Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 19 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Bari czy Brindisi
#1 PostWysłany: 12 Lut 2015 01:26 

Rejestracja: 30 Gru 2013
Posty: 110
Chce wyskoczyc na pare godzin z Rzymu i mam do wyboru obydwa ww. miasta i w obydwu mialbym okolo 12 godzin czasu. Ma ktos jakies sugestie? 27. luty
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Luksus w Turcji: tydzień w 5* hotelu z all inclusive 24h za 2599 PLN. Wylot z Wrocławia Luksus w Turcji: tydzień w 5* hotelu z all inclusive 24h za 2599 PLN. Wylot z Wrocławia
Loty do Szanghaju z Gdańska, Poznania i Warszawy od 2056 PLN Loty do Szanghaju z Gdańska, Poznania i Warszawy od 2056 PLN
 Temat postu: Re: Bari czy Brindisi
#2 PostWysłany: 12 Lut 2015 08:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lut 2014
Posty: 105
Loty: 154
Kilometry: 350 317
Mogę ci tylko zareklamować Bari ponieważ Brindisi ominąłem ;)

Ma swoją bardzo klimatyczną starówkę, wspaniałą bazylikę św Mikołaja gdzie pochowana jest królowa Bona, zamek, smaczne jedzenie.

Jeśli jesteś typem "szybkiego" turysty zdążysz zobaczyć w tym czasie coś poza Bari: urocze miasteczka Polignano a Mare i Monopioli są około 30 minut jazdy pociągiem z Bari albo jadąc na północ mamy równie atrakcyjne Trani (około 40 minut jazdy).
Pociągi kursują często i nie są drogie.

Może zerknij tu:

http://www.eupedia.com/italy/apulia.shtml
Góra
 Profil Relacje PM off
wasmir uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Bari czy Brindisi
#3 PostWysłany: 12 Lut 2015 10:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Kwi 2013
Posty: 134
Oczywiście Bari ;)

Katedra jest też przepiękna, i znajduje się koło zamka, na starym mieście. Nad morzem jest "lungomare", ze starymi lampkami, i budynki epoki faszyzmu.

1,5h pociągiem jest Alberobello. To znaczy " trulli", unikalne budynki mieszkaniowe na świecie. Obiekt UNESCO... Jest sporo zdjęć na google :) A w lutym będzie mało turystów, więc można spokojnie czuć klimat.
_________________
Gdyby Paryż miał morze, to małym Bari byłby
stare przysłowie z Bari, Włochy Południowe

PS: Nie jestem Polakiem, i jeszcze uczę się polskiego
Góra
 Profil Relacje PM off
wasmir uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Bari czy Brindisi
#4 PostWysłany: 12 Lut 2015 11:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lut 2014
Posty: 105
Loty: 154
Kilometry: 350 317
Zgadza się - Alberobello też polecam jest unikalne - ale to już dłuższa jazda koleją z Bari ...

Mając więcej dni w Apulii koniecznie trzeba pojechać na południe - wspaniałe barokowe Lecce i historyczne Otranto i Gallipoli

Apulia jest super ponieważ nie ma tam takich tłumów jak w najbardziej turystycznych miejscach Włoch i ma swój naturalny urok.
Góra
 Profil Relacje PM off
wasmir uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Bari czy Brindisi
#5 PostWysłany: 12 Lut 2015 11:32 

Rejestracja: 30 Gru 2013
Posty: 110
No tak,ale mam tylko 12 godzin czasu,wiec dokonalem salomonowego wyboru i lece do Brindisi,potem pociagiem do Bari (zalapalem sie na 1.klase ;) ) i do Rzymu spowrotem. Dziekuje za wszystkie odpowiedzi!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Bari czy Brindisi
#6 PostWysłany: 14 Wrz 2015 10:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Maj 2014
Posty: 170
Loty: 36
Kilometry: 32 327
Witajcie. Chciałem trochę odgrzebać ten temat...
Planuję weekend w listopadzie na "włoskim obcasie". Proszę o porady i pomoc w zaplanowaniu 2 - 2,5 dni
SOBOTA
Ląduję w Brindisi o 10:20. Na ten dzień myślałem o Brindisi, Lecce lub Polignano A Mare
Czy warto przeznaczyć 1-2 h na Brindisi?
Czy warto pojechać do Lecce?
Polignano A Mare ze zdjęć bardzo mi się podoba...
Więc co radzicie? Pominąć Brindisi, pojechać do Lecce na szybkie zwiedzanie, później w drodze do Bari wysiąść w Polignano "na zdjęcia". Czy to się uda w jeden dzień? Na wieczór muszę dotrzeć do Bari.
NIEDZIELA
Planuję pojechać do Alberobello i wrócić do Bari popołudniu, może wczesny wieczór, tak żeby jeszcze przejść się po mieście.
PONIEDZIAŁEK
Wylot mam w poniedziałek o 14:20 więc będzie jeszcze kilka godzin rano, żeby przebiec się po Bari.

Proszę o rady i sugestie do mojego planu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Bari czy Brindisi
#7 PostWysłany: 14 Wrz 2015 11:08 

Rejestracja: 12 Kwi 2011
Posty: 2174
niebieski
Bari i Lecce z serii must see.

W Sobotę bez problemu zrobisz Lecce i Polignano o ile nie masz parcia na zwiedzanie wnętrz katedr, budynków i muzeów. Jeżeli jednak masz zdolności foto to zapewne Polignano wykorzystasz lepiej rano, kiedy wschodzi słońce. Wieczór w Bari wraz ze zwiedzaniem.

W niedzielę masz mało do zobaczenia, proponuję więc dołączyć do planu Materę. Na samo Alberobello 2-3 h w zupełności wystarcza a Bari będziesz miał liźnięte w sobotę i poniedziałek.

W samym Bari wiadomo, starówka. Ale też piękne plaże na wschodzie miasta.
Góra
 Profil Relacje PM off
Grzegorz Firlit uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Bari czy Brindisi
#8 PostWysłany: 14 Wrz 2015 11:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Maj 2014
Posty: 170
Loty: 36
Kilometry: 32 327
Dzięki Maciek78
Matera rzeczywiście wygląda kusząco, tylko na razie nie mogę ogarnąć do niej transportu publicznego, zwłaszcza na trasie Alberobello <-> Matera.
Polignano o wschodzie słońca (w listopadzie nie tak wcześnie) to świetny pomysł.

Dojazd do Matera znalazłem na:
http://ferrovieappulolucane.it/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Bari czy Brindisi
#9 PostWysłany: 14 Wrz 2015 12:36 

Rejestracja: 12 Kwi 2011
Posty: 2174
niebieski
Zawsze możesz zaczynac poszukiwania transportu na mapach gogla lub tu:
http://www.rome2rio.com/pl/s/Alberobello/Matera
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Bari czy Brindisi
#10 PostWysłany: 14 Wrz 2015 12:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Maj 2014
Posty: 170
Loty: 36
Kilometry: 32 327
Tak, wiem. Tylko google nie uwzględnia wszystkich przewoźników. Czasami jak się kliknie na mapach na przystanek, to wyskakuje informacja, który przewoźnik jeździ z danego przystanku.
Matera bardzo fajna, ale nie wiem czy ją wcisnę w któryś dzień, dojazd OW z Bari to ok 2 h, a zachód słońca w listopadzie ok 16:30...
Kombinuję...
Jeszcze raz dzięki.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Bari czy Brindisi
#11 PostWysłany: 14 Wrz 2015 12:47 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Cze 2011
Posty: 1508
Loty: 339
Kilometry: 501 360
Osobiście uważam, że w okolicy Bari i w okolicy Brindisi są znacznie ciekawsze miejsca od tych dwóch. Lecce, Ostuni, Otranto, Matera, Alberobello, Monopoli (kolejność dowolna). Dopiero później Bari a za nim Brindisi.

@Grzegorz Firlit Do Matery jeżdzą pociągi z Bari. Jest to lokalny przewoźnik, nie Trenitalia. Cen nie pamiętam, ale nie były wygórowane. Przewoźnik korzysta z innego niż Trenitalia dworca, jednak obydwa są w tym samym miejscu.
Góra
 Profil Relacje PM off
Grzegorz Firlit lubi ten post.
Grzegorz Firlit uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Bari czy Brindisi
#12 PostWysłany: 14 Wrz 2015 13:17 

Rejestracja: 01 Kwi 2012
Posty: 810
niebieski
Nie wiem czy lecisz sam ale już przy 2 osobach może warto rozważyć pożyczenie samochodu.
Ja dwa razy wypożyczałem po sezonie samochód na lotnisku w Bari za kwoty rzędu 80zł./doba i to w Hertz-u!
Blokada na karcie to było tylko 200 euro.
Jak policzyliśmy koszty transportu komunikacją i do tego szybkość i swobodę przemieszczania to wybór był oczywisty.
Co do miejsc do odwiedzenia to w 100% zgadzam się z @Roku z tym, że starówkę w Bari z katedrą św. Mikołaja też dodałbym do listy miejsc obowiązkowych do odwiedzenia.
Gdybyś rozważał wypożyczenie samochodu to sprawdzaj na włoskiej stronie Hertz-a (jest wyraźnie taniej).
Góra
 Profil Relacje PM off
Grzegorz Firlit uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Bari czy Brindisi
#13 PostWysłany: 14 Wrz 2015 13:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Maj 2014
Posty: 170
Loty: 36
Kilometry: 32 327
@kendi masz rację.
Przy takich cenach jak podajesz (a są one dostępne już teraz) warto się zastanowić, nawet przy jednej osobie.
Jestem przekonany, że uda się zwiedzić sporo więcej.
Szkoda tylko, że przy odbiorze samochodu w Brindisi, a zwrocie w Bari cena wzrasta kilkukrotnie...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Bari czy Brindisi
#14 PostWysłany: 14 Wrz 2015 14:09 

Rejestracja: 12 Kwi 2011
Posty: 2174
niebieski
No więc po lądowaniu w piątek bierzesz auto, robisz trasę i kończysz w Bari. W sobotę jedziesz do Alberobello i Matery, dojeżdżasz do Brindisi, zwracasz auto i albo sobie wieczorem tam połazisz albo wracasz pociągiem od razu do Bari
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Bari czy Brindisi
#15 PostWysłany: 14 Wrz 2015 14:20 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Cze 2011
Posty: 1508
Loty: 339
Kilometry: 501 360
Grzegorz Firlit napisał(a):
Czy warto przeznaczyć 1-2 h na Brindisi?
Czy warto pojechać do Lecce?


1-2h w Brindisi warto, jeśli masz lużny czas. Tak naprawdę głowną ulicą do portu i po porcie chwilę i tyle... Jeśli jednak stoisz przed wyborem pomiędzy Lecce a Brindisi, jednoznacznie polecam Lecce. Stare miasto w Lecce w mojej opinii jest absolutnie wspaniałe i jest to (również w mojej opinii) jedno z najpiękniejszych miejsc we Włoszech pod względem architektury. Ale nie na 1-2h :( Po całym dniu było mi żal wyjeżdzać do Brindisi :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Bari czy Brindisi
#16 PostWysłany: 14 Wrz 2015 14:34 

Rejestracja: 01 Kwi 2012
Posty: 810
niebieski
Jeśli przylot do Brindisi a wylot z Bari to rzeczywiście jest to pewien problem bo zwrot w innym miejscu jest zawsze duuużo droższy.
Ja bym na Twoim miejscu przemieścił się pociągiem z Brindisi do Bari. Z dworca w Bari autobusem nr 16 na lotnisko w Bari (bilet 1 euro albo 1,50 euro przy zakupie u kierowcy). I wtedy wypożyczenie i zwrot na lotnisku w Bari.
Jeśli zdecydujesz się na wypożyczenie samochodu to jeszcze dorzucę do rozważenia:

Castellana Grotte - w sumie tylko dla jaskini, którą idzie się z przewodnikiem 1,5km w jedną stronę ale jak dla mnie to bardzo dobrze wydane 13 euro (plusem jest to, że jest bardzo blisko z Alberobello a minusem to, że nie można robić zdjęć).
Gdybyś się zdecydował to warto celować w ostatnią godzinę wejścia, wtedy nie ma już ludzi (my pod koniec września mieliśmy przewodnika tylko dla nas dwóch i zdjęcia też porobiliśmy :)

Castel del Monte, który jest na włoskiej monecie 1 eurocent - nam objawił się we mgle i zrobił spore wrażenie - ale trzeba jechać kawałek drogi, żeby go zobaczyć
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Bari czy Brindisi
#17 PostWysłany: 18 Paź 2015 10:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Mar 2014
Posty: 457
Loty: 242
Kilometry: 424 108
niebieski
Witajcie. Jakie miejscowości w Apulii polecilibyście na plażowanie z kilkuletnimi dziećmi?
Najlepiej na odcinku Bari-Lecce ale niekoniecznie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Bari czy Brindisi
#18 PostWysłany: 20 Paź 2015 15:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lut 2014
Posty: 105
Loty: 154
Kilometry: 350 317
Mi podobała się plaża w Otranto ...
Góra
 Profil Relacje PM off
worminfested uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Bari czy Brindisi
#19 PostWysłany: 20 Wrz 2019 11:36 

Rejestracja: 14 Maj 2016
Posty: 1439
Zbanowany
niebieski
-- 20 Wrz 2019 12:31 --

Dobry news dla lądujących w Brindisi. Bezpłatny transfer kolejką z lotniska do centrum i z centrum na lotnisko :P :P :P

-- 20 Wrz 2019 12:36 --

codziennie 8.00-20.00


Ostatnio podbity przez HandSome, 20 Wrz 2019 11:36
Góra
 Profil Relacje PM off
Raphael lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 19 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group