się przeprowadzić, ale pewnie nie wszyscy mają wybór (czyt. środki, wykształcenie czy doświadczenie)...

@jacakatowice "won" się chyba źle kojarzy - nie tylko w Twoim regionie. Ale "nawiedzeni mogą sobie najwyżej popisać swoje mądrości w internecie."
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#171 PostWysłany: 23 Mar 2016 11:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Paź 2011
Posty: 258
srebrny
@Kara takimi wywodami jedynie bronisz ich nieporadności.
@jacakatowice niestety ma rację. Jeszcze stosunkowo nie tak dawno miałem poglądy liberalne, może nawet w wielu kwestiach lewackie. Jednak są pewne granice, a tę granicę już wielokrotnie przekroczyli ludzie nazywający siebie "Muzułmanami".
_________________
Czyżbym jednak nie miał omamów?
https://warszawa.naszemiasto.pl/narkotykowe-centrum-warszawy-brzeskiej-boi-sie-nawet/ar/c11-9505435
https://wiadomosci.wp.pl/warszawa/sam-po-nocach-sie-tam-nie-szlajam-prezydent-warszawy-o-brzeskiej-6963352260762368a?amp=1


Ostatnio edytowany przez Krzysztof., 23 Mar 2016 11:33, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#172 PostWysłany: 23 Mar 2016 11:29 

Rejestracja: 13 Kwi 2015
Posty: 1615
Loty: 56
Kilometry: 51 059
niebieski
Ok, czyli minister spraw wewnętrznych kraju w którym dokonano aktu terroru sam przyznaje, że ów dzielnica jest dla służb "No Go Zone", Ty mówisz, że policja nie ma problmu z wejściem.

Teraz jest kwestia, że ktoś się myli i mówi nieprawdę.

Pozwolisz jednak, że obstanę przy swoim i będę wierzył bardziej ministrowi.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#173 PostWysłany: 23 Mar 2016 11:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Paź 2011
Posty: 258
srebrny
Może o ubezpieczeniach to w innym temacie? Do usunięcia.
_________________
Czyżbym jednak nie miał omamów?
https://warszawa.naszemiasto.pl/narkotykowe-centrum-warszawy-brzeskiej-boi-sie-nawet/ar/c11-9505435
https://wiadomosci.wp.pl/warszawa/sam-po-nocach-sie-tam-nie-szlajam-prezydent-warszawy-o-brzeskiej-6963352260762368a?amp=1
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#174 PostWysłany: 23 Mar 2016 11:38 

Myślące Panie, myślący Panowie, nie dajcie się sprowokować. Przecież tak można dywagować do wieczora, a potem przez całe Święta. Dla nas, Polaków, Święta to czas wyciszenia, nie pozwólmy zakamuflowanym (ale powoli coraz bardziej jawnym) sabotażystom na ingerencję. Komuś, kto logikę poddaje systematycznej dywersji, oczy się nigdy nie otworzą.
Według najnowszych sondaży stosunek Polaków do czynników wywołujących zamachy w Belgii jest jasny i stały (od badania styczniowego odchylenia są nieznaczne). Piskliwa mniejszość, która dysponuje zarazem pewną medialną siłą w niektórych mediach, tego obrazu nie zmieni. Tej mniejszości już niedługo zapewne większość zaoferuje wychowanie poprzez dyscyplinę.
Góra
 PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#175 PostWysłany: 23 Mar 2016 11:40 

Mam wrażenie, że część osób chyba mylnie odbiera fakt posiadania przez kogoś paszportu/obywatelstwa danego kraju.
Posiadanie paszportu nie musi oznaczać iż jego właściciel identyfikuje się z krajem jego wydania, nawet jeśli się w tym kraju urodził, czego dowód mieliśmy i wczoraj i w listopadzie i przy poprzednich zamachach.Zatem argument, że to Belg zabił Belgów jakby nie do końca jest trafiony.
Góra
 PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#176 PostWysłany: 23 Mar 2016 11:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Lis 2015
Posty: 1626
niebieski
@Krzysztof. jestem realistką, nie chodzi o religię czy wartości, tylko o władzę i pieniądze. Kiedyś Europa "jeździła na zakupy" (jumę? ;-) ) na inne kontynenty, teraz mamy naśladowców. Stara prawda w psychologii mówi, że każda ofiara może stać się katem. Dlatego nie dziwi mnie, że wieloletnie zaniedbania kończą się eskalacją agresji.

@Kravkrk mógłbyś, proszę, podać link do tej wypowiedzi? Nie mogę sama jej znaleźć. Plus jest sprzeczna z tym, co sama widziałam i o czym można dowiedzieć się że zdjęć czy materiału video w wiarygodnych mediach.

@singielka_1976 na tej zasadzie można uznać, że dzieci Polaków urodzonych w Wielkiej Brytanii są wyłącznie Polakami, więc gdyby doszło do Brexitu, to wszyscy sio do domu. A chęć zabijania sąsiadów nadal wydaje mi się chora.


Ostatnio edytowany przez Kara, 23 Mar 2016 11:46, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#177 PostWysłany: 23 Mar 2016 11:46 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22326
Mam prośbę, temat dotyczy Bezpieczeństwa w Belgii a nie o poglądach.

Proszę zostać w temacie.
Góra
 Profil Relacje PM off
Kański lubi ten post.
 
      
#178 PostWysłany: 23 Mar 2016 11:57 

Kara napisał(a):
@singielka_1976 na tej zasadzie można uznać, że dzieci Polaków urodzonych w Wielkiej Brytanii są wyłącznie Polakami, więc gdyby doszło do Brexitu, to wszyscy sio do domu. A chęć zabijania sąsiadów nadal wydaje mi się chora.



Albo nie zrozumiałaś albo celowo wypaczasz to co napisałam.

Przy okazji, w Europie jest dość duża rzesza emigrantów z...Azji, w sensie Chińczyków, Filipińczyków itd. i jakoś sobie nie przypominam aby w ciągu ostatnich 20 lat był zamach w Europie w ich wydaniu, prawda?
Niestety ale imigranci z Bliskiego Wschodu w dużej mierze prezentują islamski fundamentalizm i dopóki Europa w tym i Belgia będzie ich przyjmować z otwartymi ramionami i bez żadnej kontroli, to nie wróżę poprawy bezpieczeństwa na starym kontynencie.Jakoś nie słyszałam aby Czeczeńcy czy Tatarzy brali udział w zamachach albo muzułmanie np. z BiH, czyli Oni mogą normalnie funkcjonować obok niewiernych ale ci z Bliskiego Wschodu nie potrafią, czego tu nie rozumieć?
Góra
 PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#179 PostWysłany: 23 Mar 2016 11:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Paź 2011
Posty: 258
srebrny
@Kara pieniędzy i władzy nie musisz mi tłumaczyć, bo już sam wielokrotnie o tym pisałem (również przy okazji innych tematów).

Bezpieczeństwa jako takiego nie tylko w Belgii nie będzie, póki - najdelikatniej jak to można wyrazić - "oni" będą mieli tyle swobody. Gdybym miał napisać dosadniej zarówno "o nich", jak również o służbach belgijskich i francuskich (zresztą o całej władzy europejskiej) to najmniejszą konsekwencją byłoby usunięcie posta ;)
Pewnie masa ludzi ma z tym problem (wewnętrzny konflikt z własnym sumieniem), ale oni stawiają nas w sytuacji bez wyjścia. Tym bardziej znalezienie się w sytuacji mieszkańców Brukseli - my tutaj martwimy się o bezpieczeństwo, o przyszłość, a co byśmy mówili gdybyśmy znaleźli się na ich miejscu?
_________________
Czyżbym jednak nie miał omamów?
https://warszawa.naszemiasto.pl/narkotykowe-centrum-warszawy-brzeskiej-boi-sie-nawet/ar/c11-9505435
https://wiadomosci.wp.pl/warszawa/sam-po-nocach-sie-tam-nie-szlajam-prezydent-warszawy-o-brzeskiej-6963352260762368a?amp=1
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#180 PostWysłany: 23 Mar 2016 12:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Lis 2015
Posty: 1626
niebieski
@Krzysztof. zauważ, że Brukselczycy po każdym incydencie lub "zamknięciu miasta" vel przymusowym zakazie opuszczania budynków (lockdown) wracają do zwykłego życia w maksymalnie kilka dni. Nie powstają barykady ani zasieki. Bo Belgowie generalnie niechętnie osiedlali się w stolicy (jeszcze 20 lat temu było to niezbyt urodziwe i interesujące miasto), a teraz zamiast mieszkania czy domu-zapałki wolą mieć porządny domek, sporą działkę i dobrą szkołę dla dzieci (czyt. bez cudzoziemców, nawet dzieci eurokratów).

Natomiast rannym można w Brukseli zostać regularnie co kilka-kilkanaście dni, bo większość manifestacji (czy to w sprawach wewnętrznych Królestwa Belgii czy za/ przeciwko sprawami/ -om ponadnarodowym/i) używa - w najdelikatniejszych przypadkach - petard, rac lub czegoś lżejszego do rzucania, a policja czasem odpowiada pałką i tarczą, gazem lub wodą.

Przeciętny mieszkaniec Limburgii, Flandrii Zachodniej czy prowincji Luksemburg na codzień częściej martwi się o przestępstwa związane z alkoholem, przemytem czy narkotykami.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 193 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 6, 7, 8, 9, 10  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group