Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 769 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30 ... 39  Następna
Autor Wiadomość
#521 PostWysłany: 12 Lut 2018 16:46 

Rejestracja: 26 Mar 2011
Posty: 560
Loty: 227
Kilometry: 371 198
niebieski
łowca napisał(a):
Czy lepiej wypożyczyć samochód z lotniska i zrobić sobie objazd okolicy z noclegami w 4 (albo 3) różnych miejscach? Czy nocować w Bari i robić sobie wycieczki komunikacją publiczną w te ciekawe miejsca?
Zdecydowanie bardziej korzystne jest wypożyczenie samochodu niż jeżdżenie w czwórkę komunikacją miejską która przecież za darmo też nie jest. Ja w takiej kombinacji w Apuli byłem w zeszłym roku na wiosnę i jesienią i w tym roku jesienią jeszcze raz tam zawitam. Nie tylko zresztą w Apulii ale w wielu innych rejoniach Włoch i nie tylko nie wyobrażam sobie podróżowania inaczej niż wynajętym samochodem. No chyba, że nastawiam się np. na Rzym, Londyn, Paryż czy Barcelonę gdzie w jednym mieście planuję spędzić 3-4 dni to wtedy lepszą opcją może być komunikacja miejska...
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop w 4* hotelu (z wyżywieniem) na Costa Dorada za 2147 PLN. Wylot z Krakowa Urlop w 4* hotelu (z wyżywieniem) na Costa Dorada za 2147 PLN. Wylot z Krakowa
Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN
#522 PostWysłany: 13 Lut 2018 13:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lip 2012
Posty: 226
Loty: 22
Kilometry: 29 493
niebieski
Wstępny plan, z wykorzystaniem samochodu:

wtorek - 8 rano lądowanie w Bari, samochodem przez Trani, Monte Sant Angelo do San Giovani Rotondo.
środa - do Altamury, potem Matera i na noc do Alberobello
czwartek - targ w Alberobello, zwiedzanie miasteczka, potem Grotta del Trullo i nad morze (Monopoli)
piątek - Polignano a Mare, Bari i nocleg
sobota - oddać samochód i samolotem do Warszawy

Co weterani Apulii sugerują dodać, co usunąć, co zamienić?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#523 PostWysłany: 16 Lut 2018 22:20 

Rejestracja: 02 Lip 2012
Posty: 2
Loty: 2
Kilometry: 2 242
Witajcie!
Czy ktoś ma może jakieś namiary na sprawdzone B&B lub apartament lub hotel w Monopoli lub Bari??
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#524 PostWysłany: 16 Lut 2018 22:30 

Rejestracja: 09 Mar 2014
Posty: 3592
srebrny
łowca napisał(a):
Wstępny plan, z wykorzystaniem samochodu:

czwartek - targ w Alberobello, zwiedzanie miasteczka, potem Grotta del Trullo i nad morze (Monopoli)

Ja połączyłem Alberobello, gdzie nie ma co oglądać za bardzo, bo trulli są przy 3 uliczkach, z wizytą w Grotte di Castellana. I to był strzał w 10! :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#525 PostWysłany: 17 Lut 2018 12:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2014
Posty: 317
niebieski
dan666731 napisał(a):
Witajcie!
Czy ktoś ma może jakieś namiary na sprawdzone B&B lub apartament lub hotel w Monopoli lub Bari??


W listopadzie ubiegłego roku nocowaliśmy w tym apartamencie w Bari http://www.booking.com/Share-K8OxCu
Apartament jest nowy, w prywatnym budynku z windą. Wyposażony tak jak na zdjęciach booking.com.
Było bardzo czysto. Na powitanie miła niespodzianka- ciasteczka.
W pobliżu dużo sklepów i kafejek. Można było zjeść coś na mieście, ale i ugotować w apartamencie, z czego skorzystaliśmy
(szczególnie użyteczny był korkociąg).
Mały minus: bardzo mała łazienka i kabina prysznicowa, ale to do przetrwania.
Bardzo sympatyczna właścicielka.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#526 PostWysłany: 17 Lut 2018 23:18 

Rejestracja: 18 Maj 2016
Posty: 466
niebieski
łowca napisał(a):
środa - do Altamury, potem Matera i na noc do Alberobello
czwartek - targ w Alberobello, zwiedzanie miasteczka, potem Grotta del Trullo i nad morze (Monopoli)


Alberobello - to miejsce na 2-3 godziny zwiedzania.
Ja bym poświęcił więcej czasu na Materę i nocował tam. I zagubił się wieczorem w klimacie Sassi...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#527 PostWysłany: 17 Lut 2018 23:34 

Rejestracja: 10 Wrz 2015
Posty: 307
niebieski
@łowca
wtorek - Sanktuarium Monte Sant Angelo ma "sjestę", więc może najpierw do San Giovani Rotondo a Trani zostawcie sobie na powrót (dzień krótki).
Wiele osób pomija umieszczony nad głównym wejściem (na chórze) cyprysowy Krzyż, przed któym ojciec Pio otrzymał stygmaty.

środa - nie wiem po co do Altamury, bo w Materze jest co oględać.Zerknij na mój wpis #241 i zobacz w maps. jak klimatycznie jest w okolicach np.Convicinio S.Antonio, a warto wiele zobaczyć wcześniej.
Góra
 Profil Relacje PM off
łowca uważa post za pomocny.
 
      
#528 PostWysłany: 19 Lut 2018 17:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lip 2012
Posty: 226
Loty: 22
Kilometry: 29 493
niebieski
friend napisał(a):

środa - nie wiem po co do Altamury, bo w Materze jest co oględać..


Z uwagi na muzeum archeologiczne i chleb z piekarni pamiętającej średniowiecze.

Ale Matery nie pominiemy, na pewno .
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#529 PostWysłany: 19 Lut 2018 21:06 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Sty 2011
Posty: 7790
Jakbym miał subiektywnie podsumować miejsca które udało mi się zobaczyć:
1) Matera (tu nie reklamuje, nie trzeba, mega klimatyczna i fotogeniczna zabudowa)
długo nic ;)
2) Locorotondo (przepiękne wymuskane białe uliczki z setkami doniczek, zero turystów) i Gravina di Puglia (rozpadające się miasto, piętrowo wybudowane na sobie domy, całość nad wąwozem i też zero turystów)
3) Polignano (domy na klifach) i Alberobello (trulli) - oba miejsca ładne, ale turystyczne, nieco bardziej autentyczne wydawało mi się Polignano (ale pewnie w sezonie ilość turystów robi się odwrotna)
4) Ostuni - białe domy starego miasta na wzgórzu, ale mimo plątaniny uliczek jakoś tak brakowało im charakteru
5) Craco - malutkie opuszczone miasteczko na szczycie, obecnie zamknięte, nikt nie pilnuje więc myślę że na własną odpowiedzialność można przeskoczyć ogrodzenie - najbardziej na uboczu więc tylko jeśli po drodze; z plusów zlokalizowane wśród malowniczych wzgórz

może komuś taki subiektywny ranking pomoże
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
łowca uważa post za pomocny.
 
      
#530 PostWysłany: 25 Mar 2018 19:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lip 2012
Posty: 226
Loty: 22
Kilometry: 29 493
niebieski
Na szybko, po powrocie:

Gravina in Puglia - warto.
Matera - warto.
Alberobello - warto.
Trani - warto.
Zamek w Melfi przereklamowany.

Apulia samochodem zamiast komunikacją publiczną - warto.
Góra
 Profil Relacje PM off
Kashpir lubi ten post.
 
      
#531 PostWysłany: 27 Mar 2018 12:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Gru 2011
Posty: 285
Loty: 147
Kilometry: 219 847
niebieski
Hej. W kwietniu mamy zaplanowaną jednodniówkę w Apulii. Chcielibyśmy wybrać się też gdzieś poza samo Bari. Rok temu byliśmy w Alberobello, Polignano i Monopoli, dlatego w tym roku chcieliśmy odwiedzić Materę. Biorąc pod uwagę samoloty (lądujemy o 8:15, wylatujemy o 19:10) i po przeanalizowaniu sobotnich rozkładów (busy, pociągi, FlixBus) wychodzi że w Materze bylibyśmy ok. 3h (bus z lotniska do Matery, powrót Flixem). Wielu z Was pisze, że to za mało czasu jak na Materę, więc czy moglibyście zasugerować jakąś inną opcję na krótki wypad z Bari (oczywiście poza miejscami gdzie już byliśmy)? No chyba że te 2,5-3 godziny wystarczy, żeby chociaż zasmakować Matery ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#532 PostWysłany: 27 Mar 2018 16:21 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11311
Loty: 476
Kilometry: 752 302
Macie prawko? Może weźcie samochód z lotniska, to przynajmniej zyskacie więcej czasu na Materę. Nie wiem jaka to dokładnie data, ale np. na 14 IV samochód przez economycarrentals niecałe 22 euro a przez doyouspain niecałe 21 euro.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#533 PostWysłany: 17 Kwi 2018 14:40 

Rejestracja: 06 Cze 2016
Posty: 13
-- 17 Kwi 2018 14:40 --

nata9709 napisał(a):
zależy mi na tym żeby odwiedzić Vieste ze względu na fejs statkiem. on zaczyna sie około 12 i kończy mniej więcej o 17 nie mogę znaleźć nigdzie sprzyjających autobusów...


-- 17 Kwi 2018 14:40 --

Czy ktoś ostatnio był w Apulii? Naczytałem się że jest dość niebezpiecznie jak na wyjazd z rodziną.
Lęcę w maju z rodziną. Chciałem wypożyczyć auto ale nawet ubezpiecznie wkładu własnego w tym rejonie jest wysokie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#534 PostWysłany: 17 Kwi 2018 15:21 

Rejestracja: 14 Maj 2016
Posty: 1439
Zbanowany
niebieski
Apulia niebezpieczną? hmm gdzie to wyczytałeś? :oops:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#535 PostWysłany: 17 Kwi 2018 15:25 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22328
w The Sun może?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#536 PostWysłany: 17 Kwi 2018 19:38 

Rejestracja: 06 Cze 2016
Posty: 13
https://m.onet.pl/wiedza-swiat/podroze,dc5rx
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#537 PostWysłany: 17 Kwi 2018 19:47 

Rejestracja: 18 Wrz 2015
Posty: 906
Loty: 54
Kilometry: 71 690
niebieski
To artykuł sprzed 6 lat.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#538 PostWysłany: 10 Maj 2018 11:00 

Rejestracja: 06 Wrz 2016
Posty: 6
Witam
Lecę do Bari pojutrze t.j. 12 maja
3 noclegi w Bari

Przeczytałem cały ten wątek - dzięki niemu ułożyłem dość fajny plan :)
Sobota - przylot wieczorem i Bari wieczorem/nocą
Niedziela - Matera
Poniedziałek - Grotte di Castelana , Alberobello
Wtorek - Polignano a Mare i Bari w ciągu dnia , wylot wieczorem

niestety zwalniam pokój we wtorek rano i gdzieś musiałbym ulokować bagaże
bo nie będę ich targał ze sobą....
może ktoś korzystał z przechowalni bagażu gdzieś w centrum , bo na lotnisko to kawał drogi żeby je tam zostawić i wracać..
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#539 PostWysłany: 10 Maj 2018 11:19 

Rejestracja: 10 Wrz 2015
Posty: 307
niebieski
Bagaż zostawiasz w Bari i wracasz po niego o ustalonej godzinie niezależnie od tego, jakiego typy to nocleg.
Kwestia domówienia się skąd go odbierasz.Albo sam zanosisz,albo oni go przenoszą.
W Sintrze np.zostawiliśmy bagaż w pokoju i odebraliśmy go w jakimś biurze osoby wynajmującej.
Podobnie było w Materze.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#540 PostWysłany: 10 Maj 2018 12:11 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11311
Loty: 476
Kilometry: 752 302
@DJ Podróżnik najprościej zrobić tak jak pisze @friend Ale jeśli musiałbyś po niego potem gdzieś daleko zasuwać, to w razie czego jest przechowalnia bagażu na dworcu kolejowym. Czynna 8:00-20:00, kiedyś liczyli 6 euro za pierwsze 5 godzin, potem stawka godzinowa spadała - nie wiem jaki jest teraz cennik.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 769 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30 ... 39  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group