Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 769 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 39  Następna
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 26 Lut 2016 21:59 

Rejestracja: 09 Mar 2014
Posty: 3592
srebrny
@OCCASVS
Świetny opis kolei! Dzięki. Czytałem gdzieś już, że są aż 4 linie i dworce w Bari i trudno mi było sobie wyobrazić jak to jest wszystko w centrum zorganizowane. :D
A nie orientujesz się czy któraś firma kolejowa ma coś takiego jak bilet całodniowy albo open ticket (czyli jedziesz w jedną stronę wysiadając w kolejnych miastach, zwiedzasz, wsiadasz i jedziesz dalej na tym samym bilecie).?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#22 PostWysłany: 26 Lut 2016 23:55 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Cze 2011
Posty: 1508
Loty: 335
Kilometry: 498 640
OCCASVS napisał(a):

@Roku, co najbardziej spodobało Ci się w Ostuni i Lecce?



@OCCASVS Och, ciężkie pytanie. Po prostu chodziłem z otwartymi z podziwu ustami. Myślę że klimat w obydwu miasteczkach. Ostuni - jechałem pociągiem (bilet Trenitalia Regio - można wysiąść na trasie Bari - Brindisi na stacji Ostuni i podjechać autobusem za 1e - stacja Ostuni jest oddalona o ok. 4 do 5 km od miasta). Więc jadę tym autobusem a tu wyłania się miasteczko osadzone na górze, całe białe. I ten klimat na ulicach, jakby się zatrzymał czas. Całość robi piorunujące wrażenie. I tu położyłbym nacisk na całość. Do tej pory pamiętam jak siedzieliśmy na murach obronnych machając nogami kilkanaście metrów nad ziemią. W oddali Adriatyk a blisko białe miasteczko.

Lecce zaś to niesamowity barok, nie spodziewałem się, że w niewielkim mieście znajduje się spore Stare Miasto, gdzie prawie każdy budynek to perła baroku. Tam mógłbym powiedzieć że byłem zachwycony budynkami, gdzie można zatrzymać się przy każdym i każdy z nich byłby ozdobą Rzymu, Wenecji, Florencji czy Paryża.

Znalazłem też swoje zdjęcia z tej wyprawy. To był kwiecień 2014r. Jesli ktoś ma ochotę zerknąć na fotorelację, to zapraszam. Klikamy w pierwsze zdjęcie i przesuwa się samo :) Zdjęcia są wyselekcjonowane, tak naprawdę zrobiłem z 10x więcej w każdym z tych miast.


Tarent

http://www.est.mx4.pl/index.php/galeria ... -2014-lang

Lecce

http://www.est.mx4.pl/index.php/galeria ... -2014-lang

Brindisi

http://www.est.mx4.pl/index.php/galeria ... -2014-lang

Ostuni

http://www.est.mx4.pl/index.php/galeria ... -2014-lang

Bari

http://www.est.mx4.pl/index.php/galeria ... -2014-lang

Matera

http://www.est.mx4.pl/index.php/galeria ... -2014-lang

Sassi di Matera <<---- dzielnica Sassi, to jest właściwy cel wypraw do Matery

http://www.est.mx4.pl/index.php/galeria ... -2014-lang
Góra
 Profil Relacje PM off
karrol1 lubi ten post.
 
      
#23 PostWysłany: 27 Lut 2016 19:26 

Rejestracja: 06 Kwi 2015
Posty: 36
Świetne, kompletne opisy. Praktyczne w każdym wymiarze. Dziękuję bardzo.
Dorzucam jeszcze drobne pytanie o pogodę. Śledziłem oczywiście archiwalia serwisów pogodowych, ale rodowici zawsze wiedzą lepiej :)
Chodzi mi szczególnie o listopad, ewentualnie wczesną wiosnę. Szczególnie jak ma się sprawa z opadami.
Dzięki i pozdrawiam.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#24 PostWysłany: 29 Lut 2016 10:16 

Rejestracja: 12 Kwi 2011
Posty: 2174
niebieski
Obiecuję złożyć też swoje trzy grosze - szczególnie Gargano.

A na szybko mam zapytanie - wyjaśnij tą subtelną rżnicę kiedy "buon giorno" a kiedy "buona sera" :lol:
Tylko tak z życia, bo z książek to ja wiem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#25 PostWysłany: 14 Mar 2016 23:55 

Rejestracja: 18 Lut 2015
Posty: 18
Dziękuję za praktyczne wiadomości. Przydadzą się :D
Jadę do Bari już za 1,5 tygodnia. Nie mogę się doczekać. Planuję 2 noclegi w Materze i 5 w Bari.
Czy możesz powiedzieć, gdzie są jakieś targi ze świeżymi rybami, mięsem i owocami? Najlepiej koło dworca.
Chciałabym ugotować jakiś godny wielkanocny obiad. Żurek w torebce już zakupiłam ;)
Czytałam, że jakiś targ jest koło uniwersytetu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#26 PostWysłany: 15 Mar 2016 00:44 

Rejestracja: 27 Gru 2015
Posty: 5
Loty: 28
Kilometry: 42 305
Polecam korzystanie z poradnika @OCCASVS i wycieczkę do Bari! Klimat starego miasta, jego naturalność i kompletna "niewidzialność" turystów dla mieszkańców są niesamowite. Szczególnie dla Polaków, szczelnie zamykających drzwi, okna i zaciągających rolety przed światem, będzie to wyjątkowe doświadczenie.
Matera - spacer po sassi to punkt obowiązkowy.
Dobre rady ode mnie:
logika tych 4 dworców kolejowych nie jest zbyt łatwa do zrozumienia dla cudzoziemca, a oznakowanie (przynajmniej tak było
w 2013 roku) praktycznie nie istnieje. Na szczęście zawsze można liczyć na pomoc mieszkańców i proponuję się na nią zdać.
Polecam lokal Pizzeria Trattoria Il Rusticco, Via Quintino Sella,95 (okolice Uniwersytetu). Świetne domowe jedzenie.
A dla miłośników mozzarelli - obowiązkowo świeża mozzarella di bufala w którymś z małych, lokalnych sklepików z nabiałem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#27 PostWysłany: 18 Mar 2016 00:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Kwi 2013
Posty: 134
@ywonkaa Chyba targ przy piazza Balenzano?
Blisko dworca, jest dobry sklep z mięsem: Macelleria Santa Croce, via Crisanzio 74. My zwykle jemy mięso z baranina na Wielkanocy.

@lisboafan To miejsce jest wyjątkowo "domowe". Myślę, że też polecałbym, ponieważ nie ma niespodzianek z ceną, coperto, itd. Około 10€ za wszystko (napoje i pizza też w zestawie). Proste jedzenie, prosty lokal.

W następnym tygodniu napiszę coś więcej o wszystkim :) Na razie podróżuję, więc ciężko pisać przez komórkę.
_________________
Gdyby Paryż miał morze, to małym Bari byłby
stare przysłowie z Bari, Włochy Południowe

PS: Nie jestem Polakiem, i jeszcze uczę się polskiego
Góra
 Profil Relacje PM off
PawelGa lubi ten post.
3 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#28 PostWysłany: 18 Mar 2016 12:52 

Rejestracja: 18 Lut 2015
Posty: 18
@OCCASVS jestes wielki!!! Dziekuję za wszystkie porady :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#29 PostWysłany: 23 Mar 2016 11:06 

Rejestracja: 26 Gru 2012
Posty: 1163
Loty: 46
Kilometry: 151 136
srebrny
Wynajem samochodu w Bari. Może komuś się przyda informacja. Rezerwując na Avis.pl wybierając Bari, Via Leonida Laforgia, Angolo Via Amendola można z rezerwacją płatną na miejscu uzyskać znacznie niższą cenę niż w przypadku rezerwacji opłaconej w dniu rezerwacji, przykładowo:
rezerwowałem 05-09.07.16 za 172 E na 4 dni, (43 euro dziennie) może nie tanio, ale to jednak Avis, a nie Gold Car :D
Opel Adam lub podobny (Grupa A)
Wybierz swoją cenę:
zapłać teraz:259 .00 EUR (1,166 .00 PLN)
zapłać przy wynajmie:172.00 EUR (775.00 PLN)
w innych lokalizacjach w Bari ceny prawidłowe, czyli znacznie wyższe przy płatności przy wynajmie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#30 PostWysłany: 23 Mar 2016 16:34 

Rejestracja: 12 Paź 2010
Posty: 83
A ja mam pytanko niepoprawne polityczne, chodzi mi o jednolitość etniczną regionu. Czy w Bari spotkamy raczej głównie Włochów na ulicach, czy też tabuny Murzynów i kobiet w burkach z dziećmi?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#31 PostWysłany: 23 Mar 2016 16:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lut 2014
Posty: 105
Loty: 154
Kilometry: 350 317
Głównie Włosi - tabunów "obcych" nie widziałem ....
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#32 PostWysłany: 24 Mar 2016 09:41 

Rejestracja: 17 Gru 2012
Posty: 490
Loty: 116
Kilometry: 176 025
niebieski
Czy ktoś się orientuje czy działają w Apulii jakieś karty umożliwiające podróże zintegrowanym transportem (jak w Kampanii - artecard campania)? A może są jakieś bilety dzienne lub tygodniowe?

Nie znalazłem nic szczególnego w internecie.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#33 PostWysłany: 12 Kwi 2016 22:17 

Rejestracja: 06 Lut 2013
Posty: 934
Loty: 2
Kilometry: 4 884
niebieski
Do kiedy można w Bari i okolicach popływać w morzu? Bez żadnych ekstremów.
Średnia temperatura wody w październiku to 20 stopni według internetów, więc cieplej niż Bałtyk, ale jak jest w rzeczywistości?
Jak listopad?

Do kiedy pływają lokalsi?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#34 PostWysłany: 14 Kwi 2016 14:03 

Rejestracja: 14 Kwi 2016
Posty: 1
Piękne zdjęcia. Chciałabym to kiedyś zobaczyć na własne oczy. :) ale to chyba w przyszłym roku. Na ten już mam plany urlopowe :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#35 PostWysłany: 25 Kwi 2016 08:53 

Rejestracja: 30 Wrz 2015
Posty: 72
Loty: 78
Kilometry: 139 106
Drodzy Forumowicze.
Zaciekawił mnie bardzo ten artykuł i zaczynam się trochę na ten kierunek nakręcać. Stąd mam kilka pytań:
1. Jak pogoda panuje tam na początku listopada? Niestety to jedyny termin jaki mi został w tym roku.
2. Czy są tam jakieś atrakcje dla dzieci? Moja córeczka będzie miała ponad 3 latka.
3. Czy podczas tygodniowego będzie co robić?

Z góry dziękuję za te informację.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#36 PostWysłany: 25 Kwi 2016 11:31 

Rejestracja: 12 Kwi 2011
Posty: 2174
niebieski
@bs13
Ad 1 - http://www.ilmeteo.it/portale/archivio-meteo/Bari
Ad 2 - możesz rozwinąć?
Ad 3 - Jeżeli chcesz tylko siedzieć w 1 miejscu to może być nudno. Ale jak lubisz zwiedzać to tydzień będzie za mało
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#37 PostWysłany: 25 Kwi 2016 12:26 

Rejestracja: 30 Wrz 2015
Posty: 72
Loty: 78
Kilometry: 139 106
Maciek78 napisał(a):
@bs13
Ad 1 - http://www.ilmeteo.it/portale/archivio-meteo/Bari
Ad 2 - możesz rozwinąć?
Ad 3 - Jeżeli chcesz tylko siedzieć w 1 miejscu to może być nudno. Ale jak lubisz zwiedzać to tydzień będzie za mało


Dzięki za info.

1. Pogodę na portalach pogodowych to już sprawdzałem, bardziej chodzi mi o opinie osób, które w tym terminie tam były.
2. Atrakcje w formie ZOO, aquaparku, placów zabaw, parków rozrywki, piaszczystych plaż, itp.
3. Jakie atrakcje/miasta polecasz w okolicy Bari?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#38 PostWysłany: 27 Maj 2016 10:22 

Rejestracja: 27 Maj 2016
Posty: 3
Witam

Podrzuci ktoś z doświadczonych, jakieś ciekawe miejscówki na plażowanie z dzieckiem na początku czerwca? Czytałam sporo że wiele plaż jest prywatnych, zastanawiamy się miedzy Półwyspem Gargano, a okolicami Otranto, Lecce ?
Co możecie polecić - chodzi o piaszczyste plaże z łagodnym wejściem do wody, mam nadzieję , że woda będzie już całkiem przyjemna do kąpieli?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#39 PostWysłany: 27 Maj 2016 11:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Kwi 2013
Posty: 134
bs13 napisał(a):
Maciek78 napisał(a):
@bs13
Ad 1 - http://www.ilmeteo.it/portale/archivio-meteo/Bari
Ad 2 - możesz rozwinąć?
Ad 3 - Jeżeli chcesz tylko siedzieć w 1 miejscu to może być nudno. Ale jak lubisz zwiedzać to tydzień będzie za mało


Dzięki za info.

1. Pogodę na portalach pogodowych to już sprawdzałem, bardziej chodzi mi o opinie osób, które w tym terminie tam były.
2. Atrakcje w formie ZOO, aquaparku, placów zabaw, parków rozrywki, piaszczystych plaż, itp.
3. Jakie atrakcje/miasta polecasz w okolicy Bari?

1) początek listopada - to zależy. Na pewno nikt nie chodzi na plażę. Pogoda może być albo dobra (ok.18c w ciągu dnia - 13c wieczorem), albo może być dużo deszczu
2) Zoo w Fasano. Najbliższe dobre aquaparki są w Calabrii i Abruzzo. tzn nie blisko Bari
_________________
Gdyby Paryż miał morze, to małym Bari byłby
stare przysłowie z Bari, Włochy Południowe

PS: Nie jestem Polakiem, i jeszcze uczę się polskiego
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#40 PostWysłany: 30 Maj 2016 15:43 

Rejestracja: 12 Kwi 2011
Posty: 2174
niebieski
kortyb napisał(a):
Witam

Podrzuci ktoś z doświadczonych, jakieś ciekawe miejscówki na plażowanie z dzieckiem na początku czerwca? Czytałam sporo że wiele plaż jest prywatnych, zastanawiamy się miedzy Półwyspem Gargano, a okolicami Otranto, Lecce ?
Co możecie polecić - chodzi o piaszczyste plaże z łagodnym wejściem do wody, mam nadzieję , że woda będzie już całkiem przyjemna do kąpieli?

Peschici - cudo
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 769 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 39  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group