Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 780 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 39  Następna
Autor Wiadomość
#81 PostWysłany: 05 Sie 2016 09:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Kwi 2013
Posty: 134
@Sebastian.S
Niech będzie wpis meczowy ;)

Bari jako miasto futbolu
Kiedyś nasze miasto było na szczycie futbolu międzynarodowego. Grali np. Włochy-Anglia (1990r., mecz na 3 miejsce - MŚ) i belgradzka Crvena Zvedza wygrała Ligę Mistrzów (!) w 1991r., vs Olympique Marseille.

Niestety sytuacja wygląda trochę inaczej teraz. Drużyna Bari jest w drugie lidze (Serie B), i od kilku lat probuję awansować na Serie A. Z tego powodu, czasami jest nawet 50.000 kibiców, ale regularnie ok.20.000 za każdym meczem. To ogromna liczba na Serie B 8-)

1 wrz. 2016 jest mecz Włochy - Francja, pierwszy mecz epoki nowego trenera Giampiero Ventura. On był trenerem Bari, zastępcą A.Conte gdy ostatnio grali w Serie A (2009-2011). Sytuacja ta się powtarza po kilku latach...

A generalnie, jest Serie B:
http://caleb.legaserieb.it/

Bilety na mecz możemy kupić na http://vivaticket.it/
Są cztery sektorze:
- Curva Nord (strefa chuliganów)
- Curva Sud (mało ludzi...wg.mnie mało ciekawie tam)
- Tribuna Est (trochę drożej od Curva Nord/Sud, dużo rodzin, i ludzi którzy chcą oglądać mecz na siedząco)
- Tribuna Ovest (strefa VIP, najdroższa, wg. mnie nie ciekawa...Tribuna Est jest tak samo wygodna/bezpieczna, ale atmosfera o wiele lepsza)

NB Od ostatnego roku nie wolno kupić biletu na Curva Nord przez internet. Tutaj jest wyszukiwarka stacjonarnych punktów sprzedaży biletów:
http://www.vivaticket.it/eng/ricercapv

Dojazd:
Niestety to tragedia. Odradzam autobusy miejskie (linia 20), ponieważ to prawdziwa dżungla. Najlepsza opcja to własnym samochodem. Koszt niestrzeżonego parkingu to 3EUR (pilnujcie, żebyście dostali potwierdzenie...inaczej pieniądze trafią do kieszeny pracownika...).
W każdym razie, zwłaszcza po meczu jest tam niesamowity chaos i hałas...ruch samochodowy tak jak w Indiach...więc trzeba mieć ogromną cierpliwość :)
Są też autobusy 6 (wolniejszy), 11 i 11/ , które mają przystanek dosyć blisko stadionu.

http://www.amtab.it/index.php?option=co ... &Itemid=93
(kliknąć "zoom")

Albo poznacie kibiców, ktorzy mają wolne miejsce w aucie :D

Jeżeli macie bardziej specyfyczne pytania, piszcie śmiało :)
_________________
Gdyby Paryż miał morze, to małym Bari byłby
stare przysłowie z Bari, Włochy Południowe

PS: Nie jestem Polakiem, i jeszcze uczę się polskiego
Góra
 Profil Relacje PM off
Sebastian.S uważa post za pomocny.
 
      
Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa) Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa)
Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast
#82 PostWysłany: 05 Sie 2016 20:42 

Rejestracja: 04 Mar 2015
Posty: 64
Poszukuję bezpośredniego dojazdu z Alberobello do Monopoli we wrześniu 2016. Rome2Rio podpowiada tylko z przesiadką w Putignano lub Conversano...
_________________
Autobusem z Kuopio na Gibraltar.
Jeden dzień w kraju, którego nie ma.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#83 PostWysłany: 05 Sie 2016 21:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Lut 2015
Posty: 311
Loty: 24
Kilometry: 30 926
niebieski
maya0104 napisał(a):
Misiatek napisał(a):
To nie lenistwo, to po prostu taki klimat. :D


Lenistwo owszem, taki sam "klimat" jest w Hiszpanii a tam nie ma zamykanych kas na określone godziny...

Bylem i tu i tu i jednak nie zgodzę się i przyznam racje mieszkańcom południowych Włoch. Tam od 12 do 17 praktycznie nie da się funkcjonować. W przeciwienstwie do hiszpanii gdzie bez problemu można nawet myśleć i żyć w tych godzinach.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#84 PostWysłany: 07 Sie 2016 16:00 

Rejestracja: 24 Lis 2011
Posty: 17
Witajcie,
w przyszłym tygodniu spędzę parę dni w Bari i w związku z tym mam kilka pytań.

1. Poleci ktoś miejsce gdzie można zjeść pyszną włoską pizzę za rozsądną? Najlepiej coś dla lokalesów, gdzie nie ma "parcia" na turystów :)
2. Jakie plaże w Bari są najładniejsze? Nie będę raczej miał siły na ciągłe przemieszczanie się dlatego chciałbym jednak odwiedzić te w samym Bari.
3. Co warto podczas 2-3dniowego pobytu najbardziej zobaczyć w samym Bari?

Z góry dziękuję!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#85 PostWysłany: 07 Sie 2016 17:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Kwi 2014
Posty: 975
niebieski
Byłoby fajnie jakbyś rozpoczął od czytania pierwszej strony tematu. Masz wszystkie odpowiedzi.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#86 PostWysłany: 07 Sie 2016 17:25 

Rejestracja: 24 Lis 2011
Posty: 17
Przeczytałem, ale nie znalazłem odpowiedzi jeśli chodzi o pizzę ;) Pozostałe obszernie faktycznie opisane.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#87 PostWysłany: 07 Sie 2016 17:29 

Rejestracja: 09 Mar 2014
Posty: 3597
srebrny
Dobra pizza była w Cibo na Piazza Mercantile.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#88 PostWysłany: 12 Sie 2016 12:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Cze 2010
Posty: 259
Loty: 223
Kilometry: 481 406
niebieski
Witam,
jeszcze dwa pytanka - szukam informacji:
- czy jest możliwe i jak przedostać się publicznym transportem z Alberobello do Polignano a Mare (ewentualnie Monopoli) tak, żeby nie cofać się do Bari? Jest jakiś transport?
- jak często jeżdżą autobusy z Andri do Castel del Monte?
pozdrawiam i dziękuję
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#89 PostWysłany: 12 Sie 2016 12:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Paź 2011
Posty: 195
Loty: 133
Kilometry: 211 116
niebieski
Jest autobus firmy http://www.cotrap.it/cerca.asp z Alberobello do Polignano przez Monopoli, ale jeździ tylko sobie znanym rozkładem (ten z netu jest nieaktualny) przy czym w samym Alberobello też trudno uzyskać informację o rozkładzie jazdy.
_________________
moje podróże: https://acotamjest.blogspot.com/
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
3 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#90 PostWysłany: 14 Sie 2016 10:20 

Rejestracja: 04 Mar 2015
Posty: 64
Wielkie dzięki! Napiszę do nich z prośbą o potwierdzenie rozkładu - może odpiszą...
_________________
Autobusem z Kuopio na Gibraltar.
Jeden dzień w kraju, którego nie ma.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#91 PostWysłany: 14 Sie 2016 13:13 

Rejestracja: 14 Sie 2016
Posty: 1
Super stronka i info. Wybiera się ktoś może do Bari w terminie 16-23 sierpnia z Katowic?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#92 PostWysłany: 18 Sie 2016 14:05 

Rejestracja: 18 Sie 2016
Posty: 2
Hej wszystkim! Jak wrażenia po pobycie w Bari?
W środę wybieramy się z dziewczyną z Warszawy na tydzień i szukam informacji na temat winiarni, które mógłbym odwiedzić w okolicy? Może @OCCASVS pomoże?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#93 PostWysłany: 19 Sie 2016 12:26 

Rejestracja: 31 Maj 2016
Posty: 48
Cześć wszystkim! Wybieramy się w rejon Apulii (być może zahaczymy o Basilicate i Kalabrie) w pierwszej połowie września.
Samolotem do Bari, tam wypożyczamy samochód i chcemy zjechać parę miejsc m. in.: Polignano a Mare, Craco, Matera, Alberobello, Lecce, Ostuni (informacje jakie tu podajecie są bezcenne!) w planach jest też plażowanie.
I tu mam pytanie, w jakich rejonach, jadąc od Bari na południe znajdziemy ciche, ładne i bardziej dzikie plaże? chcemy omijać turystyczne kurorty.
Czy dobrym pomysłem będzie zatrzymanie się w dwóch domach po kilka dni i dojeżdżanie z nich do miejsc, które chcemy zwiedzić?


Ostatnio edytowany przez Abcn, 26 Lis 2016 14:11, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#94 PostWysłany: 19 Sie 2016 14:28 

Rejestracja: 31 Maj 2016
Posty: 48
Krzysztof76 napisał(a):
Wynajem samochodu w Bari. Może komuś się przyda informacja. Rezerwując na Avis.pl wybierając Bari, Via Leonida Laforgia, Angolo Via Amendola można z rezerwacją płatną na miejscu uzyskać znacznie niższą cenę niż w przypadku rezerwacji opłaconej w dniu rezerwacji, przykładowo:
rezerwowałem 05-09.07.16 za 172 E na 4 dni, (43 euro dziennie) może nie tanio, ale to jednak Avis, a nie Gold Car :D
Opel Adam lub podobny (Grupa A)
Wybierz swoją cenę:
zapłać teraz:259 .00 EUR (1,166 .00 PLN)
zapłać przy wynajmie:172.00 EUR (775.00 PLN)
w innych lokalizacjach w Bari ceny prawidłowe, czyli znacznie wyższe przy płatności przy wynajmie.


Krzysztof76 szukam właśnie sprawdzonej wypożyczalni, potrzebuję samochodu z Bari na 10 dni. Czy rezerwując w Avis nie miałeś na miejscu żadnych dodatkowych kosztów? bo pamiętam jak wypożyczałam w Lizbonie samochód, chyba w Gold car, to po opłatach online okazało się na miejscu, że to nie wszystko (oprócz opłaty za urządzenie na autostrady) i wyszło dużo więcej niż planowałam.
Więc tym razem chciałabym sprawdzić dokładniej wszystkie opcje :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#95 PostWysłany: 19 Sie 2016 14:48 

Rejestracja: 26 Gru 2012
Posty: 1164
Loty: 46
Kilometry: 151 136
srebrny
Polecam Avis, nie było ukrytych kosztów. Wzięliśmy jednak auto na 7 dni z lotniska z pełnym ubezpieczeniem. (Avis 360) całkowity koszt to ok 215 euro. To cena niższa niż w (nie)słynnych Gold Car, itp. z pełnym ubezpieczeniem. Rezerwacja robiona dwa dni przed wylotem, płatność na miejscu. Zauważyłem że ceny im bliżej terminu to spadały. Mieliśmy zarezerwowany samochód grupy A, dostaliśmy Opla Merivę więc spoko. Polecam wyrobienie karty Avis Prefered (bezpłatna) Jesteś wtedy obsługiwany w osobnym stanowisku i nie czekasz w kolejce z innymi. Myślę że nam to odjęło z 1,5 godziny czekania.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#96 PostWysłany: 19 Sie 2016 17:23 

Rejestracja: 31 Maj 2016
Posty: 48
A to ciekawe, bo z mojego doświadczenia z Gold carem było odwrotnie, im bliżej terminu to cena rosła ;), więc dzisiaj wieczorem zobaczę sobie Avis. Dzięki za informacje.


Ostatnio edytowany przez dmirstek, 19 Sie 2016 20:55, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#97 PostWysłany: 19 Sie 2016 18:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Kwi 2013
Posty: 134
xxxadixxx napisał(a):
Witajcie,
w przyszłym tygodniu spędzę parę dni w Bari i w związku z tym mam kilka pytań.

1. Poleci ktoś miejsce gdzie można zjeść pyszną włoską pizzę za rozsądną? Najlepiej coś dla lokalesów, gdzie nie ma "parcia" na turystów :)
2. Jakie plaże w Bari są najładniejsze? Nie będę raczej miał siły na ciągłe przemieszczanie się dlatego chciałbym jednak odwiedzić te w samym Bari.
3. Co warto podczas 2-3dniowego pobytu najbardziej zobaczyć w samym Bari?

Z góry dziękuję!

Jest mnóstwo pizzerii...np w centrum jest pizzeria Bari-Napoli (via Piccinni 187/189). Do wyboru albo cienkie ciasto (my tak robimy), albo neapolitańskie. Nie jest najtańsza, ale w ogóle dobra.

W centrum jest też knajpa "Il Rustico" (via Q.Sella 102). Za 10E jest ogromny wybór lokalnych przekąszków (mozzarella, oliwki, szynka, itd.), pizza, napoje, itd.
To nie miejsce na romantyczną kolację, ale jest zawsze pełno ludzi, ponieważ cena jest dobra, i można tam zjeść lokalne, codzienne dla nas potrawy i pizzę.

Ostatnio byłem w nowej pizzerii. Adrian's (via Capruzzi 80). Bardzo blisko dworca, dobre ceny, pizza bardzo dobra. Temat pizzerii...Rocky Balboa (dużo plakatów) :)
_________________
Gdyby Paryż miał morze, to małym Bari byłby
stare przysłowie z Bari, Włochy Południowe

PS: Nie jestem Polakiem, i jeszcze uczę się polskiego
Góra
 Profil Relacje PM off
Raphael lubi ten post.
 
      
#98 PostWysłany: 19 Sie 2016 20:26 

Rejestracja: 21 Wrz 2014
Posty: 6
Witaj!

Przeczytałem od deski do deski Twój poradnik po Bari i jestem pod ogromnym wrażeniem. Trafione w dziesiątkę z tego względu też, że w sobotę z dziewczyną wylatuję do Bari na tydzień :) Z tego względu miałbym do Ciebie parę pytań. Ogólnie plan mamy taki aby niedzielę przeznaczyć na jakąś aklimatyzację w Bari oraz wybranie się na jakąś fajną plażę w mieście. Tutaj rodzi się moje pierwsze pytanie. Jak to jest z plażami w Bari i w okolicach Bari. Słyszałem, że wiele plaż w Bari jest prywatnych. Mógłbyś nam polecić jakieś plaże w Bari w których naprawdę możemy sobie fajnie odpocząć, wykąpać się w błękitnej wodzie i żeby plaża była piaszczysta? Ogólnie planujemy 3 dni spędzić na totalnym leżakowaniu na plażach i chcielibyśmy w kolejne dni zobaczyć najlepsze plaże okolicy, nie wyjeżdżając za daleko. Na pewno jesteśmy zainteresowani plażą w Polignano a Mare. Czytałem, że jest to ponoć jedna z najlepszych. Jaką jeszcze na południe albo północ od Bari mógłbyś polecić? Będziemy podróżować publicznymi środkami transportu. Myślę, że głównie pociągi, ponieważ nie są zbyt drogie. Przy okazji plażowania również chcielibyśmy coś ciekawego zwiedzić w okolicznych miasteczkach.

Jak wygląda sprawa jeżeli chodzi o transport publiczny w samym Bari? Znalazłem w internecie mapkę, ale nie do końca wiem jak się z niej rozczytać.. W mieście jest metro? Jest to opłacalne czy lepiej podróżować autobusami? Jak to mniej więcej wygląda? Mam też jedno pytanie odnośnie dostania się z lotniska do hotelu. Przylatujemy o 21:25, a mamy nocleg w hotelu Best Western La Baia Palace. Czy jest jakaś możliwość, żeby dostać się do tego hotelu środkami transportu publicznego? Czy jednak taksówka, albo na piechotę? Taksówki są opłacalne?

Ogólnie nasz plan wygląda tak:

1 dzień: zwiedzanie Bari, plaża w Bari
2 dzień: Polignano a Mare (plażowanie), Monopoli ( nie wiem czy to wystarczy aby zapełnić dzienny grafik)
3 dzień: Altamura, Matera ( nie wiem czy to nie za mało na jeden dzień)
4 dzień: Lecimy na jednodniówkę do Rzymu z Ryanaira za 7 eur w jedną stronę :D
5 dzień: Trani, Barletta i gdzieś tam jakieś plażowanie( jeszcze brak pomysłu gdzie może być piękna plaża)
6 dzień: jeszcze nie wiadomo
7 dzień: jeszcze nie wiadomo

Planowaliśmy wyskoczyć też na jednodniówkę do Neapolu. Wiesz może jakim środkiem transportu się to opłaca żeby nie zapłacić za dużo? Ogólnie cała wyprawa jest dosyć niskobudżetowa jako, że jesteśmy studentami :D

Ogólnie ten plan tygodnia jakoś się trzyma całości? Dołożyłbyś coś od siebie / odjął?

Jeżeli to nie jest problem to proszę o odpowiedź i jakiekolwiek wskazówki. Byłbym Ci bardzo wdzięczny i na pewno po podróży podzielę się fotorelacją na forum!

Dziękuję i pozdrawiam serdecznie! :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#99 PostWysłany: 19 Sie 2016 22:52 

Rejestracja: 19 Sie 2016
Posty: 2
Witajcie. Wlasnie jestesmy w Bari;) czy ktos moglby zasugerowac gdzie isc na miejscowe orecchiette? A gdzie mona zjesc niedrogo i dobrze owoce morza?;)
Generalnie za wszelkie sugestie odnosnie jedzenia bede bardzo wdzieczna;)
Oczywiscie chodzi mi o miejca inne niz wczesniej wskazane.
Moze jakies wskazowki typowych miejscowych dan, serow czy wedlin ktore koniecznie trzeba sprobowac? Pozdrawiam;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#100 PostWysłany: 19 Sie 2016 23:03 

Rejestracja: 30 Lip 2016
Posty: 8
Loty: 105
Kilometry: 129 854
MrPhilipsss napisał(a):

Planowaliśmy wyskoczyć też na jednodniówkę do Neapolu. Wiesz może jakim środkiem transportu się to opłaca żeby nie zapłacić za dużo? Ogólnie cała wyprawa jest dosyć niskobudżetowa jako, że jesteśmy studentami :D



Wygodna i budżetowa opcja to Flixbus. Dużo połączeń a bilety od 19 zł w jedną stronę. Czas przejazdu to około 3,4 godzin.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 780 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 39  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group