Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 769 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34 ... 39  Następna
Autor Wiadomość
#601 PostWysłany: 11 Kwi 2019 12:06 

Rejestracja: 04 Maj 2017
Posty: 12
Mam pytanko o metro. Najprawdopodobniej po opuszczeniu lotniska udamy się zgodnie ze wskazówkami na stację Europa i tam wsiądziemy w metro. Czy musimy wyjść na dworcu centralnym, czy na ten sam bilet da sie jechać dalej inną linią?

Czy poza dojazdem na lotnisko turyści często korzystają z metra?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN
Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu
#602 PostWysłany: 16 Kwi 2019 09:55 

Rejestracja: 27 Cze 2018
Posty: 2
Metro - to dużo powiedziane, raczej kolej miejska która częściowo w odcinkach poprowadzona w tunelach. Linia na lotnisko to FR2 oraz FM2 - obsługiwana przez:

https://www.ferrovienordbarese.it

Jak pisano wcześniej - bilet na lotnisko jest drogi w porównaniu do biletu na stację obok (Europa, 20 min pieszo) i nadaje się wyłączenie do dojazdu do dworca centralnego w Bari (Bari C.le).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#603 PostWysłany: 18 Kwi 2019 22:08 

Rejestracja: 12 Wrz 2017
Posty: 25
Czy pociągi Ferrovie Appulo Lucane wciąż kursują z Bari do Matery? Niestety na stronie https://ferrovieappulolucane.it nie wyszukuje żadnych połączeń, jednak nie tylko do Matery, ale także żadnych innych. Sama strona też pozostawia wiele do życzenia, dlatego mam wątpliwości. Jeśli jednak nie ma tego połączenia to w jaki inny sposób dostać się do Matery? (najlepiej wyjazd rano i powrót tego samego dnia wieczorem do Bari)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#604 PostWysłany: 18 Kwi 2019 22:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Kwi 2013
Posty: 134
lizard napisał(a):
Czy poza dojazdem na lotnisko turyści często korzystają z metra?

Nie. Ta linia łączy głównie pewna nieturystyczna dzielnica "San Paolo" z centrum miasta.
_________________
Gdyby Paryż miał morze, to małym Bari byłby
stare przysłowie z Bari, Włochy Południowe

PS: Nie jestem Polakiem, i jeszcze uczę się polskiego
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#605 PostWysłany: 19 Kwi 2019 18:50 

Rejestracja: 18 Wrz 2015
Posty: 906
Loty: 54
Kilometry: 71 690
niebieski
majkel13 napisał(a):
Czy pociągi Ferrovie Appulo Lucane wciąż kursują z Bari do Matery? Niestety na stronie https://ferrovieappulolucane.it nie wyszukuje żadnych połączeń, jednak nie tylko do Matery, ale także żadnych innych.


Najwyraźniej walnęła im się angielska wersja strony, włoska działa i wyszukiwarka pokazuje połączenia. Na przykład 24 kwietnia (wtorek):

Załącznik:
Screenshot_2019-04-19 Ricerca corse – Ferrovie Appulo Lucane.png
Screenshot_2019-04-19 Ricerca corse – Ferrovie Appulo Lucane.png [ 34.64 KiB | Obejrzany 1996 razy ]

Załącznik:
Screenshot_2019-04-19 Ricerca corse – Ferrovie Appulo Lucane(1).png
Screenshot_2019-04-19 Ricerca corse – Ferrovie Appulo Lucane(1).png [ 28.51 KiB | Obejrzany 1996 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#606 PostWysłany: 27 Kwi 2019 11:32 

Rejestracja: 28 Lip 2014
Posty: 77
metia napisał(a):
Kilka wiadomości świeżo po powrocie. Spisane m.in. z myślą o @szu_kam :)

1. Stacja Matera Centrale jest zamknięta do odwołania z powodu przebudowy linii kolejowej. Pociąg dojeżdża do Matera Villa Longo, a następnie autobus zastępczy zawozi do Matery Centrale i Matery Sud. Z powrotem tak samo - autobus odbiera z Matery Sud i Matery Centrale, i dowozi na Villa Longo. Uwaga nr 1 - autobus zastępczy jest jeden i jest skorelowany z pociągiem. Rozkład autobusu wisi na budynku stacji Matera Centrale. Uwaga nr 2 - kasa biletowa/automat na stacji Matera Centrale są czynne. W związku z czym przed wejściem do autobusu należy kupić bilet na pociąg i skasować go w autobusie. Miejcie to na uwadze, bo na naszym kursie sporo pasażerów biegło w ostatniej chwili do kasy. Na szczęście kierowca na nich poczekał.

2. Przetestowaliśmy alternatywny dojazd do Alberobello. Bezpośrednio z Bari nie pojechaliśmy, bo pociąg jedzie ok. 2h, a na kolejne pół dnia w pociągu (dzień wcześniej byliśmy w Materze) nie mieliśmy ochoty. Przy okazji rozmowy z właścicielką apartamentu w Polignano, w którym mieliśmy nocować kolejnego dnia, dowiedzieliśmy się, że do Alberobello jeździ autobus z Monopoli. I faktycznie udało nam się go zlokalizować, jak i do Alberobello dojechać :) Autobus obsługuje przewoźnik SITA, czas podróży ok. 45-50 minut, koszt przejazdu w jedną stronę to 2,80 euro. Z powrotem wracaliśmy bezpośrednio do Polignano za 3,20 euro. Rozkład wrzucam poniżej. IMO bardzo fajna opcja, jeżeli i tak planujecie być w Polignano lub Monopoli, a i z Bari do Monopoli nie jedzie się długo. Można zrobić więc dwa/trzy miasta w jeden dzień zamiast kisić się 4h w pociągu do Alberobello z Bari.
Załącznik:
bus Monopoli-Alberobello.jpg


W którym miejscu w Alberobello ten bus sita ma przystanek ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#607 PostWysłany: 27 Kwi 2019 11:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Wrz 2014
Posty: 1629
niebieski
@Milkad
Tam, gdzie na Via Cavour masz zaznaczony w google przystanek autobusowy:
https://www.google.com/maps/@40.7852026 ... 312!8i6656
_________________
Metia jest kobietą, powtarzam, metia jest kobietą.
Góra
 Profil Relacje PM off
Milkad uważa post za pomocny.
 
      
#608 PostWysłany: 27 Kwi 2019 12:06 

Rejestracja: 28 Lip 2014
Posty: 77
Dzięki, właśnie jedziemy, ale teraz to nie przewoźnik sita tylko "letnimi" , do Monopoli jechał 45 minut.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#609 PostWysłany: 28 Kwi 2019 03:50 

Rejestracja: 11 Wrz 2015
Posty: 115
Czy ktoś z Was wypożyczal w Bari skuter ? Orientujecie sie jakie sa ceny, zaufane adresy wypozyczalni i ogolnie jak to wyglada, czy trzeba miec jakies prawko ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#610 PostWysłany: 02 Maj 2019 13:22 

Rejestracja: 28 Lip 2014
Posty: 77
Może się komuś przydadzą informacje:
- z Bari Sorrentino do Alberobello jechaliśmy autobusem o 8.00, na miejscu był o 9.10, a z Alberobello do Monopoli prywatnym przewoźnikiem "Lentini" za 2,80 E (pomysł zaczerpniety od użytkownika metia), przystanek jest dokładnie tu gdzie wskazał metia
metia napisał(a):
@Milkad Tam, gdzie na Via Cavour masz zaznaczony w google przystanek autobusowy:
https://www.google.com/maps/@40.7852026 ... 312!8i6656
(dzięki metia jeszcze raz za szybką pomoc :-))

- z Matery Centrale do Bari Centrale wracaliśmy pociągiem https://ferrovieappulolucane.it/ , bilet 5,00 E kupiony w starym budynku dworcowym naprzeciw wejścia na perony, pociąg jechał bezpośrednio.

Załączniki:
Komentarz do pliku: bilet z Matery do Bari
bilet z matery.jpg
bilet z matery.jpg [ 89.82 KiB | Obejrzany 1808 razy ]
Komentarz do pliku: bilecik z Alberobello do Monopoli
bilet Lentini.jpg
bilet Lentini.jpg [ 69.02 KiB | Obejrzany 1808 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off
Czerwona lubi ten post.
Czerwona uważa post za pomocny.
 
      
#611 PostWysłany: 02 Maj 2019 22:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Kwi 2012
Posty: 176
Loty: 79
Kilometry: 145 385
metia napisał(a):
Kilka wiadomości świeżo po powrocie. Spisane m.in. z myślą o @szu_kam :)

[...] dowiedzieliśmy się, że do Alberobello jeździ autobus z Monopoli. I faktycznie udało nam się go zlokalizować, jak i do Alberobello dojechać :) Autobus obsługuje przewoźnik SITA, czas podróży ok. 45-50 minut, koszt przejazdu w jedną stronę to 2,80 euro. Z powrotem wracaliśmy bezpośrednio do Polignano za 3,20 euro. Rozkład wrzucam poniżej. IMO bardzo fajna opcja, jeżeli i tak planujecie być w Polignano lub Monopoli, a i z Bari do Monopoli nie jedzie się długo. Można zrobić więc dwa/trzy miasta w jeden dzień zamiast kisić się 4h w pociągu do Alberobello z Bari.
Załącznik:
bus Monopoli-Alberobello.jpg
[...]

Milkad napisał(a):
Może się komuś przydadzą informacje:
- z Bari Sorrentino do Alberobello jechaliśmy autobusem o 8.00, na miejscu był o 9.10, a z Alberobello do Monopoli prywatnym przewoźnikiem "Lentini" za 2,80 E (pomysł zaczerpniety od użytkownika metia), przystanek jest dokładnie tu gdzie wskazał metia
metia napisał(a):
@Milkad Tam, gdzie na Via Cavour masz zaznaczony w google przystanek autobusowy:
https://www.google.com/maps/@40.7852026 ... 312!8i6656
(dzięki metia jeszcze raz za szybką pomoc :-))


Wow, super dzięki!!! :o Dużo szukałam ostatnio tego odcinka.
A wiecie jak z przejazdem w soboty? Tak samo? Na tym rozkładzie nie ma wzmianki, chociaż jest niby, że ten o 17.15 tylko od pon do pt, więc... :D

Plan mamy taki, że przylatujemy w piątek wieczór i w sobotę rano jedziemy do Alberobello, a potem np. 15.30 do Monopoli, gdzie mamy kolejne 3 dni i bazę wypadową.
_________________
https://www.travellerspoint.com/map/#/user/731283
http://flightdiary.net/Czerwona

6 months hitch-hiking through India-Nepal & Southeast Asia
2 months volunteering on paradise island in Cambodia
6 months hitch-hiking through South America
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#612 PostWysłany: 13 Maj 2019 18:03 

Rejestracja: 09 Lut 2018
Posty: 25
W sobote wylatujemy do Bari z 2letnia corka i planujemy zobaczyc Grotte di Castellana (long tour). W zwiazku z tym mam pytanie, czy w ogole wpuszcza nas tam z tak malym dzieckiem? Na stronie znalazlam tylko infor, ze dzieci do lat 6 gratis, Wiem, ze w niektorych jaskiniach w Polsce nie wpuszczaja tak malych dzieci.

Mam jeszcze pytanie czy damy rade w 1 dzien zobaczyc Grote + Alberobello i ewentualnie pobliskie Locorotondo podrozujac transportem publicznym? O corke sie nie martwie, jest zaprawiona od malego w podrozowaniu i zwiedzaniu i jakos nas specjalnie nie opoznia ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#613 PostWysłany: 15 Maj 2019 12:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Lip 2015
Posty: 471
niebieski
szii napisał(a):
evi_ napisał(a):
Samo Bari mnie nie powaliło. Duże, na prawdę brudne (wszędzie kupy!!! dramat), nawet Neapol mi tak nie podpadł jak to miasto. Dużo imigrantów co powoduje dużo policji i wojska. Akurat jak przechodziliśmy przez Piazza Umberto była jakaś łapanka. Policja obstawiła cały plac i legitymowała arabów i czarnych. Podobała mi się tu bazylika św. Nicoli i podświetlony deptak nadmorski.

Hmmm, ale czy jest bezpiecznie? Duży dyskomfort i obawa, że mogą coś zrobić? Albo po prostu zaczepiać i uprzykrzać chociażby spacerowanie? Lubimy też włóczyć się wieczorami po miastach, teraz trochę nabrałam obaw i... zdębiałam, bo już dawno ustaliliśmy, że nocować będziemy 4 razy w Bari i to nasze miasto a'la punkt startowy do wypraw w inne miejscowości każdego dnia.




Przed swoją wyprawą do Bari zadałaś chyba z 20 pytań … po powrocie stamtąd nie napisałaś już nic o pobycie itd. ...
_________________
78 Krajów , 6 Kontynentów , 3 Oceany :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#614 PostWysłany: 15 Maj 2019 12:39 

Rejestracja: 14 Maj 2016
Posty: 1439
Zbanowany
niebieski
Bo jeszcze nie wróciła :lol: :lol: :lol: Zapewne poznała śniadego ...habibi z Bardzo Czarnego Ladu i szybko zmieniła zdanie na temat refugees :mrgreen:
Góra
 Profil Relacje PM off
RKS1926 lubi ten post.
 
      
#615 PostWysłany: 13 Cze 2019 22:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Paź 2017
Posty: 116
Loty: 64
Kilometry: 97 889
Jestem świeżo po przyjeździe z Bari więc trochę informacji, które już tutaj padło, ale w wielu postach więc postaram się to złączyć w całość.

1. Na pierwszym piętrze lotniska w hali przylotów jest czerwone logo sklepu Relay gdzie można kupić bilety autobusowe w cenie 1 euro (u kierowcy 1.50 euro). Jeśli chodzi o sam autobus to jedzie koło 40 minut do Bari, możecie spodziewać się w nim mega tłoku, bo był dobity do pełna, jeździ co jakieś 50min mniej więcej. My kupiliśmy od razu w Relay dwa bilety w jedną i drugą stronę czyli do Bari i z Bari na lotnisko żeby mieć spokój z kupowaniem tego potem. Alternatywy to minibus i pociąg/metro ale droższe, a komfort w tym minibusie według mnie porównywalny do tego z autobusu.

2. Jeśli planujecie w weekend jechać do jakiejś miejscowości (my w niedziele byliśmy w Polignano a Mare i Monopoli pociągiem Trenitalia) - radzę wyjść chwilę wcześniej, bo kolejki do automatów na stacji Bari Centrale były ogromne więc jeśli ktoś zostawi kupno biletu na ostatnią chwilę to bardzo możliwe, że będzie musiał czekać na następny kurs pociągu.

3. Pociąg z Bari Centrale do Matera Centrale jedzie już bezpośrednio, czas przejazdu około 1h i 50min - tutaj też zdecydowaliśmy się kupić w Bari Centrale bilety w okienku w jedną i drugą stronę za 5 euro za jeden przejazd, bilet trzeba zeskanować przy wejściu na peron i po wyjściu z peronu więc tak jak było wspominane wcześniej nie wyrzucać biletu przed przejściem przez bramki w miejscu docelowym.

4. Bari jest bezpieczne, chodziliśmy i w dzień i wieczorem, praktycznie sami Włosi, turystów spotyka się głównie na dworcu, albo w środkach komunikacji gdzie często słychać język polski. Jeśli chodzi o imigrantów ja takowych nie odnotowałem, zero przybyszów śniadej karnacji, widziałem kilku hindusów, ale to tylko w autobusie z lotniska i dosłownie kilku murzynów.

5. Plażowaliśmy w Polignano a Mare na tej sławnej plaży, siedzieliśmy na skałce, sama plaża mega kamienista, na gołe nogi to przejść po tych kamieniach bardzo ciężko i bolesna sprawa, wejście do wody po kamieniach ciężkie, bardzo ślisko na początku, potem trzeba uważać na nogi, bo kamienie głębiej i woda szybko staje się głęboka (zawsze można stanąć na kamieniach). Bardzo fajnie ogląda się z balkoników powyżej plaży jak ludzie skaczą do wody ze skałek, są śmiałkowie, którzy skaczą naprawdę z zajebiście wysoka więc oglądając to na żywo można się zastanawiać czy śmiałek wypłynie czy nie.

6. Plaże w Monopoli piaszczyste, początek czerwca w niedziele popołudniu praktycznie pełniutkie, przeszliśmy przez wszystkie aż do Cala Paradiso Beach gdzie też było pełno, ale już postanowiliśmy tam zostać. Gdybym miał drugi raz się decydować na specjalny przejazd do Monopoli po to żeby iść na plażę to zostałbym na plaży w Bari.

7. Jeśli ktoś wybiera się do Apulii przynajmniej na początku Czerwca to radzę wziąć pod uwagę mocniej potencjalną pogodę, ja przeznaczyłem na Materę w swoich planach cały dzień, skończyło się na tym, że byliśmy tam dosłownie 3h, bo upał był nie do zniesienia. Z tego co widziałem to nie my jedni, bo inne osoby też wróciły po tych trzech godzinach (te same twarze w pociągu). Praktycznie na okrągło po schodach to w górę to w dół, słońce świeci masakrycznie i jest naprawdę gorąco, a te niskie murki tworzą bardzo mało cienia.

8. Od Bari Centrale w dół są praktycznie same bloki, oprócz knajpy Pizzeria di Cosimo nie ma według mnie po co tam iść - tam jadłem najlepsze panzerotti, naprawdę ogromne w cenie od 2-3 euro, ale w porównaniu z tym co jest serwowane na starym mieście to naprawdę przepaść.
Góra
 Profil Relacje PM off
5 ludzi lubi ten post.
3 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#616 PostWysłany: 15 Cze 2019 22:34 

Rejestracja: 22 Sty 2016
Posty: 32
Loty: 8
Kilometry: 20 326
@kain Dzięki za wskazówki :) Wybieram się na początku lipca do Monopoli :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#617 PostWysłany: 18 Cze 2019 10:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Lip 2015
Posty: 471
niebieski
my również na początku lipca, Bari i Monopoli
_________________
78 Krajów , 6 Kontynentów , 3 Oceany :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#618 PostWysłany: 18 Cze 2019 23:51 

Rejestracja: 21 Gru 2010
Posty: 395
niebieski
Witam, szybkie pytanie: piaszczysta plaża bez kamieni w morzu w najbliższej okolicy Bari? Najlepiej bezpłatna.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#619 PostWysłany: 19 Cze 2019 20:58 

Rejestracja: 21 Lut 2016
Posty: 627
Loty: 128
Kilometry: 184 046
niebieski
w Bari :D
_________________
Jestem dziewczyną ;-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#620 PostWysłany: 21 Cze 2019 12:31 

Rejestracja: 22 Sty 2016
Posty: 32
Loty: 8
Kilometry: 20 326
Kochani, czy ktoś z Was dostał się z Matery do Parco della Murgia Materana komunikacją miejską? Słyszałam, że to możliwe w soboty i niedziele jednak nie mogę nic konkretnego znaleźć :( :( Wszyscy piszą, że jest tam magicznie, a niestety wynajęcie samochodu u nas nie wchodzi w grę :(
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 769 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34 ... 39  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group