Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 5 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 10 Cze 2020 09:49 

Rejestracja: 12 Gru 2014
Posty: 328
srebrny
W związku z obecną sytuacją chwilowo nie wybieram się za granicę,
lecz chcę kontynuować mój projekt odwiedzenia wszystkich byłych miast wojewódzkich (jak pamiętamy jest ich 49). Moja 9 dniowa trasa rozpocznie się w Gdańsku, a skończy w Poznaniu. Obydwa te miasta dość dobrze znam, ale po drodze chcę odwiedzić właśnie Słupsk, Koszalin i Piłę, w których jeszcze nigdy nie byłem. Będę się przemieszczał pociągiem. Na każde miasto będę miał 1 - 2 dni. Będę z moim 11 letnim Synem, więc istotny jest dla mnie zarówno klimat turystyczno - wakacyjny, jak i typowe atrakcje dla dzieci. Z tego co ustaliłem w necie w każdym z tych miast jest aquapark, parki linowe itp.
Jak oceniacie te miasta? Gdzie warto spędzić dzień dłużej, a gdzie niekoniecznie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#2 PostWysłany: 10 Cze 2020 10:22 

Rejestracja: 05 Lip 2012
Posty: 704
Loty: 7
Kilometry: 31 319
niebieski
Myślę, że takiego ratusza jak w Słupsku nie ma nigdzie z tych miast, które wymieniłeś. Dodatkowo na plus możliwość wejścia na wieżę ratuszową.
A poza tym, oprócz atrakcji wymienianych pewnie w każdym przewodniku jak np. Baszta Czarownic, Zamek Książąt Pomorskich z Bramą Młyńską i młynem zamkowym:
- zegar kwiatowy na Sienkiewicza
- Szkoła Policji w Słupsku (nie wiem czy można zwiedzać)
- Zemsta Koszalina - https://slupsk.naszemiasto.pl/kultowe-b ... 16-1003967
- spływy kajakowe rzeką Słupią (aż do morza ;))
- mecze koszykarskie Czarnych Słupsk https://czarni.stk.slupsk.pl/pl
- tarcza antyrakietowa w Redzikowie ;)
- najstarsza pizzeria w Polsce - http://www.slupsk.pl/najstarsza-pizzeri ... sce-38908/

W klimatach lotniczych:
- lotnisko aeroklubowe Krępa Słupska (możliwość lotów samolotami GA, paralotnią, motolotnią, szybowcami co daje możliwość zwiedzania Słupska z lotu ptaka)
- byłe lotnisko komunikacyjne Redzikowo (IATA: OSP), na które przylatywały samoloty PLL LOT

W sumie w okolicy są dwa parki wodne: jeden w Słupsku, drugi w Redzikowie.
No i bliskość Morza Bałtyckiego ze Słupska i Koszalina (w zasięgu komunikacji miejskiej/podmiejskiej i pociągów ze Słupska).

EDIT: Widzę, że odpalili kino samochodowe przed ratuszem w tym roku. Szczegóły: http://www.slupsk.pl/letnie-kino-samoch ... zem-90647/
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
Chris Peen uważa post za pomocny.
 
      
#3 PostWysłany: 10 Cze 2020 13:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Maj 2012
Posty: 460
srebrny
Nie mogę powstrzymać się od zacytowania Grabaża: ;)

"W Pile było jak w Chile, każdy miał czerwone ryło,
Mniej lub bardziej to pamiętasz - spytaj jak to było,
W czasach gdy nad Piłą jeszcze latały samoloty;
Wojewoda Śliwiński kazał pomalować płoty.
Potem wszystkie płoty w Pile miały kolor zieleni;
Rogaczem na wieżowcu Piła witała jeleni."


Myślę, że przez kilka lat od ostatniej wizyty wiele się nie zmieniło, miasto z dwoma rondami i osiedlami, z atrakcji chyba tylko muzeum i park Staszica. Jeżeli się mylę, niech mnie ktoś poprawi.
_________________
Ніночка
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
 
      
#4 PostWysłany: 10 Cze 2020 13:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Wrz 2014
Posty: 1629
niebieski
Byłam parę razy w Pile, jak moja przyjaciółka wylądowała tam na projekcie z pracy. Generalnie poza sławnym neonem to do oglądania za dużo nie ma (oprócz wspomnianych już atrakcji związanych ze Staszicem jest jeszcze Muzeum Wojskowe). Życie towarzyskie koncentrowało się wiosną i latem głównie w parku na wyspie. W weekendy to nawet jakiś tramwaj wodny pływał ;) Ale generalnie to w ciepłe dni kto mógł, ten ruszał nad zbiornik Koszyce, a najlepiej to jeszcze dalej, do Złotowa.
_________________
Metia jest kobietą, powtarzam, metia jest kobietą.
Góra
 Profil Relacje PM off
Ninoczka lubi ten post.
Chris Peen uważa post za pomocny.
 
      
#5 PostWysłany: 10 Cze 2020 15:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lip 2017
Posty: 1660
Loty: 70
Kilometry: 138 694
niebieski
ja pamiętam tylko domki w upsku
_________________
ODZYSK CZĘ!

Tęcza jest Ważnym elementem religii judeo-chrześcijańskich, kolorami czakr, symbolem dzieciństwa i różnorodności w jedności, kolorami siedmiu kontynentów, a nie tylko flagą ruchu LGBT (btw 6. kolorów zamiast 7.). Zależy mi tylko na tym, aby pamiętać o różnorodności znaczenia tęczy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 5 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group