Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

[ 734 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 33, 34, 35, 36, 37
Autor Wiadomość
#721 PostWysłany: 18 Cze 2021 08:36 

srebrny
Moi drodzy ja pytałem czy ktoś korzystał z tych wymienionych w info.
@brzemia na stronie aplikacji jest poniższe info z 6.08.2020
Z translatora: "od dziś będzie można kupić wiele biletów jednocześnie w jednej transakcji zakupu, ta zasada została zastosowana dla: - biletów komunikacyjnych, - przejazdów jednorazowych, dobowych, 48h i 72h, - tylko jeśli wybierzesz kredyt bankowy lub DropPay, - tylko w przypadku biletów skasowanych ręcznie."

Nie posiadasz wymaganych uprawnień, by zobaczyć pliki załączone do tej wiadomości.
 Relacje PM off
brzemia uważa post za pomocny.

#722 PostWysłany: 05 Lip 2021 11:36 

srebrny
Jeśli będziecie się wybierali do Grotte di Castellana busem FSE (pociągi nie kursują) to nie wyrzucajcie biletów od razu po wyjściu z busa.
Po pokazaniu ich w kasie dostaje się sporą zniżkę na bilet wstępu. A różnica jest spora bo zamiast 18€ zapłaciliśmy tylko 10€.
Bilety na bus mieliśmy kupione w biletomacie trenitalii.
Nie widzę aby ktoś wspominał o tym na forum.
 Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
kbk uważa post za pomocny.

#723 PostWysłany: 27 Lip 2021 12:44 

Loty: 172
Kilometry: 353 269
Jestem bezpośrednio po powrocie z Bari. Nie wiem czy ta informacja pojawiła się wcześniej na forum, ale jest bezpośredni autobus z BRI do Matery. Jedzie około 1 godziny i kosztuje 5 EURO. Rozkład na stronie: http://www.aeroportidipuglia.it/. Po wyładowaniu WIZZAIRa z WAW, idealnie nam spasował odjazd o godzinie 14:40.
 Relacje PM off
kbk uważa post za pomocny.

#724 PostWysłany: 11 Paź 2021 13:46 

Witam wszystkich Użytkowników,

Do tej pory tylko czytałem różne tematy, ale przyszedł czas żeby coś napisać i zasięgnąć porady.

Proszę o weryfikację mojego planu wyjazdu:
18.10
WAW 6:25 - BRI 8:20
Przejazd do Matery - planowałem F.A.L. z Bari Centrale pociągiem z zahaczeniem o Altamurę, ale po ostatnim poście ekozlows (dzięki!) chyba zdecyduję się na bezpośredni autobus, bo jest o 9:15 (koszt na podanej stronie 6 EUR). Zwiedzanie i nocleg w Materze.
19.10
Przejazd z Matery do Bari (F.A.L.), a następnie już Trenitalią najpierw do Ostuni, a potem do Monopoli. W Monopoli planuję nocleg, ale jak wystarczy czasu to chcę jeszcze podjechać do Polignano a Mare.
20.10
Przejazd z Monopoli do Castallana Grotte autobusem Sita Sud (mam nadzieję że nie będzie problemu), potem zwiedzanie Grotte di Castellana (planuję zdążyć na wejście o 11:00). Następnie będę musiał chyba się przejść do Castallana Grotte skąd jest autobus (?) F.S.E. do Alberobello. Zwiedzanie Alberobello i być może Locorotondo, a następnie powrót na nocleg do Bari (znalazłem połączenie pociągiem i autobusem F.S.E. z przesiadką w Putignano).
21.10
Przejazd z Bari do Neapolu Flixbusem, chwila na zwiedzanie Neapolu, mecz Napoli - Legia i nad ranem powrót Ryanairem przez Lwów do Modlina.

Teraz kilka pytań:
1. Czy ktoś korzystał z tego autobusu Sita Sud z Monopoli do Castellana Grotte? Na ile jest to pewne połączenie? Rozważam nocleg w Bari zamiast Monopoli.
2. Czy z Grotte di Castellana do Castellana Grotte (ok. 2,5 km) można czymś podjechać czy tylko spacer?
3. Czy te autobusy i pociągi F.S.E są jakoś skoordynowane? Czytałem że do Alberobello do Bari (i spowrotem) można dojechać pociągiem, ale znalazłem tylko połączenia łączone z przesiadką w Putignano.
 Relacje PM off  

#725 PostWysłany: 11 Kwi 2022 18:12 
Awatar użytkownika

czy są tutaj jacyś niezadowoleni użytkownicy stronki rome2rio która była wielokrotnie już wspominana w tym wątku, lecę do Bari okołoweekendowo i trafia się niedziela i Festa della Liberazione w poniedziałek, a bez tej stronki zaplanowanie codziennego przemieszczania się pomiędzy miasteczkami (chodzi mi głównie o połączenia Bari-Matera-Bari) wydają się trudne do zaplanowania wcześniej

plan prezentuje się następująco
sobota Bari
niedziela Grotte di Castellana, Polignano/Monopoli
poniedzialek Matera
wtorek Bari lotnisko

czy dzień niedzielny jest do ogarnięcia, gdzie Polignano to na podwieczorek bez plażowania
 Relacje PM off  

#726 PostWysłany: 20 Kwi 2022 15:56 
Awatar użytkownika

ktoś robił pieszą wycieczkę z Monopoli do Polignano, jest tam jakiś krajoznawczy szlak z widokiem na morze którym da radę się przejść?
 Relacje PM off  

#727 PostWysłany: 22 Kwi 2022 10:09 
Awatar użytkownika

Loty: 160
Kilometry: 193 439
ptak23 napisał(a):
ktoś robił pieszą wycieczkę z Monopoli do Polignano, jest tam jakiś krajoznawczy szlak z widokiem na morze którym da radę się przejść?

będąc pierwszy raz w Apulii zdecydowałem się na spacer z Polignano do Monopoli.
pierwsza cześć drogi jest bardzo malownicza wzdłuż morza, efektowne widoki formacji skalnych m.in. Grotticella Sella, kilka plaż/zatoczek m.in Cala Sala, Cala di Pozzo Vivo.
niestety na wysokości Grotta di Cala Incina zdecydowałem się na drogę E65 ( było bardzo gorąco i nie byłem pewny czy dalej przejdę)
za lidlem znowu wróciłem na brzeg morza i korzystałem z uroków pięknych plaż m.in Cala Monaci i Cala Susca.
 Relacje PM off
2 ludzi uważa post za pomocny.

#728 PostWysłany: 26 Kwi 2022 21:01 
Awatar użytkownika

z moich odczuć

Matera którą trzeba zobaczyć za dnia, w nocy i o poranku, co pora to inne widoki, a z rana i wieczorem można uniknąć tłumów (ja korzystałem z Pugliairbus)

Bari-Ostuni, Monopoli, Polignano- Bari zaliczone w ciągu 1 dnia, pociągi punktualne, wszystko można zaplanować co do minuty

Bari przyjemne, pod względem jedzenia super, komunikacja miejska trochę szalona, ale do ogarnięcia z apkami MUVT i Dropticket (tą polecam do pociągów i biletów jednorazowych, kolejki do automatów ogromne, a tutaj 3 kliknięcia)
 Relacje PM off  

#729 PostWysłany: 26 Kwi 2022 22:00 
Awatar użytkownika

Loty: 111
Kilometry: 190 564
niebieski
Polecam książkę między innymi o Apulii: https://czarne.com.pl/katalog/ksiazki/g ... ie-indziej
 Relacje PM off  

#730 PostWysłany: 05 Maj 2022 09:57 

tarman napisał(a):
@brzemia w tamtym roku miałem sytuację w Alghero w której apkę instalowałem na przystanku gdy podjechał autobus na lotnisko. Biletów nie szło kupić w "ichniejszym kiosku" bo sobota i sjesta, a kierowca biletów nie sprzedawał bo corona. Przed odjazdem autobusu zdążyłem kupić bilet dla siebie, a dla pozostałej 3-ki kupowałem już podczas jazdy w autobusie. Każdy bilet kupowany jako oddzielna transakcja.

A jak to zrobiłeś bez włoskiego numeru telefonu?
Oto co znalazłam, apka nie uznała mojego polskiego numeru:
Come posso registrarmi su DropPay®?

Per registrarti a DropPay® scarica l'app, inserisci un numero di cellulare italiano, scegli una password e digita il codice di verifica che riceverai via SMS.
 Relacje PM off  

#731 PostWysłany: 12 Maj 2022 11:22 

Cytuj:
A jak to zrobiłeś bez włoskiego numeru telefonu?
Oto co znalazłam, apka nie uznała mojego polskiego numeru:
Come posso registrarmi su DropPay®?

Per registrarti a DropPay® scarica l'app, inserisci un numero di cellulare italiano, scegli una password e digita il codice di verifica che riceverai via SMS.

[/quote]

Nie trzeba mieć włoskiego numeru. Napisałem do nich i poniżej odpowiedź:

Dear customer,

to create a DropTicket account it is necessary to use a telephone number with an Italian operator, but registration is not required in order to use the app. The app can be used without creating an account. Just go to the "Shop" section and proceed with the purchase of tickets: an email will be sent to you after purchase with the instructions to view your tickets in the "Tickets" section.
To enter the card details you must first make a purchase and then automatically the card will be saved in the "Payment method" section: to register the card details, after clicking on "Purchase", you must select the "Purchase" button quick ".
 Relacje PM off  

#732 PostWysłany: 26 Maj 2022 11:51 

Hej, w przyszłym roku wybieram się do Bari, przeczytałam poradnik ale trochę zgłupiałam, czy ktoś mógłby mi napisać jak i czym najlepiej dostać się do poszczególnych miejscowości?

Ogólnie będę głównie nocować w Bari albo w okolicy Pane e Pomodoro albo Bari Centrale.
Chciałabym zwiedzić Polignano, Monopoli i Materę.

Czy jechać do Matery z Bari Centrale czy lepiej z lotniska udać się autobusem do Matery i tam nocować a potem jechać do Bari?

A może z Matery lepiej do Polignano i Monopoli a potem do Bari?
Będę wdzięczna za wszelką pomoc :)
 Relacje PM off  

#733 PostWysłany: 26 Maj 2022 21:53 
Awatar użytkownika

jak tam wolisz, wszystko zależy od tego gdzie chcesz spać, na Dropticket masz chyba wszystkie pociągi relacji Bari-Lecce, do tego Pugliabus do Matery z lotniska, wg mnie najwygodniej od razu po przylocie pojechać do Matery a później dopiero do Bari i okolic, ale to już zależy od godziny przylotu, od dnia (Matera jest oblegana w weekendy, w środku tygodnia jest tam jakieś 6x więcej dostępnych noclegów niż w weekend), plus ta komunikacja zastępcza w weekendy i w święta, ogólnie ciężko to się planuje z tak dużym wyprzedzeniem : )
 Relacje PM off  

#734 PostWysłany: 26 Maj 2022 21:56 

złoty
marta86-16 napisał(a):
Hej, w przyszłym roku wybieram się do Bari, przeczytałam poradnik ale trochę zgłupiałam, czy ktoś mógłby mi napisać jak i czym najlepiej dostać się do poszczególnych miejscowości?

Ogólnie będę głównie nocować w Bari albo w okolicy Pane e Pomodoro albo Bari Centrale.
Chciałabym zwiedzić Polignano, Monopoli i Materę.

Czy jechać do Matery z Bari Centrale czy lepiej z lotniska udać się autobusem do Matery i tam nocować a potem jechać do Bari?

A może z Matery lepiej do Polignano i Monopoli a potem do Bari?
Będę wdzięczna za wszelką pomoc :)

jeśli nie masz bana na googla, to tam wszystko jest.
2 ludzi lubi ten post.

[ 734 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 33, 34, 35, 36, 37

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 2 gości