Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

[ 54 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 30 Paź 2016 11:53 
Awatar użytkownika

Loty: 125
Kilometry: 288 984
niebieski
lecę na dwa dni do Belfastu pod koniec listopada - czy opłaca się wyskoczyć na parę godzin do giant's causeway, czy raczej odpuścić? no i czy można się tam jakoś dostać na własną rękę? (bez wykupowania zorganizowanej wycieczki w Belfaście)?
 Relacje PM off  

#22 PostWysłany: 01 Lis 2016 01:12 

gecko napisał(a):
lecę na dwa dni do Belfastu pod koniec listopada - czy opłaca się wyskoczyć na parę godzin do giant's causeway, czy raczej odpuścić? no i czy można się tam jakoś dostać na własną rękę? (bez wykupowania zorganizowanej wycieczki w Belfaście)?

Giant's Causeway jest zdecydowanie warte uwagi. Na własną rękę ciężko się tam dostać. Trzeba mieć samochód. Najlapiej kupić wycieczkę całodniową za 25 funciaków i z postojami na Rope Bridge, w destylarni Whiskey itp dojedziedz na Giant's Causeway. Ja kupowałam tutaj:

http://belfastcitysightseeing.com/giant ... -day-tour/

grens napisał(a):
Witam
Walnąłem się przy rezerwacji i zamiast na 4 dni kupiłem na tydzień :) (Belfast listopad 2016)
I pytanie do bywalców: przebookować bilet czy może jednak warto zostać dłużej? Co robić na miejscu?
Możecie polecić jakieś wypady w okolice? Nie musi być sztampowo - muzea zabytki itp. Może być jakaś fajna wiocha z "klimatem" ( i tanim noclegiem :) ) albo ładne widoczki.

Okolice warte zobaczenia to z pewnością Donegal! Ale to trzeba samochód wynająć lub znaleźć kogoś z samochodem na miejscu bo środkami transportu ciężko tam dojechać. Giant's Causeway jest warte uwagi. Prócz tego że w Belfaście organizują jednodniowe tripy właśnie tam, można również podobną wycieczkę kupić śladami Gry o Tron (jeśli ktoś jest fanem)
Niedrogo autobusem można dojechać do Dublina. Lub też dolecieć do Szkocji.
 Relacje PM off
rw30 lubi ten post.
gecko uważa post za pomocny.

#23 PostWysłany: 01 Lis 2016 01:29 
Awatar użytkownika

Loty: 125
Kilometry: 288 984
niebieski
@‌Ami_Ami‌

wyjeżdzam tylko na dwa dni - myślisz że to dobry pomysł przeznaczyć na miasto tylko jeden dzień, a w drugi pojechać na tę zorganizowaną wycieczkę?
 Relacje PM off  

#24 PostWysłany: 01 Lis 2016 01:38 

złoty
tak, dzien w Belfascie w zupelnosci wystarczy zeby zobaczyc miasto.
 Relacje PM off

#25 PostWysłany: 01 Lis 2016 01:45 

gecko napisał(a):
@‌Ami_Ami‌

wyjeżdzam tylko na dwa dni - myślisz że to dobry pomysł przeznaczyć na miasto tylko jeden dzień, a w drugi pojechać na tę zorganizowaną wycieczkę?

Tak, bezproblemowo.
 Relacje PM off

#26 PostWysłany: 28 Lis 2016 14:29 

Loty: 68
Kilometry: 72 032
niebieski
Jeśli chodzi o dojazd BFS - Belfast - BFS, w ostatnią sobotę testowałem.

Autobus 300a, bilet kosztuje 10,5 funta RT. W sobotę autobusy w rozkład były wpisane co 30 minut, jednakże w obie strony autobusy odjeżdżały nie zważając na rozkład.

Po wyjściu z samolotu lepiej udać się od razu na przystanek, niż iść kupować bilet w stoisku infromacji turystycznej. Autobus jak się zapełni po prostu odjeżdża, a pozostałe osoby czekające na wejście autobusy musiały czekać aż się podstawi następny.

W Belfaście tak samo - autobus pełny = nie zatrzymuje się, jedzie dalej.

Poza centrum miasta nie warto wciskać przycisku żądania zielonego światła dla pieszych - piesi na światła nie patrzą, to kierowcy mają uważać :D

Miasto spokojnie do obejrzenia w jeden dzień wraz ze zrobieniem zakupów w Primarku czy jakimś centrum handlowym.
 Relacje PM off  

#27 PostWysłany: 30 Lis 2016 02:17 
Awatar użytkownika

Loty: 36
Kilometry: 64 407
seba92 napisał(a):
Autobus 300a, bilet kosztuje 10,5 funta RT. W sobotę autobusy w rozkład były wpisane co 30 minut, jednakże w obie strony autobusy odjeżdżały nie zważając na rozkład

Ja mam inne doświadczenie. Za każdym razem autobus odjeżdżał punktualnie zgodnie z rozkładem. Warto kupić RT bo w jedną stronę kosztuje 7,5

Cytuj:
Poza centrum miasta nie warto wciskać przycisku żądania zielonego światła dla pieszych - piesi na światła nie patrzą, to kierowcy mają uważać

Obserwacja słuszna, ale wnioski fałszywe. To nie "kierowcy mają uważać" ale jedni i drudzy. Ruch ma być płynny a przepisy mają w tym tylko pomagać. Nie ma podejścia konfrontacyjnego typu "ja mam prawo, bo jest zielone to gdzie jedziesz baranie" Dotyczy to z resztą nie tylko ruchu drogowego.

Cytuj:
Miasto spokojnie do obejrzenia w jeden dzień wraz ze zrobieniem zakupów w Primarku czy jakimś centrum handlowym.

Moim zdaniem przynajmniej 3 dni. Warto skorzystać z sieci rowerów miejskich "Nextbike" (maja rowery w kilku polskich miastach). Konto założyć można na polskim portalu. Pierwsze pół godziny jest za darmo a stacji w centrum dużo, więc nie ma problemu ze zmianą roweru. W ciągu 3 dni tylko raz dopłaciłem (każde pół godziny kosztuje pół funta). Abonament na 3 dni kosztuje 5 funtów a na rok 20. I ciekawostka, skasowało mi z konta 5... ale złotych :)
jobi lubi ten post.

#28 PostWysłany: 08 Gru 2016 14:07 
Awatar użytkownika

Loty: 27
Kilometry: 69 681
Hej. Również wybieram się do Belfastu ale w marcu. Słyszałam dużo o giant's causeway i chętnie bym tam się wybrała ALE nie ma opcji zebym wynajęła samochód (prawo jazdy od 3 lat+ruch lewostronny+blondynka). Kojarzycie moze czy są jakieś pociągi/ autobusy tak, aby można było tam wybrać się na własną rękę (nie wykupując wycieczki)?
Jestem tu świeżaczkiem, proszę nie krzyczeć. Pozdrawiam :)
 Relacje PM off  

#29 PostWysłany: 08 Gru 2016 15:57 
Awatar użytkownika

Witaj.
Z Belfastu na Giant's Causeway możesz dotrzeć autobusem lub koleją. Autobus odjeżdża co godzinę z dworca Europa Buscentre, bilet kosztuje 12,5 GBP. Linia 218 do Coleraine a następnie 172 do Ballycastle. Do i z Coleraine można też dojechać koleją NIRAILWAYS ze stacji Great Victoria Street Train Station Belfast. Szybciej i wygodniej ale trochę drożej (11.90) + autobus (4,0). Dużo łatwiej jest w sezonie kiedy to kursuje specjalna linia turystyczna 252.
Jeżeli wybierasz się na jeden dzień, lepiej kupić za 15,00 GBP wycieczkę na irlandzkim gruponie.
I pamiętaj, wstęp na groble jest bezpłatny. Kosztuje tylko parking i wstęp do Visitor Center.
jobi lubi ten post.

#30 PostWysłany: 08 Gru 2016 16:56 
Awatar użytkownika

Loty: 236
Kilometry: 417 880
Dobrą opcją wydaje się zakup jednodniowej wycieczki przez groupon. My skorzystaliśmy ze zniżki powitalnej obniżającej o 10 GBP dla pierwszego zakupu i wyszło 15 GBP za dwa bilety! Te zniżki pojawiają się co jakiś czas więc warto zerkać na główną stronkę http://www.groupon.co.uk :) Pozdrawiam

A tutaj link do oferty https://www.groupon.co.uk/deals/allens-tours
 Relacje PM off  

#31 PostWysłany: 11 Gru 2016 18:27 

seba92 napisał(a):

W Belfaście tak samo - autobus pełny = nie zatrzymuje się, jedzie dalej.

W Belfaście-jak i całej Anglii i Irlandii-należy machnąć ręką stojąc na przystanku aby autobus się zatrzymał. W przeciwnym razie kierowca ominie przystanek i pojedzie dalej. Tak już jest. Niezależnie od tego czy autobus jest pełny czy nie, nie zatrzyma się na danym przystanku (zarówno w centrum miasta jak i poza nim) jeśli nie machnie się ręką w celu zatrzymania. Po prostu inna kultura jazdy. Dodatkowo jak wychodzisz z autobusu to nie mów "bye" tylko "thank you, cheers mate etc" w celu podziękowania kierowcy za przejazd.
 Relacje PM off  

#32 PostWysłany: 20 Gru 2016 14:01 
Awatar użytkownika

Dziękuję Wam! Myślę, że skorzystam z groupona :)
 Relacje PM off  

#33 PostWysłany: 27 Gru 2016 23:01 

Loty: 68
Kilometry: 72 032
niebieski
Ami_Ami napisał(a):

W Belfaście-jak i całej Anglii i Irlandii-należy machnąć ręką stojąc na przystanku aby autobus się zatrzymał. W przeciwnym razie kierowca ominie przystanek i pojedzie dalej. Tak już jest. Niezależnie od tego czy autobus jest pełny czy nie, nie zatrzyma się na danym przystanku (zarówno w centrum miasta jak i poza nim) jeśli nie machnie się ręką w celu zatrzymania. Po prostu inna kultura jazdy. Dodatkowo jak wychodzisz z autobusu to nie mów "bye" tylko "thank you, cheers mate etc" w celu podziękowania kierowcy za przejazd.

Ja dwukrotnie widziałem jak autobus na przednim wyświetlaczu miał napisaną informację, że pojazd nie zatrzymuje się z powodu przepełnienia.

Tak samo było w przypadku busa 300, weszło tyle ludzi ile mógł kierowca zabrać, zamknął drzwi i odjechał zostawiając na przystanku jeszcze kilka osób (w tym mnie niestety).
 Relacje PM off  

#34 PostWysłany: 14 Mar 2017 12:36 
Awatar użytkownika

Hej! Wróciłam z Belfastu więc może moje rady na przyszłość komuś się przydadzą.

1.dzień- zwiedzanie Belfastu. Można kupić bilet autobusowy dobowy ale uwaga- obowiązuje od godziny skasowania do północy. Polecam piechotą, nie jest tak wszędzie tak daleko. Miasto samo w sobie jest świetne. Polecam Muzeum Titanica- byłam sceptycznie nastawiona, szczególnie że bilety kosztują 17,5 funta ale godzinę przed zamknięciem kosztują 7,5 funta za osobę. Ta godzina akurat wystarczyła, muzeum nowe, multimedialne, warto jak ktoś ma godzinkę.

2.dzień- zwiedzanie Dublina. Dojechałam tam autobusem "aircoach" http://www.aircoach.ie/booking bilety kupione z miesięcznym wyprzedzeniem nie były tak drogie. kupuje się w 2 strony z zaznaczeniem o której się wraca, ale spokojnie można wrócić wcześniejszym (odjeżdżają co godzinę).

3.dzień- zwiedzanie Giant's Causway. Dzięki za polecenie tego miejsca, jest przepiękne!!! Skorzystałam z groupona https://www.groupon.co.uk/deals/allens- ... GQodP5IHQA kierowca był jednocześnie przewodnikiem, mieliśmy 2 godzinki wolnego w każdym miejscu, jak na taką cenę i autokar było naprawdę świetnie.
 Relacje PM off
Raphael lubi ten post.

#35 PostWysłany: 25 Sie 2017 11:26 

seba92 napisał(a):
Autobus 300a, bilet kosztuje 10,5 funta RT.

Return ważny jest tylko tego samego dnia, czy można wykorzystać po kilku dniach?
 Relacje PM off  

#36 PostWysłany: 25 Sie 2017 11:50 
Awatar użytkownika

Loty: 56
Kilometry: 98 913
Można wykorzystać po kilku dniach
 Relacje PM off
bartlomiejotlowski uważa post za pomocny.

#37 PostWysłany: 30 Sie 2017 11:43 

Dzięki! Takie coś udało mi się znaleźć:
Cytuj:
At the time of writing the fare is currently £7.50 single or £10.50 return (valid for 1 month), but please check Translink's website for the most up-to-date information, timetables, etc.
 Relacje PM off  

#38 PostWysłany: 22 Paź 2017 19:30 
Awatar użytkownika

Loty: 133
Kilometry: 153 516
W Belfaście znajduje się stadion, który często można znaleźć na listach obiektów, które należy odwiedzić. Szczególnie, że należy się spieszyć.
The Oval, stadion Glentoranu, wygląda jak brytyjskie stadiony sprzed kilku dekad. Robotnicze otoczenie, charakterystyczny wygląd, miejsca stojące. Tak wyglądał większość stadionów w Anglii, ale po raporcie Taylora wszystkie obiekty zostały już przebudowane. Ten klimat można poczuć w Belfaście, ale tam też coraz bliżej do przebudowy. Zainteresowani nie mają co zwlekać :)
Załącznik:
DSC08304.jpg

Załącznik:
DSC08369.jpg

Nie posiadasz wymaganych uprawnień, by zobaczyć pliki załączone do tej wiadomości.

#39 PostWysłany: 21 Sty 2018 14:52 

Hej, będę pierwszy raz w Belfaście i ogólnie w UK. Jak to jest tam z autobusami, gdzie znajdę jakiś rozkład i czy może mają coś takiego jak u nas "Jak dojadę"? :)
W szczególności chodzi i o dojazd do Zamku w Belfaście z okolic 69 Olympia St, gdzie będę miała nocleg.
 Relacje PM off  

#40 PostWysłany: 21 Sty 2018 19:55 
Awatar użytkownika

Tu masz stronę przewoźnika: http://www.translink.co.uk/ na której możesz zaplanować trasę.
maarzenka uważa post za pomocny.

[ 54 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 1 gość