Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 780 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28 ... 39  Następna
Autor Wiadomość
#481 PostWysłany: 08 Lis 2017 11:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Mar 2012
Posty: 1881
Loty: 277
Kilometry: 318 552
srebrny
Moderatorzy uznali ze Twoje pytanie ma sens, mimo ze chyba juz WSZYSTKO zostalo napisane w tym watku i nie jestem pewien czego oczekujesz.
Moge podzielic sie moja propozycja ale jest ona dobra jak kazda inna bo w Apulii jest wiele do zobaczenia.
Dzien 1 - zwiedzanie Bari
Dzien 2 - pociagiem do Monopoli, stamtad piszeo do Polignano i powrot pociagiem do Bari.
Dzien 3 - pociagiem do Alberobello, stamtad pieszo do Locorotondo i powrot pociagiem do Bari.
Dzien 4 - wypad do Trani, po powrocie dalsze zwiedzanie Bari.
_________________
//Bartek
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
nowypodroznik lubi ten post.
nowypodroznik uważa post za pomocny.
 
      
Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa) Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa)
Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast
#482 PostWysłany: 15 Lis 2017 18:58 

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 103
@nowypodroznik właśnie wróciliśmy z Bari. Byliśmy w Alberobello, Polignano i w Materze. Na Materę przeznaczyliśmy cały dzień - jest gdzie łazić ;) w razie pytań - pisz.

Co do Grotta di Castellana. Na stronie jest info dot. jedynie rezerwacji telefonicznej. Bilety bez problemu można kupić na miejscu. Wejście do groty jest o 10 i 12 - w listopadzie i prawdopodobnie tak samo w grudniu. Kasy czynne od 9:45. Bilet 16 euro dorośli, dzieciaki 13. Trasa 2h, jedynie z włoskim przewodnikiem. Ale i tak warto. Jaskinie robią niesamowite wrażenie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#483 PostWysłany: 16 Lis 2017 11:27 

Rejestracja: 11 Kwi 2015
Posty: 49
Wczoraj zwiedziliśmy Monopoli oraz Polignano. Dziś jestesmy w drodze do Locorotondo, potem Alberobello. Jutro groty i Trani. Czyli tak jak xyrxis polecił-dzięki.

@mysimpleworld Dzięki za info co do grot nie byłem do końca pewny jak sytuacja wyglada.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#484 PostWysłany: 17 Lis 2017 12:10 

Rejestracja: 11 Kwi 2015
Posty: 49
Gdzie kupię bilety na pociąg powrotny z Grotte Di Castellano?
Kupiliśmy w jedna stronę tylko ... w barze pytałem, ale ta babeczka nie panimaju po Angielsku...Może wpisze w translator i jej pokaże, ale ciekawe czy ona wie wogole.
Wejście o 12 tak jak pisała koleżanka, kasa otwarta od 11:45.

Generalnie wszystko tu pozamykane, No ale nie dziwne to nie jest sezon.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#485 PostWysłany: 17 Lis 2017 14:27 

Rejestracja: 16 Wrz 2015
Posty: 79
@nowypodroznik Wydaje mi się że widziałam jak niektórzy kupowali bilety u konduktora, ktoś potwierdzi?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#486 PostWysłany: 17 Lis 2017 14:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Mar 2012
Posty: 1881
Loty: 277
Kilometry: 318 552
srebrny
@nowypodroznik, o kurcze, nie sadzilem ze wezmiesz moja sugestie tak doslownie. Mam nadzieje ze bedziecie zadowoleni z wycieczki.
Jesli chodzi o bilety to sprobuj moze dojsc do glownego dworca w tej miejscowowsci. Rozumiem ze wysiedliscie na "grotte di castellana"? Pojdzcie na "castellana grotte" (jakies 2,5km). Tam jest normalny dworzec z budynkiem i kasami. Moze ktos jeszcze sie wypowie, moze da sie kupic bilet w pociagu.
_________________
//Bartek
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#487 PostWysłany: 17 Lis 2017 15:50 

Rejestracja: 11 Kwi 2015
Posty: 49
Hehe dosłownie nie wziąłem - darowałem sobie pójście z buta miedzy miejscowościami ;)
Sproboje kupić w pociągu jak nie da rady, to pójdę na Castellana Grotte..Szkoda tylko, ze pada opór No, ale mogłem myśleć o tym wcześniej.

Edit: Dobra podjechałem jeden przystanek, zdążyłem kupić i wsiąść. Jakiegoś Włocha pytałem to mówił, ze nie kupię w środku. Choć rzeczywiście gdzieś przeczytałem, ze niby się da.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#488 PostWysłany: 08 Gru 2017 09:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Mar 2011
Posty: 126
Loty: 77
Kilometry: 120 250
Ja kupiłem w pociągu bez żadnych problemów. Tylko od razu poszedłem do konduktora.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#489 PostWysłany: 18 Gru 2017 16:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Lis 2017
Posty: 5
Loty: 1
Kilometry: 1 053
Mam pytanie o tankowanie w Bari - czy (i w którym momencie) drukuje się paragon na stacjach samoobsługowych, jeśli płaci się gotówką?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#490 PostWysłany: 20 Gru 2017 23:03 

Rejestracja: 31 Paź 2012
Posty: 150
Bardzo przydatny przewodnik :) Dzięki licznym i precyzyjnym wpisom zachwycaliśmy się majową Apulią z dzieciakami.
W sumie w Apulii spędziliśmy całe 7 dni z podziałem na dwie bazy wypadowe - Bari i Monopoli. Zobaczyliśmy również Alberobello, Polignano a Mare oraz Materę (wypad po za Apulię). W razie pytań bardzo chętnie odpowiem :) Więcej o naszej podróży można poczytać tutaj https://nasze-lepsze-ja.blogspot.com/2017/11/bella-apulia-krok-po-kroku-dokadniej.html.
_________________
http://nasze-lepsze-ja.blogspot.com/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#491 PostWysłany: 01 Sty 2018 17:06 

Rejestracja: 27 Mar 2015
Posty: 40
Doradźcie proszę, czy to dobry plan na 20-23 stycznia? Będziemy poruszać się tylko komunikacją publ.
20 stycznia (sobota) ląduję w Bari o 8:20 rano. Jedziemy autobusem do Bari, gdzie mamy wszystkie noclegi na Via Dante 304 (500m od dworca kolejowego Quintino Sella). Całą sobotę chcę przeznaczyć na Bari.
21 stycznia niedziela - wycieczka do Matery, gdzie spędzamy cały dzień. W planie możliwa wędrówka wąwozem Matera Gravina. Rozważałem również tego samego dnia Altamurę, ale dni są krótkie. Ponadto na forum piszą, że Matera to ewenement na skalę światową, więc chciałbym ją zwiedzić bez pośpiechu.
22 stycznia (poniedziałek) mam 2 opcje do rozważenia. Opcja 1: pociągiem do Lecce lub tego samego dnia 2 miasta Lecce i Ostuni. Opcja 2: pociągiem do Polignano a Mare, potem pociągiem do Monopoli, potem autobusem do Alberobello i stamtąd powrót do Bari.
23 stycznia wylot mam o 8:50 rano.
Zmienilibyście coś? Na poniedziałek lepsza opcja 1 czy 2?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#492 PostWysłany: 01 Sty 2018 17:29 

Rejestracja: 18 Wrz 2015
Posty: 906
Loty: 54
Kilometry: 71 690
niebieski
Pamiętaj, że w niedzielę pociągi lokalne nie jeżdżą, więc do Matery jedziecie autobusem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#493 PostWysłany: 01 Sty 2018 17:56 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11332
Loty: 480
Kilometry: 755 414
@abnu Matera to jak dla mnie cały dzień, zwłaszcza, że w styczniu krótki. Jak na poniedziałek, to zależy czego bardziej oczekujesz od wycieczki - Lecce to miasto baroku, opcja druga jest chyba bardziej krajobrazowa i oryginalna ze względu na charakterystyczne domki w Alberobello.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#494 PostWysłany: 08 Sty 2018 17:52 

Rejestracja: 17 Lis 2016
Posty: 10
abnu napisał(a):
Doradźcie proszę, czy to dobry plan na 20-23 stycznia? Będziemy poruszać się tylko komunikacją publ.
20 stycznia (sobota) ląduję w Bari o 8:20 rano. Jedziemy autobusem do Bari, gdzie mamy wszystkie noclegi na Via Dante 304 (500m od dworca kolejowego Quintino Sella). Całą sobotę chcę przeznaczyć na Bari.
21 stycznia niedziela - wycieczka do Matery, gdzie spędzamy cały dzień. W planie możliwa wędrówka wąwozem Matera Gravina. Rozważałem również tego samego dnia Altamurę, ale dni są krótkie. Ponadto na forum piszą, że Matera to ewenement na skalę światową, więc chciałbym ją zwiedzić bez pośpiechu.
22 stycznia (poniedziałek) mam 2 opcje do rozważenia. Opcja 1: pociągiem do Lecce lub tego samego dnia 2 miasta Lecce i Ostuni. Opcja 2: pociągiem do Polignano a Mare, potem pociągiem do Monopoli, potem autobusem do Alberobello i stamtąd powrót do Bari.
23 stycznia wylot mam o 8:50 rano.
Zmienilibyście coś? Na poniedziałek lepsza opcja 1 czy 2?


Bari - moim zdaniem na Bari jeden dzień to wystarczająco, albo i za dużo :) Więc na spokojnie.
Matera - koniecznie cały dzień. Nie żałujcie czasu na to miejsce. Polecam przejście wąwozu Gravina na drugą stronę przez most wiszący i wspięcie się na najstarszą część Matery do wydrążonych w skale jaskiń. Weźcie coś do jedzenia, wino i rozłóżcie się w jednej z takich jaskiń. Widok stamtąd na Materę i wąwóz jest niesamowity.
Lecce i Ostuni - mi udało się na luzie zwiedzić je w 1 dzień. Podróżowałam pociągiem - wyjazd z Bari, przystanek w Ostuni, tam ok. 3-4 godzin i na popołudnie/wieczór Lecce. No i z powrotem bezpośrednio do Bari. Ostuni dla mnie było piękne, warte zobaczenia za dnia. Lecce widziałam po zmroku, ale niczym specjalnie mnie nie urzekło... Alberobello sobie odpuściłam (tak naprawdę jedyną atrakcją są sfotografowane z każdej strony trulli no i to tyle chyba... ;) ). O Polignano a Mare nic nie jestem w stanie powiedzieć.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#495 PostWysłany: 09 Sty 2018 11:23 

Rejestracja: 27 Mar 2015
Posty: 40
Przechodził ktoś tym mostem wiszącym nad wąwozem Gravina ostatnio? Coś mi się obiło o uszy, że już się nie da.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#496 PostWysłany: 10 Sty 2018 21:10 

Rejestracja: 20 Sie 2015
Posty: 8
-- 10 Sty 2018 19:53 --

abnu napisał(a):
Przechodził ktoś tym mostem wiszącym nad wąwozem Gravina ostatnio? Coś mi się obiło o uszy, że już się nie da.


Byłam 07.01 w Materze, zejście do mostu było nieczynne.

-- 10 Sty 2018 20:10 --

tak informacyjnie, może komuś się przyda ;)

1. Bari lotnisko Matera - 5 euro u kierowcy, przez net 6 euro (Pugliaairbus)
2. Matera Bari - miałyśmy przygodę z tamtejszym automatem przy zakupie biletów na autobus; automat odrzucał banknoty, przyjął tylko nowiuśki pachnący nowy banknot 5 euro, bilet kosztował 4,9, nie wydał reszty :P ponieważ potrzebowalysmy 3 biletów, pozostałe zostały zakupione w kasie. Co ciekawe kierowca autobusu wyszedł i powiedział, że poczeka aż zakupimy bilety w kasie. To było miłe, acz odjechał 7 minut opóźniony.
3. Poruszanie sie pociągami przyjemne (szczególnie Pesą), nie zawsze na czas, ale komu sie tam spieszy?:)
4. Autobus z centrum Barii na lotnisko o 6.25 przyjechał.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#497 PostWysłany: 11 Sty 2018 14:45 

Rejestracja: 11 Sty 2018
Posty: 2
abnu napisał(a):
Doradźcie proszę, czy to dobry plan na 20-23 stycznia? Będziemy poruszać się tylko komunikacją publ.
20 stycznia (sobota) ląduję w Bari o 8:20 rano. Jedziemy autobusem do Bari, gdzie mamy wszystkie noclegi na Via Dante 304 (500m od dworca kolejowego Quintino Sella). Całą sobotę chcę przeznaczyć na Bari.
21 stycznia niedziela - wycieczka do Matery, gdzie spędzamy cały dzień. W planie możliwa wędrówka wąwozem Matera Gravina. Rozważałem również tego samego dnia Altamurę, ale dni są krótkie. Ponadto na forum piszą, że Matera to ewenement na skalę światową, więc chciałbym ją zwiedzić bez pośpiechu.
22 stycznia (poniedziałek) mam 2 opcje do rozważenia. Opcja 1: pociągiem do Lecce lub tego samego dnia 2 miasta Lecce i Ostuni. Opcja 2: pociągiem do Polignano a Mare, potem pociągiem do Monopoli, potem autobusem do Alberobello i stamtąd powrót do Bari.
23 stycznia wylot mam o 8:50 rano.
Zmienilibyście coś? Na poniedziałek lepsza opcja 1 czy 2?


Plan jest naprawdę dobry. opcja z Poligano a mare byłaby idealna na lato z uwagi na wspaniałe morze i plażę. Ale jeśli pogoda dopiszę, to nawet w styczniu warto tam pojechać. Lecce jest zupełnie inne, to większe miasto, nie ma morza, ale jest jednym z moich ulubionych miejsc. Warto zobaczyć wieczorową porą.
Jeśli chcesz się zainspirować moimi pomysłami na weekendowe wycieczki w sezonie zimowym, poczytaj tutaj : http://apulianaobcasie.pl/weekend-wycieczki/
Życzę wspaniałego wyjazdu!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#498 PostWysłany: 11 Sty 2018 14:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 1557
Loty: 101
Kilometry: 94 804
niebieski
Polignano a Mare gorąco polecam. W szczególności knajpki z małymi balkonikami od strony morza i tam śniadanie :-)
W centrum plaża, zejście dużo metrów w dół. W sezonie przepełniona, ale dalej są inne. Poza tym dużo skał, na których można się opalać słuchając szumu fal.
Uliczki bardzo wąskie i urokliwe.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#499 PostWysłany: 11 Sty 2018 23:59 

Rejestracja: 20 Lis 2017
Posty: 15
Witam!
3 lutego lecę do Bari. Chciałabym jeden dzień poświęcić na Alberobello i Polignano i tutaj moje pytanie: jak fajnie połączyć odwiedzenie tech dwóch miejscowościz powrotem do Bari? Chodzi mi oczywiście o transport publiczny.
Czy 1-dniowa wycieczka do Neapolu/Pompejów to dobry pomysł? Jeżeli tak to czym najlepiej?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#500 PostWysłany: 12 Sty 2018 08:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Mar 2015
Posty: 13
Loty: 21
Kilometry: 49 902
stoktos napisał(a):
Witam!
3 lutego lecę do Bari. Chciałabym jeden dzień poświęcić na Alberobello i Polignano i tutaj moje pytanie: jak fajnie połączyć odwiedzenie tech dwóch miejscowościz powrotem do Bari? Chodzi mi oczywiście o transport publiczny.
Czy 1-dniowa wycieczka do Neapolu/Pompejów to dobry pomysł? Jeżeli tak to czym najlepiej?


Jeśli chodzi o Arbelobello to najlepiej pojechać pociągiem z kupnem biletu na miejscu- koszt to około 10-12e. Pociąg jedzie około 1-1.5h. Czy wystarczy jeden dzień to ciężko stwierdzić, ponieważ każdy ma jakiś swój własny sposób zwiedzania. Osobiście mi to zajęło 2-3h i "obleciałem" wszystko :) . Jesli chodzi o połączenie to proponowałbym pojechać sobie z rana do Arbelobelo, a na powrocie wysiąść w Polignano, bo pociąg i tak tam przejeżdża. Niestety pociągi w niedziele odpadają, bo nie jeżdżą :roll:

Co do Neapolu to najlepszą opcją jest chyba FlixBus. Jest tani i jeździ często (odjazdy przy dworcu kolejowym). Czy jeden dzień wystarczy to ciężko stwierdzić, ponieważ tak jak pisałem- każdy ma swój sposób zwiedzania i jeden zwiedzi Neapol w 7h, a ktoś inny w 5 dni :) . Przy dworcu w pawilonach jest też biuro z biletami na autobusy do Neapolu za chyba 5-10e (nie pamiętam dokładnie).

Może warto też dopisać Materę na swoją listę miejsc do zobaczenia w okolicach Bari? Bardzo piękne miasto gdzie z tego co mi wiadomo kręcono sceny do "Pasji" Mela Gibsona.

Proszę nie dać się naciągnąć na Taksówkę na lotnisko. Wystarczy zwykły autobus publiczny za 1-2e który jedzie do samego centrum.

Odbiegając od tematu to w Bari polecam pizzerię "Le 2 Esse" na ulicy Via Timavo- najlepsza jaką kiedykolwiek w życiu jadłem.

Jeśli posiada ktoś więcej pytań to proszę śmiało pisać. Spędziłem tam 6 miesięcy, więc służę pomocą.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 780 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28 ... 39  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 9 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group