Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 769 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26 ... 39  Następna
Autor Wiadomość
#441 PostWysłany: 28 Sie 2017 12:29 

Rejestracja: 28 Sie 2017
Posty: 2
Witam,
Wybieram się z koleżankami do Bari (od 30.09-05.10) mam kilka pytań:
1. Jak wygląda bezpieczeństwo (chodzi mi głównie o imigrantów - np. ostatnia sytuacja w Rimini)
2. Czy podróżowanie pociągiem (oczywiście w normalnych godzinach) też jest bezpieczne ?
3. Pogoda na początku października? są szanse na opalanie?
4.Transport taxi z lotniska ? drogo wychodzi ?
5. Czy ktoś się wybiera w tym terminie ???

z góry dzięki za info :) :) :) :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#442 PostWysłany: 28 Sie 2017 13:00 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11311
Loty: 476
Kilometry: 752 302
gosia_uk napisał(a):
Witam,
3. Pogoda na początku października? są szanse na opalanie?
4.Transport taxi z lotniska ? drogo wychodzi ?

ad. 3
szanse są jak najbardziej. byliśmy w połowie października i temperatury potrafiły sięgać ponad 25 stopni. Inna sprawa, że dla Włochów to już oczywiście było po sezonie ;)
ad. 4
Taxi z lotniska do centrum – 23 euro. Różne opcje transportu opisane są tutaj bari-z-lotniska-do-centrum,1272,97294
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#443 PostWysłany: 28 Sie 2017 14:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Mar 2011
Posty: 126
Loty: 77
Kilometry: 120 250
gosia_uk napisał(a):
Witam,
Wybieram się z koleżankami do Bari (od 30.09-05.10) mam kilka pytań:
1. Jak wygląda bezpieczeństwo (chodzi mi głównie o imigrantów - np. ostatnia sytuacja w Rimini)
2. Czy podróżowanie pociągiem (oczywiście w normalnych godzinach) też jest bezpieczne ?

Tego akurat Ci nikt nie zagwarantuje. Byłem w czerwcu przejechałem Apulię samochodem az do Leucy i jak dla mnie jest bezpiecznie.
Pociagami tez jezdzilismy w okolicach Bari (Matera, Alberobello) i nic podejrzanego nie zauważyliśmy.
Imigrantów nie widziałem.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#444 PostWysłany: 28 Sie 2017 16:29 

Rejestracja: 06 Paź 2016
Posty: 60
@gosia_uk jeśli chodzi o bezpieczeństwo- to jak ja byłam w Bari to było sporo imigrantów na Piazza Umberto, ale jeszcze więcej wojska i policji. Imigrantów było też trochę w Lecce. W pozostałych miastach ich nie widziałam.
Pogoda w październiku nam dopisała i było ponad 25st :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#445 PostWysłany: 28 Sie 2017 20:02 

Rejestracja: 29 Lip 2016
Posty: 119
W marcu tego roku imigrantów poza Piazza Umberto praktycznie nie było widać. W pociągach również bezpiecznie..

Wysłane z mojego MotoG3 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#446 PostWysłany: 30 Sie 2017 14:03 

Rejestracja: 16 Lis 2015
Posty: 250
Czy ktos ma jakis sprawdzony serwis pogodowy dla Wloch? Moj wyjazd juz za tydzien i chcialbym sie zorientowac co mnie mniej wiecej czeka.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#447 PostWysłany: 30 Sie 2017 14:19 

Rejestracja: 18 Kwi 2015
Posty: 5
www.meteoam.it.

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#448 PostWysłany: 30 Sie 2017 14:34 

Rejestracja: 04 Sie 2017
Posty: 2
Czesc, czy ktos moglbym mi doradZic czy niedaleko hotelu mercure villa romanzzi carducii sa jakies sklepy lub niedrogie restauracje? Dziekuje
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#449 PostWysłany: 30 Sie 2017 14:42 

Rejestracja: 09 Mar 2014
Posty: 3592
srebrny
Na drodze w stronę dworca kolejowego jest supermarket i inne małe sklepy. Są też jakieś knajpki, ale raczej takie barowe.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#450 PostWysłany: 30 Sie 2017 16:32 

Rejestracja: 16 Lis 2015
Posty: 250
A propos knajpek. Ma ktos sprawdzonr jakies lokalne trattorie lub pizzerie? Chcielibysmy poprobowac jakich lokalnych dan.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#451 PostWysłany: 30 Sie 2017 16:38 

Rejestracja: 18 Wrz 2015
Posty: 906
Loty: 54
Kilometry: 71 690
niebieski
W jakim rejonie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#452 PostWysłany: 30 Sie 2017 16:41 

Rejestracja: 16 Lis 2015
Posty: 250
Bari, ale moze byc to tez Ostuni, Lecce, Polignano, Matera, Alberobello.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#453 PostWysłany: 30 Sie 2017 16:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Sty 2015
Posty: 1564
Loty: 314
Kilometry: 571 396
złoty
Capriccio Divino w Lecce. Niezbyt drogo, miła obsługa i bardzo smacznie. Trochę poza ścisłym centrum.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#454 PostWysłany: 30 Sie 2017 18:31 

Rejestracja: 16 Lis 2015
Posty: 250
O czyms waznym nie napisalem. Lodziarnie tez mnie interesuja :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#455 PostWysłany: 01 Wrz 2017 11:53 

Rejestracja: 01 Wrz 2017
Posty: 2
Witam serdecznie. Wraz z chlopakiem wybieramy się do Bari w terminie 10-17 października. Mam pewne obawy po tym, jak przykre informacje napływają do nas z Włoch (głównie z Rimini) dlatego chciałabym się upewnić czy moje obawy są słuszne. Być może ktos z forumowiczów będzie w stanie odpowiedzieć mi ma poniższe pytania:
1. Czy mam się czegoś obawiać (głównie chodzi o imigrantów)? Czy jest ich tam dużo?
2. Jak wygląda turystyka w październiku? Czy będzie można plażować czy dla tego rejonu sezon turystyczny się w tym czasie konczy i będzie pusto na plażach jak i ulicach? (a my przypuszczalnie staniemy sie latwym celem możliwego ataku ze strony złodziejów i imigrantów)
3. Jakich ulic / uliczek unikać?
4. Jakie uliczki są bezpieczne? Gdzie jest dużo osób a male prawdopodobieństwo napaści tudzież kradzieży?
5. Który środek transportu polecacie i uważacie za najbezpieczniejszy? (planujemy wynajem samochodu ale na 4 pierwsze dni)
6. Czy poruszanie się samochodem po Apulii jest bezpieczne? Czy inni uczestnicy ruchu drogowego (wlosi) jeżdżą ostrożnie?

Dziękuję za wszelkie odpowiedzi i wskazówki, na pewno pozwolą Nam podjąć decyzje co do wyjazdu lub rezygnacji.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#456 PostWysłany: 01 Wrz 2017 12:05 

Rejestracja: 12 Kwi 2011
Posty: 2174
niebieski
Katiaczka napisał(a):
Dziękuję za wszelkie odpowiedzi i wskazówki, na pewno pozwolą Nam podjąć decyzje co do wyjazdu lub rezygnacji.

Nie chcę być złośliwy, ale jeżeli masz aż tyle obaw to nie leć. Jest tam dużo imigrantów, są ciemne uliczki, komunikacja publiczna jak to komunikacja - zbiera wszystkich chętnych z przystanków (więc mogą byc też imigranci) a łatwym celem dla potencjalnych złoczyńców będziecie zapewne już od momentu wyjścia z domu.
Góra
 Profil Relacje PM off
le_szek lubi ten post.
 
      
#457 PostWysłany: 01 Wrz 2017 12:19 

Rejestracja: 09 Mar 2014
Posty: 3592
srebrny
Nie chodzić w nocy tam gdzie nie ma ludzi - ta zasada obowiązuje na całym świecie i w Bari też jest wystarczająca. To miasto takie jak inne.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#458 PostWysłany: 01 Wrz 2017 13:12 

Rejestracja: 18 Wrz 2015
Posty: 906
Loty: 54
Kilometry: 71 690
niebieski
-- 01 Wrz 2017 13:08 --

Maciek78 napisał(a):
komunikacja publiczna jak to komunikacja - zbiera wszystkich chętnych z przystanków


Raczej jak to we Włoszech - jeśli pojedzie, to zbierze z przystanku wszystkich :)
Czy to nie w tym wątku ktoś pisał, że dwa kolejne autobusy na lotnisko zrobiły "no show"?

-- 01 Wrz 2017 13:12 --

bad-ischler napisał(a):
Bari, ale moze byc to tez Ostuni, Lecce, Polignano, Matera, Alberobello.


Dobra pizza (również na wynos) i panzerotti z pieca były tu: https://www.google.pl/maps/@41.127182,1 ... 6656?hl=pl
Wieczorem było tam sporo lokalsów.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#459 PostWysłany: 01 Wrz 2017 19:36 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11311
Loty: 476
Kilometry: 752 302
Katiaczka napisał(a):
Witam serdecznie. Wraz z chlopakiem wybieramy się do Bari w terminie 10-17 października. Mam pewne obawy po tym, jak przykre informacje napływają do nas z Włoch (głównie z Rimini) dlatego chciałabym się upewnić czy moje obawy są słuszne. Być może ktos z forumowiczów będzie w stanie odpowiedzieć mi ma poniższe pytania:
1. Czy mam się czegoś obawiać (głównie chodzi o imigrantów)? Czy jest ich tam dużo?
2. Jak wygląda turystyka w październiku? Czy będzie można plażować czy dla tego rejonu sezon turystyczny się w tym czasie konczy i będzie pusto na plażach jak i ulicach? (a my przypuszczalnie staniemy sie latwym celem możliwego ataku ze strony złodziejów i imigrantów)
3. Jakich ulic / uliczek unikać?
4. Jakie uliczki są bezpieczne? Gdzie jest dużo osób a male prawdopodobieństwo napaści tudzież kradzieży?
5. Który środek transportu polecacie i uważacie za najbezpieczniejszy? (planujemy wynajem samochodu ale na 4 pierwsze dni)
6. Czy poruszanie się samochodem po Apulii jest bezpieczne? Czy inni uczestnicy ruchu drogowego (wlosi) jeżdżą ostrożnie?

Dziękuję za wszelkie odpowiedzi i wskazówki, na pewno pozwolą Nam podjąć decyzje co do wyjazdu lub rezygnacji.

ad. 1 nie macie się czego obawiać. A Apulii dużo imigrantów nie widzieliśmy, choć oczywiście od zeszłego roku mogło ich przybyć. W samym Bari widać dużo policji i wojska.
ad. 2 plażowanie w październiku we Włoszech zamiera, jednak część plażowych barów wciąż czynna - dla bezpieczeństwa najlepiej trzymać się blisko nich. turystyka trwa w najlepsze, choć oczywiście jest dużo mniej turystów niż w lecie.
ad. 3 i 4 jeśli macie jakieś wątpliwości, spytajcie w informacji turystycznej/ waszej kwaterze. Natomiast wszędzie tam, gdzie dużo turystów, zawsze jest większe ryzyko kieszonkowców ;-)
ad. 5 i 6 po Apulii jeździliśmy samochodem, nie było tragedii, ruch w październiku niezbyt duży. Najtrudniej było w Lecce - tam sporo samochodów, a i nawigacja Garmina nie dała rady (jednokierunkowe uliczki ;-) )
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#460 PostWysłany: 02 Wrz 2017 21:14 

Rejestracja: 16 Lis 2015
Posty: 250
Nie ma jak to zwiedzac miasta w asyscie policji i wojska - o tempora o mores! Mialem te watpliwa przyjemnosc w ubieglym roku w Barcelonie. Niby zdroworozsadkowo sie to akceptuje, bo w domysle dbaja o bezpieczenstwo. Ale generalnie jest gdzies taki wniosek z tylu glowy - kto i jak bardzo byl lekkomyslny, ze doprowadzil do sytuacji kiedy drzymy o siebie we "wlasnym domu".
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 769 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26 ... 39  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 8 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group