Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 782 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 40  Następna
Autor Wiadomość
#41 PostWysłany: 30 Maj 2016 15:48 

Rejestracja: 20 Sty 2014
Posty: 415
niebieski
kortyb napisał(a):
Witam
Co możecie polecić - chodzi o piaszczyste plaże z łagodnym wejściem do wody, mam nadzieję , że woda będzie już całkiem przyjemna do kąpieli?



Zdecydowanie Pescoluse (zwane również Malediwami Włoch) - zejście bardzo łagodne, plaża szeroka i czysta, kolor wody - obłędny (pogooglaj).
Góra
 Profil Relacje PM off
magdadd lubi ten post.
 
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
#42 PostWysłany: 15 Cze 2016 08:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 1557
Loty: 101
Kilometry: 94 804
niebieski
Dziś wylatujemy do Bari, pierwsze 4 noce w Barletta, potem już w Bari. Dzięki za ten poradnik, przyda się :-)
Ola thx z linka :)

Czy do trulli można dojść wysiadając na dworcu "na piechotę"? Jakie to są odległości? Może jakiś link do mapy z domkami :) ?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
olajaw lubi ten post.
 
      
#43 PostWysłany: 15 Cze 2016 08:39 

Rejestracja: 22 Sty 2014
Posty: 194
Loty: 554
Kilometry: 896 619
niebieski
Do Truli spokojnie dojdziesz na piechotę Z dworca spacerkiem jakieś 10 minut :) Są oznaczenia na znakach
Góra
 Profil Relacje PM off
lubi ten post.
pawi uważa post za pomocny.
 
      
#44 PostWysłany: 15 Cze 2016 09:08 

Rejestracja: 26 Gru 2012
Posty: 1164
Loty: 46
Kilometry: 151 136
srebrny
@Pawi Rezerwowałeś w Bari Mercure? Jeśli tak to wrzuć opinie po przyjeździe. Wybieram się tam w lipcu.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#45 PostWysłany: 15 Cze 2016 09:24 

Rejestracja: 22 Sty 2014
Posty: 194
Loty: 554
Kilometry: 896 619
niebieski
Jak też spałem w Bari Mercure Hotel bardzo fajny Bardzo dobre śniadania Miła obsługa Pokój duży , przestrzenny Kilka minut spacerem od dworca kolejowego Jak dla mnie było wszystko w porządku
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
pawi uważa post za pomocny.
 
      
#46 PostWysłany: 15 Cze 2016 10:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 1557
Loty: 101
Kilometry: 94 804
niebieski
Krzysztof76 napisał(a):
@Pawi Rezerwowałeś w Bari Mercure? Jeśli tak to wrzuć opinie po przyjeździe. Wybieram się tam w lipcu.

Tak. Na początek mam 4 noce w Best Western Cavalieri (czy jakos tak) w miejscowości Barletta, potem mam dwie noce w Mercurym Bari i jeszcze jedma noc [NIGHT WITH STARS], nie wiadomo gdzie :)

Mercure rezerwacja Platyną 8k punktów plus dopłatą ok. 35 euro. Superior z dwoma lozkami, plus śniadania. Pokój standard byl w tej samej cenie. Tam jest jeszcze wiekszy pokój superior ale juz nie doplacalem. Pisałem do nich o upgrade i wczesny checkin późny checkout, ale odpisali ze na miejscu sprawdza możliwości.

Wysłane z mojego ASUS_T00J przy użyciu Tapatalka
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Krzysztof76 lubi ten post.
 
      
#47 PostWysłany: 17 Cze 2016 10:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 1557
Loty: 101
Kilometry: 94 804
niebieski
Batletta Jak miasto w części centralnej (niedaleko teatru) bardzo czyste i ładne i w pozostałych częściach lipa na maksa. Brudne chodniki, dużo śmieci.
Plaża bardzo szeroka I tu na plus. Tutaj bez auta to jak bez ręki.

Wysłane z mojego ASUS_T00J przy użyciu Tapatalka
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Krzysztof76 lubi ten post.
 
      
#48 PostWysłany: 17 Cze 2016 19:55 

Rejestracja: 09 Mar 2014
Posty: 3597
srebrny
A siedzicie tylko w mieście, czy gdzieś się ruszaliście pociągami?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#49 PostWysłany: 17 Cze 2016 22:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 1557
Loty: 101
Kilometry: 94 804
niebieski
Misiatek napisał(a):
A siedzicie tylko w mieście, czy gdzieś się ruszaliście pociągami?


Dziś byliśmy po południu w Trani pociągiem. Zwykły regio kosztuje 1,10 EUR w jedną stronę. To tylko 7-10 minut jazdy (1 stacja). Trani bardzo urokliwe miasteczko i dużo czystsze, co za tym idzie ładniejsze od większej Barletty. Z Bari też można dojechać bezpośrednio (Trani leży na trasie Bari-Barletta).

W porcie jest promenada oraz dużo kawiarni, pizzerii i innego rodzaju barów. Turystów brak, sami lokalsi.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#50 PostWysłany: 19 Cze 2016 17:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Kwi 2013
Posty: 134
Jeżeli podobają Ci się te miasteczka nad morzem, z Bari warto pojechać do Polignano. Ok. 30 min pociągiem, ok. 2,50€ w jedną stronę. Miasteczko z klimatem, darmowa plaża 15min od dworca.
_________________
Gdyby Paryż miał morze, to małym Bari byłby
stare przysłowie z Bari, Włochy Południowe

PS: Nie jestem Polakiem, i jeszcze uczę się polskiego
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#51 PostWysłany: 19 Cze 2016 21:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 1557
Loty: 101
Kilometry: 94 804
niebieski
OCCASVS napisał(a):
Jeżeli podobają Ci się te miasteczka nad morzem, z Bari warto pojechać do Polignano. Ok. 30 min pociągiem, ok. 2,50€ w jedną stronę. Miasteczko z klimatem, darmowa plaża 15min od dworca.


Dzięki, chyba już nie zdążę, bo jutro chcę pojechać zobaczyć domki truli.

Co do samego Bari to... oczywiście kontrasty - od slumsów do bardzo ładnej "starówki". Warto się przejść tymi wąskimi, krętymi uliczkami, zobaczyć jak tam ludzie żyją. Super - polecam.

Jeśli ktoś będzie się wybierał do hotelu Mercure Bari Villa Romanazzi Carduzzi a ma w AccorHotels Platynę - trzeba się upomnieć o wszystko. Zero rozpoznania gościa platynowego. Zero powitania Accorowego. Zero uśmiechu. Zarezerwowaliśmy pokój superior (był w tej samej cenie co standard) 20m (był też superior 30m) - po chwili rozmowy i dostaliśmy Junior Suite.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#52 PostWysłany: 19 Cze 2016 22:00 

Rejestracja: 09 Mar 2014
Posty: 3597
srebrny
Ja się wybieram do tego Mercure. Napisz cz wam się podoba hotelowy basen. :D
I czy w pokoju macie jakiś ekspresik do kawy lub czajnik bo na stronie Accora chyba nic o tym nie ma.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#53 PostWysłany: 19 Cze 2016 22:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 1557
Loty: 101
Kilometry: 94 804
niebieski
Misiatek napisał(a):
Ja się wybieram do tego Mercure. Napisz cz wam się podoba hotelowy basen. :D
I czy w pokoju macie jakiś ekspresik do kawy lub czajnik bo na stronie Accora chyba nic o tym nie ma.


Hotelowy basenik można powiedzieć, że jest fajny, mimo, że z niego nie korzystaliśmy. Jest czynny do 19. W recepcji dostajesz specjalne opaski na basen. Nie ma czajnika (w junior suite). W ogóle we Włoszech chyba zgodnie z prawem ich tu być nie może w standardzie? Tak nam powiedziano w Sheratonie na Sycylii.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#54 PostWysłany: 21 Cze 2016 00:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2012
Posty: 73
Loty: 61
Kilometry: 98 044
W dniach 01.06-05.05 zrobiłem z moją drugą połówką taką trasę.
Niestety mogliśmy na ten wyjazd przeznaczyć tylko pełne 3 dni i dwa niecałe.
To co udało się zrobić jest wytłuszczone, piątego dnia (dzień wylotu) mieliśmy pojechać do Trani,
niestety okazało się, że pociąg tego dnia o tej godzinie tam nie jedzie, pojechaliśmy zatem jeszcze raz do Polignano :)
W ogóle z tymi rozkładami jazdy to troszkę dziwna sprawa, na stacji (nie tylko w Bari) wisiały rozkłady jazdy z 2015 roku.
To co miałem na rozpisce ściągniętej ze stron przewoźników czasem się rzecz jasna różniło od tego ze starego rozkładu. Na szczęście pociągi jeździły według mojego :)
Do Matery znalazłem kursy bez przesiadek, na rozkładzie tym razem przy wybranej przeze mnie godzinie widniało jak byk, że jest przesiadka w Altamurze, jechał bez przesiadek.
Dziwna sprawa była na dworcu w Ostuni, wychodzimy przed budynek, podjeżdża autobus (wcześniej gdzieś wyczytałem, że autobusy jeżdżą rzadko ale są zsynchronizowane z przyjazdami pociągów). Kilka osób czekających na przystanku wsiada przezornie pytając się kierowcy czy jedzie do "białego miasta", ten odpowiada, że tak i nie chce od nikogo kasy, tzn nie sprzedaje biletów. Zawozi nas na parking. http://tiny.pl/grzm7. Wysiadamy z autobusu, rozglądam się za jakimś rozkładem jazdy żeby zorientować się o której godzinie będzie kurs powrotny na dworzec, niestety nic takiego tam nie ma. Zakładając, że info o zsynchronizowaniu autobusu z pociągiem jest prawdziwe przychodzimy na ten parking odpowiednio wcześnie żeby nie przegapić autobusu bo mamy zamiar jeszcze tego samego dnia pojechać do Lecce. Pojawiają się ludzie którzy z nami jechali, czekamy.... niestety autobus nie przyjechał. Dobrze, że było lekko z górki, na stacje poszliśmy 3 km z buta, pociąg uciekł, następny był jakiś express, 10 eur w plecy.
W Polignano na dworcu są 2 automaty, jeden nie działał, drugi nie przyjmował gotówki, tylko płatność kartą.
Sporo ludzi odbijało się od niego z lekką paniką w oczach.

Generalnie wyjazd super udany :D

Nocleg mieliśmy na Via Dante Alighieri, 283 z Airbnb.
Super gospodyni, całe mieszkanie za niezbyt wygórowaną cenę.
Co mnie zaskoczyło na plus to gospodyni pomyślała dosłownie wszystkim.
Mieszkanie jak na wynajem wyposażone na full od najdrobniejszych rzeczy typu przejściówki,
przedłużacze, nożyczki, nici, parasole itp. Na stoliku nocnym markowe perfumy, kadzidełka dla lepszego nastroju ;)
suszarki, ogrzewacze a nawet elektryczna kołdra gdyby komuś pod zwykłą za zimno było :)
Naprawdę wypas. Oczywiście to nie **** ale mieszkało się naprawdę komfortowo.

Dzięki wielkie wszystkim za cenne rady a szczególnie założycielowi tematu :)

[b]Dzień 1 - Bari

Dzień 2
Bari Centrali
Trenitalia: Bari--->Lecce
Bari -Ostuni – 09:40 – 10:34 - 5,6 €
Ostuni – Lecce - 15:37 - 16:34 - 5,6 €
Lecce – Bari – 19:11 – 20:45 – 10:50 €
lub 19:55 – 21:50[/b]

lub
Bari – Polignano a Mare 09:40 – 10:07 - 2,5 €
Polignano a Mare – Lecce – 15:10 – 16:34
Lecce – Bari – 19:11 – 20:45 – 10:50 €
lub 19:55 – 21:50

Dzień 3
Ferrovie Appulo-Lucane
Bari--->Matera
Bari Centrale - Matera Centrale - 10:07 - 11:39
Matera Centrale - Bari Centrale - 16:24 - 17:58
powrót inne godziny 14:20, 17:49


Dzień 4
Ferrovie del Sud-Est
Bari--->Taranto do Alberobello
Bari Centro - Alberobello 09.48 - 11.13 - 4,90 €
Alberobello - Bari Centro 15.16 - 16.38 - 4,90 €
lub odjazd 16.02
Trenitalia - Bari Centrale
Bari – Polignano a Mare 17:08– 17:27 - 2,5 €
Polignano a Mare – Bari – 20:23 - 20:45- 2,5 €



Dzień 5
Piazza Aldo Moro- Bari Centrali - Trenitalia
Bari--->Foggia do
Bari - Trani - 09:55 - 10:31 - 3,20 €
Trani - Bari - 12:53 - 13:35 - 3,20 €
Góra
 Profil Relacje PM off
karrol1 uważa post za pomocny.
 
      
#55 PostWysłany: 21 Cze 2016 10:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Kwi 2013
Posty: 134
@pooor Przydatne informacje!
Te sytuacje z transportem publicznym to zwykła sprawa w regionie. Lepiej zawsze zapytać kierowcę/konduktora, np gdzie jest przystanek na kurs powrotny, czy jest gdzieś przesiadka, itd.

Poza tym, pociąg do Materi często zostanie przydzielony na dwie części w Altamurze, ale nie zawsze. Ja zawsze pytam konduktora jaki jest dobry wagon do Materi.

Z tym Ostuni, kojarzę, że trasa powrotna jest inna. Zdarza się u nas...

Ale cieszę się, że wyjazd był udany mimo wszystko :)
_________________
Gdyby Paryż miał morze, to małym Bari byłby
stare przysłowie z Bari, Włochy Południowe

PS: Nie jestem Polakiem, i jeszcze uczę się polskiego
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#56 PostWysłany: 21 Cze 2016 22:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2012
Posty: 73
Loty: 61
Kilometry: 98 044
@OCCASVS wyjazd był bardzo udany, dlatego jeszcze raz wielkie dzięki dla Ciebie bo zainspirowałeś mnie do niego.
Co do drobnych problemów, to są zawsze, ale to jest właśnie to co lubię, bo dzięki nim bardziej się takie wyjazdy pamięta i jest co wspominać :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#57 PostWysłany: 15 Lip 2016 14:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Paź 2011
Posty: 195
Loty: 133
Kilometry: 211 116
niebieski
Polecam, będąc w rejonie, do zwiedzenia miasteczka Locorotondo z bardzo ładną starówką. Moim zdaniem miasteczko ładniejsze od sąsiadującego (7 minut pociągiem) Alberobello.
_________________
moje podróże: https://acotamjest.blogspot.com/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#58 PostWysłany: 19 Lip 2016 10:48 

Rejestracja: 23 Lut 2015
Posty: 59
Loty: 46
Kilometry: 51 607
@OCCASVS gdzie w Bari znajdę miejsce, w którym mogę kupić kartę prepaid do telefonu, do korzystania z Internetu na miejscu? Chciałbym kupić sobie taką, ale naczytałem się na forum o tym, że bardzo łatwo trafić na kogoś kto żąda dodatkowych opłat.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#59 PostWysłany: 19 Lip 2016 16:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Kwi 2013
Posty: 134
@arthurols Generalnie tak jest we Włoszech, niestety. Również my Włosi mamy problem, gdy chcemy dostać tanią kartę SIM.

Jakiś rok temu, dostałem kilka kart SIM sieci Lycamobile za darmo u Hindusów (na rogu via Sagarriga Visconti/via Crisanzio, w centrum). W innym sklepiku chcieli 5EUR, ale tam dostałem za darmo. NB W okolicach jest mnóstwo tych call centre.

Tutaj jest cennik: http://www.lycamobile.it/it/bundles_1?id=IER
Najtaniej: 5EUR / 1GB / 1 miesiąc
_________________
Gdyby Paryż miał morze, to małym Bari byłby
stare przysłowie z Bari, Włochy Południowe

PS: Nie jestem Polakiem, i jeszcze uczę się polskiego
Góra
 Profil Relacje PM off
namteH lubi ten post.
 
      
#60 PostWysłany: 01 Sie 2016 09:22 

Rejestracja: 30 Lip 2016
Posty: 2
mam jeszcze jedno pytanie do wszystkich którzy byli juz w Bari czy to miasto jest bezpieczne ? czy nocleg na starówce to dobry pomysł ? :)

-- 01 Sie 2016 09:46 --

Paulina nie mam pojęcia jak tu napisać wiadomość :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 782 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 40  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group