Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 772 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35 ... 39  Następna
Autor Wiadomość
#621 PostWysłany: 21 Cze 2019 21:31 

Rejestracja: 09 Mar 2014
Posty: 3596
srebrny
A gdzie ty właściwie chcesz się dostać? przecież ten park zaczyna się zaraz za Materą, po drugiej stronie rzeki
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Tygodniowe all inclusive w 4* hotelu na Cyprze od 2422 PLN. Wyloty z 4 miast Tygodniowe all inclusive w 4* hotelu na Cyprze od 2422 PLN. Wyloty z 4 miast
Karaiby last minute: loty na Jamajkę z 3 miast od 2423 PLN Karaiby last minute: loty na Jamajkę z 3 miast od 2423 PLN
#622 PostWysłany: 21 Cze 2019 21:37 

Rejestracja: 21 Cze 2019
Posty: 1
Witam, czy dostanę się czymś z Bari na lotnisko- odlot mam o 6.15. do Rzymu.
Znalazłam ,że ze stacji Quintino Sella jest pociąg FR2 o godz.5.02 , ale to chyba późno, mogę nie zdążyć a na lotnisku trzeba być wcześniej.
Czy słyszeliście o nocnych autobusach ewentualnie ile nocna taryfa kosztuje?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#623 PostWysłany: 21 Cze 2019 22:32 

Rejestracja: 22 Sty 2016
Posty: 32
Loty: 8
Kilometry: 20 326
@Misiatek tak, właśnie chce się dostać na drugą stronę rzeki, ale z tego co czytałam most jest zamknięty i nie znam innej trasy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#624 PostWysłany: 21 Cze 2019 22:41 

Rejestracja: 09 Mar 2014
Posty: 3596
srebrny
Gdzieś czytałem, że do tego punktu widokowego naprzeciwko Matery można dojechać z miasta taksówką. Dalej są już chyba tylko szutrówki.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#625 PostWysłany: 23 Cze 2019 21:07 

Rejestracja: 22 Sty 2016
Posty: 32
Loty: 8
Kilometry: 20 326
Jeśli ktoś jest zainteresowany możliwościami przejścia na drugą stronę Matery, to podaje co znalazłam. Nie są to informacje przeze mnie przetestowane (bo jedziemy za tydzień, ale na pewno je sprawdzimy).
Niedaleko dworca w Materze zatrzymuje się 'specjalny autobus', który za 1,5 euro zabierze nas do punktu widokowego Belvedere di Murgia Simone. Kursuje tylko w soboty i niedziele, co 30 minut. Na miejscu prawdopodobnie są tablice z mapami pokazującymi główne ścieżki.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#626 PostWysłany: 21 Lip 2019 12:20 

Rejestracja: 25 Lut 2014
Posty: 24
Które miasto najlepiej wybrać na bazę wypadową: Bari, Monopoli czy Polignano, w przypadku korzystania z transportu publicznego? Chciałbym aby dojazdy do innych miast w regionie były jak najmniej problematyczne, a z drugiej strony aby wieczorami można było przyjemnie spędzić czas. No i jeszcze żeby w pobliżu noclegu była jakaś plaża (wiem, że rewelacji nie ma z plażami w tym rejonie ale jedna osoba z mojej grupy liczy na możliwość plażingu)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#627 PostWysłany: 21 Lip 2019 13:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Wrz 2014
Posty: 1630
niebieski
Polignano moim zdaniem odpada z obydwu powodów, bo ani nie jest jakoś rewelacyjne pod względem transportowym, ani plażowym. Plaża jest w sumie jedna, ta bardzo znana w internetach, ale plażowanie na tych kamieniach nie jest specjalnie przyjemne. Zostają dwie opcje i tu powiedziałabym, że decydujące jest to, co chcecie transportem publicznym zobaczyć. Jeżeli i Materę, i Alberobello, to Bari, bo do Matery i tak będziecie musieli jechać przez Bari. Możecie rozważyć zaliczenie Monopoli i Alberobello w jeden dzień - do Monopoli pociągiem, chwila zwiedzania, i stamtąd autobusem do Alberobello (wrzucałam w tym wątku gdzieś rozkład autobusu). W Bari plaż nie brakuje, jest całkiem przyjemna plaża miejska (Spiaggia Libera Lato S. Francesco) na zachód od starego centrum, a na kolejne wystarczy przejechać pociągiem na Bari Parco Sud lub Bari Torre Queta.
_________________
Metia jest kobietą, powtarzam, metia jest kobietą.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#628 PostWysłany: 21 Lip 2019 14:12 

Rejestracja: 25 Lut 2014
Posty: 24
Dzięki za odpowiedź. Niestety w Bari jest znacznie mniejszy wybór noclegów, niż w Monopoli, które oferuje więcej klimatycznych mieszkań i rozsądnych cenowo.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#629 PostWysłany: 21 Lip 2019 14:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Wrz 2014
Posty: 1630
niebieski
W tej sytuacji musicie liczyć się z dodatkową godziną jazdy pociągiem w drodze do i z Matery. Matera, mimo że wydaje się być blisko Bari, leży już w innym regionie (Basilicata), a transport międzyregionalny ma się w południowych Włoszech tak sobie.
_________________
Metia jest kobietą, powtarzam, metia jest kobietą.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#630 PostWysłany: 31 Lip 2019 14:06 

Rejestracja: 27 Mar 2016
Posty: 27
Hej, wybieram się do Bari na tydzień, wylot mam w przyszły wtorek. Będę stacjonował zaraz przy Bari centrale w Hotel Excelsior Congresi. Oprócz zwiedzania liczę na jakieś plażowanie, czy ta plaża w prawej części miasta będzie ok?
Ewentualnie co możecie polecić?

Dzięki

Wysłane z mojego Lenovo K53a48 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#631 PostWysłany: 31 Lip 2019 20:02 

Rejestracja: 09 Mar 2014
Posty: 3596
srebrny
Plaża nie jest specjalnie ładna, ale ujdzie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#632 PostWysłany: 31 Lip 2019 20:44 

Rejestracja: 27 Mar 2016
Posty: 27
Misiatek napisał(a):
Plaża nie jest specjalnie ładna, ale ujdzie.
Czyli wBari nie ma co liczyć na ładną plażę, a w takim razie coś w okolicy gdzie nie będzie trzeba jechać więcej niż godzinę?

Wysłane z mojego Lenovo K53a48 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#633 PostWysłany: 31 Lip 2019 21:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Wrz 2014
Posty: 1630
niebieski
Zależy, co dla Ciebie znaczy ładna plaża. Akurat w Bari plaże są okej, takie normalne, plażowe ;) Jest dość szeroko, trochę parasoli, jakaś tam infrastruktura. Tyle że po prawej stronie (Pane a Pomodoro, Torre Quetta) masz wybrzeże bardziej kamieniste, niż piaszczyste. Dlatego od siebie polecam raczej lewą stronę i Spiaggia Libera Lato S.Francesco (tam jest piasek). W miasteczkach koło Bari wybrzeże jest raczej skaliste, dość wąskie, ciężko o klasyczną, szeroką plażę. Ewentualnie zostaje wycieczka pociągiem na sławną w internetach plażę w Polignano a Mare (uwaga, też jest kamienista).
_________________
Metia jest kobietą, powtarzam, metia jest kobietą.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#634 PostWysłany: 31 Lip 2019 21:46 

Rejestracja: 27 Mar 2016
Posty: 27
metia napisał(a):
Zależy, co dla Ciebie znaczy ładna plaża. Akurat w Bari plaże są okej, takie normalne, plażowe ;) Jest dość szeroko, trochę parasoli, jakaś tam infrastruktura. Tyle że po prawej stronie (Pane a Pomodoro, Torre Quetta) masz wybrzeże bardziej kamieniste, niż piaszczyste. Dlatego od siebie polecam raczej lewą stronę i Spiaggia Libera Lato S.Francesco (tam jest piasek). W miasteczkach koło Bari wybrzeże jest raczej skaliste, dość wąskie, ciężko o klasyczną, szeroką plażę. Ewentualnie zostaje wycieczka pociągiem na sławną w internetach plażę w Polignano a Mare (uwaga, też jest kamienista).
Dla mnie wystarczy że bedzie piaszczysta, i będzie się dało wykąpać . Jeżeli chodzi o dojazd do polecanej plaży przez Ciebie jest coś bezpośredniego w postaci autobusów w okolicach Bari centrale?

Wysłane z mojego Lenovo K53a48 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#635 PostWysłany: 31 Lip 2019 21:52 

Rejestracja: 05 Mar 2017
Posty: 1361
srebrny
Może plaża w Barletta?
_________________
Wszak istnieje coś takiego jak zarażenie podróżą i jest to rodzaj choroby w gruncie rzeczy nieuleczalnej
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#636 PostWysłany: 31 Lip 2019 22:40 

Rejestracja: 21 Lut 2016
Posty: 628
Loty: 128
Kilometry: 184 046
niebieski
Pane e Pomodoro to piasek, piasek i piasek... gdzie tam widziałaś kamienie?
ja polecam :)
_________________
Jestem dziewczyną ;-)
Góra
 Profil Relacje PM off
Michał Pieknik lubi ten post.
 
      
#637 PostWysłany: 31 Lip 2019 23:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Wrz 2014
Posty: 1630
niebieski
@kiimi
Mniej więcej tam gdzie jest bar Pane a Pomodoro i dalej w prawo. Kojarzę, że były tam takie dwa pomosty, a przy nich duże kamienie na brzegu, żwir i piasek też był przemieszany z takim grubszym żwirem - robiliśmy tam przystanek na rowerach. Ale być może lepiej zapamiętałam Torre Quetta, gdzie byliśmy później.
_________________
Metia jest kobietą, powtarzam, metia jest kobietą.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#638 PostWysłany: 31 Lip 2019 23:25 

Rejestracja: 27 Mar 2016
Posty: 27
kiimi napisał(a):
Pane e Pomodoro to piasek, piasek i piasek... gdzie tam widziałaś kamienie?
ja polecam :)
No i około 2.5 km od mojego hotelu więc w miarę blisko

Wysłane z mojego Lenovo K53a48 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#639 PostWysłany: 31 Lip 2019 23:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Wrz 2014
Posty: 1630
niebieski
Tak jak napisałam, Pane a Pomodoro to plaża jak plaża, jest deptak, bar, infrastruktura. Ja jakoś w plażowaniu specjalnie nie gustuję, bardziej podobało mi się po drugiej stronie miasta, ale na Pane a Pomodoro na pewno da się łatwiej dojechać/dojść, a i z kąpielą problemu być nie powinno :)
_________________
Metia jest kobietą, powtarzam, metia jest kobietą.
Góra
 Profil Relacje PM off
Michał Pieknik uważa post za pomocny.
 
      
#640 PostWysłany: 01 Sie 2019 01:13 

Rejestracja: 25 Wrz 2015
Posty: 176
Loty: 164
Kilometry: 274 594
Świetny przewodnik przed wyjazdem, wiele praktycznych rad, które zachęciły mnie aby tam lecieć na tydzień, dziękuje wszystkim z osobna za wkład do tego wątku
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 772 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35 ... 39  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 8 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group