Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 782 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 40  Następna
Autor Wiadomość
#181 PostWysłany: 16 Paź 2016 21:03 

Rejestracja: 16 Paź 2016
Posty: 1
Cześć,
na wstępie, bardzo dziękuje Wam za ten poradnik! Na prawdę świetna robota! :) Za 3 dni wybieram się również do Bari, mam do Was pytanie. Czy orientujecie się czy w Bari (ogólnie w Apulii) są tzw. "apperitivi"/"happy hours"? W mojej ostatniej podróży do Mediolanu, byłam zachwycona pomysłem aperitivi, gdzie w cenie drinka możesz spróbować kuchni włoskiej i tradycyjnych potraw :) Jeśli istnieje, czy polecacie jakieś lokale?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Porto na 5 dni za 1349 PLN. Loty Lufthansą z 3 miast + hotel Porto na 5 dni za 1349 PLN. Loty Lufthansą z 3 miast + hotel
Na koniec świata! Australia, Fidżi i Nowa Zelandia w jednej podróży z Budapesztu za 4421 PLN Na koniec świata! Australia, Fidżi i Nowa Zelandia w jednej podróży z Budapesztu za 4421 PLN
#182 PostWysłany: 16 Paź 2016 21:36 

Rejestracja: 04 Wrz 2013
Posty: 31
gryzellllda napisał(a):
A co do ważności biletu, to na moim z monopoli do Bari jest napisane, że jest ważny 4 h od skasowania, co oznacza, że zwiedzenie Ostuni w drodze z Bari do Lecce może się nie udać zdążyć.

Napisałem o 6 godzinach, bo tak powiedział mi człowiek z obsługi dworca w Bari, potwierdziła też uprzejma pani konduktor w pociągu z Brindisi do Bari. Trudno mi powiedzieć skąd różnica 2 godzin. Ja w Bari byłem pod koniec maja br., tydzień po uruchomieniu lotów z WAW.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#183 PostWysłany: 17 Paź 2016 13:05 

Rejestracja: 27 Wrz 2016
Posty: 11
Witam wszystkich - to mój pierwszy post na tym forum :)
Wybieramy się do Bari w terminie 29.10. - 01.11.
Nocleg mamy wykupiony na ul. Corso Cavour, znacie jakieś knajpki z dobrym i w miare tanim jedzeniem w pobliżu?
Jak jest z pogodą w tym okresie? Prognozy pokazują 20-22 st. jednak czy temperatura odczuwalna nie jest niższa przez np. wiatr? Pytam bo nie wiemy jak się przygotować.. ;)

I co polecacie żeby zobaczyć przez te 3 dni?

Pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#184 PostWysłany: 17 Paź 2016 13:35 

Rejestracja: 23 Mar 2014
Posty: 233
niebieski
gryzellllda napisał(a):
A co do ważności biletu, to na moim z monopoli do Bari jest napisane, że jest ważny 4 h od skasowania, co oznacza, że zwiedzenie Ostuni w drodze z Bari do Lecce może się nie udać zdążyć.


do Lecce z Bari masz 3x więcej kilometrów niż do Monopoli - stad dłuższa ważność biletu
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#185 PostWysłany: 17 Paź 2016 15:40 

Rejestracja: 14 Paź 2016
Posty: 4
A bilecie Monopoli-Lecce również mam 4 h od skasowania. Ktoś już napisał, że od sierpnia zmieniły się przepisy i taka informacja jest też w internecie. Wystarczy wpisać w google i jest kilka artykułów o zmianach w pociagach trenitalia regionale .
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#186 PostWysłany: 18 Paź 2016 20:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Lip 2014
Posty: 47
Loty: 19
Kilometry: 27 712
To jakiś żart z tym Flixbusem? Wyjazd za ponad miesiąc, wybrałam sobie czwartek, bo może mniejszy ruch niż w weekend itp. i nagle bilety, które były dostępne z Bari do Neapolu i z powrotem, na poranne godziny i wieczorne, zniknęły, a zostały jakieś w ciągu dnia, które mijają się z sensem :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#187 PostWysłany: 19 Paź 2016 14:33 

Rejestracja: 06 Paź 2016
Posty: 60
szii ja na Twoim miejscu olałabym Neapol i zwiedzała Apulie. Do Campani pojechałabym na osobną wycieczkę. Tam jest tyle do zwiedzania, że głowa boli. Sam Neapol może i ciekawy (przede wszystkim mega historyczny!) za to bardzo niedofinansowany, ale reszta Campani wymiata. Ja sobie kiedys obiecałam, że tam wrócę. Oczywiście zaraz po tym jak zwiedzę Apulię:)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#188 PostWysłany: 19 Paź 2016 15:01 

Rejestracja: 11 Lut 2013
Posty: 874
Loty: 457
Kilometry: 674 989
srebrny
szii napisał(a):
To jakiś żart z tym Flixbusem? Wyjazd za ponad miesiąc, wybrałam sobie czwartek, bo może mniejszy ruch niż w weekend itp. i nagle bilety, które były dostępne z Bari do Neapolu i z powrotem, na poranne godziny i wieczorne, zniknęły, a zostały jakieś w ciągu dnia, które mijają się z sensem :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:

a może Marino Bus?
http://www.marinobus.it/
ceny od 4,99 euro OW
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#189 PostWysłany: 20 Paź 2016 19:24 

Rejestracja: 20 Paź 2016
Posty: 6
Witam
Czy ktoś orientuje się jak wygląda sprawa parkowania w Bari. Czy jest płatne wszędzie? Czy tylko są strefy? Jak są oznaczone miejsca płatne, jak darmowe, jak tylko dla mieszkańców?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#190 PostWysłany: 21 Paź 2016 14:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Maj 2014
Posty: 170
Loty: 36
Kilometry: 32 327
Zasada oznaczania miejsc parkingowych we Włoszech jest taka sama:

białe linie - miejsca bezpłatne
niebieskie linie - miejsca płatne
żółte linie - miejsca zarezerwowane

Nie pamiętam gdzie i jakie strefy są w Bari, ale zapamiętałem straszny ścisk w samym centrum (tj już od dworca kolejowego). Miejscowi stają na samym rogu skrzyżowań, często na pasach, zderzak w zderzak...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#191 PostWysłany: 21 Paź 2016 18:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Lip 2014
Posty: 47
Loty: 19
Kilometry: 27 712
Rzeczywiście, jednak po głębszych przemyśleniach, odpuścimy sobie Neapol, przeznaczenie mu 7-8h to zdecydowanie za mało, szczególnie tak późną jesienią, gdy dni są krótsze... Warto skupić się na Apulii.

Szybkie pytanie co do podróżowania po jej małych miejscowościach, bilety kolejowe kupić można na dworcu w kasach lub automatach. Mogę też zakupić je online, ceny różne, ok 10 euro za trasę w tę i z powrotem np. do Alberobello lub za ok 20 euro do Lecce (z możliwością wysiadki np. w Monopoli czy Polignano).
Czy na dworcu ceny są takie same, jest jakaś przewidywalna polityka cenowa? ;) Czy jednak kupując bilety w dniu wyjazdu muszę liczyć się z tym, że może ich zabraknąć, lub ceny mogą być sporo wyższe.

Pozdrowienia
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#192 PostWysłany: 21 Paź 2016 20:38 

Rejestracja: 10 Wrz 2015
Posty: 310
niebieski
Bilety mają jednakowe ceny i ich nie zabraknie,a najlepiej kupować je w automatach,zależnie od potrzeby, gdzie w danej chwili chcemy jechać.Polignano a mare jest bardzo ładne rano w południe i wieczór.Można pochodzić po wybrzeżu w jedną i w drugą stronę jak jest pogoda i nacieszyć się morzem.Alberobello jedziesz,by zobaczyć domki Trulli (w różnych miejscach i trzeba czasami zejść z turystycznego szlaku).
W każdym przypadku trzeba pamiętać,że ograniczają nas rozkłady jazdy,podróż też trwa,trzeba do celu dojść i wrócić, a kiedy przyjemności?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#193 PostWysłany: 21 Paź 2016 21:23 

Rejestracja: 06 Paź 2016
Posty: 60
I właśnie dlatego my wypożyczamy auto. Jak obliczyłam ile będą mnie kosztować bilety to stwierdziłam "no way". W trzy dni bez żadnego problemu trzeba liczyć sobie przynajmniej 40euro na głowę. W dodatku jest się ograniczonym czasowo i nie można podjechać sobie w co ciekawsze miejsca na wybrzeżu itp. Jak tu już ktoś pisał Avis 360 załatwia wszystko. My za pełne 3 dni płacimy 87euro. Jutro wylatujemy i swoje spostrzeżenia odnośnie Apulii napiszę w środę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#194 PostWysłany: 22 Paź 2016 08:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Maj 2014
Posty: 170
Loty: 36
Kilometry: 32 327
Ja też miałem dylemat czy wypożyczyć samochód czy skorzystać z komunikacji zbiorowej. Byłem w ubiegłym roku, w listopadzie (sam, no cóż tak czasami mam i bardzo sobie to chwalę ;) Dzień był krótki, więc samochód jak najbardziej byłby pomocny. Zdecydowałem się jednak na komunikację i nie była to kwestia finansów (nie wiem czy nie wyszło mnie to drożej). Jednak uważam, że samochód mocno ogranicza kontakty, a co za tym idzie poznawanie codzienności, lokalnego kolorytu. Ile mniej rozmów przeprowadziłbym, mniej osób poznał oglądając Apulię przez szybę samochodową? Apulia, czy inny region to nie tylko zabytki i krajobrazy, ale również (a może przede wszystkim) ludzie.
Oczywiście jak się jest grupą, to ten kontakt jest bardziej ograniczony, rozmawia się i przeżywa we własnym gronie. Samotny wędrowiec wzbudza większą ciekawość. W takiej np 'trafice' nie można wejść, kupić bilet i wyjść. Wystarczy się przywitać, uśmiechnąć, a gadatliwi Włosi już będą chcieli wszystko wiedzieć - skąd? dokąd? po co? A jak się kilka, kilkanaście godzin buzi nie otwierało, to chęć spotkania kogoś, porozmawiania jest duża, bo człowiek to przecież zwierzę stadne ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#195 PostWysłany: 22 Paź 2016 09:37 

Rejestracja: 06 Paź 2016
Posty: 60
Powiem tak, gdyby w Apulii była taka karta jak w Campani to bez namysłu jeździłabym komunikacją. Nie martwie się wtedy czy zdąże kupić bilet na stacji albo czy w ogóle go kupię. Artecard jest genialnym pomysłem i aż dziw bierze, że inne regiony nie biorą takiego czegoś pod uwagę. Tu jedziemy w 3 więc sumując ceny biletów na 3 os wychodzi 120e a samochód 87+ paliwo. Dla mnie sprawa prosta. I jeszcze jedno, ja chcę zwiedzić jak najwięcej się da, a pociągami czy autobusem to niestety się nie da w tak krótkim czasie. Dopiero jak kupiłam bilety na samolot zaglądnęłam do przewodników i na forum. To był duży błąd z mojej strony bo w życiu bym nie pojechła na 3 dni do Apulii. Nie ma co narzekać, przynajmniej jest przymus powrotu :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#196 PostWysłany: 24 Paź 2016 23:50 

Rejestracja: 31 Maj 2016
Posty: 48
szii napisał(a):
Rzeczywiście, jednak po głębszych przemyśleniach, odpuścimy sobie Neapol, przeznaczenie mu 7-8h to zdecydowanie za mało, szczególnie tak późną jesienią, gdy dni są krótsze... Warto skupić się na Apulii.

Szybkie pytanie co do podróżowania po jej małych miejscowościach, bilety kolejowe kupić można na dworcu w kasach lub automatach. Mogę też zakupić je online, ceny różne, ok 10 euro za trasę w tę i z powrotem np. do Alberobello lub za ok 20 euro do Lecce (z możliwością wysiadki np. w Monopoli czy Polignano).
Czy na dworcu ceny są takie same, jest jakaś przewidywalna polityka cenowa? ;) Czy jednak kupując bilety w dniu wyjazdu muszę liczyć się z tym, że może ich zabraknąć, lub ceny mogą być sporo wyższe.

Pozdrowienia


W Neapolu spędziłam zaledwie 4h, pojechaliśmy tam z Bari dlatego, że mieliśmy stamtąd lot do Polski. Nie nastawialiśmy się na zwiedzanie, tylko pochodzenie po mieście i obiad. 7-8h to moim zdaniem mało. Jednak zdecydowanie tam wrócę na trochę dłużej.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#197 PostWysłany: 25 Paź 2016 23:55 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11345
Loty: 482
Kilometry: 757 010
Ogorasowy napisał(a):
Nocleg mamy wykupiony na ul. Corso Cavour, znacie jakieś knajpki z dobrym i w miare tanim jedzeniem w pobliżu?


Corso Cavour jest długa więc potrzebna większa precyzja. My mieszkaliśmy na Corso Cavour w miarę blisko dworca i w tamtej okolicy na w miarę tanią przegryzkę albo śniadanie możemy polecić Panificio Magda na Via Prospero Petroni 32. W porze lunchu tłok. Obok dobre lody w Il Sandrino.

Jeśli natomiast nocleg bliżej starówki to chyba najlepiej szukać w okolicach Piazza Mercantile, choć z racji położenia nie będą to zwykle tanie opcje. Ale panzerotti w Cibo' powinny zakwalifikować się do tańszych opcji.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#198 PostWysłany: 26 Paź 2016 10:12 

Może się kierunek rozkręci. Auto sprawnie pobrane z Avis na lotnisku.
Droga z lotniska do Materny ok 70 km tragiczna. Remonty, zwężenia, dziury. I najgorsze. Bardzo gęsta mgła. Po ciemku o północy w nieznanym terenie.
Ale jakoś dojechaliśmy ok 1 w nocy.
W dzień wszystko wygląda o wiele lepiej. :D
Mam wrażenie, że pokocham Apulię. ;)
Góra
 PM off  
      
#199 PostWysłany: 26 Paź 2016 10:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Sie 2010
Posty: 4831
Loty: 309
Kilometry: 516 019
Ostrzeżenia: 1
HON fly4free
http://player.pl/programy-online/bez-pl ... ?atpl#play
Nie wiem czy sie to poprawnie otworzy.
Polecam przyjemny lekki program, mnie sie bardzo dobrze ogladalo.
Góra
 Profil Relacje PM off
humptydumpty lubi ten post.
 
      
#200 PostWysłany: 26 Paź 2016 10:43 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11345
Loty: 482
Kilometry: 757 010
@‌jacakatowice‌
Formalnie Matera to nie Apulia, tylko Basilicata :-)
jak już jesteś w Materze, to uderzaj do jakiegoś sklepu spożywczego i kupuj Peperoni cruschi. Smak niesamowity, a jak wjechaliśmy w samą Apulię to już nie mogliśmy znaleźć takich rzeczy w sklepach.
Skoro masz samochód to polecam też podjechanie na punkt widokowy po drugiej stronie doliny - droga na Taranto, szukasz skrętu na Chiesi rupestri (dobrze oznaczony) i ok. 3 km asfaltówką prosto na Belveder.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 782 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 40  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group