Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 32 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 31 Sty 2013 01:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Lut 2012
Posty: 302
Witam, od stycznia 2008 obok rolek bagażowych stoi automat na 80-minutowy darmowy bilet na komunikację miejską.
Image
Okres 80 minut jest liczony od czasu wygenerowania biletu. A więc najpierw odbieramy bagaż, później bilet ;)

Więcej info i potwierdzenie: http://www.gva.ch/en/desktopdefault.aspx/tabid-67/
_________________
Image Image Image
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
Wakacje na Azorach za 2598 PLN. Loty z Warszawy + hotel ze śniadaniami Wakacje na Azorach za 2598 PLN. Loty z Warszawy + hotel ze śniadaniami
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
#2 PostWysłany: 31 Sty 2013 13:24 

Rejestracja: 14 Lis 2012
Posty: 25
chcialem dodac :) ze bilet 60 minutowy kosztuje 3.5 CHF wiec szalu nie ma , a piechota na lotnisko z centrum idzie sie okolo 45 minut :)
Góra
 Profil Relacje PM off
namteH lubi ten post.
 
      
#3 PostWysłany: 31 Sty 2013 13:43 

Rejestracja: 25 Cze 2011
Posty: 183
szalu nie ma? za darmo mozesz podjechac i pojezdzic po miescie zamiast z buta isc...nie kojarze by gdzies indziej taka promocja byla ...a 3,5 CHF to nie takie nic...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 31 Sty 2013 13:54 

Rejestracja: 14 Lis 2012
Posty: 25
Chodziles po tym miescie ? bo ja dwa dni temu , jak masz walizki to musisz je zostawic w przechowalni która kosztuje 6 frankow ( dwie male walizki ) wrócic tez jakos musisz , wiec nie opowiadaj mi ze to taka super oferta bo za 2 osoby musisz wydac okolo 15 franków wraz z tym darmowym biletem , a oprócz tego jeziora to nic nie ma tam interesujacego o i tyle
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 01 Lut 2013 03:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Lut 2012
Posty: 302
wienio19 napisał(a):
Chodziles po tym miescie ? bo ja dwa dni temu , jak masz walizki to musisz je zostawic w przechowalni która kosztuje 6 frankow ( dwie male walizki ) wrócic tez jakos musisz , wiec nie opowiadaj mi ze to taka super oferta bo za 2 osoby musisz wydac okolo 15 franków wraz z tym darmowym biletem , a oprócz tego jeziora to nic nie ma tam interesujacego o i tyle

Nie zgodzę się z Tobą. Całe stare miasto, przepłynięcie się promem po jeziorze. OGROMNE zbiory w Muzeum Historii Naturalnej. No i wycieczka po CERN-ie (za darmo, tylko rezerwacje z dużym wyprzedzeniem). Jeśli Genewa to nie wolno zapominać o zegarkach. Na Rue de Rhone jest Bucherer, gdzie znajdziesz zegarki najlepszych firm (piękne!). A obok najlepsze i najdroższe, czyli Patek Philipe. Przy czym tutaj to jest dopiero burżuazja. Blokujące się drzwi, indywidualne podejście do klienta itd. Choć zegarków tam mało, to polecam odwiedzić, żeby poczuć się jakby się miało milardy na koncie :D Brudne górskie buty, plecaczek, a tu dwie panie podbijają do Ciebie i zaczynają oprowadzać po całym budynku. Nie szkodzi, że nie kupisz. One o tym wiedzą, ale polityka firmy mówi, by traktować tak każdego klienta. Było mi bardzo miło. Jeszcze te przeprosiny od pana z 1. piętra, gdy zapytałem "czy to wszystkie zegarki jakie macie na wystawach?"

Także polecam. Myślę, że nie ma co tam robić więcej niż 2 dni, ale zdecydowanie warto się przelecieć, szczególnie że są tanie bilety Wizza. Pięknie wyglądają zaśnieżone Alpy.
My mieliśmy 1. dzień w 40km oddalonym Annecy a drugi w Genewie. Plan tutaj:
Annecy: http://goo.gl/maps/FAW0z
Genewa: http://goo.gl/maps/o6QBF
_________________
Image Image Image
Góra
 Profil Relacje PM off
5 ludzi lubi ten post.
Arekkk uważa post za pomocny.
 
      
#6 PostWysłany: 19 Lut 2013 23:38 

Rejestracja: 25 Cze 2011
Posty: 183
wienio19 napisał(a):
Chodziles po tym miescie ? bo ja dwa dni temu , jak masz walizki to musisz je zostawic w przechowalni która kosztuje 6 frankow ( dwie male walizki ) wrócic tez jakos musisz , wiec nie opowiadaj mi ze to taka super oferta bo za 2 osoby musisz wydac okolo 15 franków wraz z tym darmowym biletem , a oprócz tego jeziora to nic nie ma tam interesujacego o i tyle



nie wiem o co Ci chodzi: lepiej by bylo jak by bezplatnego biletu nie bylo?
wielokrotnie chodzilem po miescie z plecakiem i problemu nie mialem...jak masz walizki to nikt Cie nie zmusza do pojechania do miasta...co za ludzie, maja cos za darmo i jeszcze zle...
Góra
 Profil Relacje PM off
6 ludzi lubi ten post.
 
      
#7 PostWysłany: 20 Mar 2013 03:33 

Rejestracja: 25 Cze 2011
Posty: 183
wienio19 napisał(a):
Te arafat , to co z tego ze za darmo to mam sie cieszyc , bilet do kupienia kosztuje 9zl nie majatek


a czy ja twierdze, ze to majatek? ale skoro na tym forum ludzie kombinuja zeby zaoszczedzic kilka zlotych to 9 zlotych cos znaczy...
zreszta mozna te 9 zlotych wydac na co innego...
Góra
 Profil Relacje PM off
Raphael lubi ten post.
 
      
#8 PostWysłany: 24 Mar 2013 16:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Mar 2013
Posty: 399
niebieski
Witajcie, w czerwcu, jak gdyby z przymusu spędzę w Genewie 3,5 doby. Z lotniska do mojego (jeszcze nie znalezionego) couchsurfera zamierzam przejść pieszo. Ale co robić przez te 3,5 doby??? Kąpać się w jeziorze można? Proszę o pomysły.
_________________
Pozdrawiam!
DOOKOLAKULI
facebook.com/dookolakuli/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 24 Mar 2013 16:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Lut 2012
Posty: 302
Z powrotem pieszo to dobra oszczędność. Ale DO kolegi możesz jechać za darmo autobusem (czytaj pierwszy post).

Może uda Ci się zarezerwować darmową wycieczkę w CERNie (po ang) [jest tylko 1 dzień nadal wolny w czerwcu sprawdź może akurat tego jedziesz):
http://outreach.web.cern.ch/outreach/vi ... uelle.html
Jeśli tak to rezerwuj dziś!

viewtopic.php?p=205435#p205435

Jedź autobusem/pociągiem/stopem do Annecy na cały dzień. Prześliczne francuskie miasteczko, bardzo blisko. Na zakupy (Szwajcaria pfff), pozwiedzać i na kąpiel w jeziorku :)

Nie pomijaj Muzeum Historii Naturalnej!

Co do CS, może Ci być bardzo ciężko. Nam w niskim sezonie - styczeń, ledwo się udało.
_________________
Image Image Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 29 Lip 2014 13:31 

Rejestracja: 14 Lis 2011
Posty: 83
Loty: 29
Kilometry: 57 200
grzegorz84 napisał(a):
Kąpać się w jeziorze można?


Można, bez problemu.
Może jeszcze komuś się przyda ta informacja.


A czy ktoś może znalazł taką drukareczkę darmowych biletów w drugą stronę? Tzn. z miasta na lotnisko? Byłaby pomocna :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 29 Lip 2014 14:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sty 2012
Posty: 1325
Loty: 225
Kilometry: 260 138
niebieski
Jak masz nocleg w Genewie, hotel, hostel, pensjonat to powinnaś dostać bilety dobowe na strefę 10 adekwatnie do czasu pobytu.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 31 Lip 2014 12:26 

Rejestracja: 14 Lis 2011
Posty: 83
Loty: 29
Kilometry: 57 200
Wiem, wiem, niestety mieszkam w Lozannie (i tutaj korzystam z tej opcji) i nie planuję noclegu w Genewie. W porządku, to są grosze, ale myślałam, że ktoś zauważył taką maszynkę na dworcu np :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 17 Paź 2014 08:04 

Rejestracja: 24 Kwi 2010
Posty: 115
Loty: 39
Kilometry: 70 170
z powrotem to niestety już tak nie działa, nie ma nigdzie w miescie takiej maszyny. Jest tylko opcja darmowego transportu miejskiego (w tym na lotnisko) jeśli mieszkasz w jakimś hotelu w Genewie.
Ja z lotniska korzystałem z darmowego biletu i jechałem autobusem, a z powrotem dostałem bilet w hostelu i wybrałem pociąg dla urozmaicenia.
Ogólnie dla mnie miasto nudne ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 08 Wrz 2015 11:25 

Rejestracja: 21 Kwi 2014
Posty: 256
Może ktoś wie, czy teraz są te bilety?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 08 Wrz 2015 11:34 

Rejestracja: 26 Kwi 2013
Posty: 842
niebieski
W kwietniu tego roku były, sądzę, że nadal są. Znajdziesz je bez problemu. Są tylko na lotnisku. W drugą stronę należy bilety zakupić np. w automatach przy przystankach.
Góra
 Profil Relacje PM off
morrex lubi ten post.
 
      
#16 PostWysłany: 16 Wrz 2015 15:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sty 2013
Posty: 776
Loty: 64
Kilometry: 89 673
niebieski
Cześć :) Przeczytałem tutaj, że jest darmowy bilecik na komunikację miejską ważny godzinę - moim zdaniem super sprawa! Jednak jak wiecie ceny hoteli w Genewie sa okropnie wysokie i znalazłem hotel w miejscowości Annemasse (po stronie Francuskiej) i tutaj rodzi sie moje pytanie czy da się dojechać tam jakoś na tym jednym darmowym bilecie z lotniska? Dodam tylko, że ląduję na GVA o godzinie 22.55 z Barcelony.

Dziękuję i Pozdrawiam :)
_________________
Zapraszam na bloga - http://www.LikeToFly.wordpress.com
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 25 Wrz 2015 18:01 

Rejestracja: 13 Wrz 2012
Posty: 124
nie, nie da sie. bilet tpg obowiazuje wylacznie do granicy i kosztuje 3 chf lub 3 eur. jak sie nie myle, takie same ceny obowiazuja po stronie francuskiej, przynajmniej jak sie kupuje bilet w szwajcarskim automacie.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 25 Wrz 2015 23:29 

Rejestracja: 22 Maj 2013
Posty: 755
Loty: 91
Kilometry: 180 493
niebieski
Tu masz plan stref: http://unireso.com/pages/plan-de-zones-2016.htm
Darmowy bilet obowiązuje tylko na strefę 10.
_________________
Image


Ostatnio edytowany przez Roku, 03 Sty 2016 13:31, edytowano w sumie 1 raz
Nieaktualna lub błędna treść zawarta w poście - aktualizacja lub poprawa danych.
Góra
 Profil Relacje PM off
Raphael uważa post za pomocny.
 
      
#19 PostWysłany: 21 Mar 2016 22:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Cze 2012
Posty: 1366
Loty: 434
Kilometry: 623 989
niebieski
Odnośnie tego darmowego biletu... jest on darmowy dla posiadaczy "Genewa Transport Card", który otrzymuje się wraz z rezerwacją w hotelu lub odbierając na miejscu w hotelu/hostelu etc.

Pytałem kierowcy czy te bilety funkcjonują także jako darmowe jak nie mam tej karty, pokazał mi regulamin na szybie za miejscem kierowcy gdzie jest wyraźnie napisane że bilet jest darmowy z kartą :)

Także przejazd autobusem nr 10 z lotniska do centrum normalnie kosztuje 3.00 CHF OW. Ważny 60min od wydruku w automacie. W obrębie strefy 10. Autobus jechał w szczycie 45min na lotnisko, kanary wsiadły koło stacji kolejowej, zarówno w jedną jak i w drugą stronę (nie czają się bo na przystanku mają już założone pomarańczowe opaski z napisem kontrola).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 21 Mar 2016 23:03 

Rejestracja: 22 Maj 2013
Posty: 755
Loty: 91
Kilometry: 180 493
niebieski
Nieprawda - Twój post wprowadza w błąd. Ten bilet, pobieralny z automatu, jest darmowy dla wszystkich, którzy mają boarding pass na samolot przylatujący do GVA danego dnia.

Źródła:
https://www.gva.ch/en/desktopdefault.as ... read-4333/
http://www.unireso.com/files/documents/ ... its_FR.pdf
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
namteH lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 32 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group