Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 61 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
#41 PostWysłany: 29 Sty 2018 15:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Wrz 2014
Posty: 25
Loty: 27
Kilometry: 69 681
@maarzenka z tego co pamiętam sama korzystałam z map google, poza wskazaniem trasy samochodowej pokażą też trasy za pomocą transportu miejskiego; polecam.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast
Afryka mniej znana: loty z dużym bagażem do Togo, Kamerunu i Liberii z Warszawy od 1494 PLN Afryka mniej znana: loty z dużym bagażem do Togo, Kamerunu i Liberii z Warszawy od 1494 PLN
#42 PostWysłany: 09 Cze 2018 18:34 

Rejestracja: 22 Gru 2017
Posty: 15
My wybraliśmy się na polecaną tutaj wycieczkę:
https://belfastcitysightseeing.com/gian ... -day-tour/
Wycieczka fajna – warto :)

Minusem w naszym przypadku była pogoda, ale kto to przewidzi :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#43 PostWysłany: 05 Lis 2018 15:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Maj 2013
Posty: 1361
niebieski
Od 17.11 do 22.12 trwa w Belfaście Christmas Market.
Nie jest to impreza z niemieckim lub austriackim rozmachem targów świątecznych, ale jeśli ktoś w tym czasie się wybiera, to warto tam zajrzeć. Tym bardziej, że zlokalizowany jest w samym centrum przy ratuszu.

https://visitbelfast.com/whats-on/event ... s-market-1



Załącznik:
Belfast ratusz1.jpg
Belfast ratusz1.jpg [ 384.67 KiB | Obejrzany 6249 razy ]

Załącznik:
Belfast ratusz 12.2017.jpg
Belfast ratusz 12.2017.jpg [ 385.51 KiB | Obejrzany 6249 razy ]
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#44 PostWysłany: 08 Gru 2018 21:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lip 2014
Posty: 1316
Loty: 104
Kilometry: 191 467
srebrny
Może trochę offtop (ale tylko trochę), ale gdyby ktoś bardzo chciał zobaczyć coś a'la Giant's Causeway, a nie było mu po drodze do Ulsteru, to "w pobliżu" naszych południowych granic są dwa podobne miejsca ex-aktywności bazaltowej:
- Varhany w Czechach
- skalny wodospad Šomoška na pograniczu słowacko-węgierskim.
GM: https://goo.gl/maps/5wqfyhMr1eF2

Po głowie chodziło mi jeszcze coś podobnego w Polsce, ale kompletnie wyleciało co, gdzie... i czy w ogóle?
_________________
Moje relacje: Bolonia & Trapani 2022Münster 2022
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#45 PostWysłany: 09 Gru 2018 13:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sty 2013
Posty: 2216
złoty
Translink do końca grudnia 2018 ma promocję na bilety dobowe w Belfaście.
Po 9:30 bilet dobowy (ważny do 4 rano następnego dnia) kosztuje 2,00 GBP, bilety są ważne w Gliderze i Metro.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
rw30 lubi ten post.
 
      
#46 PostWysłany: 23 Lut 2019 21:48 

Rejestracja: 20 Paź 2018
Posty: 770
Zbanowany
Planuję w tym roku w dniach 11- 15 lipca wybrać się do Belfastu, moje pytania:

1) Jako, że jest to okres marszu oranżystów przez Belfast gdzie najlepiej udać się aby odczuć klimat tego wydarzenia?

2) Gdzie znajdę najlepsze murale związane z the troubles?

3) Czy stadion Glentoranu jest już modernizowany?

4) Na jeden dzień chciałbym wybrać się poza Belfast aby zobaczyć prowincjonalną Irlandię , coś polecicie?
_________________
Uważać na forumowych prawników, którzy bez umowy czy przyrzeczenia chcą jakieś pieniądze!

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#47 PostWysłany: 23 Lut 2019 22:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3699
srebrny
neverstopexploring napisał(a):

2) Gdzie znajdę najlepsze murale związane z the troubles?

Najlepsze, czyli jakie? Z krwią, z karabinami, gołymi dupami, granatami, symbolami religijnymi czy z wizerunkami mieszkańców, ofiar i oprawców?
Całe miasto to jeden wielki mural i The Troubles.
Wrzuciłem nawet w tym wątku mapę z google maps z naniesionymi muralami. Wątek ma raptem trzy strony, ale ok może to za dużo, więc tu jest viewtopic.php?p=814107#p814107
Gdyby to było jednak zbyt uciążliwe to tu jest bezpośrednia linka do mapy
https://www.google.com/maps/d/viewer?hl ... 2a49mEcAwM
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Grzegorz40 lubi ten post.
 
      
#48 PostWysłany: 23 Lut 2019 22:37 

Rejestracja: 20 Paź 2018
Posty: 770
Zbanowany
Najlepsze- w tym stylu.

Image
_________________
Uważać na forumowych prawników, którzy bez umowy czy przyrzeczenia chcą jakieś pieniądze!

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#49 PostWysłany: 23 Lut 2019 22:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3699
srebrny
Idż na dzielnice mieszkalne, Masa murali jest na oczywiście słynnej Shankill Road, Falls Road, Crumlin Road, Cuper Way. Przy okazji zobaczysz największy w cywilizowanej Europie "Mur Pokoju". Tam (w Belfaście) naprawdę jest gęsto i "ciężkie powietrze" i czuć historię na każdym kroku. Niesamowite miasto. Moja rada, żeby trochę chociaż poczuć klimat trzeba znać podłoże i mieć jakiekolwiek pojęcie o The Troubles.
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#50 PostWysłany: 24 Lut 2019 22:27 

Rejestracja: 21 Lut 2016
Posty: 626
Loty: 128
Kilometry: 184 046
niebieski
ad. 4) ja byłam na zorganizowanej wycieczce na temat "Gry o Tron". ale przejeżdża się własnie przez takie miasteczka, czyli całe Antrim Coast ;)
_________________
Jestem dziewczyną ;-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#51 PostWysłany: 10 Lip 2019 12:44 

Rejestracja: 20 Paź 2018
Posty: 770
Zbanowany
Chciałbym wejść na cave hill, czym podaję z komunikacji publicznej pod samo wzgórze?
_________________
Uważać na forumowych prawników, którzy bez umowy czy przyrzeczenia chcą jakieś pieniądze!

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#52 PostWysłany: 05 Sie 2019 00:05 

Rejestracja: 20 Paź 2018
Posty: 770
Zbanowany
Stadion Glentoranu cały czas stoi, dodatkowo można poobserwować fajne , lotnicze widoczki gdy samoloty lądują na Belfast - City:)


Image


Image


Image


Image
_________________
Uważać na forumowych prawników, którzy bez umowy czy przyrzeczenia chcą jakieś pieniądze!

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#53 PostWysłany: 05 Sie 2019 06:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sty 2013
Posty: 2216
złoty
neverstopexploring napisał(a):
Chciałbym wejść na cave hill, czym podaję z komunikacji publicznej pod samo wzgórze?

Z ratusza 1a, 1c, 1e, 1J, wysiadasz na Gray's Lane i kierujesz się na Belfast Castle lub ew. na Bellevue przy ZOO (łagodniejsze podejście)
Ogólnie górka nie jest zbyt wymagająca, a widoki przy ładnej pogodzie zacne.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#54 PostWysłany: 05 Sie 2019 10:10 

Rejestracja: 20 Paź 2018
Posty: 770
Zbanowany
Potwierdzam a przeszedłem z centrum na piechotę 8-)


Image


Image
_________________
Uważać na forumowych prawników, którzy bez umowy czy przyrzeczenia chcą jakieś pieniądze!

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#55 PostWysłany: 25 Kwi 2023 17:15 

Rejestracja: 24 Lut 2014
Posty: 27
Cześć, planujemy weekendowy rodzinny wypad (4 osoby), mamy do zagospodarowania 2 pełne dni w Belfaście. Wstępnie myślałem, żeby sobotę całą spędzić w mieście, a w niedzielę podjechać do Giant's Causeway + okolice. Myślicie, że warto wynajmować samochód i samemu podjechać w te rejony czy jakąś zorganizowaną wycieczkę? Czy wejście do Giant's Causeway wciąż jest darmowe (tak jak ktoś tu napisał kilka już dobrych lat temu). Czy był ktoś z was w destylarni Bushmillsa? Warto, czy szkoda marnować czasu? Z chęcią przyjmę również wszelakie inne porady ; )
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#56 PostWysłany: 25 Kwi 2023 17:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lut 2014
Posty: 1049
Loty: 328
Kilometry: 456 296
niebieski
Po drodze warto zajrzeć do polecanego już tu Dark Hedges.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#57 PostWysłany: 25 Kwi 2023 21:54 

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 395
Loty: 178
Kilometry: 329 695
niebieski
@Xenus wez auto, wiecej zobaczysz i zatrzymasz sie gdzie ci bedzie pasowalo. Giant Causeway wciaz darmowe. Cale wybrzeze jest piekne. Dark Hedges mimo iz pare lat temu sporo drzew wichura wylamala wciaz robia wrazenie. Mnie sie w Bushmills podobalo.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#58 PostWysłany: 25 Kwi 2023 23:11 

Rejestracja: 20 Paź 2019
Posty: 3126
platynowy
Samochodem wzłuż wybrzeża Dundalk -> Blackrock -> Castlebellingham. Cudowne zielone rejony z majestatycznymi klifami, lekko ponad godzinę jazdy z Belfastu.

Belfast jest ponury, przytłaczający, nijaki. Oczywiście to moja ocena.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#59 PostWysłany: 26 Kwi 2023 14:47 

Rejestracja: 24 Lut 2014
Posty: 27
agnieszka.s11 napisał(a):
@Xenus wez auto, wiecej zobaczysz i zatrzymasz sie gdzie ci bedzie pasowalo. Giant Causeway wciaz darmowe. Cale wybrzeze jest piekne. Dark Hedges mimo iz pare lat temu sporo drzew wichura wylamala wciaz robia wrazenie. Mnie sie w Bushmills podobalo.

Kothson napisał(a):
Samochodem wzłuż wybrzeża Dundalk -> Blackrock -> Castlebellingham. Cudowne zielone rejony z majestatycznymi klifami, lekko ponad godzinę jazdy z Belfastu.

Belfast jest ponury, przytłaczający, nijaki. Oczywiście to moja ocena.


Byłby to mój pierwszy kontakt z ruchem lewostronnym, ogólnie kierowcą jestem w miarę doświadczonym i ogarniętym, myślicie, że jest to problem? Jak wasze doświadczenia z tym tematem?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#60 PostWysłany: 26 Kwi 2023 14:53 

Rejestracja: 20 Paź 2019
Posty: 3126
platynowy
Jak już wyjedziesz z miasta to relaks, ruch na tej drodze jest mały. Poczujesz się jak na polskiej wsi, krówki i takie tam. Drogi często wąskie, ale z ruchem lewostronnym nie ma to nic wspólnego.

Moim zdaniem śmiało.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 61 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group