Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Cytuj:
Cytuj:
żarło żarło i umarło:( teraz najtańsze po 671 PLN - niestety nie udało się kupić....

Nie bardzo rozumiem... Wydaje mi się, że jest to i tak bardzo dobra cena. Nie popadajmy w paranoje. Sam miałem możliwość zakupu biletów w tytułowej cenie, ale tego nie zrobiłem, bo wolę Lufthanse, A380 i czas podróży 10h zamiast 30...no ale co kto lubi. Wydaje mi się jednak, że cena poniżej 1 tys. za RT do US to jest cena Fly4Free;)


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 197 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 10  Następna
Autor Wiadomość
#81 PostWysłany: 21 Paź 2019 14:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Mar 2011
Posty: 495
Loty: 106
Kilometry: 237 470
niebieski
a ja akurat przez 2 dni nie wchodziłem na forum. Brałbym jak Rosja Ukraine na mapie.

Macie jeszcze jakieś terminy w ciekawych cenach??
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop w Turcji: tydzień w 5* hotelu z all inclusive za 2190 PLN. Wylot z Warszawy Urlop w Turcji: tydzień w 5* hotelu z all inclusive za 2190 PLN. Wylot z Warszawy
United Airlines: bezpośrednie loty do Nowego Jorku z Berlina za 1576 PLN. Dużo terminów United Airlines: bezpośrednie loty do Nowego Jorku z Berlina za 1576 PLN. Dużo terminów
#82 PostWysłany: 21 Paź 2019 14:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Mar 2016
Posty: 1200
Loty: 73
Kilometry: 147 838
niebieski
@karollo zachęcam do przejrzenia kalendarza na skyscanner
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#83 PostWysłany: 21 Paź 2019 14:41 

Rejestracja: 11 Gru 2010
Posty: 3940
platynowy
Opodo via Kayak UK ma dalej dobre ceny, chociaż nie tak rewelacyjne jak kilka dni temu. Pobyt min. 7 dni.

Załącznik:
opodo.png
opodo.png [ 20.27 KiB | Obejrzany 1815 razy ]


Edit: rzeczywiście cena zakupu to 86 GBP a na saudi w rachunku cena 143.80 GBP.
_________________
Life is short and the world is wide.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#84 PostWysłany: 21 Paź 2019 14:53 

Rejestracja: 20 Gru 2011
Posty: 3062
złoty
Terminy wakacyjne Ci tam wchodzą?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#85 PostWysłany: 21 Paź 2019 15:32 

Rejestracja: 11 Gru 2010
Posty: 3940
platynowy
@jasiub ten co wrzuciłem to akurat przełom sierpnia/września. Kupiłem, bilet wystawiony. Teraz jak szukam to już 150zł drożej. Także trzeba sprawdzać.
_________________
Life is short and the world is wide.
Góra
 Profil Relacje PM off
jasiub uważa post za pomocny.
 
      
#86 PostWysłany: 21 Paź 2019 17:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Sty 2019
Posty: 1267
srebrny
karollo napisał(a):
a ja akurat przez 2 dni nie wchodziłem na forum. Brałbym jak Rosja Ukraine na mapie.

Macie jeszcze jakieś terminy w ciekawych cenach??


Też teraz żałuję, a wchodził mi termin w mazowieckie ferie, choć odstraszył mnie trochę klimat w Bostonie w lutym.
Ogólnie do 500 zł wchodzi nadal sporo dat.

edit:
Deal pojawił się dziś znowu na chwilę, w datach które obserwowałem pojawiły się ceny 59-67 GBP, teraz ceny znowu podskoczyły, więc to chyba nie error fare, ale jakieś celowe obniżki?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#87 PostWysłany: 21 Paź 2019 23:10 

Rejestracja: 20 Paź 2019
Posty: 3146
platynowy
@ncn też chciałem lecieć latem, ale za takie niskie kwoty polecę raz zimą, raz latem :) z resztą central park jest cudowny zimą, kto był ten wie osobiście polecam

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#88 PostWysłany: 22 Paź 2019 11:15 

Rejestracja: 02 Lut 2011
Posty: 379
niebieski
Kochani, pokierujcie jak dziecko we mgle - dotychczas kilkadziesiąt lotów, ale albo tanie linie, albo bezpośrednio na stronie linii regularnej albo przez biuro podróży kupowane. Jak tu przebiega zakup? Znajduję na Skyscanner, wybieram interesujące mnie daty, najkorzystniej oferuje flightixx - czy są ok, czy dopłacać do np opodo?
Potem wybieram i finalizuję zakup i co? Dostaję na maila jakiś nr, czy od razu bilety? coś gdzieś sprawdzam? Jeśli padnie, oni mnie zawiadamiają, czy po prostu przychodzi zwrot kasy?
Wiem, wydaje się oczywiste, ale jak się jest zielonym w pośrednikach i liniach regularnych, to takie nie jest:(
Z góry dzięki.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#89 PostWysłany: 22 Paź 2019 11:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lis 2012
Posty: 2942
Loty: 348
Kilometry: 658 488
niebieski
Wiele wyjaśnia ten wątek. Opinię o pośrednikach można również uzyskać w innych tematach. Opodo zwykle jest takie sobie przy okazji klasycznych błędów cenowych, ale tutaj nie jest on tak wyrażny.

Po zakupie powinienes dostać potwierdzenie - czasem na uwym potwierdzeniu jest sam wewnętrzny numer zamówienia danego pośrednika. Czasem tzw numer PNR, czyli numer rezerwacji, po ktorym już na stronie wybranej linii powinno dać się odszukać rezerwację - przykładowo na Air Canada.
Najważniejszym "dokumentem" jest jednak e-ticket, czyli numer biletu. Jego poprawne wystawienie jest kluczowe, bo tzw pustych PNR każdy tu miał setki :)

Gdy masz juz numer PNR i e-ticket to teoretycznie masz już pełną kontrolę nad rezerwacją i mozesz sprawdzac i na stronie linii czy też na czymś w stylu Check My Trip, czy Saudi Airlines.

Zwykle pierwszym sygnałem, że dzieje się coś niedobrego z naszą rezerwacją, jest np jej zniknięcie z podglądu na stronie przewoźnika. Chyba tyle :)
_________________
Azory => Egzotyka tuż za rogiem, czyli azorski "double decker" :)
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#90 PostWysłany: 22 Paź 2019 12:12 

Rejestracja: 02 Lut 2011
Posty: 379
niebieski
Bardzo dziękuję Ten e-ticket przychodzi od razu, czy po jakimś czasie(dzień-tydzień-miesiąc)?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#91 PostWysłany: 22 Paź 2019 12:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lis 2012
Posty: 2942
Loty: 348
Kilometry: 658 488
niebieski
Nie ma reguły. Czasem nawet pól dnia trzeba czekać. Generalnie im szybciej, tym mniejsze nerwy :)
Warto też przejrzeć już pierwsze maila od pośrednika, bo czasem zdarza się, że ten e-ticket jest wystawiany automatycznie i już od razu widać jego numery. Zwykle jednak przychodzi nieco później.

Oczywiście otrzymanie e-tixu jest już sukcesem, ale nadal nie można świętować - mowa o przypadkach błędów cenowych. Jak mamy etix to już możemy podglądać jakie są hotelu w danym miejscu, ale jeszcze ich nie rezerwujemy :) A już na pewno nie bezzwrotnie :)
_________________
Azory => Egzotyka tuż za rogiem, czyli azorski "double decker" :)
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#92 PostWysłany: 22 Paź 2019 12:42 

Rejestracja: 20 Paź 2019
Posty: 3146
platynowy
Ktoś może pokazać jak wygląda taki przykładowy mail od opodo z etixami? Otrzymałem od nich chyba z 5, jeden z informacją "we are processing ur order request", drugi "ur booking is confirmed", kolejny "You can already check-in for your trip to Boston". Teoretycznie rezerwacja widnieje w systemie opodo jako potwierdzona, również na stronie air canada czy lufthansy. Na tej ostatniej widnieje nawet ten 13 cyfrowy nr etixa. Zgodnie z tym co napisane powyżej, o ile z czasem rezerwacja nie zniknie z systemów, powinna zostać uznana? Nie potrzebuję kolejnych potwierdzeń?

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#93 PostWysłany: 22 Paź 2019 12:45 

Rejestracja: 28 Lip 2012
Posty: 6247
HON fly4free
wszystko masz już potwierdzone, nic więcej nie potrzebujesz ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
Kothson uważa post za pomocny.
 
      
#94 PostWysłany: 22 Paź 2019 12:53 

Rejestracja: 20 Paź 2019
Posty: 3146
platynowy
Oka, dzięki. Sorry, że tak dopytuję, natomiast wraz z dolotami do BCN to jest na prawdę przeprawa :) Dziękuję jeszcze raz.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#95 PostWysłany: 22 Paź 2019 12:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Sie 2013
Posty: 2048
Loty: 852
Kilometry: 1 931 024
platynowy
Ktoś dostał etixa przy zakupie przez flighttix? Ciągle mam informację, że bilet nie jest wystawiony. PNR mam i widoczny jest na stronie United, ale nie na stronie AC. Dziwne to.
_________________
Moje podróże - piotrwasil.com

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#96 PostWysłany: 22 Paź 2019 12:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Lut 2014
Posty: 1156
Loty: 42
Kilometry: 72 437
srebrny
flighttix wystawia recznie, wiec oni beda dzwonic do AC i Lufy czy wszystko w porzadku i czy moga wystawic :P

Unikajcie flighttix przy oczywistych bledach taryfowych
_________________
Był taki Chińczyk na takim chińskim lotnisku. I ten Chińczyk miał bilet. I go zmieniał, a potem zwrócił. Potwierdzam, byłem tym Chińczykiem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#97 PostWysłany: 22 Paź 2019 13:07 

Rejestracja: 02 Lut 2011
Posty: 379
niebieski
Ok, jak pokombinuję to mam do wyboru MyTrip - jest ok?
Lepiej brać składaka z United z Air Canada, samo United czy samo AirCanada? United realizowany przez Lufthansa.
Kombinuję, żeby i Toronto z dłuższą przerwą wyhaczyć.
Lub dokładając stówkę kupić bezpośrednio na United - to już najpewniej?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#98 PostWysłany: 22 Paź 2019 13:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Maj 2017
Posty: 3419
Loty: 422
Kilometry: 733 705
platynowy
mytrip - przy zmianie rozkładu akceptujesz zaproponowaną zmianę, a jeśli chcesz zaproponować swój nowy plan to płacisz 80zł za obsługe.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#99 PostWysłany: 22 Paź 2019 15:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Cze 2015
Posty: 3222
Loty: 539
Kilometry: 845 967
złoty
Taka mała rada. Poczekajcie chwilę na kayaku i cena z opodo się pojawi. Nie przy każdej dacie, ale pojawia się.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#100 PostWysłany: 22 Paź 2019 15:33 

Rejestracja: 11 Gru 2010
Posty: 3940
platynowy
Np. 26.8 - 6.9 cena jak poniżej.

Załącznik:
AC.png
AC.png [ 19.58 KiB | Obejrzany 956 razy ]
_________________
Life is short and the world is wide.
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 197 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 10  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: jacke oraz 11 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group