Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 46 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 24 Lut 2015 06:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Gru 2013
Posty: 1845
Loty: 76
Kilometry: 125 391
niebieski
missbennet napisał(a):
olejaw, dobra rada. Jeśli naprawdę zależy Ci na wizycie w muzeum, daruj sobie darmową niedzielę. chyba że chcesz stać w kilometrowej kolejce z połową turystycznej Barcelony ;) ja żałuję, że nie wydałam tych 10 czy iluś tam euro i nie zwiedziłam w spokoju ducha.

Dokładnie, plan był, żeby tam wejść w darmową niedzielę ale jak zobaczyłem kolejkę to odpuściliśmy i poszliśmy we wtorek ;)
_________________
Image
MOJE RELACJE Z PODRÓŻY
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
#22 PostWysłany: 24 Lut 2015 08:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Wrz 2013
Posty: 495
Loty: 35
Kilometry: 111 384
my w styczniu też bylismyw Barcelonie i do parku Gaudiego weszliśmy przed 8 i w sumie ochrona się ustawiała ale nikt nas nie pytał o bilet. podobna sytuacja jest wieczorem po zamknięciu kas. Jeśli ktoś jest w czwartek to warto uwzględnić darmowe muzeum Picassa. od godz. 19 wejście za darmo bez problemów a normalnie z tego co pamiętam coś koło 14 euro więc spora oszczędność. Tańsze są też bilety do oceanarium kupowane online (nie pamiętam dokładnie ale różnica wynosiła coś koło 6 euro na bilecie).
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#23 PostWysłany: 24 Lut 2015 09:48 

Rejestracja: 25 Paź 2012
Posty: 1023
niebieski
Juve napisał(a):
Z ciekawości, jaki aparat/obiektyw? Zdjęcia klasa.

To samo pytanie...Zdjęcia super! Byłam w B. już 3-4 razy, ale po obejrzeniu znów mam ochotę :) Dziękuję za relację. E
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#24 PostWysłany: 24 Lut 2015 23:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Sie 2013
Posty: 206
Loty: 27
Kilometry: 59 235
niebieski
Dzięki za wszystkie miłe słowa. Ciężko się mi ogarnąć z czasem więc chwilę jeszcze potrwa zanim dokończę relację.

olajaw napisał(a):
Hej, lecę już jutro, pewnie nie doczekam do końca relacji (w żaden sposób nie popędzam ;) ) a widziałam, że byłes w Muzeum Picassa - warto? :) Bo opinie w necie widzę różne ;)
I jeszcze jedno pytanie - ile schodzi czasu na Camp Nou i Montserrat?

Będę wdzięczna za odpowiedź :)


Jeśli chodzi o Picasso to zdecydowanie warto jak kogoś interesuje jego twórczość. Ktoś już napisał że fajnie chronologicznie się zwiedza i widać jak zmieniał się jego styl z upływem lat. My skorzystaliśmy z darmowego wejścia w czwartki ( pomiędzy 19 a 21.30). Chyba mało osób wie darmowym zwiedzaniu w czwartki bo nie było żadnej kolejki.

Na Montserrat przeznaczyliśmy pół dnia. Jak dobrze pamiętam dojazd to ponad 1h, powrót kolejna. Camp Nou to ile chcesz -zwiedzasz samemu zgodnie z kierunkiem zwiedzania. W naszym przypadku było to ponad 3h.

Juve napisał(a):
Z ciekawości, jaki aparat/obiektyw? Zdjęcia klasa.


aparat to mój staruszek Nikon D80 . mam go już chyba z 8 lat. I dwa obiektywy: Sigma 30mm 1,4 i Tokina 11-16mm 2,8.
_________________
www.szkoda-czasu.pl - mój blog/strona o podróżach. Zapraszam.

Image
Góra
 Profil Relacje PM off
olajaw uważa post za pomocny.
 
      
#25 PostWysłany: 26 Lut 2015 09:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Paź 2014
Posty: 1040
srebrny
Info z ostatniej chwili :) na zamek Montjuic cena biletu dla osób poniżej 30lat jest 3euro :) I jedna zła wiadomość - nie dziala funicular na wzgórze,zamiast niego jest autobus z tego miejsca gdzie schodzi sie do funicularu dalej mozna wjechać kolejką lub autobusem nr 150 pozdrawiam z Barcelony :D
Sorki ze pisze w relacji,ale widzę,że sporo osób czyta,którzy się wybierają do BCN ;)
_________________
Moje relacje:
Włochy - Liguria / Indonezja / Malmo+Kopenhaga / Dublin / Sri Lanka+Malediwy / Maroko / Amsterdam / Kaukaz / Wyspy Owcze
i: https://www.instagram.com/ola.javv/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#26 PostWysłany: 26 Lut 2015 10:11 

Rejestracja: 13 Maj 2014
Posty: 19
można też z buta i rzeźbić łydy :D
a kolejka nie działa, bo pewnie wieje? :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#27 PostWysłany: 26 Lut 2015 10:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
funicular nie działa bo się ziemia osunęła parę ładnych tygodni temu (funicular to to co jedzie po ziemi, między metrem a stacją kolejki gondolowej(teleferic))
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#28 PostWysłany: 26 Lut 2015 10:21 

Rejestracja: 13 Maj 2014
Posty: 19
sorry, pomyliłam z teleferic :) ja nie mogłam wjechać, bo akurat strasznie wiało
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#29 PostWysłany: 02 Mar 2015 21:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Paź 2014
Posty: 1040
srebrny
Łydy i tak wyrzeźbione :D Sporo kilometrów zrobione ;)

Jeszcze jedno info - może to powszechnie znana rzecz - ale ja nie wiedziałam, że aktualnie część Parku Guell, a dokładnie wyższy budynek po lewo przy bramie parku (wybaczcie za brak jego nazwy jeśli taką posiada ;) ) jest w remoncie. Trochę niestety psuje to cały widok :(

-- 16 Mar 2015 00:31 --

Nie będzie ciągu dalszego relacji?? Liczyłam na kolejną dawkę świetnych zdjęć :)
_________________
Moje relacje:
Włochy - Liguria / Indonezja / Malmo+Kopenhaga / Dublin / Sri Lanka+Malediwy / Maroko / Amsterdam / Kaukaz / Wyspy Owcze
i: https://www.instagram.com/ola.javv/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#30 PostWysłany: 15 Kwi 2015 22:44 

Rejestracja: 05 Wrz 2013
Posty: 206
niebieski
Czy ktoś z forumowiczów orientuje się, czy w dalszym ciągu w czwartki po 19:00 jest dostępne darmowe wejście do muzeum Picassa ?
Bo na stronie muzeum nie znalazłam takiej informacji.
Z góry dzięki za odpowiedź, pozdrawiam .
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#31 PostWysłany: 16 Kwi 2015 22:58 

Rejestracja: 05 Wrz 2013
Posty: 206
niebieski
Po dzisiejszym czwartku wiem już ,że w tym roku nie ma darmowego wejścia do muzeum Picassa.
Ale polecam wejście właśnie w czwartek wieczorem ,bo muzeum czynne do 21:00 ,a od 18:00
kolejka prawie żadna. Na zwiedzanie wystawy głównej i czasowej (teraz jest Dali+Picasso)
trzeba poświęcić ok 2 godzin.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#32 PostWysłany: 17 Kwi 2015 08:47 

Rejestracja: 07 Kwi 2014
Posty: 1074
srebrny
czy to pewna informacja że darmowe czwartki znikają? może ma to związek z dodatkowymi czasowymi wystawami?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#33 PostWysłany: 17 Kwi 2015 09:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Paź 2014
Posty: 1040
srebrny
Ja bylam na koniec lutego i skorzystałam z darmowego czwartku bez problemu, może wraz z poczatkiem "sezonu" nie ma już tej opcji?
_________________
Moje relacje:
Włochy - Liguria / Indonezja / Malmo+Kopenhaga / Dublin / Sri Lanka+Malediwy / Maroko / Amsterdam / Kaukaz / Wyspy Owcze
i: https://www.instagram.com/ola.javv/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#34 PostWysłany: 17 Kwi 2015 15:54 

Rejestracja: 25 Cze 2012
Posty: 10
Ja wybieram się do Barcelony 2 maja na 5 dni i mam pytanie do tych co byli. Macie doświadczenie już i pewne rzeczy być może byście zrobili inaczej gdybyście byli drugi raz.
Czy możecie udzielić jakichś wskazówek dla mnie na pierwszy taki wyjazd? (Ja będę miał wynajęte auto)

1. Jakieś wskazówki dla początkujących?
2. Na co uważać, czego się wystrzegać?
3. Czy warto pojechać gdzieś za Barcelonę autem coś zwiedzić dalej? Lubimy piękne widoki górskie... plaże również. :)
4. Co jest konieczne do zwiedzenia, a czego nie warto odwiedzać (mowa o popularnych atrakcjach)?

Dzięki za rady! :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#35 PostWysłany: 17 Kwi 2015 16:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
ad.1. nie bierz auta do bcn :mrgreen:
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#36 PostWysłany: 17 Kwi 2015 21:12 

Rejestracja: 05 Wrz 2013
Posty: 206
niebieski
Wintermute napisał(a):
czy to pewna informacja że darmowe czwartki znikają? może ma to związek z dodatkowymi czasowymi wystawami?


Byłam właśnie w ten czwartek, pytałam w kasie i otrzymałam taką właśnie informację.
Na oficjalnej stronie muzeum również już nic nie piszą o darmowych czwartkach od 19:00
Być może wiąże się to z nową wystawą czasową ,,Picasso -Dali,,
W każdym razie muzeum bardzo polecam ! Szczególnie prace Picassa 14-15 letniego zrobiły na mnie duże wrażenie. Już wtedy ujawniał nieprzeciętny talent.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#37 PostWysłany: 18 Kwi 2015 12:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Paź 2014
Posty: 1040
srebrny
tommy199 napisał(a):
Ja wybieram się do Barcelony 2 maja na 5 dni i mam pytanie do tych co byli. Macie doświadczenie już i pewne rzeczy być może byście zrobili inaczej gdybyście byli drugi raz.
Czy możecie udzielić jakichś wskazówek dla mnie na pierwszy taki wyjazd? (Ja będę miał wynajęte auto)

1. Jakieś wskazówki dla początkujących?
2. Na co uważać, czego się wystrzegać?
3. Czy warto pojechać gdzieś za Barcelonę autem coś zwiedzić dalej? Lubimy piękne widoki górskie... plaże również. :)
4. Co jest konieczne do zwiedzenia, a czego nie warto odwiedzać (mowa o popularnych atrakcjach)?

Dzięki za rady! :)


Jeśli chcecie zwiedzić w środku Sagradę Familię (a polecam) to koniecznie kupcie bilety online (mozna mieć w telefonie), bo kolejki w lutym już były ogromne. Co do Parku Guell to chyba naprawde najlepiej jest tam być o 8:00, później wrażenia są mocno okrojone ze względu na tłumy ;)

Ja mogę polecić na pewno klasztor Montserrat jak lubicie piękne widoki górskie :) My jechaliśmy pociągiem (ok.1h), który dojeżdza do kolejki linowej prowadzącej do samego klasztoru, swietne widoki po drodze gwarantowane :) Z klasztoru można dojechać kolejną kolejką, ale naziemną jeszcze wyżej, a tam już możecie super połazić po górach (widac morze i Pireneje przy ładnej pogodzie), polecam też wrócić stamtąd na piechotę do klasztoru ok.40min drogi.
My darowaliśmy sobie Casa Mila i Casa Batllo w środku (po 20e wejscie za każde), ze względów czasowych i finansowych ;)
_________________
Moje relacje:
Włochy - Liguria / Indonezja / Malmo+Kopenhaga / Dublin / Sri Lanka+Malediwy / Maroko / Amsterdam / Kaukaz / Wyspy Owcze
i: https://www.instagram.com/ola.javv/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#38 PostWysłany: 19 Kwi 2015 22:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Mar 2011
Posty: 495
Loty: 106
Kilometry: 237 470
niebieski
Już raz byłem w Barcelonie, ale teraz już mamy zarezerwowane loty na drugi wypad do tego cudownego miasta.
Tym razem lecimy z dzieckiem.
Chcemy wynająć auto na miejscu. Dziecko ma 9 miesięcy i tutaj mam pytanie.
Chcemy wziąć wózek-parasolkę i do tego fotelik. Powiedz mi, na lotnisku w porcie z którego leciałeś i w Barcelonie jak to wyglądało? Gdzie nadawałeś/odbierałeś wózek? Przy samolocie? Przy punkcie odprawy? Chciałem fotelik i mały wózek-parasolkę ofoliować i nadać jako 1 część. Tak naprawdę przysługuje tylko 1 rzecz, ale może tak dałoby radę obejść to.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#39 PostWysłany: 20 Kwi 2015 01:47 

Rejestracja: 25 Cze 2012
Posty: 10
olajaw napisał(a):
tommy199 napisał(a):
Ja wybieram się do Barcelony 2 maja na 5 dni i mam pytanie do tych co byli. Macie doświadczenie już i pewne rzeczy być może byście zrobili inaczej gdybyście byli drugi raz.
Czy możecie udzielić jakichś wskazówek dla mnie na pierwszy taki wyjazd? (Ja będę miał wynajęte auto)

1. Jakieś wskazówki dla początkujących?
2. Na co uważać, czego się wystrzegać?
3. Czy warto pojechać gdzieś za Barcelonę autem coś zwiedzić dalej? Lubimy piękne widoki górskie... plaże również. :)
4. Co jest konieczne do zwiedzenia, a czego nie warto odwiedzać (mowa o popularnych atrakcjach)?

Dzięki za rady! :)


Jeśli chcecie zwiedzić w środku Sagradę Familię (a polecam) to koniecznie kupcie bilety online (mozna mieć w telefonie), bo kolejki w lutym już były ogromne. Co do Parku Guell to chyba naprawde najlepiej jest tam być o 8:00, później wrażenia są mocno okrojone ze względu na tłumy ;)

Ja mogę polecić na pewno klasztor Montserrat jak lubicie piękne widoki górskie :) My jechaliśmy pociągiem (ok.1h), który dojeżdza do kolejki linowej prowadzącej do samego klasztoru, swietne widoki po drodze gwarantowane :) Z klasztoru można dojechać kolejną kolejką, ale naziemną jeszcze wyżej, a tam już możecie super połazić po górach (widac morze i Pireneje przy ładnej pogodzie), polecam też wrócić stamtąd na piechotę do klasztoru ok.40min drogi.
My darowaliśmy sobie Casa Mila i Casa Batllo w środku (po 20e wejscie za każde), ze względów czasowych i finansowych ;)


Dzięki za konkrety! :)

-- 20 Kwi 2015 01:49 --

namteH napisał(a):
ad.1. nie bierz auta do bcn :mrgreen:


Czemu niczym niepoparte tak poważne stwierdzenie? Jakieś argumenty? O co chodzi z autem? Nie wyobrażam sobie tłuc się po okolicach i trochę w Barcelonie pieszo i komunikacją miejską mając trochę sprzetu elektronicznego...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#40 PostWysłany: 20 Kwi 2015 07:08 

Rejestracja: 12 Kwi 2010
Posty: 681
niebieski
Bo w Bcnie jest świetna komunikacja miejska.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 46 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group