Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 7 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 10 Lut 2020 14:19 

Rejestracja: 03 Paź 2011
Posty: 150
niebieski
Moi mili, potrzebuję porady, robimy z żonką szybki strzał na południe Włoch, trzy noclegi. Przylot do Bari, jednak chcielibyśmy zobaczyć trochę rzeczy w Bazylikacie, jednak wszystkiego się nie da, podaję więc to co uznaliśmy za atrakcyjne:
1) miasteczka Castelezzano i Petrapietrosa, przejść szlakiem La Sette Pietre, niestety w kwietniu trzeba spacerować w obie strony, bo zjazd liną od maja.
2) Zwiedzić Craco
3) Monte Pollino prawdopodobnie będzie jeszcze zaśnieżone, a my w podręcznym bagażu niezbędnego sprzętu nie weźmiemy, jednak trekkingu na jakąś tam wysokość moglibyśmy się podjąć
4) Grottole wydaje się urokliwe.
5) na ostatnią noc Matera ze względu na to, ze położona najbliżej Bari

Teraz pytanie do szanownych forumowiczów, przylatujemy do Bari po godzinie 20 w sobotę, wracamy we wtorek o 20, gdzie poza Materą warto przenocować by mieć dobrą bazę wypadową (samochód) do wspomnianych miejscowości/atrakcji i jeszcze zahaczyć fajną miejscówkę nad morzem? Może ktoś ma inną ciekawą propozycję w regionie?
Pierwotny plan zakładał w sobote w nocy dojazd do Maratei, kąpiel wraz ze zwiedzaniem na drugi dzień, później np miasteczka z pkt 1. Jednak to wszystko byłoby robione w strasznym pędzie, a tego nie chcę, zdecydowanie wolę coś odpuścić niż gonić byle odhaczyć kolejną rzecz z listy.

Reasumując - gdzie warto poza Materą, jaka miejscówka nad morzem, ale nie na wschodnim wybrzeżu, gdyż małżonka tam już była? Craco i Matera to punkty obowiązkowe wypadu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Podróż na Okinawę za 3581 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi w 4* hotelu Podróż na Okinawę za 3581 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi w 4* hotelu
Urlop w Wietnamie za 3602 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu Urlop w Wietnamie za 3602 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu
#2 PostWysłany: 10 Lut 2020 15:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Wrz 2014
Posty: 1629
niebieski
Jeżeli miałabym podobny wypad organizować pod siebie, to przy wypożyczonym aucie po przylocie jechałabym do Matery, tam dwa noclegi. Pierwszy wieczór + kolejny dzień na Materę, trzeci dzień na pozostałe wymienione miasteczka. Na trzeci nocleg pojechałabym nad morze do Monopoli, wieczór i część ostatniego dnia nad morzem, i stamtąd po południu do Bari. W innych kombinacjach zahaczanie o morze niespecjalnie ma sens, będzie się wiązało z kilkudziesięcioma kilometrami ekstra do przejechania, a plan macie, jak sam zauważyłeś, napięty.
_________________
Metia jest kobietą, powtarzam, metia jest kobietą.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 10 Lut 2020 16:10 

Rejestracja: 03 Paź 2011
Posty: 150
niebieski
Jak pisałem, wschodnie wybrzeże, czyli Barletta, Monopoli, Polignano a mare odpadają, chyba, że znajdę coś fajnego spoza utartego szlaku.

Dzięki za opinię.



Może ktoś coś o tej linii brzegowej na południe od Matery, okolice Taranto tudzież dalej na zachód? Sprawdzałem na gmaps i niektóre plaże wyglądają przystępnie, tylko pewnie pobliskie miasteczka wymarłe w kwietniu :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 10 Lut 2020 16:16 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2012
Posty: 2240
Ja spałem w Metaponto i mi się podobało (choć z plaż nie korzystałem), akurat na przystanek między Materą, a Craco i dalej Pietropertosą
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 10 Lut 2020 17:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Wrz 2014
Posty: 1629
niebieski
Nocleg na wschodnim wybrzeżu wydaje mi się rozsądnym kompromisem, jeżeli chcesz poświęcić czas przede wszystkim na Bazylikatę. Część włoskiego wybrzeża od spodu buta jest imo mało atrakcyjna. W sezonie typowa włoska plaża z barami i setkami leżaków, po sezonie, jak zwiną infrastrukturę, nie ma nic. Miasteczka do czerwca wymarłe. Zobacz na google street view, jak wygląda w maju Metaponto i okolica (akurat zdjęcia są z tego miesiąca) - wszystko pozamykane, nawet lokalny spożywczy. Sama lubię raczej miejscowości poza szlakiem, ale jednak dobrze jest wieczorem coś zjeść ;)
_________________
Metia jest kobietą, powtarzam, metia jest kobietą.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 13 Lut 2020 15:45 

Rejestracja: 23 Lis 2019
Posty: 4
Warto odwiedzić Monopoli i Polignano a Mare.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 27 Lut 2020 15:27 

Rejestracja: 24 Maj 2018
Posty: 5
Byliśmy w maju w tamtych okolicach.
Craco robi wrażenie przy czym zwiedzanie ruin jest tylko z przewodnikiem, przed sezonem trzeba udać się do lokalnej informacji lub jeśli nikogo nie ma zadzwonić na numer telefonu podany na tablicy ogłoszeń obok. Wrażenie również robią okolice z ukształtowanymi przez erozję wzgórzami.
Castelezzano bardzo nam się podobało, ładnie położone pod samymi skałami, nad miasteczkiem ruiny ruin zamku/strażnicy i szczyt piaskowca z wydrążonymi schodkami zabezpieczonymi kratami ale da się je obejść po skale.
W Petrapietrosie nie byliśmy bo nas burza przegoniła.
Grottole bardzo klimatyczne , można zajrzeć.
Z innych miejsc jeszcze Brindisi Montagna z zamkiem który niedawno był w remoncie, być może już jest zakończony albo Bernalda po drodze nad południowe wybrzeże.
Matera bezdyskusyjnie numer jeden w Basilicacie chociaż zaskoczyło nas że to całkiem duże miasto i sporo turystów nawet przed sezonem. Jeden pełny dzień w zupełności wystarczy na Materę chyba że planujecie spacer w wąwozie i do grot w skale po jego drugiej stronie .
Trochę zdjęć z Basicilaty i Apulii możesz zobaczyć tu: https://flic.kr/s/aHsmy9JfPf
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 7 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group