Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

[ 22 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Bazary?
#1 PostWysłany: 09 Sty 2017 21:24 

Gdzie najlepiej udać się na zakupy ? chodzi mi o normalne bazary gdzie "tubylcy" dokonują zakupów... coś czytałem o bazarach wtorkowych...
więc pytanie czy nadal one są, jeśli tak to gdzie dokładnie się odbywają i gdzie najlepiej jechać?

Ostatnio edytowany przez Zeus, 09 Sty 2017 21:55, edytowano w sumie 1 raz
Wypowiedź z błędami językowymi lub niezrozumiała – błędy ortograficzne/stylistyczne/interpunkcyjne.
 Relacje PM off  

Temat postu: Re: Bazary?
#2 PostWysłany: 09 Sty 2017 21:51 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

troopers napisał(a):
chodzi mi o normalne bazary gdzie "tubylcy" dokonują zakupów...

W dużych miastach: Carrefour, a101, BIM i Migros Türk.

W Stambule także ulicach obok Mısır Çarşısı
 Relacje PM off  

#3 PostWysłany: 09 Sty 2017 22:01 

Będziemy w Stambule 6 dni, a moja luba koniecznie chce odwiedzić bazar by zakupić trochę "szmatexów"
dzięki za info
 Relacje PM off  

#4 PostWysłany: 09 Sty 2017 22:04 
Awatar użytkownika

srebrny
W Stambule - Sali pazari. Nie wiem czy jeszcze istnieje, ale było tanio, wszystko, mydło i powidło.
 Relacje PM off  

#5 PostWysłany: 03 Lut 2018 10:24 
Awatar użytkownika

Loty: 559
Kilometry: 659 970
HON fly4free
Jeśli chodzi o bazary to 2 zastrzeżenia - włóczenie nie oznacza kupowania (tak jest przynajmniej w moim przypadku), na bazarach sprzedają zdecydowanie nie tylko podróbki i nie tylko odzież. Poza tym odnoszę wrażenie, że produkty, w tym podróbki, są w znaczącej przewadze tureckie nie chińskie
A na koniec dla większej jasności kupowanie na bazarach nie oznacza kupowania podróbek.

Ostatnio edytowany przez pabien, 03 Lut 2018 12:02, edytowano w sumie 1 raz
 Relacje PM off  

#6 PostWysłany: 03 Lut 2018 10:30 
Awatar użytkownika

Loty: 70
Kilometry: 138 694
niebieski
Krysta63 napisał(a):
Byłam natomiast w Belek ,które jest jedną wielka chinską szmaciarnią .Sklep przy sklepie z podróbkami.Nie weszłam do żadnego.Nie gustuje w takowych.

Szkoda, że nie weszłaś, bo w Turcji to akurat wygląda inaczej.
.
Tak z grubsza można powiedzieć, że w Turcji są dwa rodzaje podróbek. Jedne to ewidentnie tandetne podróby czyli np koszulki z wyjątkowo kiepskiej bawełny z nadrukowanym logo Adidasa na pół piersi, a sprzedawane po 3 sztuki w komplecie za 12 lirów. To wiadomo, że chłam.
.
Drugi rodzaj to tak zwana równoległa produkcja :) Polega to na tym, że turecka fabryka z tureckiej bawełny ma uszyć dla Hilfigera, Ralpha Laurena, Wolfskina czy innego Adidasa 100 koszulek, a szyje 105 i te 5 idą "bokiem" na handel. To są dokładnie TE SAME koszulki które można kupić w Polsce z 200-250 PLN, tylko, że tam płaciliśmy około 40-50 PLN. Ważny jest materiał, koszulka po 2 latach używania, prania, łażenia na słońcu, wygląda jak nowa.
.
Ostatnio zrobiliśmy zakupy za ok 3000 PLN kupując dresy, kurtki, wspomniane koszulki, spodnie, kurtkę skórzaną itp itd. Jakość jest rewelacyjna, nic się z tym nie dzieje, dziecko w kurce chodzi już 3 rok (jako doświadczeni rodzice kupiliśmy sporo za dużą :)) i pochodziłby jeszcze ale wyrósł :) W Polsce za takie zakupy zapłaciłbym z 12.000 więc jestem jakąś "dziewiątkę" do przodu.

Tęcza jest Ważnym elementem religii judeo-chrześcijańskich, kolorami czakr, symbolem dzieciństwa i różnorodności w jedności, kolorami siedmiu kontynentów, a nie tylko flagą ruchu LGBT (btw 6. kolorów zamiast 7.). Zależy mi tylko na tym, aby pamiętać o różnorodności znaczenia tęczy.
 Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
lalka150 uważa post za pomocny.

#7 PostWysłany: 03 Lut 2018 13:22 

Byłam już kiedyś w Turcji,w Alanii ,nakupilam wtedy koszulek dla całej rodziny,po kilka szt.Ale jakoś nie przepadalismy za ich noszeniem i tkwią w szafach do teraz.Wiec tym razem dałam se spokój.Zreszta nie potrzebuje odzieży ..pracuje od lat w DE tam gdy są wyprzedaże ,to można za kilka euro coś kupić.Moimi ulubionymi sklepami są Galeria Kaufhof i Karstad gdzie są wszystkie marki.

Nast wyjazd na wakacje 5-12.04 do Faro.Tym razem bez BP .Bilet na Ryaner kupiony w promocji w Święta.Nocleg zamowiony.Ten wyjazd ze względu na lepszą,cieplejsza pogodę będzie intensywniejszy.Bez leżakowania na plaży.Lece tam drugi raz zobaczyć ,inne miejsca.i przywieść muszli z Deserty.
Pozdrawiam podróżników wszystkich typów zwiedzania ..tych co lubią polezakowac przy basenie i tych wędrujących z plecakiem.
 Relacje PM off  

#8 PostWysłany: 03 Lut 2018 13:31 
Awatar użytkownika

srebrny
Zgadzam się z @eskie
W Turcji jest masa fabryk, które szyją dla dużych, znanych, "drogich" marek i można się obkupić w dobrą jakościowo odzież i markową za ułamek ceny jaką się płaci w europejskich "renomowanych" sklepach.
 Relacje PM off
eskie lubi ten post.

#9 PostWysłany: 03 Lut 2018 13:42 

Ale to trzeba mieć trochę pojęcia, o co chodzi .
Właśnie w Karstadzie, Kaufhofie czy C&A w Niemczech , jest głòwnie taniocha z Chin.
Turecki towar jest za dobry i za drogi dla takich badziewiarskich sieciòwek.
Właśnie znoszę do hotelu reklamòwy i paczki z kupionymi ciuchami. Wszystko super jakościowe, soczyste. I meega tanie przy obecnym kursie liry i $.
Žadne bazary typu egipski i grand. Tu są całe rejony skupiające dany asortyment na kilku uliczkach.
Kiedyś mnie tu Turek zaprowadził, bo inaczej ciężko trafić ,gdzie jest dobry towar w hurtowych cenach.
 PM off
2 ludzi lubi ten post.

#10 PostWysłany: 03 Lut 2018 13:47 
Awatar użytkownika

srebrny
Egipski i grand to od dawna cyrk dla turystów :lol:
@jacakatowice na sali pazari po stronie azjatyckiej dotarłeś?
 Relacje PM off
Zeus lubi ten post.

#11 PostWysłany: 03 Lut 2018 13:55 

Na razie po stronie europejskiej grasuję od tygodnia. :D
W Karakoy byliśmy najdalej . To miasto jest tak ogromne , że te 10 dni ( jeszcze 4 zostały) to jest mało. Jedziemy metodycznie ze zwiedzaniem i chłonięciem wszystkiego punkt po punkcie. Od rana do wieczora. Azja od poniedziałku jest atakowana.
 PM off  

#12 PostWysłany: 03 Lut 2018 14:00 

Zbanowany
niebieski
jacakatowice...czy przypadkiem nie mylisz Kauhofu z Galeriami Kaufhof? :o Zasadnicza różnica. Kupuję w berlińskiej Galerii więc mam pojęcie o jakości produktów i porównanie ich do tureckich trochę przesadzone :lol:
 Relacje PM off  

#13 PostWysłany: 03 Lut 2018 14:07 

Jeden pies. Przyleciałem do Stambułu z Berlina. Zawsze przy takich okazjach zaglądałem w okolice Kudammu połazić po sklepach. Tym razem nie ma już po co. :mrgreen: Dobrze że po 20 kg rejestrowanego mamy w cenie. Onur air taki hojny. :D
60 kg towaru chyba jeszcze nie ma :lol: bo w tròjkę jesteśmy.
 PM off  

#14 PostWysłany: 03 Lut 2018 14:10 
Awatar użytkownika

srebrny
Jest wątek o bazarach, trochę skąpy i martwy.
Prośba do moda o przeniesienie ostatnich postów bazary,1214,105818
 Relacje PM off
Abcn uważa post za pomocny.

#15 PostWysłany: 03 Lut 2018 14:15 

Zbanowany
niebieski
-- 03 Lut 2018 14:12 --

cypel...byłbym bardzo ostrozny z tymi wnioskami jak to Turcy szyją markową odziez dla znanych Firm i część odsprzedają turystom po znikomej cenie. ,,Byłem ,, w odzieżówce " 10 lat i rzeczywiście w Turcji zamawialiśmy szycie odzieży którą może nawet nosiłeś jako wyprodukowaną w Polsce :mrgreen: Metki były przyszywane w Polsce tak dla jasnośći. Wielkie Firmy odzieżowe zlecają szycie jednocześnie bardzo pilnując żeby żadne spady nie trafiały na rynek detaliczny turecki. Tak są także podpisywane umowy obwarowane wysokimi karami finansowymi więc uwierz , że legenda jakoby to są ,,oryginały,, została stworzona po to żeby opchnąć trochę naiwnym turystom ciuchy po...wyższych cenach niż gdyby sprzedawane były bez tej legendy. Nawet możesz kupić wszystko z certyfikatami ..to tęz nie problem :lol: :lol: :lol:

-- 03 Lut 2018 14:15 --

jacakatowice...na Kuddamie nie ma Galerii Kaufhof. Najblizsza jest na Alexander Platz. ale na Kuddam jest rzeczywiście C&A i jest to holenderska sieć i dalej masz Peek&Cloppenburg oraz KaDeWe czyli symbol berlińskiego handlu i najdroższa chyba Galeria z ciuchami niestety :mrgreen:
 Relacje PM off
BrunoJ lubi ten post.

#16 PostWysłany: 03 Lut 2018 14:17 
Awatar użytkownika

srebrny
@HandSome pewnie znasz takie powiedzenie: "Polak potrafi", uwierz mi, Turek-Polaka "sprzeda" 10 razy ;)
 Relacje PM off  

#17 PostWysłany: 03 Lut 2018 14:27 
Awatar użytkownika

Loty: 53
Kilometry: 107 986
niebieski
cypel napisał(a):
@HandSome pewnie znasz takie powiedzenie: "Polak potrafi", uwierz mi, Turek-Polaka "sprzeda" 10 razy ;)

A znasz takie: „Polak głupi wszystko kupi"?
becek lubi ten post.

#18 PostWysłany: 03 Lut 2018 14:28 
Awatar użytkownika

srebrny
Nie i co teraz? :lol:
 Relacje PM off
eskie lubi ten post.

#19 PostWysłany: 03 Lut 2018 14:54 
Awatar użytkownika

niebieski
HandSome napisał(a):
-- 03 Lut 2018 14:12 --

cypel...byłbym bardzo ostrozny z tymi wnioskami jak to Turcy szyją markową odziez dla znanych Firm i część odsprzedają turystom po znikomej cenie. ,,Byłem ,, w odzieżówce " 10 lat i rzeczywiście w Turcji zamawialiśmy szycie odzieży którą może nawet nosiłeś jako wyprodukowaną w Polsce :mrgreen: Metki były przyszywane w Polsce tak dla jasnośći. Wielkie Firmy odzieżowe zlecają szycie jednocześnie bardzo pilnując żeby żadne spady nie trafiały na rynek detaliczny turecki. Tak są także podpisywane umowy obwarowane wysokimi karami finansowymi więc uwierz , że legenda jakoby to są ,,oryginały,, została stworzona po to żeby opchnąć trochę naiwnym turystom ciuchy po...wyższych cenach niż gdyby sprzedawane były bez tej legendy. Nawet możesz kupić wszystko z certyfikatami ..to tęz nie problem :lol: :lol: :lol:

To już drugi raz gdy ta legenda jest wrzucana na forum w któtkim czasie, poprzednim razem ja odpisywałem w podobnym tonie. Tym bardziej że będąc ileś razy w Turcji specjalnie porównywałem sobie jakość ichniejszych "firmowych", z prawdziwymi firmowymi, które kupowałem w oryginalnych sklepach w EU i w Stanach i to nie są ciuchy tej samej jakości. Nawet jeśli ogólna jakość nie jest zła.
Mam wrażenie, że to jest jakas stara bajka powtarzana jeszcze z czasów, gdy za późnej komuny i na przełomie, przywoziło się ciuchy z Turcji, żeby sprzedawać na osiedlowych 'ryneczkach'. W porównaniu do tego co było w sklepach, lub szmateksu od Wietnamczyków, to faktycznie jakość tureckich ciuchów robiła wrażenie (chociaż połowa tego wrażenia to po prostu niedostępne u nas wtedy wzornictwo), a historia o 'nadmiarowych' produktach z fabrycznych linii usprawiedliwiała sporą cenę.

#20 PostWysłany: 08 Lut 2018 09:30 

Jak ktoś jest zainteresowany konkretnymi zakupami. Np kurtek skórzanych i galanterii skórzanej, t-shirtów, bluzek, swetrów itd to omijamy bazary , zwłaszcza duży , kryty. Również dzielnica Laleli straciła swój blask. Drogo, wszystko pod ruskich.
Wystarczy podjechać tramwajem T1 do dzielnicy Zeytinburnu. Z centrum kierunek lotnisko. Wysiadamy na przystanku Aksemsettin. I idziemy wzdłuż 101 sk. w stronę morza, w dół. Kierunek Centrum Outlet Oliwium. Po drodze prawdziwe eldorado zakupowe w super cenach. Np T shirty XXXL które w okolicach dużego bazaru są sprzedawane po 30 TL, tam kupimy po 10 TL. Normalne rozmiary po 8 TL. Wystarczy kupić 1 paczkę, 4 sztuki. Bardzo dobry gatunek. Ogromny wybór ciuchów , w tym dla dzieci.
Outlet Oliwium to centrum wyprzedaży. Są różne marki handlowe dostępne. Od Adidasa, Nike po różne inne , których nie znam. Największe rabaty są we wtorki.
A w uliczkach jeszcze poniżej [ w stronę morza] jest centrum producentów odzieży skórzanej skupionych w tym rejonie. Można oczopląsu dostać.

Zresztą to jest super patent. Sklepy z podobnej branży skupiają się obok siebie. Klient obejdzie kilka ulic i ma wszystko jak na dłoni.
Polecam zakupy w tym rejonie, a nie przepłacanie w rejonach turystycznych.

https://goo.gl/maps/1yoiwMpgVJN2
 PM off
3 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.

[ 22 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 0 gości