Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 32 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 25 Sie 2013 12:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Maj 2010
Posty: 433
Loty: 54
Kilometry: 85 890
niebieski
Fakt, szkoda tylko, ze tak daleko ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN
Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN
#22 PostWysłany: 25 Sie 2013 12:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Gru 2011
Posty: 1982
srebrny
A liderzy na zachodzie Sycylii? Ktora plaza najbardziej sie spodobala?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#23 PostWysłany: 25 Sie 2013 19:45 

Rejestracja: 24 Paź 2011
Posty: 240
Nalepsze/najładniesze plaże są w regionie San Vito niestety auto jest potrzebne.
Plaża w Palermo dużym + jest dostęp komunikacja miejską.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#24 PostWysłany: 28 Sie 2013 21:20 

Rejestracja: 04 Cze 2012
Posty: 4253
Loty: 416
Kilometry: 938 579
złoty
też uważam, że Mellieha jest najlepsza na Malcie ;) byliśmy tam 3dni

morze w miarę płytkie, strzeżona, leżaki do wypożyczenia (ok 10EUR/dzień za komplet z parasolem), jakieś stragany. Generalnie świetna baza do zwiedzania Malty - blisko na Gozo i Comino, a komunikacją łatwo dotrzeć z lotniska i w innej rejony Malty
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#25 PostWysłany: 28 Sie 2013 21:35 

Rejestracja: 23 Maj 2012
Posty: 26
Głupio się tak wcinać w temat, ale brakuje Melliehy to zapodam jedno zdjęcie sprzed roku może założyciel się nie obrazi, a będzie pełniejszy przegląd plaż na Malcie ;)

Image
_________________
https://www.facebook.com/ZajebisteMiejscowki
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#26 PostWysłany: 28 Sie 2013 22:03 

Rejestracja: 03 Lis 2012
Posty: 2784
Loty: 154
Kilometry: 151 837
niebieski
W weekend Mellieha wygląda tak, że nie ma gdzie parasola wcisnąć. Sugeruję to wziąć pod uwagę. A na innych plażach też jest możliwość wypożyczenia leżaka z parasolem (2 leżaki plus parasol 10euro).

Ja ze swej strony polecam Pretty Bay - zdecydowanie najmniej zatłoczona plaża Malty

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#27 PostWysłany: 28 Sie 2013 22:24 

Rejestracja: 28 Sie 2013
Posty: 7
Mellieha najlepsza fakt, byłem w tym samym praktycznie terminie co autor tematu(powrót 18.08) pogoda dopisała ;) ale nie zgadzam się z postem powyżej, w weekend na Mellieha Beach jest trochę więcej ludzi fakt, ale bez problemu można znaleźć miejsce do plażowania
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#28 PostWysłany: 28 Sie 2013 22:24 

Rejestracja: 11 Mar 2013
Posty: 26
Muszę napisać coś od siebie, gdyż w tym roku plażowałem na Sycylii dosyć intensywnie. Wg mnie:
1. Trapani - fajnie, że są tam plaże jeżeli musimy zostać w mieście lub jest to nasz punkt wypadowy. Najlepsza plaża Trapani jest niestety najdalej od starego miasta ale warto tam się wybrać gdyż woda ma błękitny kolor i mniej jest glonów niż przy plażach bliżej starego miasta
2. Palermo - jeżeli jesteśmy już w tym mieście to Mondello jest świetną sprawą, moim zdaniem zdjęcia tutaj umieszczone z tej plaży są mocno przekłamane, gdyż w rzeczywistości woda jest lazurowa tuż przy brzegu, morze spokojne, wszystko czego pragniemy (mogę udowodnić swoimi zdjęciami :D ) do tego dojazd autobusami z Palermo i tanie ceny napojów przy plaży (również piwa). Jedyny minus to wąski skrawek publicznej plaży, ale można dać rade. 2 leżaki + parasol = 20 €
3. San Vito Lo Capo - koleżanka mówiła nie jedź. Pojechałem bo to przecież najładniejsza plaża Sycylii z piaskiem karaibów. Moim zdaniem - Mondello postawiłbym wyżej. Woda nie jest tak turkusowa jak ta przy palermo (równiez mozna to dostrzec na moich zdjęciach) Co tam mi się podobało, to baaardzo szeroka plaża, ale ogólnie żałowałem czasu straconego na dojazd tam.
4. Plaża w Cefalu - Generalnie kolor wody nie zachwyca, piasek też nie jest śnieżnobiały, do tego czasami ogromne fale :D ale miasteczko jest piękne, do tego budynki u brzegu morza - ja byłem w niebie ale moją połówkę wywracały fale no i musiała tylko leżakować.
5. Plaże na wyspie Favignana - Absolutny hit! Jeżeli ktoś leci wyłącznie w celu zażywania kąpieli słonecznych i wodnych to polecam pozostanie na tej wyspie cały tydzień. Jeździłem rowerem od plaży do plaży i choć wszystkich nie zdążyłem zobaczyć to niektóre z nich po prostu sobie wyśniłem. Leżak z parasolem standardowo 20 € ale napoje nie należy już do tanich. Rejs z portu Trapani - 18€ w dwie strony.
Gdyby ktoś chciał to mogę dorzucić fotki i więcej informacji :) pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#29 PostWysłany: 29 Sie 2013 07:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lut 2013
Posty: 2
wstaw foty z tej Favignany :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#30 PostWysłany: 29 Sie 2013 21:53 

Rejestracja: 11 Mar 2013
Posty: 26
Proszę bardzo, choć niestety więcej zdjęć mam na których widnieją osoby :D :
Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Na powyższych zdjęciach są trzy różne plaże, które udało mi się odwiedzić przez pół dnia rowerem.
Generalnie na ulotkach o favignanie przedstawionych jest 7 plaż - są to bardzo różnorodne miejsca, mniejsze, większe, szersze, węższe, ze skałami po bokach niższymi, wyższymi, bez. Plaże są po różnych stronach wyspy (oczywiście piaszczyste) więc na niektórych jest spokojnie, a na niektórych można ostro poszaleć na falach - po prostu co kto lubi. Na tych 7 oznakowanych plażach porządku pilnują oczywiście ratownicy, a prowadzoną do nich drogowskazy. Co więcej, na wyspie można odszukać swoje własne miejsce nie oznaczone na ulotkach m.in. takie:
Image
:)

Wstawiam również dla porównania zdjęć, moją fotkę z Mondello:
Image
Jest to rzeczywisty kolor wody - błękit, turkus, lazur - jak kto zwał, natomiast nie ZIELONY :)
Za to mój aparat uwiecznił zielonkawy kolor wody w San Vito a taki też nie był.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#31 PostWysłany: 07 Wrz 2013 13:10 

Rejestracja: 23 Maj 2012
Posty: 26
Wklej zdjęcie gdzie widać te fale z Cefalu :D
_________________
https://www.facebook.com/ZajebisteMiejscowki
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#32 PostWysłany: 09 Wrz 2013 17:43 

Rejestracja: 11 Mar 2013
Posty: 26
Proszę bardzo:
Image

Image

wybaczcie ale nie chce wrzucac zdjęc dziewczyny bez jej wiedzy :)

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 32 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group