Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 769 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31 ... 39  Następna
Autor Wiadomość
#541 PostWysłany: 11 Maj 2018 15:40 

Rejestracja: 06 Wrz 2016
Posty: 6
ok dzięki za wskazówki - tak zrobię

mam jeszcze jedno pytanko czy jeśli kupię bilet w Bari do Alberobello w dwie strony (żeby mieć sprawę biletów załatwioną) będę mógł wysiąść przykładowo w Grotte di Castelana a póżniej kontynuować podróż następnym pociągiem?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu
Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów
#542 PostWysłany: 11 Maj 2018 16:14 

Rejestracja: 09 Mar 2014
Posty: 3592
srebrny
Z tego co pamiętam to nie. Ale cena podzielona na odcinki była prawie taka sama.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#543 PostWysłany: 24 Maj 2018 23:20 

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3
W związku z sobotnim lotem do Bari mam parę pytań:
1. Czy w pobliży Bari znajdują się warte uwagi winiarnie i gaje oliwne gdzie można nabyć lokalne produkty?
2. Czy bilety kolejowe nadal są ważne 4 godziny i czy można wsiadać/wysiadać na trasie na tym samym bilecie?
3. Czy w centrum miasta znajduje się warta uwagi wypożyczalnia aut?
4. Gdzie w pobliżu centrum znajduje się niedrogi parking strzeżony?
5. Czy w cenie bilety z lotniska mogę zabrać bagaż? :?:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#544 PostWysłany: 05 Cze 2018 18:29 

Rejestracja: 05 Mar 2017
Posty: 1358
srebrny
Hej,
do podróży mam jeszcze trochę czasu, ale że muszę mieć wszystko zaplanowane itp, stąd moje pytanie (przeczytałam całe 28 stron) ;)
Lecimy rodziną (4 osoby) w lutym, wybrałam jako nocleg wstępnie Bari- które ma służyć za sypialnię. Stamtąd dojazd do miasteczek.
No i pytanie:
- Zima, luty- czy warto jechać do Monopli/Polignano? Czy to tylko wiosenno/letnie zwiedzanie?
_________________
Wszak istnieje coś takiego jak zarażenie podróżą i jest to rodzaj choroby w gruncie rzeczy nieuleczalnej
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#545 PostWysłany: 05 Cze 2018 18:45 

Rejestracja: 09 Mar 2014
Posty: 3592
srebrny
Oczywiście że warto, to zwykłe miasta, nie są zamykane na zimę. :) Chyba że będzie tak lało, że spacery przestaną być przyjemne.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#546 PostWysłany: 05 Cze 2018 18:51 

Rejestracja: 05 Mar 2017
Posty: 1358
srebrny
z opisów bardziej mi się kojarzyły jako kąpielski i spacer miastem, przy okazji ;) w lutym zaś raczej morsy tylko się kąpią, stąd to moje wahanie. Dzięki
_________________
Wszak istnieje coś takiego jak zarażenie podróżą i jest to rodzaj choroby w gruncie rzeczy nieuleczalnej
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#547 PostWysłany: 09 Cze 2018 23:38 

Rejestracja: 31 Paź 2012
Posty: 150
Apulię zwiedzaliśmy w maju ale sądzę, że Monopoli i inne miasteczko w lutym mają również swój urok.
_________________
http://nasze-lepsze-ja.blogspot.com/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#548 PostWysłany: 16 Cze 2018 23:48 

Rejestracja: 18 Gru 2016
Posty: 7
Witajcie :)

Przez Neapol -Foggie- S.Angelo - Rotondo- Barlettę - Bari - Lecce -Gallipoli jadę na lotnisko w Brindisi.

Proszę poradźcie w jaki sposób w niedzielę dostać się z Barletty do Canne Della Battaglia? Będę tego dnia w przejeździe Giovani Rotondo - Bari. Pomyślałem że zostawię rodzinę w Barlettcie a sam udam sie na pole bitwy pod Kanny. Niestety tym razem poruszam sie tylko komunikacją publiczną.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#549 PostWysłany: 18 Cze 2018 10:49 

Rejestracja: 20 Lut 2012
Posty: 265
Loty: 96
Kilometry: 101 069
niebieski
katka256 napisał(a):
Hej,
do podróży mam jeszcze trochę czasu, ale że muszę mieć wszystko zaplanowane itp, stąd moje pytanie (przeczytałam całe 28 stron) ;)
Lecimy rodziną (4 osoby) w lutym, wybrałam jako nocleg wstępnie Bari- które ma służyć za sypialnię. Stamtąd dojazd do miasteczek.
No i pytanie:
- Zima, luty- czy warto jechać do Monopli/Polignano? Czy to tylko wiosenno/letnie zwiedzanie?


Byłem w tym rejonie m.in. 2,5 roku temu. Klimat jak najbardziej przyjazny - w Polsce leżał śnieg, a ja latałem w krótkim rękawku po Materze :) Oczywiście różnie można trafić z pogodą, ale z dużą dozą prawdopodobieństwa strzelam, że powinieneś być zadowolony kilkunastu stopni :)
Jeśli masz pytania o Bari, Lecce, Gallipoli, Monopoli, Polignano, Alberobello, Materę to śmiało pisz :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#550 PostWysłany: 28 Cze 2018 09:26 

Rejestracja: 13 Maj 2016
Posty: 21
mam pytanie odnośnie biletów na pociągi zakupionych na stronach przewoźników
http://www.trenitalia.com/ do Poligano
http://www.ferrovienordbarese.it/ z lotniska
https://www.fseonline.it/index.aspx do Alberobello

czy taki bilet wystarczy mieć w telefonie? czy trzeba go drukować?
i jeżeli zakupiłem bilet na daną godzinę to muszę jechać o tej godzinie czy mogę o innej ale na tej samej trasie?
dzięki i pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#551 PostWysłany: 28 Cze 2018 10:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Sie 2016
Posty: 650
Loty: 146
Kilometry: 358 646
niebieski
@ukiuki z tego co pamiętam to na biletach nie było godziny.
Bilet trzeba skasować na dworcu i od tego czasu jest ważny przez jakiś czas (w zależności od przewoźnika chyba od 90min do kilku godzin)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
ukiuki uważa post za pomocny.
 
      
#552 PostWysłany: 28 Cze 2018 10:32 

Rejestracja: 29 Lip 2016
Posty: 119
Bilety kupione przez internet na trenitalia.com nie trzeba kasowac i mozna miec w telefonie. Z tego co pamiętam bilety są ważne 4h od wskazanej godziny podczas rezerwacji.

Wysłane z mojego Moto G (5) przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off
ukiuki uważa post za pomocny.
 
      
#553 PostWysłany: 28 Cze 2018 11:03 

Rejestracja: 25 Lip 2016
Posty: 227
niebieski
pociagi-w-italii,1407,60251
Polecam poczytać Ci ten wątek;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#554 PostWysłany: 28 Cze 2018 21:15 

Rejestracja: 14 Sty 2014
Posty: 762
Loty: 139
Kilometry: 288 511
srebrny
Czy w pobliżu dworca głównego są parkingi strzeżone w dobrej cenie, aby zostawić auto na noc (od około 17 do 10 rano następnego dnia)? Znalazłem w okolicy hotelu Adria (300 metrów od dworca), ale tam cena wynosi 13 euro, na innych około euro za godzinę, ale w ten sposób wyjdzie cena jeszcze wyższa. Proszę o wsparcie i informacje.
_________________
Relacje: Bali oczami początkujących turystów (2022).
Emeryci w podróży - Singapur i Malezja (2023), Algarve (2023)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#555 PostWysłany: 04 Lip 2018 22:08 

Rejestracja: 26 Lip 2015
Posty: 23
Cześć,

wybieram się za tydzień w rejon Bari. Od kilku dni szukam odpowiedzi na poniższe pytanie i nic nie mogę znaleźć, pomóżcie proszę.

W niedziele muszę dostać się z Matery do Bari.
1. Z jakiego przystanku odjeżdżają BUSY FAL z Matery do Bari, na stronie FAL (http://ferrovieappulolucane.it) znalazłem informację, że z przystanków Matera C.le Piazza Visitazione i Matera Villa Longo - Via Nazionale, ale za Chiny nie mogę ich zlokalizować na mapie.

2. Gdzie kupię bilety na te autobusy?

Z góry wielkie dzięki za pomoc!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#556 PostWysłany: 04 Lip 2018 23:44 

Rejestracja: 18 Wrz 2015
Posty: 906
Loty: 54
Kilometry: 71 690
niebieski
Ten pierwszy zapewne jest tuż przy stacji FAL Matera Centrale, nazwa Piazza della Visitazione wyświetla się przy parkingu: https://www.google.com/maps/place/Parch ... 16.6013188
Po wpisaniu drugiej podanej frazy mapy gugla wskazują na wcześniejszy przystanek FAL, co też jest dość sensowne :)
Góra
 Profil Relacje PM off
Andrzej3 uważa post za pomocny.
 
      
#557 PostWysłany: 07 Lip 2018 23:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Kwi 2017
Posty: 9
Cześć i czołem ludzie dobrej woli :) potrzebna pilna pomoc :D jutro w niedziele planuje odwiedzić zarówno Polignano jak i Alberobello. Nocuje w Bari, dlatego szukam dojazdu do Polignano a potem z Polignano do Alberobello i z powrotem wieczorem do Bari, ale nie mogę znaleźć połączenia bezpośredniego z Polignano do Arbelobello. Ktoś coś? :?:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#558 PostWysłany: 08 Lip 2018 12:05 

Rejestracja: 14 Sty 2014
Posty: 762
Loty: 139
Kilometry: 288 511
srebrny
Parę uwag po powrocie z Bari (pobyt 28.06 - 5.07.2018).
Pierwsze dwa dni spędziliśmy w Bari zwiedzając miasto, w tym głównie starówkę. Było warto.
Trzeciego dnia rano pojechaliśmy na lotnisko wypożyczyć samochód i pojechaliśmy do Alberobello, Locorotondo popatrzeć i popodziwiać domki Truli, a następnie do Ostuni. Było warto.
Czwarty dzień - wyjazd do Matery. Wydawało mi się, że po poprzednim dniu nic mnie nie jest w stanie zaskoczyć, ale Matera powalił nas na kolana. Piękne i urokliwe miejsce.
Piaty dzień - wyjazd do Polignano a Mare i zwiedzanie starówki i kąpiel w morzu
Szósty i siódmy dzień, to już relaks w Ibis Styles Bari Giovinazzo, koło Bari z basenem. Wcześniej jeszcze zwiedzanie Grote di Castellana - piękna, warto. Potem łażenie, szukanie fajnej plaży, ale te tylko hotelowe, ale da się znaleźć.
Ósmy dzień rano wyjazd na lotnisko i powrót do kraju.
Ogólnie - Apulia jest piękna i warto ją odwiedzić. Twierdzę, że warto wypożyczyć auto, które znacznie ułatwia przemieszczanie, a klima daje ochłodę. Wszystkim niezdecydowanym radzę jedźcie do Apulii, warto.
_________________
Relacje: Bali oczami początkujących turystów (2022).
Emeryci w podróży - Singapur i Malezja (2023), Algarve (2023)
Góra
 Profil Relacje PM off
Kashpir lubi ten post.
 
      
#559 PostWysłany: 10 Lip 2018 12:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Kwi 2015
Posty: 8
Loty: 19
Kilometry: 22 843
Andrzej3 napisał(a):
Cześć,

wybieram się za tydzień w rejon Bari. Od kilku dni szukam odpowiedzi na poniższe pytanie i nic nie mogę znaleźć, pomóżcie proszę.

W niedziele muszę dostać się z Matery do Bari.
1. Z jakiego przystanku odjeżdżają BUSY FAL z Matery do Bari, na stronie FAL (http://ferrovieappulolucane.it) znalazłem informację, że z przystanków Matera C.le Piazza Visitazione i Matera Villa Longo - Via Nazionale, ale za Chiny nie mogę ich zlokalizować na mapie.

2. Gdzie kupię bilety na te autobusy?

Z góry wielkie dzięki za pomoc!
Musisz jechać busem? Wygodnie jest dostać się tam pociągiem.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#560 PostWysłany: 10 Lip 2018 15:41 

Rejestracja: 18 Wrz 2015
Posty: 906
Loty: 54
Kilometry: 71 690
niebieski
W niedzielę pociągi lokalne tam nie jeżdżą, zamiast nich są autobusy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 769 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31 ... 39  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: drt_c oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group